Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Έπεσε ο Ορφανός!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Έπεσε ο Ορφανός!

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Ιαν 2004, 14:36

Σύμφωνα με πληροφορίες από την οργάνωση, δυστυχώς ο Έλληνας αναβάτης Βασίλειος Ορφανός, έπεσε στο 10 χλμ της ειδικής σήμερα (Τρίτη και 13!) και έσπασε την κλείδα του.

Οι πληροφορίες λένε ότι χρειάσθηκε να τον σηκώσουν και περιμένουμε νεώτερα.

Κρίμα, κρίμα, κρίμα.....
Ο γιατρός του Γ. Αρεάλης, τον είχε επισκεφτεί εχθές στην ημέρα ανάπαυσης και την ώρα που έγινε το γεγονός, πρέπει να ήταν στο αεροπλάνο της επιστροφής.
Μόλις μάθουμε νεώτερα, θα σας ειδοποιήσουμε!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό IKE » 13 Ιαν 2004, 16:11

Κρίμα :( είχε ΄κάνει φανταστική πορεία αλλα συμβαίνουνε αυτά, περιμένουμε νεότερα
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Ιαν 2004, 17:08

Ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία μαζί του, γνωρίζουμε ότι ευτυχώς η κλείδα δεν θα χρειαστεί εγχείρηση και μεταφέρεται από την οργάνωση στο Παρίσι για περαιτέρω νοσοκομειακή περίθαλψη. Είναι απογοητευμένος, για το ατύχημα, που ήρθε να του διακόψει την ανοδική πορεία του, μετά από τόσο κόπο και ουσιαστικά στο δεύτερο και εύκολο κομμάτι του αγώνα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 19 Ιαν 2004, 16:15

Έγινε και αυτό......
Κυκλοφόρησε email με προσβλητικό περιεχόμενο προς το πρόσωπο του Β. Ορφανού.

Παράλληλα γνωστό site του χώρου του εντούρο είχε ψηφοφορία (αν είναι δυνατόν!!!) για το αν θα εγκαταλείψει ο Ορφανός στο φετινό DAKAR, την οποία «μάζεψε» αμέσως μετά από το ατύχημα του μεγάλου ΕΛΛΗΝΑ αναβάτη!

Επίσης αν παρατηρήσατε, στα έντυπα του χώρου ΑΛΛΑ και στην τηλεόραση, η αναφορά στον Β. Ορφανό, ήταν από μηδενική έως περιορισμένη!
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ! ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟ DAKAR!

Αν και τα ανωτέρω συμβάντα δεν φαίνεται να σχετίζονται μεταξύ τους, το μόνο που έχω να πω είναι

Κύριοι
Το DAKAR είναι εκεί 26 χρόνια τώρα, όποιος έχει παπάρια, (που περπατάει και τα πατάει) πηγαίνει και δείχνει τι αξίζει.

Μέχρι τώρα μόνο ο Παπαδημητρίου (Πατέρας) με Volvo το 1986, ο Β. Ορφανός και ο Λ. Γιαννακούλης (2003) κατάφεραν να πάνε, να δούνε, να νικήσουν και να κρατήσουν την Ελληνική σημαία ψηλά.
Μέχρι να κάνετε και εσείς κάτι τέτοιο, καλύτερα να το βουλώσετε και να κρατήσετε τη ζήλια μέσα σας! ΝΤΡΟΠΗ!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό IKE » 19 Ιαν 2004, 16:35

μερικές παρατηρήσεις:

Τον ορφανό τον ξέρω απο τα άρθρα του στους 2τροχούς παλιά και απο την πορεία του στο Ντακάρ, χωρίς να μπορώ να πώ πως τον γνωρίζω φαίνεται εξαιρετικά συμπαθής άνρωπος, επαγγελματίας και χαμηλών τόνων.φαντάζομαι πως όλοι οι κομπλεξικο΄πι θα στράβωσαν με την επιτυχία του.Δυστηχώς ο χώρος της μοτοσυκλέτας απο την δικιά μου -μικρή- πείρα μαστίζεται απο ανθρώπους με τεράστια κολλήματα και με κρυμμένα ή όχι συμφέροντα

Στο Ντακάρ (του 1997) νομίζω είχε συμετάσχει και ο Θανάσης Χούντρας και είχε και αυτός ατύχημα αν και είχε καλή πορεία μέχρι να πέσει.

Για τα έντυπα δνε ξέρω μιας και τα έντυπα αυτοκινήτου ψιλοσνομπάρουν το ντακάρ και τα έντυπα μοτοσυκλέτας στην ελλάδα πιο πολύ με διαφημιστικά προσπέκτους μοιάζουν.

Για την τηλεόραση τι να πούμε όταν τον πετερανσέλ τον αποκαλούν:

ΠΗΤΕΡ-ΧΑΝΣΕΛ !!

περαστικά στον βασίλη και προφανώς θα ξέρει πως δεν αξίζει να ασχολείται με κομπλεξικούς :wink:
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tazmania » 21 Μαρ 2004, 12:51

IKE έγραψε:...Στο Ντακάρ (του 1997) νομίζω είχε συμετάσχει και ο Θανάσης Χούντρας και είχε και αυτός ατύχημα αν και είχε καλή πορεία μέχρι να πέσει.


Έχεις δίκαιο. Εάν και δεν ασχολούμαι πολύ με τον χώρο της μοτοσικλέτας, τον Θανάση τον γνώρισα στα 18 μου, όταν ήταν κριτής μου στο Marlboro Adventyre Team, είχε μάλιστα ακόμα, στο δεξί του πόδι εάν δεν κάνω λάθος, τα σημάδια από τις βίδες που του άφησε το ατύχημα.

Όσο γι' αυτά που είπε ο superspy, δεν έχω παρά να συμφωνήσω απόλυτα.

Όποιος θέλει ας πάει, και μετά έχει το δικαίωμα να σχολιάζει και να κρίνει αυτούς που προσπάθησαν.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nec-r » 21 Μαρ 2004, 22:04

IKE έγραψε:Τον Ορφανό τον ξέρω απο τα άρθρα του στους 2τροχούς παλιά και απο την πορεία του στο Ντακάρ, χωρίς να μπορώ να πώ πως τον γνωρίζω φαίνεται εξαιρετικά συμπαθής άνρωπος, επαγγελματίας και χαμηλών τόνων.φαντάζομαι πως όλοι οι κομπλεξικο΄πι θα στράβωσαν με την επιτυχία του.Δυστηχώς ο χώρος της μοτοσυκλέτας απο την δικιά μου -μικρή- πείρα μαστίζεται απο ανθρώπους με τεράστια κολλήματα και με κρυμμένα ή όχι συμφέροντα.


Ετσι ακριβώς ειναι τα πράγματα.Ημουν συμμαθητής με το Βασίλη για καποιο διάστημα στο ΤΕΙ Πειραίά στο τμήμα των μηχανολόγων.Πραγματικά η προσπάθεια που εχει κάνει ειναι πολύ μεγαλη από τον καιρό που ξεκίνησε να τρέχει -και να πρωταγωνιστει - με το XR 200 (!) του μεχρι σήμερα.

Αλήθεια γνωρίζει κάτι κανείς για την πορεία της υγείας του σήμερα ?
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 22 Μαρ 2004, 10:48

tazmania έγραψε:
IKE έγραψε:...Στο Ντακάρ (του 1997) νομίζω είχε συμετάσχει και ο Θανάσης Χούντρας και είχε και αυτός ατύχημα αν και είχε καλή πορεία μέχρι να πέσει.
...τον Θανάση τον γνώρισα στα 18 μου...
Εεε λίγα λόγια για τον συμμαθητή μου εεε :D
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα


Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες