Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

RAID ΠΑΤΡΑΣ.ΨΗΦ/ΡΙΑ Νο2.ΜΕ ΠΟΣΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό leon » 15 Οκτ 2006, 19:52

Η Α.Λ.Α. Καρπενησίου για τον Αγώνα Αντοχής 4Χ4 στο Καρπενήσι ζητάει 100 Ευρώ για την συμμετοχή :!:
Αφού οργανώνετε αγώνα στην έδρα σας και δεν έχετε μετακινήσεις μπορείτε να ακολουθείσετε.
Ετσι και αλλιώς το σύνολο των συμμετοχών στα RR (moto & auto) είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτές στους αγώνες Αντοχής.
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό doc » 15 Οκτ 2006, 20:31

leon έγραψε:Η Α.Λ.Α. Καρπενησίου για τον Αγώνα Αντοχής 4Χ4 στο Καρπενήσι ζητάει 100 Ευρώ για την συμμετοχή :!:
Αφού οργανώνετε αγώνα στην έδρα σας και δεν έχετε μετακινήσεις μπορείτε να ακολουθείσετε.
Ετσι και αλλιώς το σύνολο των συμμετοχών στα RR (moto & auto) είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτές στους αγώνες Αντοχής.


Σωστό αυτό που λες:
Στα 100 € όμως συμπεριλαμβάνονται οι αγωνιστικές άδειες (20+20 €)? Μάλλον όχι. :? Άρα 140 €
Έπειτα, μη ν ξεχνάμε ότι είναι διαφορετικές οι νοοτροπίες της διαδρομής, και περισσότερα τα χιλιόμετρα της Πάτρας. Παράλληλα, η Πάτρα είναι διήμερο! Μην το ξεχνάμε αυτό...

Όσο για τις συμμετοχές, να ξέρουμε ότι πολλές συμμετοχές=πολλές ευθύνες=πολύ προσωπικό. :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό leon » 16 Οκτ 2006, 12:37

doc έγραψε:Σωστό αυτό που λες:
Στα 100 € όμως συμπεριλαμβάνονται οι αγωνιστικές άδειες (20+20 €)? Μάλλον όχι. :? Άρα 140 €
Έπειτα, μη ν ξεχνάμε ότι είναι διαφορετικές οι νοοτροπίες της διαδρομής, και περισσότερα τα χιλιόμετρα της Πάτρας. Παράλληλα, η Πάτρα είναι διήμερο! Μην το ξεχνάμε αυτό...

Όσο για τις συμμετοχές, να ξέρουμε ότι πολλές συμμετοχές=πολλές ευθύνες=πολύ προσωπικό. :wink:


Πράγματι δεν συμπεριλαμβάνονται οι αγωνιστικές άδειες αλλά αν κάποιος έχει ετήσια από ΕΘΕΑ αυτό δεν μετράει.

Ο αγώνας της ΑΛΑ Καρπενησίου είναι και αυτός διήμερος με πολύ λιγότερα χιλιόμετρα όμως από τα RR, 300 νομίζω και για τις 2 μέρες, αλλά πιο αργός σε εκτέλεση και χωρίς moto οπού εκεί εκτός από την ποσότητα εστιάζεται το θέμα των περισσότερων ευθυνών και του προσωπικού για τα οποία συμφωνώ απόλυτα.

Αλλωστε από αυτά που διαβάζω και ακούω (δεν τους ξέρω γιατί είναι η πρώτη μου χρονιά στα raid) οι άνθρωποι της λέσχης που θα οργανώση το raid της Πάτρας έχουν γνώσεις και πείρα στην διοργάνωση αγώνων.
Και αφού ρώτησαν ανέφερα απλά αυτό ως σύγκριση. Προσωπικά όσο και αν είναι το κόστος της συμμετοχής θα έρθουμε για τί περνάμε ωραία κάθε φορά :) :)
Λεωνίδας Μασλίας
Άβαταρ μέλους
leon
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 22:34
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό karka » 17 Οκτ 2006, 00:07

φιλε λεωνιδα, ακριβως γιαυτο κανουμε αυτην τη συζητιση. να πει ο καθε ενας την αποψη του. οπως καταλαβαινεις δεν ειναι δυνατον να γινουν πραξη ολες αλλα ηδη ενας μεσος ορος βγανει. και ευχαριστουμε για την σιγουρια σου εκ των πρωτερων οτι θα περασεις καλα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

RAID ΠΑΤΡΑΣ

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 17 Οκτ 2006, 16:03

Αγαπητε karka σιγουρα δεν μπορουμε να ξερουμε ουτε και να υπολογισουμε τα εξοδα ενος αγωνα.Ειμαι σιγουρος ομως οτι θα κανετε οτι καλυτερο για να μεινουν ευχαριστημενοι ολοι.Και λεω σιγουρος γιατι εχω στο νου μου τον αγωνα του ΑΙΓΙΟΥ.Μου εχει μεινει για διαφορους λογους αυτος ο αγωνας:αψογη οργανωση-πανεμορφη διαδρομη-ιδανικα τα 150χιλ.-αλανθαστο roadbook-δυο ζορικες ανηφορες(ετσι για να γουσταρουμε)-απιστευτο τοπιο στις κορυφογραμμες-φοβερη η κορδελιασμενη διαδρομη- αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ξερεις ποιο ειναι?Τερματιζοντας ερχεται καποιος και μου δινει ενα σαντουιτς και ενα χυμο.Αυτα μου λεει τα δινει η οργανωση επειδη πηγε καλα ο αγωνας και ειχαμε εσοδα.Ηταν πραγματικα μια πολυ καλη κινηση εκ μερους σας.
Και ολα αυτα με 30 ευρωπουλα!!!!!!!!!!Σε εναν αγωνα που πραγματικα δεν του ελειπε τιποτα!
10 αγωνες τετοιους να κανατε στους 12 θα ερχομουν.
Γι' αυτους τους λογους φιλε karka θελω να πιστευω οτι θα κανετε το καλυτερο δυνατο(σε ολους τους τομεις).

:wink: :wink: 8) 8)
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Δημοσίευσηαπό karka » 17 Οκτ 2006, 20:29

δυο ζορικες ανηφορες(ετσι για να γουσταρουμε)-απιστευτο τοπιο στις κορυφογραμμες-φοβερη η κορδελιασμενη διαδρομη

αυτες τις ανιφοριτσες μαλον την μια μερα θα τις κανετε αναποδα, κατεβα δηλαδη και την αλλη μερα απο γυρω γιατι ο doc φωναζει και δεν θα μπουν ανεβα.
ειναι απο της περικοπες που "πρεπει" να γινουν για να εναρμονιστουμε στο νεο ειδικο κανονισμο αγωνων raid.
θα χαιρομουν αν βρισκοταν καποιος και συμετειχε με ενα παλιο πισοκουνα εσκορτ για παραδειγμα και ερειχνε τσαϊ στης μισες και βαλε συμετοχες.


ο αγωνας του αιγιου εγινε απο την παλεμοτ. δεν αλαζει κατι ομως γιατι και οι δυο λεσχες ειναι "αδελφες ψυχες" και ολοι βοηθαμε ολους.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό doc » 18 Οκτ 2006, 10:36

Karka και ΑΟΔΠ... Νομίζω ότι πρέπει να το "παρταλλιώς..."

Εγώ λέω να μην πληρώσουμε, τίποτα, απεναντίας, σε κάθε συμμετέχοντα να δίνετε:
1. Πριμ εκκίνησης 100 €
2. Πριμ τερματισμού 200 €
3. Ξενοδοχείο για 2 διανυκτερεύσεις (κατά προτίμηση Α' κατηγορίας)
4. Τρία γεύματα σε ψαροταβέρνα με σιναγρίδα.
5. Κύπελλο σε όλους τους συμμετέχοντες.
6. Δωρεάς μεταφορά από Αθήνα για Πάτρα με μεταφορική της επιλογής σας!
7. Και για όσους το επιθυμούν: το Σαββατόβραδο μπουζούκια, και συντροφιά από τρυφερές υπάρξεις... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D

Ζητάμε πολλά? :D
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 18 Οκτ 2006, 10:46

doc έγραψε:Karka και ΑΟΔΠ... Νομίζω ότι πρέπει να το "παρταλλιώς..."

Εγώ λέω να μην πληρώσουμε, τίποτα, απεναντίας, σε κάθε συμμετέχοντα να δίνετε:
1. Πριμ εκκίνησης 100 €
2. Πριμ τερματισμού 200 €
3. Ξενοδοχείο για 2 διανυκτερεύσεις (κατά προτίμηση Α' κατηγορίας)
4. Τρία γεύματα σε ψαροταβέρνα με σιναγρίδα.
5. Κύπελλο σε όλους τους συμμετέχοντες.
6. Δωρεάς μεταφορά από Αθήνα για Πάτρα με μεταφορική της επιλογής σας!
7. Και για όσους το επιθυμούν: το Σαββατόβραδο μπουζούκια, και συντροφιά από τρυφερές υπάρξεις... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D

Ζητάμε πολλά? :D


Ξέχασες τις βενζίνες μας. :shock: :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό markd » 18 Οκτ 2006, 10:47

Εγώ δεν τρώω συναγρίδα!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό jdelis » 18 Οκτ 2006, 10:48

Προσθέστε:

8. Γέμισμα με βενζίνη πριν από κάθε εκκίνηση
9. Δωρεάν πλύσιμο (μέσα-έξω) μετά τον (κάθε) τερματισμό
10. Καφεδάκι και γλυκό περιμένοντας τα αποτελέσματα (μετά το φαί βεβαίως!) :forthosewhothinkyoung:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό sacram » 18 Οκτ 2006, 10:55

βρε τι πάθατε????.......
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 18 Οκτ 2006, 11:22

karka έγραψε: θα χαιρομουν αν βρισκοταν καποιος και συμετειχε με ενα παλιο πισοκουνα εσκορτ για παραδειγμα και ερειχνε τσαϊ στης μισες και βαλε συμετοχες.


Μην προκαλεις! :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από leipsippos και 18 Οκτ 2006, 11:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Τόσα δίνω, πόσα θες ;

Δημοσίευσηαπό geco » 18 Οκτ 2006, 11:26

Λοιπόν,

μπορεί να το χαβαλεδιάσαμε το θέμα (γυρεύοντας πήγαινε ο Αντρέας)
αλλά σε θέματα διαδρομής, ποικιλίας, εδαφών και σχεδιασμού τόσο η Πάτρα, όσο και ο φιλικός στο Αίγιο ήτανε ΜΑΓΙΚΑ !

Το έχω ξαναπεί αλλά, γιά όσους δεν το πρόσεξαν, το ξαναλέω !

Αφού λοιπόν ο διήμερος θα κινείται (πάνω-κάτω) στις ίδιες περιοχές
θα είναι σκέτη ΑΠΟΛΑΥΣΗ !!

Γι' αυτό επιμένω ότι ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!

Και σας συμβουλεύω να μην τον χάσει κανένας σας!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Πρόκληση ;

Δημοσίευσηαπό geco » 18 Οκτ 2006, 11:38

leipsippos έγραψε:[quote="karka] θα χαιρομουν αν βρισκοταν καποιος και συμετειχε με ενα παλιο πισοκουνα εσκορτ για παραδειγμα και ερειχνε τσαϊ στης μισες και βαλε συμετοχες.

Μην προκαλεις! :D :D :D


Δεν προκαλεί, κριτική κάνει !

Από ότι καταλαβαίνω, εννοεί ότι οι αγώνες RR είναι τόσο φλατ και εύκολοι που ακόμη και ένα "ψιλοστημένο" επιβατικό αυτοκίνητο μπορεί να κάνει ΤΗΝ έκπληξη !
Προφανώς διαφωνεί με το στυλ αυτό και θά προτιμούσε πιό τεχνικές διαδρομές !

Νομίζω ;
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Πρόκληση ;

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 18 Οκτ 2006, 11:58

Αυτο καταλαβα και εγω, και επειδη το εχω διαβασει σε ανακοινωσεις για αγωνες οτι δεχονται και 4Χ2 σε μερικους, εεεε.... το σκεφτομαι αν οντως μπορει να τερματισει ενα δικινητο.

Αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια και δεν εχει θεση σε αυτη τη συζητηση.


Τέσπα, συμφωνω οτι αφου ειναι για 4Χ4 εχει νοημα να χρειαζεται η τετρακινηση για να σε βγαζει απο τα δυσκολα και οχι για να πηγαινεις πιο γρηγορα.
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 44 επισκέπτες