Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Πάμε πάλι....

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Απρ 2006, 22:40

Bleu έγραψε:Σας παρακαλώ επειδή εχω Μαμηθεί να ψάχνω.
Που στο διάολο τα γράφει όλα αυτά?
Ευχαριστώ


Σε άλλο forum και για άλλον αγώνα :wink: :wink: :wink:
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Bleu » 11 Απρ 2006, 22:44

Παραιτούμαι.
Ο markd μου κάνει το μαρτύριο της σταγόνας.
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό Bleu » 11 Απρ 2006, 22:45

ΟΚ Sorry
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό markd » 11 Απρ 2006, 22:45

Bleu έγραψε:Παραιτούμαι.
Ο markd μου κάνει το μαρτύριο της σταγόνας.


Δηλαδή :shock: :shock: :shock:
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό kim » 11 Απρ 2006, 23:18

Γιατρέ δεν νομίζω να είμουνα πολύ σκληρός -έστω και μήν γνωρίζοντας το εν λόγω άτομο- την στιγμή που "λαληθήκαμε" τα τελευταία χρόνια ορισμένοι υποστηρίζοντας κάποιους θεσμούς και την θεσμοθέτηση κάποιων κανονισμών για να δεχθούμε τον εμπαιγμό κάποιων άλλων κάποια χρόνια μετά.

ΥΓ1: Τριών Σημείων και επιτρέπονται στην κατηγορία Normal όπως μετά από ατελείωτες ώρες συζήτησης και διεβάσματος κατέληξαν σε κανονισμούς ορισμένοι εξ υμών κάποιους μήνες πρίν..................άμα είναι να τους φτίαχνουμε για να μην τους τηρούμε τότε βρισκόμαστε υπό καθεστός αναρχίας.........νομίζω δεν διαφωνεί ούτε ο Doc ούτε ο Superspy μαζί μου

ΥΓ2: Μοναδικό μελανό σημείο της "αλλης" συζήτησης ήταν ενδεχομένος τα οξυμένα πνεύματα τα οποία μόνοι μας τα καλμάραμε..........απολογηθήκαμε μεταξύ μας......μήπως πρέπει να βγάλουμε και δελτίο τύπου?


Δεν θα συνεχίσω άλλο το θέμα αφήνοντας ένα παράθυρο ότι ο karka έχει πρόβλημα έκφρασης. Εγώ απλώς ήθελα να εκφράσω την διαφωνία μου με τα λεγόμενά του και τις δηλώσεις του...........

ΤΕΛΟΣ
......πάμε γι' άλλα.............



ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Έκτωρ Κιμωνίδης
kim
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2004, 12:46
Τοποθεσία: 3o Πεύκο Δεξιά

Δημοσίευσηαπό kim » 11 Απρ 2006, 23:20

.....και απολογούμαι που βγήκαμε εκτός topic...........

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
kim
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2004, 12:46
Τοποθεσία: 3o Πεύκο Δεξιά

Δημοσίευσηαπό doc » 11 Απρ 2006, 23:25

kim έγραψε:.....και απολογούμαι που βγήκαμε εκτός topic...........

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


νοπρόμπλεμ! :lol:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό toshmagic » 11 Απρ 2006, 23:30

Πραγματικά ξενερώνω με τα περισσότερα post που διαβάζω και ειναι άσχετα με το θέμα της ενότητας.

Δεν είμαι σε θέση να κρίνω κανέναν, για το πόσο σωστός είναι και τι θέλει να αποδείξει πρώτα στον εαυτό του και μετά στους άλλους, είμαι άλλωστε πολύ νέος στο χώρο αυτό.

Απλά θα πρέπει να βρεθεί η χρυσή τομή για να μπορέσει ο καθένας να κάνει το κέφι του με σεβασμό προς όλους που συμμετέχουν στο ίδιο παιχνίδι.

Γιατί πραγματικά είναι ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και ας μην το υποβιβάζουμε στον κοινό παρανομαστή, που καταλήγει στα γνωστά φαινόμενα, που μας κατατρέχουν από γεννησιμιού του Έλληνα.

Ας σεβαστούμε την προσπάθεια κάποιων, που μας προσφέρουν τα δεδομένα, για να περνάμε καλά, να βρίσκουμε τα όρια μας και να βελτιωνόμαστε. Αλλιώς πιστεύω δεν έχει κανένα νόημα.

Εγώ σε αυτόν τον αγώνα, έστω και φιλικό είδα ανθρώπους φιλικούς που προσπαθήσαν για το καλύτερο σε κάθε του στιγμή. Και αυτό το εκτιμάω, γιατί αυτό μένει

Ας το καταλάβουμε αυτό και αν θέλουμε να διορθώσουμε τα οποιαδήποτε στραβά ας το δοκιμάσουμε κοινή συναινέση. Όλες οι γνώμες θα πρέπει να είναι δεκτές και σεβαστές.

Ο καθένας προσπαθεί με τπν τρόπο του. Είναι άσχημο να βγαίνει φαγωμάρα και διχόνοια. Από αυτά έχουμε πάρει αρκετά και δε μας χρειάζεται κάτι τέτοιο σε ένα χώρο, όπου περισσότερα είναι αυτά που μας ενώνουν από αυτά που μας χωρίζουν.

Αρχίζω και βαριέμαι αυτήν την αρένα, που σκάει μετά από κάθε αγώνα, όχι μόνο εδώ.

Ήμαρτον πια.
Άβαταρ μέλους
toshmagic
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 31 Ιαν 2005, 14:41
Τοποθεσία: Πεύκη-Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 12 Απρ 2006, 06:16

Δεν νομιζω οτι εχει κανεις καποια προθεση για καβγα.....αλλωστε απ οτι φαινεται απο τα σχολια των συμμετεχοντων ηταν ενας πολυ καλα οργανωμενος φιλικος αγωνας. Ολοι το ευχαριστηθηκαν ολοι επαιξαν.

Και ξαφνικα εκει που ολοι ειναι μεσα στην καλη χαρα βγαινει ο οργανωτης του αγωνα και αρχιζει να βαλλει δεξια και αριστερα....ε αυτο δεν το εχω ματαξαναδει :shock: :shock: :shock:

Ισως να ειναι οπως τα λεει ο doc...ισως αλλα θελει να πει και δεν του βγαινουν οπως τα γραφει......Τεσπα
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό takhs » 12 Απρ 2006, 06:47

karka έγραψε:Δημοσιεύθηκε: Τρι 11 Απρ, 2006 7:01 πμ ///////
Μετα απο ολα αυτα που διαβασα , σκεφτομαι μηπως τελικα ηταν ασχημη ιδεα το να τρεξω αυτον τον αγωνα . Μηπως αντι να ξοδευτω για το 24ωρο να βγω με τους συμπροεδρους μου BRAT- εους μια βολτα που σιγουρα θα γινεται εκεινο το ΣΚ οπως ολα τα ΣΚ . Μηπως τελικα ολοι εμεις που ερχομαστε για τη χαρα της συμμετοχης και του τερματισμου σε τετοιους αγωνες δεν εχουμε καμια θεση και να αφησουμε τους 5-6 διεκδικητες μαζι με αλλους 3-4 επαγγελματιες του χωρου να παιζουν μονοι τους . Μηπως τελικα πρεπει να παρουμε τα κουβαδακια και να παμε να παιξουμε σε αλλη παραλια ... .


για την φόρα που ελεγες...
αφου εσυ και 2-3 αλλοι γεμισατε 2 σελιδες μπινελικια οπως αρμοζει σε αγωνιζομενους, μετα τα βρηκατε με την παρωτρινση των πιο ψυχραιμων και σε πειραξαν τα δικα μου σχολια που εσυ,και οι αλλοι μου δωσατε αφορμη να κανω.
μπραβο!!! τελικα τριων η τεσσαρων σημειων ηταν οι ζωνες που εγινε ολο αυτο το πανιγυρι?


Δικο μου ειναι το ποστ , γραμμενο στο to4x4. Ειλικρινα ομως δεν μπορω να καταλαβω τον λογο παραθεσης , οπως και το γιατι δεν παρατεθηκε ολοκληρο αλλα κοβοντας και ραβοντας κατα το δοκουν .
Ο λογος που εγραψα αυτο το ποστ , ηταν αντιπαραθεσεις αντιστοιχης μορφης . Ισως εχω μεινει καπου αλλου χρονικα , οταν δηλαδη στους αγωνες οι οδηγοι αποκαλουνταν και ηταν ΚΥΡΙΟΙ . Οταν οι αγωνες αρχιζαν με το gentleman start the engines και ηταν πρωτα πρωτα διασκεδαση . Γιατι να χρησιμοποιηθει λοιπον το κειμενο μου σαν αλλοθι για καποιον που θελει πρωταθλητες , μουλαρια , προυπολογισμο ενδεχομενως 200000 ευρω τον χρονο και που διαμαρτυρεται γιατι καποιοι ειδαν την παραμονη του αγωνα σαν ευκαιρεια αποδρασης απο τη καθημερινοτητα τους ? και για να τελειωνω ... με ενοχλουν αφανταστα το "σουπα - μουπες " , τα παντελονια οι βερμουδες και τα σορτς , οι βρισιες και τα υπονοουμενα και αλλα πολλα . Αυτοι ειναι οι λογοι που σκεφτομαι την αλλη παραλια ...
Τακης Γκονης
Λεχαιο Κορινθιας
Συμμετοχη στο Ναυπλιο με το Νο 33
takhs
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2005, 12:43
Τοποθεσία: κορινθος

Δημοσίευσηαπό karka » 12 Απρ 2006, 08:26

δεν νομιζω να ειμαι εγω αυτος που θελει επαγγελματισμο στο χωρο, χωρις μαλιστα ο χωρος να μπορει να τον αντεξει
απλα με νουμερα: αιγιο, 2-3 αυτοκινητα γνωστα στο πανελληνιο για τις ικανοτητες τους, 4-5 με καποια-ες συμετοχες σε αυτους τους αγωνες, και ολοι οι υπλοιποι πρωτη φορα!!! τι εχεις να πεις? το ιδιο και στα μηχανακια. δεν περιμεναμε συμετοχες απο τους γνωστους του χωρου . αξιοποιησαμε το τοπικο ενδδιαφερων για το χωρο. οχι οτι θα μας χαλαγε η συμετοχη των πρωταγωνιστων του χωρου το αντιθετο, αλλα μιας και τελικα συνεπεσε με αλλον αγωνα καναμε τα "κουμαντα μας" να βρουμε συμετοχες.
και ξαναλεω ,δεν εχω προβλημα με τους κανονισμους δεν εχω και κανενα αλλο προβλημα με κανεναν και τιποτα στο χωρο. ειπα την αποψη μου για ενα συγκεκριμενο θεμα οπως το ιδιο εκανες και εσυ.
ζηστε το τωρα που ειναι ακομα φρεσκο, νοπο, απεδευτο,και μην το ζορισετε να χοντρινει το παιχνιδι. αφηστε να παει μονο του προς τα εκει που θελετε.
στο αιγιο οπως και σε καθε αγωνα υπηρξαν πραγματακια που ηθελαν βελτιωση. στον τεχνικο ελεγχο αλλαξαν κατηγοριες οχηματα, ξεφυγαν καποια με μικρα παραπτωματα, αλλα η διαθεση και η καλη θεληση ολων δεν δημιουργησε κανενα προβλημα.

εγραψα στην αρχη του κοματιου που εφερε την σηγκρουση.
ο λογος ισως που και στο αιγιο δεν ειχαμε αυτες τις εντασεις μετα τον αγωνα δεν ειναι οτι ο αγωνας δεν ειχε τα προβληματα του, αλλα ισως λεω ισως, επιδει για τους αγωνιζομενους ηταν η πρωτη -ες φορα.
δεν αναλωθικαν σε αυτο το θεμα, μενοντας στην χαρα τις συμετοχης.
Τελευταία επεξεργασία από karka και 12 Απρ 2006, 09:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Απρ 2006, 09:10

ΚΥΡΙΟΙ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ

Για να κλείσει το θέμα επιμένω ότι το μόνο που χρειάζεται μεταξύ οργανωτών και αγωνιζόμενων είναι σεβασμός για τον κόπο και την προσπάθεια και από τις δύο πλευρές.

Μετά από 27 χρόνια στο χώμα έχω βρεί την μεγαλύτερη και καλύτερη παρέα στα Rally Raid. Και θα προσπαθήσω να την διατηρήσω.

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ


Τουλίπα Νο1 εκκίνηση - Τουλίπα Νο5 Τέλος :oops: :oops:
Σύνολο 10.5 km :oops: :oops:
Κάποιο λάθος θα έγινε εμένα μου είχαν πει ότι ο αγώνας είναι 150 km :roll: :roll:


Να είστε όλοι καλά.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Εντυπώσεις !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 12 Απρ 2006, 09:55

Επειδή ... ξεφύγαμε,

ας δούμε την πραγματικότητα σήμερα !

Βλέπω το αγωνιστικό ημερολόγιο και χαίρομαι γιατί έχει άφθονους αγώνες και μεγάλη ποικιλία ! Κάτι σαν την ... λαϊκή αγορά! Φρούτα, ζαρζαβατικά, λαχανικά, χρώματα, μυρωδιές, φασαρία, ζωντάνια !!!

Και εκτός από τα πρωταθλήματα, κύπελλα, έπαθλα και διεθνείς οργανώσεις έχει και κοντινούς ή μακρινούς φιλικούς αγώνες γιά κάθε επίπεδο!

Τώρα μερικοί-μερικοί θα την πούν ή θα την κάνουν την ... παπαριά τους, άλλοι θα γκρινιάζουν (με ή χωρίς σοβαρό λόγο), άλλοι θα παρεξηγηθούν, άλλοι θα στραβώσουν, άλλοι θα ζητάνε «δικαίωση», άλλοι θα κάνουν ενστάσεις-εφέσεις-μηνύσεις-αγωγές-αναφορές-διαμαρτυρίες και κάποιοι άλλοι απλά ... θα διασκεδάσουν !

Μην το βασανίζουμε άλλο !

Ας είμαστε από τους τελευταίους !

Καλή διασκέδαση στα βουνά !!!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό karka » 12 Απρ 2006, 11:36

να πειτε στον ΚΑΝΕΛΕΑ να ερθει να παρει το τσαντακι του που το ξεχασε στην τριπολη την κυριακη. μου το εστειλε ενας παλιος φιλος που τον βοηθισε να βρει το δρομο για αιγιο, και μες τον πανικο του οταν εμαθε οτι ειναι στην τριπολη το ξεχασε στο βενζιναδικο.

οσο για το δενδρακι της πλατειας εχεις μεγαλο κριμα, γιατι σε ειδε και ο δημαρχος της πολης και δεν μας εδωσε την αδεια να κανουμε τον αγωνα στο πυργακι, γιατι λεει πεντε δεντρα ειχε η πλατεια και κονταψατε να τα ξεριζωσετε, στο πυργακι που ειναι ολοκληρο δασος το θα κανετε?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό jdelis » 12 Απρ 2006, 11:44

Προσωπικά λυπάμαι που βλέπω κάποιον "οργανωτή" να αναφέρεται τόσο υποτιμητικά σε αγωνιζόμενους. Είχα σκοπό να πάω στο Αίγιο με το "pajerovitara" μου, αλλά δυστυχώς δεν είναι έτοιμο ακόμα. Μπορώ όμως να αναφέρω τα παρακάτω :

1. Ναι, έχω βάλει κάτι παραπάνω από ένα σετ ζάντες.
2. Όχι δεν ξενυχτάω στα "κολάδικα" το προηγούμενο βράδυ (εδώ δεν το κάνουμε άλλα βράδια... :? ).
3. Ναι, το χρησιμοποιώ μόνο για αγώνες.
4. Όχι δεν θεωρώ εαυτόν vatanen κλπ. ούτε το ισχυρίστηκα.

Απαιτώ όμως ελάχιστο σεβασμό από αυτούς που υποτίθεται πως περιμένουν τη συμμετοχή μου. Τελικά ευτυχώς που δε μπόρεσα να έρθω, αφού θα αισθανόμουν πικραμένος και γελασμένος αν είχα συμμετάσχει και διάβαζα τα παραπάνω εκ των υστέρων.

Doc μην προσπαθείς να απαλύνεις τις εντυπώσεις, μιλώντας τουλάχιστον για "ειλικρίνεια". Θεωρώ τον εαυτό μου "πελάτη" με την καλή έννοια, αφού κάποιος προσφέρει κάτι και αν το θέλω το πληρώνω. Οπότε προτιμάω αυτούς που με σέβονται, έστω και εικονικά.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες