Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

RAID ΠΑΤΡΑΣ.ΨΗΦ/ΡΙΑ Νο2.ΜΕ ΠΟΣΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

RAID ΠΑΤΡΑΣ.ΨΗΦ/ΡΙΑ Νο2.ΜΕ ΠΟΣΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

Δημοσίευσηαπό karka » 10 Οκτ 2006, 22:37

Λογο των ημερων ενα ακομα ερωτημα τωρα που τα βγαζουμε ολα στη φορα.

ΜΕ ΠΟΣΑ?
ΝΑΙ, ΠΟΣΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΔΙΗΜΕΡΟ ΑΓΩΝΑ RALLY RAID?


η λεσχη της πατρας τολμα και ρωτα. πειτε μας ειλικρινα ποσα ειναι τα χρηματα που εσεις θεωρειτε ικανοποιητικα να δωσετε για την συμμετοχη σας.
ποιο ποσο ειναι αυτο που σας επιτρεπει να το ξανασκευτειτε και να συμμετεχετε σε εναν τετοιο αγωνα.

μας ενδιαφερη περισοτερο η αποψη αυτων που δεν συμμετεχουν σε ολο το πρωταθλημα αλλα σποραδικα αναλογα τα οικονομικα τους κυριος, και τον χρονο τους.
οχι οτι η αποψη τον ανθρωπον που ακολουθουν το πρωταθλημα δεν μας ενδιαφερει, αλλα αυτοι εχουν απο πριν κανει το "κουμαντο τους" για αυτους τους αγωνες και ειναι καπως περισοτερο ψημενοι.

να λαβετε υπ'οψην σας οτι ο οργανωτης ειναι λεσχη και δεν εχει τα εξοδα παραστασης που εχει για παραδειγμα το off road team,
(να κουβαλησει τοσο κοσμο στο καρπενησι για παραδειγμα)
αλλα απο την αλλη και η πατρα σαν μια επαρχιακη πολη δεν εχει και τους πολλους χοριγους που κανουν ουρα για προβληθουν απο τον αγωνα αυτο.

δεν θα ηθελα εμεις να συγκεκρημενοποιησουμε το ποσο με επιλογες του στηλ: 80, 100, 130, 150 κτλπ, αλλα να αφησουμε σε εσας αυτην την επιλογη.
να ξερετε οτι μελημα μας ειναι η φτηνοτερη επιλογη που θα εχουμε για να βγει περα αξιοπρεπως ο αγωνας, και να μηνει και κατι στην λεσχη για τα λειτουργικα της εξοδα.

εδω και σχεδον δυο δεκαετιες ο ΑΟΔΠ κανει πραξη μια απο της κυριοτερες αρχες του να προσπαθει και ειναι απο της φτηνοτερες αν οχι η φτηνοτερη λεσχη στην ελλαδα.
οι παλεοτεροι θα θυμουνται τα 12 χιλιαρικα δρχ. συμμετοχη στα πατραϊκα εντουρο της αρχης της δεκαετιας του ΄90 που για πανω απο 6-7 χρονια ειχε παραμηνει στασημη την στιγμη που αλλου εφτανε και τα 20 χιλιαρικα.
και για του λογου το αληθες, στο 2006 πια, στο επαθλο enduro sprint μονο 10 ευρω σημμετοχη και παροχες που δεν εχουν ουτε πρωταθληματικοι αγωνες.

θα θελαμε πραγματικα να απαντησετε με αποψη και γνωμη και οχι με ορεξη για χαβαλε μονο.
ενταξει και εγω θελω να παω να τρεξω και να με πληρωσουν και απο πανω αλλα δεν το λεω... (...ακομα)









Α! και αυτη η ψηφοφορια θα αναρτιθει και στα δυο forum και θα εχετε την ευχερια να βλεπετε την πορια της και στα δυο επισεις.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

RAID ΠΑΤΡΑΣ.ΨΗΦ/ΡΙΑ Νο2.ΜΕ ΠΟΣΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 11 Οκτ 2006, 11:15

Που ειναι η ψηφοφορια ΟΕΟ;
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό karka » 11 Οκτ 2006, 13:03

ελα ρε, ειπαμε να το συζητησουμε το θεμα.
οχι ξερα τοσο ή τοσο.
να πει ο καθις την αποψη του και αν μπορουμε να μαθουμε κατι παραπανω απο την ολη συζητηση.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

ΠΟΣΑ ; ΛΕΓΕ ΠΟΣΑ ;

Δημοσίευσηαπό geco » 11 Οκτ 2006, 13:32

Φίλε Ανδρέα,

όλοι εκτιμούμε την προσπάθεια που κάνεις να είσαι δίκαιος και σωστός !

Σε αυτή την περίπτωση όμως η υπερβολική δημοκρατία ... βλάπτει !

Δεν μπορεί ο κάθε ένας (σχετικός ή άσχετος) να γνωρίζει τα έξοδα, τα άτομα, τον χρόνο, τον κόπο, την προσπάθεια, τις δυνατότητες, τις απαιτήσεις, τα ισχυρά και αδύνατα σημεία της οργάνωσης, την μορφολογία και τις ιδιαιτερότητες της κάθε περιοχής και χιλιάδες άλλες λεπτομέρειες που καθορίζουν το ύψος της συμμετοχής.

Εγώ θα έλεγα, έτσι αυθαίρετα, 100 Ευρώ γιά τα μηχανάκια !

Βέβαια, επειδή εγώ έχω πέσει, χρόνια τώρα, στην ... εξάρτηση θα έρθω όπως και να είναι.

Επειδή όμως έχω τρέξει στα πανέμορφα μέρη σας, αλλά και στο Αίγιο, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ο αγώνας θα είναι σκέτη ... ΑΠΟΛΑΥΣΗ και ότι

ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!

Καλή αντάμωση !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό alexandros » 11 Οκτ 2006, 13:41

ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΣΟ - ΟΣΟ !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Bleu » 11 Οκτ 2006, 19:42

Α έτσι φιλαράκο να πουν την γνώμη τους αυτοί που δεν ακολουθουν το πρωτάθλημα.
Πλακα κανω
Ε ρώτα τότε το Κοντολιό
Αν παρεξηγιέσαι να σταματήσω
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό iatrodikastis » 11 Οκτ 2006, 20:47

Αν δεν με απατούν τα μάτια μου...
Τσιμπιέμαι αν κοιμάμαι...
Τι να πω τα έχω χάσει...
Μπράβο.
Πιστεύω με 80€ θα μαζευτούν πολλές συμμετοχές απο άτομα που θέλουν να τρέξουν ένα 2μερο αλλά δεν μπορούν οικονομικά.Και με 60€ θα τους κάνει ευτυχισμένους.
Πρόταση:
Κάτω απο 30ετών 60€(εξαιρείται ο ψωφάκης).Πάνω από 30ετών 80€
1 χρόνο μπροστά τουλάχιστον.

iatrodikastis
Άβαταρ μέλους
iatrodikastis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3389
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2005, 16:52
Τοποθεσία: n.smirni

ΑΝΗΘΙΚΗ ΠΡΟΤΑΣΗ;

Δημοσίευσηαπό geco » 11 Οκτ 2006, 21:19

Ρε Πέτρο,

μην το χαλάς !

Βάλε και ένα παιδικό 15€, φοιτητικό 13,5€, πολυτέκνων 10€, παλινοστούντων 8€, αναπήρων πολέμου 6€ να τρέξουνε όλοι !!!

ΣΟ-ΒΑ-ΡΕ-ΨΟΥ !!!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: RAID ΠΑΤΡΑΣ.ΨΗΦ/ΡΙΑ Νο2.ΜΕ ΠΟΣΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?

Δημοσίευσηαπό panmal » 11 Οκτ 2006, 21:32

Αγαπητέ karka,

Ειλικρινά καλωσορίζουμε τη πρωτοβουλία σου, που πηγάζει πιστεύω από την αγωνία σου να φέρεις περισσότερο κόσμο. Έχεις δίκιο ότι αρκετοί δεν έρχονται στα διήμερα λόγω του κόστους συμμετοχής. Βέβαια κατά τη γνώμη μου το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό, γιατί τα έξοδα, αν βάλεις και τη συντήρηση-ζημιές του οχήματος, είναι πολλαπλάσια και δε πιστεύω ότι € 50 ή € 80 κάνουν τη διαφορά. Απ’ την άλλη όλοι θέλουμε ένα ασφαλή και καλά οργανωμένο αγώνα και εκεί είμαι σίγουρος ότι κανένας δεν κάνει πίσω ρούπι.
Η απάντησή μου, για να μην μακρηγορώ, είναι όσα χρειάζεται για να έχουμε έναν ασφαλή αγώνα, με ανώτατο όριο τη συμμετοχή του Καρπενησίου (γιατί δεν μας τρέχουν και από τα μπατζάκια). :)
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό karka » 11 Οκτ 2006, 23:46

χαιρομαι που περα απο την αναμενομενη πλακα βγαινει και μια συζητηση που μπορει να δωσει κατι.
οχι εκπτωσεις στην ασφαλεια δεν θα εχει.
και πραγματικα καπου σε αυτα τα νουμερα "κοιταγαμε" και εμεις της συμμετοχες.
να συνεχησουμε την συζητηση, ας ακουστουν και αλλον οι αποψεις.


Βάλε και ένα παιδικό 15€, φοιτητικό 13,5€, πολυτέκνων 10€, παλινοστούντων 8€, αναπήρων πολέμου 6€ να τρέξουνε όλοι !!!

εδω το εχεις ετοιμο το σχολιο παλιο...
οταν σου εδωσα βημα για κατι αναλογο μου κρατησες μουτρα.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό karka » 12 Οκτ 2006, 08:28

επισεις...


Σε αυτή την περίπτωση όμως η υπερβολική δημοκρατία ... βλάπτει !

Δεν μπορεί ο κάθε ένας (σχετικός ή άσχετος) να γνωρίζει τα έξοδα, τα άτομα, τον χρόνο, τον κόπο, την προσπάθεια, τις δυνατότητες, τις απαιτήσεις, τα ισχυρά και αδύνατα σημεία της οργάνωσης, την μορφολογία και τις ιδιαιτερότητες της κάθε περιοχής και χιλιάδες άλλες λεπτομέρειες που καθορίζουν το ύψος της συμμετοχής


σωστα δεν μπορει καποιος να ξερει, αλλα δεν μας πειραζει αυτο .
αρκει εμεις να ξερουμε για αυτον τι θελει και μετα να το "ζορισουμε" για εκει που μας βολευει ολους μαζι.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό kalpakis » 12 Οκτ 2006, 09:28

Γειά σας ...
πρώτη φορά στην ηλεκτρονιική παρέα σας αλλά σίγουρα με ξέρετε από τις συμμετοχές μου σε μερικά trail ride - rally raid, Βασίλης με Adventure 640.
Για τις συμμετοχές μου εκτός Αττικής το μόνο μου πρόβλημα είναι μεταφορά της μοτο.
Πάντώς στην Πάτρα θα προσπαθήσω να έρθω....
Καλημέρα
Άβαταρ μέλους
kalpakis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 12 Οκτ 2006, 09:22
Τοποθεσία: Attiki

Δημοσίευσηαπό panmal » 12 Οκτ 2006, 10:12

kalpakis έγραψε:Για τις συμμετοχές μου εκτός Αττικής το μόνο μου πρόβλημα είναι μεταφορά της μοτο....


Στο παρελθόν πάντως έχουν εξυπηρετηθεί αρκετοί συναθλητές σου με παρόμοιο πρόβλημα.
Κάνε ένα ερώτημα λοιπόν τη κατάλληλη στιγμή... δεν έχεις τίποτα να χάσεις!
Άβαταρ μέλους
panmal
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 213
Εγγραφή: 14 Μάιος 2005, 18:27
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ, ΑΤΤΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Οκτ 2006, 10:13

kalpakis έγραψε:Γειά σας ...
πρώτη φορά στην ηλεκτρονιική παρέα σας αλλά σίγουρα με ξέρετε από τις συμμετοχές μου σε μερικά trail ride - rally raid, Βασίλης με Adventure 640.
Για τις συμμετοχές μου εκτός Αττικής το μόνο μου πρόβλημα είναι μεταφορά της μοτο.
Πάντώς στην Πάτρα θα προσπαθήσω να έρθω....
Καλημέρα


Αντε μακάρι να σε δούμε στην Πάτρα. Όσο για την μεταφορά της μοτό όλο και κάποια θέση θα βρεθεί διαθέσιμη σε κάποιο τρευλερ. Απλά ψάξτο λίγο.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Οκτ 2006, 10:15

iatrodikastis έγραψε:Πρόταση:
Κάτω απο 30ετών 60€(εξαιρείται ο ψωφάκης).Πάνω από 30ετών 80€


Πάνω από 40?? :oops: :oops: :oops:

Α και όσοι είναι στην δεύτερη σελίδα των αποτελεσμάτων 200€ :lol: :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες