Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

RR Ρούμελης 2006: Εντυπώσεις απο τον ΑΓΩΝΑ!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: RR Ρούμελης 2006: Εντυπώσεις απο τον ΑΓΩΝΑ!

Δημοσίευσηαπό geco » 29 Μάιος 2006, 22:34

SeNNinhA έγραψε: Καθώς ανεβαίναμε την πλαγιά μετά τα χωράφια και έχω μπροστά μου τον GECO (που μάλλον είχε βάλει στόχο να ξαναπιάσει την προηγούμενη παρέα ξεχνώντας τα ξεραμένα λούκια) ...


Δεν ξέχασα τα λούκια, παρακολούθησα προσεκτικά την ενημέρωση και μελέτησα καλά το road book. Επιπλέον την ίδια διαδρομή είχα κάνει και στην "Ρούμελη" του 2004 χωρίς πρόβλημα!

Τα λούκια ΔΕΝ τα είδα ! (Τα ... ένοιωσα όμως καλά !)
Γι' αυτό δεν ξανατρέχω νυχτερινό αγώνα, ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΑ ΦΩΤΑ !!!

SeNNinhA έγραψε:δεν είμαι πια αθλητης και ούτε και θέλω να τρέχω σε διεθνεις αγωνες για να μπαίνω σε διαδικασίες σκληρής προπόνησης για τέτοιες αποστάσεις ...


Μην υπερβάλεις, με ένα μηχανάκι της προκοπής θα είσαι μιά χαρά ΚΑΙ θα τερματίζεις επιτέλους, σαν άνθρωπος !

SeNNinhA έγραψε:Τι σας κτύπησε πιο ΔΥΝΑΤΑ;

Εγώ κτύπησα δυνατά τον GECO


Στον επόμενο αγώνα να το κάνουμε ... ανάποδα. Θα πέσεις εσύ μπροστά μου και θα σε πατήσω εγώ !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Μάιος 2006, 23:07

Νά μαστε πάλι να προσπαθούμε να πατησουμε ένα πλήκτρο αντί για δύο( τα δάχτυλά μου έχουν γίνει σα λουκάνικα Φρανκφούρτης) με Sudocream στο κώλο.
Ωραία πράγματα.
Αλλά πριν από όλα τα ωραία (αυτά που χρήζουν ψυχοθεραπείας)
ΒΕΒΕΚΟ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ !!!!!!!!!!!!!!!!
Σε περιμένουν πολύ ευτυχισμένες μέρες.

Στο θέμα μας λοιπόν.
Πάμε
1Η μέρα: Ύπνος? Ποιός ύπνος. Από τη λαχτάρα για τον αγώνα(η ψυχοθεραπεία που λέγαμε) δεν έκλεισε το μάτι.
Κάτι λίγο τα γκάβ&@μένα σκυλιά κάτι η αγωνία κοιμηθήκαμε 3 λεπτά.

Ξεκίνημα με τον PINO νύχτα αέρα
Ξημερωμα με τη πρωινή πάχνη βρισκουμε τον Alex στη κοιλάδα της αραγμένης γελάδας.
Από εκεί στο τέλος της απλής ΠΕΡΊΦΗΜΑ.Αν εξερέσω ένα μπίστο που μού έσπασε το διακόπτη του roadbook και το γύρναγα με το χέρι.
(Η ψυχοπάθεια σε βάζει να νοιάζεσαι μονο για τις ζημιές της μηχανής- για τα κομμάτια σου τίποτα
Από εκει και μετα ΣΚΑΤΑ .Με τη καλή εννοια πάντα .
Μα σε κάθε αγώνα μία παγίδα.
Στον επόμενο τί θα σκεφτήτε βρε.
Όλα και όλα, ό κριτής ήταν η ενιήμερος (του πόσο ηλίθιοι ήμαστε) η Π+%@της
Μα να μή πεί τίποτα μούγκα στη στρούγκα?

Τεσπα.
Αν και κανένας από τους κριτές δεν ήταν σίγουρας αν υπήρχε καπέλο προπορείας στο υπόλοιπο του αγώνα ήμουν σχεδόν σίγουρος για το σομπρέρο σε μεγεθος κελεμπίας και δε το πολυφχαριστήθηκα.
Εσπασε και η ντίζα του συμπλέκτη.
Ωραία
Για να σας πώ την αμαρτία μου το βράδυ του Σαββάτου από τα νεύρα μου έλεγα να φύγω από άσφαλτο.

Ναναι καλά τα παλικαράκια μου που κοιμηθήκαμε μαζι στη σκηνή (με τη καλή έννοια παντα) με πέισαν ότι άυριο ξημερώνει μία καινούργια μέρα και άλλα τέτοια.

2Η μερα: Η απογοήτευση της 1ης έχει γίνει λύσσα.
Κατάφερα να λυσσάξω και τον HUSKY και μετά έγινε χαμός. Κουτρουβάλα.
Εδώ θα ήθελα να ευχηθώ περαστικά στα παιδιά που τραυματίστηκαν.
Πάνω από δέκα φορές το είδα να έρχεται με πολλά.
Τέλος καλό όλα καλά.

Μου άρεσε η παρέα όπως πάντα.
Οι άλλες παρέες.
Τα κρέατα οι πατάτες και οι μπύρες
Ο Κοντολιός The new kid in Town (ευχαριστώ για όλα) και ο κολλήτος του (με το DRΖ)

Δε μου άρεσε ο ανεφοδιασμός με μπιτόνια στη μέση του πουθενά.
Αφού δε το λέει ο Alex δε θα το πώ αλλά μάλλον πάμε φιρι φιρι για χοντρό ατύχημα.
ΦΥΣΙΚΑ Ο ΚΡΙΤΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΕΣΩΣΕ.Να του καεί το DVD και η τοστιέρα και η ηλεκτρονική και να μη βρίσκει.

Κάτι με χτύπησε δύο φορές αλλά δέ θυμάμαι. Μάλλον το έδαφος.Μαπα χωράφι
Τη 2η μέρα το εκδικήθηκα.

Το περιστατικό με τον Τασούλη δε ξερω που να το αναφερω.
Αλλά δώστε βάση
Πάμε με τον Husky να περάσουμε το ποτάμι.
Ο Σπύρος φωνάζει από απέναντι.
Περνάω πρώτος και σταματάω να περάσει και ο Μήτσος
Ο Σπύρος δε φωνάζει τώρα αλαλάζει.
Ο Φούστης σκέφτομαι θέλει να βιαστούμε για να πέσουμε και να το έχει στο βίντεο.
ΛΑΘΟΣ
Φτάνω και μου λέει με μία ανάσα.
ΣεπαρακαλώφύγεοΤασούληςέκοψετοδαχτυλοτουκαιδεμεαφηνεινακανωτιποτασεπαρακαλωπρολαβετονκαιπηγαινεμαζιτουκχανειαιμα
Εν πλήρη νηφαλιότητα όπως φαντάζεσται λοιπόν και γώ δαγκώνω την ταυτοτητούλα μου και βγάζω το Sala που κρύβω μέσα μου. Βαθειά.πολύ βαθειά
Μέχρι να τον βρώ σταματημένο να προσπαθεί να πάρει τηλέφωνο με ένα τηλέφωνο που πρώτη φορά χρησιμοποιούσε και φυσικά δεν το ήξερε.
Κάτι δε κόλλαγε στην εικόνα όμως .
Του δίνω το δικό μου και τότε βλέπω με την άκρη του ματιού μου το δαχτυλό του.
Ο τύπος δε είχε μορφασμό πόνου και το δάχτυλο σαλτσα.
"Παιδιά φύγετε" μας λέει με το Μήτσο που έφτασε "μή καθυστερείτε"
"Ρε τράβα μπροστά να σε προσέχουμε" με ύφος που δε σήκωνε κουβέντα.
Ανεβαινει φυσικα και εξαφανίζεται.
Typical Τασούλης.

Επεράσαμε όμορφα όμορφα όμορφα. (η ψυχοπάθεια)
Πάμε γιάλλα η μήπως γυάλα
Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά της οργάνωσης.
Σας ευχαριστούμε που μας @#%$#σατε μας άρεσε και θα έρθουμε και στο Πήλιο άν αναθεωρήσετε την ώρα εκκίνησης.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Μάιος 2006, 23:11

Μα μία ώρα και δέκα λεπτά καπέλο?
Μα για όνομα
Δε το θέλει ο κύριος.
Ασχετοι
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό doc » 29 Μάιος 2006, 23:13

Bleu έγραψε:...και θα έρθουμε και στο Πήλιο άν αναθεωρήσετε την ώρα εκκίνησης.


...εντάξει! 12 το βράδυ του Σαββάτου είναι καλά?

Χαχαχαχα!!!!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Μάιος 2006, 23:15

Geco μπράβο.
Ο τερματισμός σου σκηνή από Dust to Glory.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Μάιος 2006, 23:19

Ρε θα βράσουμε καλοκαιριάτικα ρεεεεεε
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Dust to glory ???

Δημοσίευσηαπό geco » 29 Μάιος 2006, 23:20

Bleu έγραψε:Geco μπράβο.
Ο τερματισμός σου σκηνή από Dust to Glory.




Thanx !!!

Το είδα πολλές φορές και ... το εμπέδωσα !!!

By the way, τι έκανε ο Bebekos ; Μπεμπέκο ή Μπεμπέκα;
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Dust to glory ???

Δημοσίευσηαπό Bleu » 29 Μάιος 2006, 23:22

Μπεμπέκα
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό geokat » 30 Μάιος 2006, 10:26

Μπράβο καταρχάς σε όλους όσους είχαν το κουράγιο να ξεκινήσουν το πρωί?! (μάλλον αργά το βράδυ!) του Σαββάτου. Μπράβο και στην οργάνωση που κατάφερε μέχρι το τέλος να έχει τον έλεγχο! Μπράβο και στην επιλογή της διαδρομής. Το μόνο που με ενόχλησε, φαντάζομαι όλους μας, ήταν τα λούκια!

Μία παρότρυνση προς τους οργανωτές Σπύρο και Doc:

Έχοντας πια ξεφύγει από ένα ερασιτεχνικό και παρεϊστικο επίπεδο και πλησιάζοντας πια μια καθόλα επαγγελματική οργάνωση, θα έπρεπε να μην διαχωρίζουμε φίλους, γνωστούς και μη φίλους. Θα έπρεπ να αναφέρουμε στους τραυματίες και αγωνιστές πχ. τον Σωτήρη Παπαϊωάννου ο οποίος έσπασε την κλείδα του την κυριακή, μετά από μια καταπληκτική για την ηλικία του επίδοση του Σαββάτου, εγχειρίστηκε εχθές και τώρα αναρρώνει. Αντίστοιχα για τον Βασίλη Σπηλιωτόπουλο ο οποίος τραυματίστηκε το Σάββατο και αναγκάστηκε να εγκαταλείψει γυρνώντας από την Παύλιανη με την μηχανή μόνος στην Αθήνα πηγαίνοντας κατευθείαν στο νοσοκομείο!
Καταπληκτική η είσοδος του GECO, άξιος και μπράβο για την αναγνώριση και το κύπελλο. Σε αρκετά σημεία πηγαίναμε μαζί και τον θαύμαζα. Ελπίζω και εγώ στην ηλικία του να έχω το κουράγιο και το ψυχικό σθένος να τερματίζω σε τέτοιους αγώνες.Μην ξεχνάμε πάντως ότι σε αντίστοιχη περίπτωση στο Αττικό, 3 αναβάτες τερματίσαμε, με αντίστοιχη ΜΟΤ, και είχαν τελειώσει όλα! Ούτε στα αποτελέσματα δεν αναφέρθηκαν τα ονόματά μας!!

Μην ξεχάσω, συγχαρητήρια στον εξαίρετο, πάντα χαμογελαστό και έμπειρο αναβάτη LC8er για την επίδοση του. Επίσης στον Βασίλη Βαρβαγιάννη ο οποίος τερμάτισε 14ος έχοντας τρέξει 200χλμ με 3psi στον μπροστινό τροχό! και έχοντας χάσει αρκετή ώρα βοηθώντας τον τραυματισμένο Σωτήρη. Συγχαρητήρια και σε όλους όσους τερματίσαμε με νορμάλ 4Χ4, όπως πχ. ο Λεωνίδας Μασλίας, που πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι βγάλανε μια τέτοια διαδρομή χωρίς να σπάσουν τα οχήματά τους. Συγχαρητήρια και σε όλους τους άλλους που τερματίσανε έχοντας ο καθένας τις δικές του ατυχίες, αλλά που η ψυχική τους δύναμη ήταν μεγαλύτερη από αυτές. Γιατί τελικά αυτό που μένει σε όλους μας είναι η αίσθηση ότι νικήσαμε, ξεπεράσαμε το όρια μας, σε όποια θέση και εάν τερματίσαμε. Και ευχαριστούμε την οργάνωση που μας δίνει αυτήν την δυνατότητα σχεδιάζοντας καταπληκτικούς αγώνες
Άβαταρ μέλους
geokat
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 21 Ιαν 2006, 20:28

Δημοσίευσηαπό karka » 30 Μάιος 2006, 10:48

Παει και αυτο. τελειωσε!
Ηταν ενας καλος αγωνας «γεματος» από καθε αποψη. Υπηρξαν λαθακια και παραλειψεις αλλα για το μεγεθος του αγωνα ηταν τιποτα μπροστα σε αυτά που «πηραμε» από τη ρουμελη
τα καλα και τα κακα του αγωνα για τον καθενα είναι ισως διαφορετικα,με την δικη του κριση μπορει να προσθεσει πολλα η να αφαιρεσει περισοτερα.
Οι λιγες συμμετοχες δειχνουν ότι η τσεπη δεν αντεχει ακριβους αγωνες.
Μπορει να μας αρεσει να διοργανωνουμε «μεγαλους» αγωνες αλλα φοβαμε ότι θα τρεχουμε μονοι μας στο τελος.
Διαφημιση? Καμια αφισα στην Λειβαδια? στα χωρια? να μαθει ο κοσμος τι γινεται.
Doc, Superspy δεν ζουν ολοι γυρω από το διαδικτυο. Σιγα σιγα «χτιζονται» οι αγωνες αυτοι γυρω από ένα forum. Δεν «πανε» παντου. προσεξτε, πατε για «γκετο» με ότι αυτό συνεπαγετε.

θα σταθω σε δυο σημεια του αγωνα, το ενα ειναι η χρονομετριση-αποτελεσματα, και το δευτερο η ασφαλεια του αγωνα.

για την χρονομετριση εχω να παρατηρίσω τα εξης:
υπαρχουν 5-6 αυτοκινητα που παιζουν κοντα σε χρονους.
ολοι αυτοι ρισκαρουν αρκετα εως πολύ (δεν γινεται και αλλιως) για μια καλυτερη θεση.
πιανοντας εναν χρονο στην αρχη και εναν μετα απο 200 χλμ. ναι μεν σου δινει αποτελεσματα αλλα δεν ειναι αντικειμενικα. αφου υπηρχαν επιμερους μετρησεις γιατι δεν μπηκαν και αυτες?
ειναι αδικο καποιος να ειναι σταθερα μπροστα στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα και στα τελευταια χλμ. ενα λαστιχο η μια αλλη αβαρια να του ριξουν την θεση επειδη μετρισε η τελευταια χρονομετριση μονο.
Επησεις αδικο είναι καποιος να «φυλαει» τα χωρια και να μην παει τεζα αφου πριν το χωριο ειχαν «πιασει» χρονο και καποιος άλλος να περναει αερα πατερα από μεσα για να μαζεψει τη διαφορα.

η ασφαλεια τωρα του αγωνα ειναι πακετο με τις μετρησεις.
46 μεση δεν βγαινει, πλακωνεσαι στα χωρια και στην ασφαλτο να σηκωσεις λιγο για να την χασεις ξανα στο χωμα και παει λεγοντας.
ποσο ασφαλη ειναι αυτο? φοβαμε οτι ακροβατουμε μεχρι να εκτεθουμε.

το προβλημα λυνεται αρκει η οργανωση να εχει κοσμο στο βουνο και φαντασια στο στησιμο της διαδρομης.
Και επειδη το να αγορασεις κριτες είναι ακριβο, συνεργασιες λεσχων με συμμετοχη της τοπικης κοινωνιας (δημος χορηγοι) εκει οπου γινεται ο αγωνας είναι μαλλον μονοδρομος για καλους αγωνες με απαιτησεις και προδιαγραφες.
Περισσοτερες ειδικες με αρχη και τελος μετα και πριν από σημεια που εχει κινδυνο,(στα περιφημα γκρεμια μπορει ολοι να κοψαμε αλλα μετα ολοι πλακωθηκαμε να μαζεψουμε χρονο.Δεν ειχε και μετα γκρεμους και χωρια? )
Στης απλες μεγαλη ανοχη χρονου και να μην μετραει η προπορει για να μην κανει κοιλια ο αγωνας.
Οι ειδικες οσο γινεται πιο ασφαλεις μακρυα από πολυσυχναστους δρομους και γκρεμια.
Εκει να δωσεις 45 και 49 μεση, μετα στο χωριο τελος…κυρια …που γραφε και το rb.
Και φυσικα καλες επικοινωνιες γιατι δεν φτανει να εχεις μετρησεις, αλλα να μπορεις να τις «παρεις» από το βουνο και να της περασεις στo προγραμμα.

Μου εμεινε η εντυπωση οτι για πολααα χλμ. δεν με "κοιταγε" κανεις απο την οργανωση, αλλα παλι μπορει να κανω και λαθος.

Επισης εκεινα τα τελευταια 60 χαζα χλμ της πρωτης μερας τι ρολο παιζανε?

σημ. τα παραπανω γραφονται με καλη διαθεση και οχι για παρεξηγησεις.



ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
ΤΡΑΓΟ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Μάιος 2006, 11:13

Επιτέλους !

Αποτελέσματα MOTO

Αποτελέσματα AUTO
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 30 Μάιος 2006, 13:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Μάιος 2006, 11:15

karka έγραψε:Παει και αυτο. τελειωσε!
Ηταν ενας καλος αγωνας «γεματος» από καθε αποψη. Υπηρξαν λαθακια και παραλειψεις αλλα για το μεγεθος του αγωνα ηταν τιποτα μπροστα σε αυτά που «πηραμε» από τη ρουμελη... .....


Karka, τα έχουμε ξαναπεί και αλλού και μπορούμε να ξανα συζητήσουμε το θέμα σε νέο Post. Δημιουργώντας τα τελευταία 3 χρόνια αυτούς τους αγώνες (RR), η εμπειρία έδειξε ότι πρωτίστως απο πλευράς ασφαλείας αλλά και απο πλευράς αγώνα, η συγκεκριμένη υλοποίηση είναι η βέλτιστη αυτή τη στιγμή...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

kapela...

Δημοσίευσηαπό LC8er » 30 Μάιος 2006, 11:31

superspy έγραψε:Επιτέλους !

Αποτελέσματα MOTO

Αποτελέσματα AUTO


Θεέ μου τι καπέλα είναι αυτά.... αλλά αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις....

Την επόμενη φορά να θεσπίσουμε το βραβείο για το μεγαλύτερο καπέλο!!!!

sk
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Δημοσίευσηαπό Berg » 30 Μάιος 2006, 11:46

Μετά από δύο μέρες ήρθα περίπου στα ίσα μου. Ακόμα μου λείπει ύπνος.

1η Μέρα.

Μεγάλο άγχος για την νυχτερινή οδήγηση. Πιστεύω ότι ήταν λάθος η εκκίνηση ανά δύο γιατί έκανε τα πράγματα χειρότερα. Την 2η μέρα με εκκίνηση ανά ένας ήταν πολύ καλύτερα.

Εκκίνηση με τον Denis, (η καλή παρέα πάντα μετράει) :P :P . Μετά από αρκετή ώρα μέσα στο βράδυ φτάνουμε τον Τασούλη :oops: :oops: και πηγαίνουμε και οι τρεις μαζί. Δυο Husaberg σκονίζουν τον Denis για παρα πολλά χιλιόμετα και αυτός μας υπομένει. ΗΡΩΑ :D :D :D

Φτάνω στο ΣΕΧ της απλής ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ! :lol: :lol: :lol:

Γαμ#$@%@#% τα 260 χιλιόμετα της ειδικής μου έφυγε ο :assshaking: :assshaking:

Τερματισμός σε κατάσταση αποσύνθεσης. Αλλά πήρα δυνάμεις από την φροντίδα των τοπικών.

ΤΡΑΓΟΣ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ
ΤΡΑΓΟΣ, ΓΙΔΑ, ΦΑΣΟΛΑΔΑ :lol: :lol: :lol: :lol:

Τα χέρια πονάγαν και είχαν γεμίσει φούσκες. Δεν είχα όρεξη ούτε δυνάμεις για να ξεκινήσω την δεύτερη μέρα.

2η Μέρα

Ξεκίνημα στις 5:16 με καταπληκτική νυχτερινή διαδρομή. Μετά την απλή διαπιστώνω ότι το κοντέρ χάνει περίπου 300 μέτρα στο χιλιόμετρο. Το καλώδιο από τον τροχό στο κοντέρ έχει παραδώσει το πνεύμα. Αλλά Ο ΠΑΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΩΣ, είχα μαζί μου εφεδρική. Στο βενζινάδιο στην Παύλιανη παρά της πρσπάθειες ένα κομμάτι από το σπασμένο σενσορα δεν βγαίνει και δεν μπορώ να βάλω την καινούργια.

Ευτυχώς ο Βασίλης BILLY Βαρβαγιάννης έρχεται καθυστερημένος από λάστιχο και πάμε μαζί για αρκετα χιλιόμετρα και γινόμαστε παρέα με τον Κανελέα και τον Αλέξανδρο Νικολάου με το BMW.

Μπράβο στον Βασίλη γιατί σταμάτησε και περίμενε μέχρι να έρθει βοήθεια όταν βρήκαμε αναβάτη με σπασμένη κλείδα.

Η παρέα χωρίζει και ακολούθησα τον Αλέξανδρο για περίπου 160 km έως τον τερματισμό. Πραγματικά έμεινα έκπληκτος για το πως καταφέρνει και οδηγεί αυτό το μηχανάκι! Γειά σου Αλέξανδρε με το BMW σου!

Αν θα ξαναέκανα τον αγώνα? Μάλλον ναί.

Με ενόχλησε η ΣΚΟΝΗ βλαστήμησα άπειρες φορές. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Παραλειπόμενα:

Αξίζει να δείτε και να ακούσετε το L110 του Κουτά. Με έφτασε σε Ακροπολική ειδική. Ψώνιο.

Τα πιό ηλίθια ζώα? Οι αγελάδες κόντεψα να σκοτωθώ στην άσφαλτο με μία υποψήφια μοσχαρίσια. :oops: :oops:

Οι καλύτερες ατάκες = EPITAL :oops: :oops:

Raptor κόψε το κάπνισμα μας ντουμάνιασες στην διαδρομή :lol: :lol: :lol: :lol:

Πάντως και για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα το βαθρο γέμισε από συμμετοχές RIDER'S SHOP.

Geco μπράβο για το κουράγιο σου. :D :D :D
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό sp0+ » 30 Μάιος 2006, 13:00

superspy έγραψε:Επιτέλους !

Αποτελέσματα MOTO

Αποτελέσματα AUTO



Συνονόματε, το λινκ για τα αυτοκίνητα δεν δουλεύει..... :roll: :roll: :D
sp0+
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 25 Απρ 2005, 09:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες