Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις απο το ΑΤΤΙΚΟ Rally Raid 2006!!!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό markd » 21 Μαρ 2006, 07:58

Η καναδέζα τί έγινε???
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Μαρ 2006, 08:08

markd έγραψε:
alexandros έγραψε:καλημέρααααααααααααα


Πονάωωωωωωωωωωωωω


πουυυυυυυυ ?????
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό kosdros » 21 Μαρ 2006, 08:26

Καλημέρα και από εμένα!
Ο αγώνας ήταν μούρλια. Έπρεπε να οδηγείς χωρίς υπερβολές για να προστατεύεις το όχημά σου και για να έχεις δυνάμεις να συνεχίσεις.
Ειδικά οι μηχανές με μικρά ντεπόζιτα έπρεπε να υπολογίσουμε και τους ανεφοδιασμούς ώστε να χάσουμε τον λιγότερο δυνατό χρόνο.
Φουλ αέρα στα λάστιχα λοιπόν. Θα χοροπήδαγε λίγο παραπάνω, αλλά θα έφτανε.

Και λέω θα έφτανε γιατί ήμουν ο μ$*&$ς που κόλλησε στο σκατό.
Ευχαριστώ τα παιδιά που με βοήθησαν!
Μετά δεν άντεχα τον εαυτό μου! Πλύθηκα δύο φορές με λάστιχο στην Πύλη, 3 φορές με betadine, 1 με καθαρή βενζίνη και 2 με πράσινο σαπούνι.

Άμέσως μετά πέταξα στα σκουπίδια μπότες, κάλτσες, παντελόνι, βερμούδα ποδηλατική, ζώνη, θώρακα, μπουφάν, μπλούζα, 2 τσάντες, camel bag, κινητό και από τα νεύρα μου (αν και δεν είχε λερωθεί) κράνος και γυαλιά!


Βοήθειά μου!
Να με χαίρεστε!
O Δρ. Δρακατώρ!
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό bebekos » 21 Μαρ 2006, 08:28

Για τον φίλο και συναγωνιστή Husky :
Εσύ αποκλείεται να έκανες βουντού γιατί είσαι ΚΑΛΟ παιδί !! Σε ξέρω...
Κάποιος άλλος όμως.....;;; χαχαχα...
Μάλλον όμως δεν ήταν βουντού,αν ο άνθρωπος δεν το κατέχει....τα σκάει τα λάστιχα σαν τσιχλόφουσκες....
Η αλήθεια είναι οτο μετά το πρώτο λάστιχο και την μεγάλη καθυστέρηση,νόμισα οτι θα μπορούσα να επανορθώσω πηγαίνοντας πιο γρήγορα.ΜΕΓΑ λάθος...!!!!
Το μόνο που κατάφερα ήταν να σκάσω και 2η φορά το μπροστινό μου.Δεν πειράζει..την επόμενη φορά θα είμαι και ΝΕΟ-γονιός...!! Θα τα πούμε τότε...
Γεια σου φίλε !!!!
ΠΑΜΕ για..ΠΛΕΞΙΜΟ !! Είναι πιο φτηνό !!
Άβαταρ μέλους
bebekos
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 16:13
Τοποθεσία: Νίκαια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 21 Μαρ 2006, 09:03

alexandros έγραψε:Νυχτα κανεις ?? απλη ρε παιδι μου, δεν λεω !!!!!



Ψηφίζω ΝΑΙ
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Μαρ 2006, 09:08

Gorgorofteros έγραψε:
alexandros έγραψε:Νυχτα κανεις ?? απλη ρε παιδι μου, δεν λεω !!!!!



Ψηφίζω ΝΑΙ


ετσι μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!

αντε ρε παιδια, κανεις αλλος για νυχτα ??????
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό manolis » 21 Μαρ 2006, 09:25

superspy έγραψε:
manolis έγραψε:Κάτσε ρε γαμότο.....
Μπαίνει θέμα ηθικής τάξεως για μένα... δεν είμαι άνθρωπος να κάνω τις λακίες που κάνουν μερικοί !!!
Τι έγινε πέρασα ολόκληρες ταμπέλες αέρα και δεν τις είδα ? ...ψιλοχοντροαποκλείεται. Τόσο κουκουρούκου ήμασταν και οι δύο απο το κούνημα ???
Μιλάς για τον τερματισμό στην ταβέρνα ??

Τέλος πάντων αύριο θα σε πάρω τηλέφωνο (τώρα είναι αργά)



Δέν πέρασες το ΣΕΔ εδώ:
τουλίπα 74

Δεν υπάρχει θέμα "ηθικής" τάξης.... Το πιθανότερο (όπως 3 ακόμα) να έκοψες 100-150 μέτρα πιο νωρίς στο προηγούμενο χωράφι (αλλά ήταν σπαρμένο !!!) βλέποντας το δρόμο (άσφαλτο) και έτσι να έχασες το ΣΕΔ.

Λοιπόν, συμβουλευόμενος το roadbook που έχω κάνει (ν) όπως προείπα, όντως έχεις δίκιο, απο κάποιο δρόμο (όχι χωράφι) δεξιά πήγα (δεν μου ταιριάζαν και τα χλμ) και μετά πέρασα την 73 (που δεν ήταν τελικά αυτή) στρίβοντας αριστερα. Μετά χάθήκαμε σταματήσαμε μάλιστα στο συγκεκριμένο σημείο κατεβήκαμε μαζί με ένα wragler? (μάλλον) αυτό με το σπασμένο τζάμι πίσω αριστερά... Σταματήσαμε και μιλήσαμε (ο αδερφός μου γιατί εγώ έριχνα ένα ψιλό στο θάμνο παραδίπλα).
Κατεβαίνοντας κάτω κάναμε αριστερά και πήγαμε καμμιά 100αριά μέτρα και βρήκαμε την τουλίπα 75 στα δεξιά μας.

Είχες δίκιο, ατυχία μας, σε αυτό και ακόμα άλλο ένα σημείο στα τσιμέντα παραλείψαμε κάνα δυο τουλίπες που χάσαμε πάλι τον μπούσουλα :(
Ρε συ τι έγινε ο αλέκος πρέπει να μας γκαντέμιασε ... Τι περίπτωση σε όλο τον αγώνα να χάσαμε 4 τουλίπες και να είχες βάλει εκεί ΣΕΔ ??
Ρε μήπως το είχες κάνει συννενόηση με τον αλέκο ??? :) :) + :D ρωτάω τώρα ...γιατί τον αλέκο τον έχω ικανό για τέτοια πράματα (βλέπε που μας έβαλε ένα νούμερο μπροστά).

Σε ευχαριστώ για την άμεση ενημέρωση, θα τα πούμε πάλι στο επόμενο αγώνα...
manolis
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 26 Απρ 2004, 12:23

Δημοσίευσηαπό LC8er » 21 Μαρ 2006, 09:27

alexandros έγραψε:
Gorgorofteros έγραψε:
alexandros έγραψε:Νυχτα κανεις ?? απλη ρε παιδι μου, δεν λεω !!!!!



Ψηφίζω ΝΑΙ


ετσι μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!

αντε ρε παιδια, κανεις αλλος για νυχτα ??????
Η νύχτα θα είναι σούπερ....

αλλά αν έχει χωράφια ή άλλα τελείως off να μας ενημερώσει η οργάνωση από πριν. Για αυτά τα κομμάτια θα φέρω ένα κυνηγόσκυλο/λαγώνικό.. θα του δώσω να μυρίσει ένα γουρουνάκι... και θα τον αμολήσω. Ευτυχώς δεν το απαγορεύει ο ειδικός κανονισμός ;-)


sk
LC8er
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

Δημοσίευσηαπό zman » 21 Μαρ 2006, 10:22

Γεια σας κι απο μενα κι ας αργησα (λογω δουλειας) να βρεθω σε υπολογιστη.
Ο αγωνας αυτος μου εδειξε οτι πρεπει να εξοπλιστω λιγο καλυτερα αν θελω να το φχαριστιεμαι γιατι το Ramirez και το ποδηλατικο κοντερακι μου εσπασαν κυριολεκτικα τα νευρα. Το καλιμπραρισμα στο χιλιομετρο του Doc τελειωσε 30 δευτερολεπτα πριν παρω εκκινηση και δεν ηταν 100%. Καταφερα να χαθω στην πρωτη στροφη φυσικα και γυρισα πισω εκει που φωτογραφιζε ο Cuspid (που ειχε ξελαρυγκιαστει). Διορθωσα λιγο το κοντερ και το εφερα στο +- 1% απο τυχη γιατι απο εκει και περα πηγαινα καλα. Καταφερα να κανω γρηγορη πλοηγηση σε μερικα κομματια μεχρι την Πυλη αν δεν κανω λαθος, εχασα κι εγω το ΣΕΔ και μου το ειπαν μετα στο επομενο οποτε ημουν εκτος αγωνα και πηγα μετα χαλαρα με τον griou μεχρι που επαθε ζημια και βγηκαμε μαζι εκτος διαδρομης στην ασφαλτο. Σκεπτομουν να το τερματισω ετσι κι αλλιως αλλα ειχαν αρχισει να με περνανε αυτοκινητα με ΠΟΛΛΑ και φοβομουν γιατι με την ταχυτητα που πηγαινα θα ημουν στοχος.
Το γουρουνι με +19 λιτρα βενζινη στην σχαρα μπροστα για αλλη μια φορα μου εδειξε οτι εγω ειμαι ο αδυνατος κρικος, οταν ειχε τιποτα μεγαλες τουλιπες (2-3 χλμ) και το ετρεχα πηγαινε για την πλακα του, κοτρωνες κλπ. δεν καταλαβε τιποτα και με κορδονι στο πισω λαστιχο και 4.5 πιεση τελικα αλλα σε μερικα χαστουκια του τιμονιου σε βραχους πονεσα λιγο (δεν κρατιεται αν θελει να στριψει) και μετα απο 200 κατι χλμ. οταν γυρναγα απο εθνικη για ταβερνα μηγαινε ισια χωρις χερια και με τις λασπες στις ροδες, το επλυνα και ειναι παλι καινουριο. Τελικα το επιπεδο ειναι πολυ πιο επαγγελματικο απο οτι μπορει να αντεξει ο εξοπλισμος μου και ετσι αφου ειμαι σιγουρος για το οτι θελω να συνεχισω να παιζω, θα παρω ΙΜΟ, ηλεκτρικο Road Book κλπ. και θα γινω ανθρωπος. Παραγγειλα κι ενα Outlaw 500 για να κυνηγαω τον Ψωφακη αν δεν θελει να παρατησει το αεροψυκτο που καβαλαει και να το τρεξει αυτος.
Παρατηρησεις στο αμεσως επομανο post...
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Μαρ 2006, 10:25

LC8er έγραψε:
alexandros έγραψε:
Gorgorofteros έγραψε:
alexandros έγραψε:Νυχτα κανεις ?? απλη ρε παιδι μου, δεν λεω !!!!!



Ψηφίζω ΝΑΙ


ετσι μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!

αντε ρε παιδια, κανεις αλλος για νυχτα ??????
Η νύχτα θα είναι σούπερ....

αλλά αν έχει χωράφια ή άλλα τελείως off να μας ενημερώσει η οργάνωση από πριν. Για αυτά τα κομμάτια θα φέρω ένα κυνηγόσκυλο/λαγώνικό.. θα του δώσω να μυρίσει ένα γουρουνάκι... και θα τον αμολήσω. Ευτυχώς δεν το απαγορεύει ο ειδικός κανονισμός ;-)


sk


χα χα χα !! οκ !! έγινε αρκεί να μην δαγκώνει ε ε ε ε !!!

μεσα και εσυ για νυχτα ετσι ! :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Μαρ 2006, 10:27

zman έγραψε:Παραγγειλα κι ενα Outlaw 500 για να κυνηγαω τον Ψωφακη αν δεν θελει να παρατησει το αεροψυκτο που καβαλαει και να το τρεξει αυτος.
Παρατηρησεις στο αμεσως επομανο post...


χμμμμ.... ενδιαφερον !!! για φερτο, για φερτο !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό DRAGONFOX » 21 Μαρ 2006, 10:36

alexandros έγραψε:
Gorgorofteros έγραψε:
alexandros έγραψε:Νυχτα κανεις ?? απλη ρε παιδι μου, δεν λεω !!!!!



Ψηφίζω ΝΑΙ


ετσι μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα και απο εμενα ,συνχαρητηρια στην οργανωση.Δυστυχος δεν καταφεραμε να παρουμε μερος στον αγωνα γιατι ξημερωματα κυριακης η Ντανυ ειχε 39 πυρετο,στη ρουμελη ελπιζω να τα καταφερουμε (εεε Doc?). Το τρελο ειταν οτι το προηγουμενο βραδυ κοιταγα το rb και και προσπαθουσανα καταλαβω απο που περναει η διαδρομη στον Αυλωνα ματαια ομως,τελικα την κυριακη καταλαβα πως περναει 50 μετρα απο το σπιτι μου και μαλιστα μεσα απο ενα κτημα μου(σελ15 νταμακι74).Οποτε καταλαβα την μαγεια του RB(αμα δεν το περπατησεις δενκαταλαβαινεις την κατευθυνση της διαδρομης).Συνχαρητηρια σε οσους ασχοληθηκαν με την διαδρομη και φυσικα σε ολους τους αγωνιζομενους. ΥΓ.ασχημο πραγμα να φτιαχνεις σουπα ακουγωντας την εξατμιση απο raptor του Αλεξανδρου!! ΥΓ2.Ακομα ποιο ασχημο να βγαινεις στο μπαλκονι και να τον βλεπεις !!! ΥΓ.Ρε superspy που τα ανακαλυψες αυτα τα δρομακια!!!!!
Άβαταρ μέλους
DRAGONFOX
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 20 Σεπ 2005, 19:51
Τοποθεσία: AYLONAS ATTIKHS

Δημοσίευσηαπό sacram » 21 Μαρ 2006, 10:39

όπως φαίνετε περάσατε super. Μπράβο μπράβο!!!! Πάντα τέτοια. (κ δεν εννοώ να παθαίνει ο μπεμπέκος 2 φορές λάστιχο:) ) Με το καλό χαζομπαμπάς μπεμπέεεεεεεεκο

Περαστικά στους τραυματίες.....
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Re: ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 21 Μαρ 2006, 10:48

DRAGONFOX έγραψε:ετσι μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!
ΥΓ.ασχημο πραγμα να φτιαχνεις σουπα ακουγωντας την εξατμιση απο raptor του Αλεξανδρου!! ΥΓ2.Ακομα ποιο ασχημο να βγαινεις στο μπαλκονι και να τον βλεπεις !!!
ΥΓ.Ρε superspy που τα ανακαλυψες αυτα τα δρομακια!!!!!


καλως τους !!! χα χα !! καλα περναγε απ εξω η διαδρομη ??? τρελλο πακετο ετσι !!

δεν πειραζει, στο επομενο !!

νυχτα λοιπον και εσυ ετσι !!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Δημοσίευσηαπό LC8er » 21 Μαρ 2006, 10:58

μιας και μιλάμε για νύχτα .... για περάστε από το

http://www.off-road.gr/index.php?name=P ... 7628#57628

για να βελτιώσουμε τα φωτάκια μας...
LC8er
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
Άβαταρ μέλους
LC8er
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 29 Δεκ 2004, 14:42
Τοποθεσία: ανατολικά...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες