Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγώνας αντοχής Trail Ride-Raid στο Ξυλόκαστρο Κυρ. 8/02/2004

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό nikglock17 » 04 Φεβ 2004, 10:08

ΦΙΛΟΙ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΤΖΙΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΥΡΑΔΕΣ,ΤΙ ΛΑΣΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΘΑ ΑΣΠΡΙΣΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΤΣΕΣ.ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΑΝΙΚΟΣ.ΑΝ ΤΑ 97 ΧΙΛ. ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΕΙ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΑΣΠΡΑ.ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.ΑΑΑ!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ,ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΜΗΝ ΞΕΡΑΘΕΙ Η ΛΑΣΠΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ?
nikglock17
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 11 Ιαν 2004, 17:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό chriska » 04 Φεβ 2004, 11:36

Εχω πληροφορίες ότι πλοηγοί στον αγώνα θα είναι υδροφόρες που θα βρέχουν την διαδρομή, ώστε να παραμείνει η λάσπη και να λερωθούμε δεόντως :wink: :wink: :wink:
chriska & Highlander
ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
Άβαταρ μέλους
chriska
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 02 Απρ 2003, 17:53
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Φεβ 2004, 13:45

gc έγραψε:Superspy, εχω 2 ερωτησεις:

1. Η χρονομετρηση ακριβειας στην χρονομετρημενη διαδρομή, θα αφορα τη μεση ταχυτητα του οχηματος στο σκελος, ή τη στιγμιαία του σε καποιο/α σημείο/α του σκελους?

2.Αν δοθουν δρομοβιβλια απο το Σαββατο το βραδυ πως θα διασφαλιστει οτι καποιοι δεν θα κανουν βραδυνη προπονηση? :lol: :?:


1. ΜΩΤ συνολικά για μια απόσταση (ο κριτής θα είναι κρυφός όμως!)

2. Θα.... τους βρούμε το πρωί μέσα σε κανα αμπέλι…. Ούτε οι «τοπικοί» δεν κάνουν βόλτα στη λάσπη το βράδυ…. Στο κάτω –κάτω μιλάμε για μια «γρήγορη» βόλτα έτσι, μην τρελαθούμε κιόλας!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Φεβ 2004, 13:48

chriska έγραψε:Εχω πληροφορίες ότι πλοηγοί στον αγώνα θα είναι υδροφόρες που θα βρέχουν την διαδρομή, ώστε να παραμείνει η λάσπη και να λερωθούμε δεόντως :wink: :wink: :wink:
chriska & Highlander


Α. Σήμερα στο Ξυλόκαστρο έχει ήλιο και η ΕΜΥ λέει ότι θα συνεχίσει έτσι... οπότε μην περιμένετε και πολύ λάσπη!

Βου. Το Σάββατο το βράδυ μέσα από το site θα μάθουν οι θεατές τα "καλά" σημεία και πώς να πάνε να δούνε!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αυτοκόλλητα....

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Φεβ 2004, 14:39

tnick έγραψε:Μήπως ξέρει κανείς τί γίνεται με αυτά τα αυτοκόλλητα των χορηγών και τα νούμερα?

Πώς κολλάνε? Και κυρίως πώς ξεκολλάνε? Δεν πιστεύω να πάμε να τα βγάλουμε και να βγαίνουν και οι μπογιές.......όχι τίποτα άλλο, αλλά βγήκα πρόσφατα από φανοποιείο........και δεν έχω άλλη όρεξη


Τα αυτοκόλλητα συμμετοχής είναι απο απλό αυτοκόλλητο χαρτί και στη χειρότερη περίπτωση τα βρέχεις, μαλακώνουν και ξεκολλάνε....
Των χορηγών είναι απο πλαστικό αυτοκόλλητο καλής ποιότητας που η κόλα μένει μαλακιά για πολύ καιρό....

Σε κάθε περίπτωση αν φύγει χρώμα, θα πρέπει να "βαράς" τον φαναρά σου.... γιατί κανονικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 04 Φεβ 2004, 20:22

ΟΙ smokie superspy pino θα τρεξουν στο ξυλοκαστρο????
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 04 Φεβ 2004, 20:47

tedos@teda έγραψε:ΟΙ smokie superspy pino θα τρεξουν στο ξυλοκαστρο????


Αυτοί τρέχουν από τώρα :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό pino » 04 Φεβ 2004, 22:02

tedos@teda έγραψε:ΟΙ smokie superspy pino θα τρεξουν στο ξυλοκαστρο????


Οι pino και smokie ναι, ο superspy οχι καθώς έιναι στην οργάνωση μαζί με τα παιδιά από την μοτολέσχη του Ξυλικάστρου.
Άβαταρ μέλους
pino
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57

Δημοσίευσηαπό ChrisG » 04 Φεβ 2004, 22:50

superspy έγραψε:

Α. Σήμερα στο Ξυλόκαστρο έχει ήλιο και η ΕΜΥ λέει ότι θα συνεχίσει έτσι... οπότε μην περιμένετε και πολύ λάσπη!


Αν και το εχω ξαναπει:

Απο εγκυρη πηγη ανακοινωθηκε πως οι προετοιμασιες για λασπη στον αγωνα συνεχιζονται με πυρετωδεις ρυθμους.....
:lol: :lol: :lol: Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ChrisG
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: 21 Οκτ 2003, 13:16
Τοποθεσία: Αργυρούπολη, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nec-r » 04 Φεβ 2004, 23:46

Mπορεί να μας φωτισει κάποιος για την ειδική -χρονομετρημενη-διαδρομή ?
Οι αρχικες πληροφοριες ελεγαν οτι θα υπαρχουν δυο ΣΕΧ , ενα στην αρχη και ενα στο τελος του αγωνα.Ισχυει?Ενδιαμεσα στα σεχ θα υπαρχει η αφετηρια της ειδικης?Θα ειναι ολη η διαδρομη ειδική?Τι θα ισχυσει? :roll:
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό nec-r » 04 Φεβ 2004, 23:51

Μπορεί ο οδηγος να περασει τεχνικο ελεςγχο το αυτοκινητο το Σαββατο να παρει νουμερα,roadbook κτλ και ο συνοδηγος να ελθει την Κυριακή ή θα πρεπει να παρουσιαστουν μαζι -πληρωμα- για να περασουν τεχνικο ελεγχο?
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό tazmania » 05 Φεβ 2004, 13:53

Πλησιάζει η ώρα της μάχης :D Δύο και σήμερα :D :D

Έχουμε νεότερα για την κατάσταση της διαδρομής :?:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Φεβ 2004, 16:08

NEC-R έγραψε:Μπορεί ο οδηγος να περασει τεχνικο ελεςγχο το αυτοκινητο το Σαββατο να παρει νουμερα,roadbook κτλ και ο συνοδηγος να ελθει την Κυριακή .....

Ναι, αλλά θα πρέπει να υπάρχουν τα χαρτιά και των δύο (διπλώμα κλπ) το Σάββατο
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Φεβ 2004, 16:11

NEC-R έγραψε:Mπορεί να μας φωτισει κάποιος για την ειδική -χρονομετρημενη-διαδρομή ?
Οι αρχικες πληροφοριες ελεγαν οτι θα υπαρχουν δυο ΣΕΧ , ενα στην αρχη και ενα στο τελος του αγωνα.Ισχυει?Ενδιαμεσα στα σεχ θα υπαρχει η αφετηρια της ειδικης?Θα ειναι ολη η διαδρομη ειδική?Τι θα ισχυσει? :roll:


Πού ακριβώς να ρίξω το ... φώς;
Θα ξεκινήσετε απο το ΣΕΧ εκκίνησης και κρυφός (κρυφοί) κριτές θα σας χρονομετρήσουν στη διαδρομή..... Δε μπορώ να προσθέσω τίποτα άλλο εκτός απ’ το ότι, σήμερα έκανε την εμφάνιση της η….. σκόνη….. (άντε να βρούμε τη λάσπη τώρα…)
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 05 Φεβ 2004, 16:44

superspy έγραψε:
NEC-R έγραψε:Μπορεί ο οδηγος να περασει τεχνικο ελεςγχο το αυτοκινητο το Σαββατο να παρει νουμερα,roadbook κτλ και ο συνοδηγος να ελθει την Κυριακή .....

Ναι, αλλά θα πρέπει να υπάρχουν τα χαρτιά και των δύο (διπλώμα κλπ) το Σάββατο


συγνωμη....μαλλον δεν καταλαβα :oops: :oops: Το σαββατο που κολλαει?
Αν ερθουμε κατευθειαν κυριακη πρωι να τρεξουμε δεν γινονται επιτοπου ολες οι διαδικασιες?? Τεχνικος ελεγχος κ.λ.π??
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 78 επισκέπτες