Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις απο το ΑΤΤΙΚΟ Rally Raid 2006!!!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό KADALAS » 21 Μαρ 2006, 21:21

Doc έγραψε:
KADALAS έγραψε:ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΑΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ DAKAR ΕΠΙΤΡΕΨΤΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΝΤΑΣΣΟΝΤΑΝ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ (βλ. οριο ταχυτητας κ.α.).

Αυτή τη φορά υπήρχε και radar. και μοιράστηκαν ποινές σε πολλούς παραβάτες. Θα υπάρξει και συνέχεια, με αυστηρότερες ποινές αν ξεπεραστούν τα όρια που επιβάλλονται από την οργάνωση σε ορισμένες τουλίπες.

Να 'σαι καλά, ευχαριστούμε και πάλι


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ

ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ RADAR ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΤΗΡΗΣΑΜΕ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΜΕ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗ ΕΥΛΑΒΕΙΑ.

ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ Μ.Ω.Τ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ DAKAR ΥΠΗΡΧΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ 160 km/hr.

ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ Η Μ.Ω.Τ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΙΑΣΤΗ ;

ΕΤΣΙ ΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΟΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΕΧΟΥΝ «ΠΑΡΑΣΑΓΓΑΣ»
Άβαταρ μέλους
KADALAS
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 24 Αύγ 2005, 21:12

Δημοσίευσηαπό markd » 21 Μαρ 2006, 21:33

Berg έγραψε:Το αν τραυματίστηκαν κάποιοι στον συγκεκριμένο αγώνα και κάποιοι ούτε που σκονίστηκαν, (καλή ώρα εγώ), είναι λόγο της επιλογής ανοίγματος του γκαζιού. Πάντα βέβαια είναι και η κακιά στιγμή.


Θα συμφωνήσω κι εγώ με αυτό και θα προσθέσω ότι καβαλάω τον bigουλα στο χώμα μόνο στα raid και να σας θυμίσω ότι μηχανή και αναβάτης φθάνουμε τα 360+ κιλά!!!
Τους τερματισμούς μου τους αποδίδω καθαρά στο ότι επιλέγω να κάνω μιά σβέλτη βόλτα με προσεκτική πλοήγηση γιατί φοβάμαι πολύ την τούμπα και δεν θέλω να εγκαταλείψω από ζημιές.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό doc » 21 Μαρ 2006, 22:06

KADALAS έγραψε:ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ Η Μ.Ω.Τ. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΙΑΣΤΗ ;

ΕΤΣΙ ΟΙ ΜΕΝ ΠΡΩΤΟΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΟΠΟΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΕΧΟΥΝ «ΠΑΡΑΣΑΓΓΑΣ»


OXI!!! και πάλι ΟXI!
Αυτό ΔΕΝ θέλουμε, για αυτό οργανώνουμε Rally Raid και όχι αγώνες τακτικής κλεφτοπόλεμου. Μια φορά το κάναμε στην Λαμία... και ήταν πολύ χειρότερα σε πληροφορώ, ΚΑΙ για την ασφάλεια των αναβατών, που κυνηγούσαν τουλίπα τουλίπα το χρόνο! Όποτε η ΜΩΤ έβγαινε, (και με το παραπάνω, περίμεναν σαν μ@λ@κες και ξενέρωναν, ενώ στις ελάχιστες που δεν έβγαινε η ΜΩΤ, τρέχανε σαν τρελλοί για να πέσουν μπαμ στο δευτερόλεπτο! Ε! αυτό δεν είναι αγώνας, είναι ξενέρωμα... Για μας τουλάχιστον και την νοοτροπία που θέλουμε να οδηγήσουμε τους αγώνες μας. Πάντως, υπάρχουν τέτοιοι αγώνες για τα αυτοκίνητα).
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό leo » 21 Μαρ 2006, 22:55

DOUK έγραψε:Μπράβο Σπύρο, Μπράβο Δημήτρη για την υπέροχη δουλειά και το εξαιρετικό αποτέλεσμα!!!!!

Δημήτρη Συγνώμη γιατί κατά τη διάρκεια του “Raid” σε ζαλίσαμε με τα τηλέφωνα που σου κάναμε.

Περάσαμε φανταστικά, πήραμε εμπειρίες, εγώ τελικά δεν τερμάτισα λόγο τούμπας και έντονου πόνου στα πλευρά, αλλά τα φιλαράκια μου ο Άδωνης και ο Billy έφτασαν στο τέλος “ïn one piece” . Περαστικά στον Λέανδρο, ελπίζω η επίδεση του χεριού του να τον βοήθησε λίγο μέχρι να φτάσει στο νοσοκομείο!!
Τα μηχανάκια μας δούλεψαν ΑΨΟΓΑ (KTM 400 mod. 05 #67, KTM LC4 640 mod 02 #68 & KTM Adventure 640 mod 99 #42) χάρη στην άψογη περιποίηση του Άδωνη από το ADONIS WORKSHOP στην Αγία Παρασκευή.
Ευχαριστούμε για τις υπέροχες εμπειρίες που μας χαρίσατε όπου αυτό που μας έμεινε είναι ότι τις «ζήσαμε και τις ζούμε ακόμα πολύ έντονα»

Σημ: Φωτογραφίες υπάρχουν? Που μπορούμε να τις προμηθευτούμε

Ευχαριστούμε,

DOUK, ADONIS & BILLY
Άβαταρ μέλους
leo
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 20 Φεβ 2006, 08:53
Τοποθεσία: Καματερό Αττικής

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό leo » 21 Μαρ 2006, 23:09

Μολις γυρισα απο το θριασιο σιδερωμενος!! υστερα απο 3 ωρες ενχειρησης με ολικη αναισθησια και φριχτους πονους .τωρα θα τα εχω για 3 μηνες τα σιδερακια που κρατανε τον καρπο μου.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.Λεανδρος
Άβαταρ μέλους
leo
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 20 Φεβ 2006, 08:53
Τοποθεσία: Καματερό Αττικής

Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό epital » 21 Μαρ 2006, 23:17

leo έγραψε:Μολις γυρισα απο το θριασιο σιδερωμενος!! υστερα απο 3 ωρες ενχειρησης με ολικη αναισθησια και φριχτους πονους .τωρα θα τα εχω για 3 μηνες τα σιδερακια που κρατανε τον καρπο μου.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.Λεανδρος



Περαστικά Λέο!!!!!!

Σύντομα κοντά μας!
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Μαρ 2006, 01:34

leo έγραψε:Μολις γυρισα απο το θριασιο σιδερωμενος!! υστερα απο 3 ωρες ενχειρησης με ολικη αναισθησια και φριχτους πονους .τωρα θα τα εχω για 3 μηνες τα σιδερακια που κρατανε τον καρπο μου.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.Λεανδρος


ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ!!!!
...και να 'ναι το τελευταίο!

(πάντως σιδερένιος χωρίς σπάσιμο! ούτε μία στο εκατομμύριο!)

Ρε Leo? Δεν παίζεις κανά μπαρμπούτι? Δεν παίρνεις κανά λαχείο?

Υ.Γ. Ο Leo, έπαιξε τα κοκκαλάκια του καρπού του... μπαρμπούτι! Τα ανακάτεψε λίγο... Το σκαφοειδές του, τώρα λέγεται ειδοσκαφές! Χαχαχαχα!!!! Να 'σαι καλά ρε Leo, και γρήγορα κοντά μας!
Και τώρα πλέον ξέρεις εσύ: Κλειδωμένος full open ο δεξής καρπός!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Μαρ 2006, 01:38

DOUK έγραψε:Σημ: Φωτογραφίες υπάρχουν? Που μπορούμε να τις προμηθευτούμε

DOUK, ADONIS & BILLY


Ε βέβαια υπάρχουν! Γιατί τις θες? Θες να τις εξαφανίσεις πριν τις βγάλουμε στον αέρα???? Χαχαχα!

Υ.Γ. Έχει ο Cuspid. Στείλε του pm με τα νούμερά σας.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Μαρ 2006, 10:10

leo έγραψε:Μολις γυρισα απο το θριασιο σιδερωμενος!! υστερα απο 3 ωρες ενχειρησης με ολικη αναισθησια και φριχτους πονους .τωρα θα τα εχω για 3 μηνες τα σιδερακια που κρατανε τον καρπο μου.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.Λεανδρος


Λέανδρε καλή ανάρωση. Υπομονή για μερικούς μήνες.

Πάρις
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό sacram » 22 Μαρ 2006, 10:56

leo έγραψε:Μολις γυρισα απο το θριασιο σιδερωμενος!! υστερα απο 3 ωρες ενχειρησης με ολικη αναισθησια και φριχτους πονους .τωρα θα τα εχω για 3 μηνες τα σιδερακια που κρατανε τον καρπο μου.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.Λεανδρος


περαστικά αδερφέ. ΜΗ ΜΑΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
sacram
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1026
Εγγραφή: 28 Μάιος 2005, 19:49
Τοποθεσία: ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΑΣΠΗ

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 22 Μαρ 2006, 11:03


Markd λεω για το ανηφορικο μια τουλιπα πριν το στρατοπεδο.Σαθρο εδαφος και γλυστραγε.Με φορα και μονομιας εβγαινε δε λεω απλα μετα απο 300χιλ. και αυτα που μου 'τυχαν ειχα κλασει λιγο μεντες.
Βεβαια οταν το περνας ειναι κ@@@α!!

Να σημειωσω οτι στη συγκεκριμενη ανηφορα την πρωτη φορα που κολλησα και μην εχοντας πολλες δυναμεις ζητησα βοηθεια(μια σπρωξια να γυρισω το μηχανακι προς τα κατω)απο λεγομενο ΕΝΤΟΥΡΑ ο οποιος ειχε αφησει τη μηχανη του και στεκοταν στα 10 μετρα μπροστα μου περιμενοντας το φιλο του να ανεβει.Τρεις φορες του ειπα βαλε ενα χερακι αδερφε με εγραψε στα αρ.....α του λεγοντας κατι ακαταλαβιστικα ωσπου οταν αποφασισε να κατηφορισει με αγνοησε επιδεικτικα και συνεχισε το δρομο προς τα κατω.Ευτυχως με βοηθησε ο φιλος του χωρις καν να του πω τιποτα και τον ευχαριστησα φυσικα το παλληκαρι.Δεν δεν θυμαμαι το νουμερο του ηταν δυο με KTM EXC.Τον ειδα στον τερματισμο το βραδυ γκριζα μαλλια με γυαλια(πιαστε τον :lol: ).
Ας πει καποιος λοιπον στον κυριο οτι οι εντουραδες ORIGINALE δεν εχουν υφακι περιεργο και αλληλοβοηθιουνται καμια φορα.Εκτος αν το μπερδεψε με το παγκοσμιο των σερρων και νομιζε οτι θα του φαω τη θεση.
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!!!!
:oops:

ΠΑΜΕ ΑΔΕΛΦΙΑ ΠΑΜΕ

ΥΓ.SUPERSPY θελουμε κι εναν αγωνα ΜΟΝΟ ΛΑΣΠΗ!!!!!!
:headbang:
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 22 Μαρ 2006, 11:08

Περαστικα και γρηγορη αναρρωση σε λεανδρο και ayrton μη μασατε παιδια!!!!
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Δημοσίευσηαπό ayrton » 22 Μαρ 2006, 11:31

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα περαστικά σε όλους.
Πονάω λιγότερο σήμερις, ...αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα από τούς πόνους.
Δεν με χωρά ό τόπος.
Θυμάμαι πολύ έντονα την ματιά του Λέανδρου όταν συναντηθήκαμε έξω από το ΚΑΤ.Γ@μ@τ@.!!!
Περαστικά και πάλι....σε λίγο καιρό και πάλι στα βουνά.!!!
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΗ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΣΑΣ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 22 Μαρ 2006, 11:31

leo έγραψε:Μολις γυρισα απο το θριασιο σιδερωμενος!! υστερα απο 3 ωρες ενχειρησης με ολικη αναισθησια και φριχτους πονους .τωρα θα τα εχω για 3 μηνες τα σιδερακια που κρατανε τον καρπο μου.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ.Λεανδρος


περαστικά και με το καλό πάλι κοντά μας !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό voda7orange » 22 Μαρ 2006, 12:04

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΜΕΙΣ ΦΑΓΑΜΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ, ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΚΟΛΛΗΣΑΜΕ ΠΕΡΑΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΗ!!!!!!! ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΜΑ ΒΟΗΘΑΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΓΛΙΤΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΛΕΠΤΑ ΠΟΙΝΗΣ. ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΞΑΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Άβαταρ μέλους
voda7orange
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 20 Μαρ 2006, 21:40
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ ΕΥΒΟΙΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες