Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Αιγίου 09/4/06- ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΕΑ VERSION!!!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

ΠΟΙΟΣ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΩΤΟΣ?

Δημοσίευσηαπό DRZakias » 28 Μαρ 2006, 09:52

karka έγραψε:Ούτε να το συζητάτε αυτό.....

superspy δεν ειναι καλυτερα μια μοτο να προσπερναει ενα αργο αυτοκ/το (πιο ασφαλες) και καλυτερα τα αυτοκινητα να "ανοιγουν" τη διαδρομη απο θεμα ασφαλειας? επισεις στο αυτοκ/το αλλος διαβαζει αλλος οδηγαει και τα λαθη πλοηγησεις περιοριζονται καπως, οποτε η διαδρομη "γραφετε" πιο "σιγουρα" και οι μοτο ακολουθουν πιο ευκολα τη ροδοσια χωρις να κυνδινευουν απο τα χασηματα και αναστροφες.
...τι λες?


Κατα τη γνωμη μου πρεπει να φευγουν πρωτα οι μηχανες και να υπαρχει κενος χρονος απο την εκκινηση της τελευταιας.Χαρτης ειναι και μπορει ενα δυο αμαξια να χαθουν.Αν εστω μια μηχανη και ειδικα οι γρηγοροι ερθουν face to face τοτε.....Αλλωστε καλο ειναι να προσανατολιζεσαι μονος και οχι με τη βοηθεια απ' τις ροδιες.Μεσ' το παιχνιδι ειναι να χαθεις. :wink:
Άβαταρ μέλους
DRZakias
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 12:55
Τοποθεσία: ΣΚΟΝΗ ΠΕΤΡΕΣ ΛΑΣΠΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΠΙ

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Μαρ 2006, 15:03

αγαπητε σπυρο, ενας κανονισμος με 500χλμ. αποκληση, χωραει τον αγωνα του αιγιου, και οχι μονο μεσα του.
η εμονη σου να μην ξεφυγουμε απο τον κανονισμο παει αλου την σκεψη μου.
το αιγιο θα διοργανωθει απο τα ιδια ατομα που εκαναν και τον αγωνα της πατρας. να μην ξανα ματα γραψω τα σχολια σου για αυτον τον αγωνα.
τι θες να μας πεις δηλαδη για για τα περι εντουρο κτλπ. νομιζεις οτι θα κανουμε και σηματοδοτηση? ξερουμε τι χρειαζετε ο αγωνας και το εχουμε αποδιξει (εδω παει το "καλυτερα απο αλλους" αλλα αστο). οσο για το πεπονι, πες μου κυριε σπυρο πως θα καναμε την ιδια μερα αγωνα την στιγμη που α) εχουμε το ιδιο κοινο.β)εχουμε συνδιοργανωση γ)επρεπε καποια ατομα απο την πατρα να ηταν στην αθηνα εκεινη την μερα?(ασχετα αν τλευταια στιγμη δεν ηρθαμε.) και στο τελος τελος η συνενοηση εγινε με τον doc για τις 19/3 πολυ πριν βγουν τα προβληματα με την διαδρομη στο ατικο, και συνεναισαμε μετα για αλαγη στης ημερ/νιες . οσο για της εντυπωσεις... μην φοβασε δεν σου παιρνει κανεις το παιχνιδι σου.
παντος να ξερεις την αμερικη την εχουν ανακαληψει αλλοι πιο πριν.
τελειωνοντας, η προταση για την αλλαγη στην εκκινηση, ηταν προταση απλως, οσο για το Ακολούθησε κατά γράμμα τον κανονισμό αν θες να κάνεις Rally Raid.
πως να το παρω?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Μαρ 2006, 15:20

Να το πάρεις κανονικά.....
Τα σχόλιά σου περι μαχαιριού και πεπονιού δε στέκουν καθώς και διάφορα άλλα "σχόλια", όποτε πριν τα κάνεις έπρεπε να το συζητήσεις ή αφού όπως λες το συζήτησες προς τι η ειρωνεία και οι μπηχτές;

Σαφέστατα συζητήσαμε για ημερομηνία μέσα στον Απρίλιο, αλλά δε θέλατε και ξαφνικά απαιτήσατε -χωρίς σκέψη- την ημερομηνιά του Ναυπλίου. (!!!)
Το να βάζεις τον αγώνα, ενώ υπάρχει ο αγώνας του Επάθλου Αντοχής, είναι το ίδιο άτοπο με το να τον έβαζες την ημέρα του Αττικού.

Σαφώς ήταν καλός αγώνας ο της Πάτρας - με βάση τα δεδομένα του περσινού κυπέλλου. Φυσικά και έγινε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και ΟΛΟΙ βοήθησαν σε αυτό.

Αμέσως μετά τον αγώνα, αν θυμάσαι τα είχαμε πει και live και στο Forum.

Τα Rally raid έχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές και τις ακολουθούμε.

Χρειάζονται "πολλά" χιλιόμετρα και όχι ειδικές enduro. Θα θυμάσαι τις παρατηρήσεις τόσο τις δικές μου όσο και άλλων, σχετικά με την ακουδο-ανηφόρα.
Καταπληκτική και προσωπικά μου άρεσε, την γούσταρα και την έβγαλα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.
ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΟΜΩΣ.... Ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΑ λάθος επιλογή!

ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΒΑΡΕΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ με προσανατολισμό στα Rally Raid, με μεγάλα τεπόζιτα και μακριά γραναζώματα.

Δεν κάνει για αντίστοιχα αυτοκίνητα με αναρτήσεις προσανατολισμένες στην ταχύτητα, μεγαλύτερα λάστιχα (άρα μακρύτερη σχέση μετάδοσης) και πολλές άλλες λεπτομέρειες προσανατολισμένες στις επιδόσεις σε ανοικτούς δρόμους και όχι σε ειδικές enduro.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΗΡΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ για κανέναν.
Αν δεν έχεις επιλογή κάνε την ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΗΡΙΑ -> κυρία διαδρομή και πέτα το δύσκολο κομμάτι. Έτσι απλά.

Το ίδιο κάναμε φέτος και εμείς που κόψαμε αρκετά πραγματικά δύσκολα κομμάτια που δεν έβγαιναν.

Τα έχουμε ξαναπεί.... και όπως είδες στα έχουν πεί και άλλοι πριν και μετά απο μένα.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Μαρ 2006, 15:49

ελπιζω να τρεξεις στο αιγιο για δυο λογους: ο ενας για να κανεις τεχνικο εφορο στα αυτοκινητα και ο αλλος για να γραψεις μετα τον αγωνα τις εντυπωσεις σου.
Α!! ποιο ραλύ αυτοκινητο θα εβγαζε την πετρα του ατικου ? και τα νεροφαγωματα που καταπιναν αυτοκινητο?
αυτα τα λεω γιατι και εσυ προσπαθησες κουραστικες εκοψες, εραψες διαδρομη, και ομως, απο τα σχολια και της πληροφοριες που εχω, υπηρξαν κοματια που βγηκαν δυσκολα απο τα οχηματα,και καποιοι αλλοι δεν βγηκαν ποτε. οποτε επιδει σημαντικο ρολο παιζει ο οδηγος, για πεντε δεκα ας πουμε απειρους οδηγους - αναβατες δεν θυσιαζεις κοματια σαν την αρκουδα ή τα σπανα του αι΄σώστη που ειναι μαγεια πραγματικα. να που κολαει η εναλακτικη.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Μαρ 2006, 15:56

Επειδή συνεχίζεις να μην ξέρεις τι λές....
Ολα τα normal 4Χ4, μπορούσαν να βγάλουν τη διαδρομή του Αττικού. Απλά ένας άπειρος οδηγός αν το πίεζε σε λάθος σημεία θα μπορούσε να κάνει ζημιά. Το σημείο που κόπηκε η διαδρομή - κόπηκε απο ρυάκι που μίκρυνε το δρόμο και αυτά συμβαίνουν.

Την ανηφόρα -όμως- της Αρκούδας δεν την έβγαζαν αυτοκίνητα χωρίς κοντά και βαριές μοτοσυκλέτες - και αυτό είναι ανεπιτρεπτό.

Βάλε δύσκολες κατηφόρες ή τεχνικά σημεία, όχι όμως δύσκολες ανηφόρες διαρκείας που δεν βγαίνουν απλά με φόρα. Εναλλακτική δεν πρέπει να υπάρχει ή θα πρέπει να είναι πχ για όλα τα αυτοκίνητα, ή όλες τις μοτοσυκλέτες ή όλα τα φορτηγά.

Πρέπει τη διαδρομή να τη βγάζει Rav, Maveric ή HRV οριακά καθώς επίσης και Africa, BMW ή DR BIG κλπ.
Τότε θα είσαι στο σωστό δρόμο για το παιχνίδι.
Δοκιμές κάναμε εδώ και τρία πλέον χρόνια. Δεν χρειάζεται να ξανακάνουμε τα ίδια λάθη.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Μαρ 2006, 16:00

οσο για το ναυπλιο δεν υπηρξε καμια ενημερωση οτι την ιδια μερα εχει αγωνα και ποτε δεν μιλησαμε μαζι για ημερομηνιες και για τις προτασεις σου μαλον κατι μπερδεψες και αν το θες 0:37΄αναρτηθικε ο αγωνας του αιγιου 13:και κατι ο αγωνας του ναυπλιου. και μην μου πει κανεις οτι ηταν προγραματισμενος γιατι και οι προηγουμενοι ηταν αλλα ...
τελος εδω κολαει το μυνημα σου, πετρα τελος παμε για αλλα...
Τελευταία επεξεργασία από karka και 28 Μαρ 2006, 16:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Μαρ 2006, 16:05

karka έγραψε: οσο για το ναυπλιο δεν υπηρξε καμια ενημερωση οτι την ιδια μερα εχει αγωνα και αν το θες 0:37΄αναρτηθικε ο αγωνας του αιγιου 13:και κατι ο αγωνας του ναυπλιου. και μην μου πει κανεις οτι ηταν προγραματισμενος γιατι και οι προηγουμενοι ηταν αλλα ...
τελος εδω κολαει το μυνημα σου, πετρα τελος παμε για αλλα...


Το πρόγραμμα του Αντοχής υπήρχε στην ΕΛΠΑ. Επίσης εγώ προσωπικά είπα ότι το μοναδικό κενό στις ημερομηνίες ήταν μετά τα μέσα του Απρίλιου ή ακόμα καλύτερα μετά το καλοκαίρι. Αλλά με δικιά σας ευθύνη επιλέξατε -ΒΙΑΣΤΙΚΑ- την ημερομηνία πάνω στο Ναύπλιο, χωρίς να ρωτήσετε κανένα. ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΕΛΠΑ. Απλά το ανακοινώσατε.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό zman » 28 Μαρ 2006, 16:06

Εμενα μου αρεσε πολυ η Αρκουδα (πιο πολυ απο ολο τον αγωνα).
Βγηκα και ωραια φωτογραφια!
Ειχε και κοσμο που κοιταγε και φωναζε (λιγη ματαιοδοξια κουβαλαμε σιγουρα).
Ειχε και βελακια για να μη χανομαι...
Κατι τετοια ειδαν στην Triumph και μου το ξεκοψαν το να τρεξω με το Scrambler, κιτς'μαν κλαιει, θα τρεξω με το γουρουνακι παρεα με τα παιδια, κανονιστε να μας βαλετε να ξεκιναμε μαζι.
Καποιος να εξαφανισει τα ουζα και τις ποικιλιες απο τα ψηλαλωνια γιατι θα ειναι η γυναικα μου εκει και θα τσακιζει τις εισπραξεις της εβδομαδας με την παρεα :P
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό karka » 28 Μαρ 2006, 16:20

ο z man εχει πιασει το πνευμα και εμεις μα... μεταξι μας για για δυο πετρες και ενα στουμπο ...
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΚΟΣ σκοπο εχει να βαλει στο πνευμα τον οργανωτη και τον απειρο - χομπιστα, οδηγο-αναβατη. εγραψα στην ανακοινωση για τον αγωνα στο πρωτο post .
οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ας πανε στο ναυπλιο στο γαλαξιδι και οπου αλλου θελουν . να περασουν καλα να το φχαριστηθουν και αυτοι, και να γυρισουν με το καλο να μας πουν πως τα περασανε.
μην παρεξηγησετε το 'επαγγελματιες" ξερω για ποιον το λεω.
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό zman » 28 Μαρ 2006, 16:30

Στουμπο;
Στουμπο λενε τον κολλητο μου στα Σελιανιτικα...
Δεν ξερω αν το'χω πιασει η οχι, εμενα παντως μου φαινεται καλη ευκαιρια για βολτα και για λιγη αποτοξινωση απο την πετρα και δεν θα με τσακισει ουτε χρονικα ουτε απο κουραση αναμεσα στις επαγγελματικες μου υποχρεωσεις, δεν ειμαι επαγγελματιας στο ειδος, αλλα ουτε και χομπιστας. Μου φτανει να ξερω οτι θα με ψαξουν στο βουνο αν συμβει κατι και κατα τ'αλλα παω βολτιτσα και βλεπω τις αντοχες του οχηματος μου και του εαυτου μου. Υπαρχει και κοσμος που το βλεπει πιο σοβαρα και δοξα το Θεο, υπαρχουν απ'οτι καταλαβα αγωνες για ολους. Και δυο τρια πανελληνια πρωταθληματα enduro αμα λαχει, διαλεγεις ομοσπονδιες η ΕΛΠΑ και παιρνεις...
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό alexandros » 28 Μαρ 2006, 17:23

συγνωμη, αν τελειωσατε με τις ''διαδικασίες'' σας θα ήθελα να ρωτησω αν μπορουμε τα γουρουνακια της παρεας (σταυρος, σαββας, τακης, βαγγελης, αλεξ) να πάρουμε μαζι εκκίνηση όπως λεει και ο zman ?
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό superspy » 28 Μαρ 2006, 18:00

karka έγραψε:....οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ας πανε στο ναυπλιο στο γαλαξιδι και οπου αλλου θελουν . να περασουν καλα να το φχαριστηθουν και αυτοι, και να γυρισουν με το καλο να μας πουν πως τα περασανε.
μην παρεξηγησετε το 'επαγγελματιες" ξερω για ποιον το λεω.


Εμείς όμως όχι.... οπότε ή το λές και σε μάς ή μη το λές καθόλου. :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 28 Μαρ 2006, 18:19

οι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ας πανε στο ναυπλιο στο γαλαξιδι και οπου αλλου θελουν . να περασουν καλα να το φχαριστηθουν και αυτοι, και να γυρισουν με το καλο να μας πουν πως τα περασανε.
μην παρεξηγησετε το 'επαγγελματιες" ξερω για ποιον το λεω.


Αυτοι ειναι οι οδηγοι που μετεχουν στο Αντοχης η στα Trail Ride??? :lol: :lol: :lol: :lol: Μας κακομαθαινετε κυριε Πρεσβη :lol: :lol: :lol: :lol: Δεν μας λετε και καμια ακρη για κανα σπονσορα μπας και τρεξουμε και κανα αγωνα.... :lol: :lol: :lol: :lol:

superspy δεν ειναι καλυτερα μια μοτο να προσπερναει ενα αργο αυτοκ/το (πιο ασφαλες) και καλυτερα τα αυτοκινητα να "ανοιγουν" τη διαδρομη απο θεμα ασφαλειας? επισεις στο αυτοκ/το αλλος διαβαζει αλλος οδηγαει και τα λαθη πλοηγησεις περιοριζονται καπως, οποτε η διαδρομη "γραφετε" πιο "σιγουρα" και οι μοτο ακολουθουν πιο ευκολα τη ροδοσια χωρις να κυνδινευουν απο τα χασηματα και αναστροφες.


Καλο και αυτο... :lol: :lol: :lol: Το αλλο με τον Τοτο το ξερετε??? :lol: :lol: :lol:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό zman » 28 Μαρ 2006, 18:25

alexandros έγραψε:συγνωμη, αν τελειωσατε με τις ''διαδικασίες'' σας θα ήθελα να ρωτησω αν μπορουμε τα γουρουνακια της παρεας (σταυρος, σαββας, τακης, βαγγελης, αλεξ) να πάρουμε μαζι εκκίνηση όπως λεει και ο zman ?


5 ατομα χωραει το ταξι η ο ψηλεας δεν θα'ρθει anyway?
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Προς KARKA

Δημοσίευσηαπό doc » 28 Μαρ 2006, 20:04

Karka φίλε μου,

έχουν παρεξηγηθεί κάποια πράγματα!
1ον. Για την ημερομηνία 9/4 ας μην το συζητάμε, ξέρεις πως ψάχναμε με το τουφέκι, και με τον Σωτήρη, και δεν θέλανε τα παιδιά από το Αίγιο να γίνει Σεπτέμβριο για δικούς τους -πέρα για πέρα σεβαστούς λόγους.
Επειδή λοιπόν ήταν φιλικό, έπεσε πάνω στο Αντοχής. Κακώς, αλλά να μην το συζητήσουμε άλλο.
2ον. Άπαξ και ονομάζεται Rally Raid, έχει κάποιους κανόνες που είδαμε και πάθαμε να θεσπίσουμε και να καθιερώσουμε, κοιτάμε να προχωράμε μπροστά - μην πάμε πίσω, πόσο μάλλον μην κάνουμε του κεφαλιού μας! Που ξανακούστηκε τα αυτοκίνηγτα μπροστά???? Έχεις τρελαθεί τελείως????
Ούτε συζήτηση δεν χωράει... γιατί την Αμερική όπως είπες την έχουν ανακαλύψει άλλοι πολύ πριν από μας... :wink:
3ον. Αν θες να υπάρχουν εναλλακτικές διαδρομές, ειδικές διαδρομές, άλλο σύστημα χρονοχρέωσης - ποινολόγησης, άλλες διαδικασίες εκκίνησης... πολύ ευχαρίστως, ΟΧΙ όμως με αυτό τον τίτλο! Ονόμασέ το όπως θες σου είπα, αλλά δεν θα είναι Rally Raid. O καθένας όπως είπες και συ είναι ελεύθερος να κάνει το παιχνίδι του, να το ονομάσει όπως θέλει και να το υλοποιήσει. Και συ είσαι από τους λίγους που μπορούν να το κάνουν αυτό και μπράβο σου! Όμως, το ποδόσφαιρο παίζεται με 11, το μπάσκετ με 5, το τέννις με δίχτυ, και το Rally Raid με τους κανόνες που πραγματικά ξέρεις πόσο ιδρώσαμε για να πετύχουμε. Φυσικά υπάρχει και "βόλευ" με πόδια, "τένις" με φούντες, και ποδόσφαιρο 5Χ5, αλλά είναι απλώς "παιχνίδια" μπροστά στα αυθεντικά.
4ον. Σου έχω πει και άλλες φορές ότι τα γραφόμενά σου προηγούνται των σκέψεών σου, διακατέχοντραι από έναν τόνο ειρωνίας προς τους πάντες (προς τον Superspy, προς εμένα, προς τους "επαγγελαματίες", προς την ΕΛΠΑ, προς κάθε κατεύθυνση τέλος πάντων...), μιλάς με υπονοούμενα και "καρφιά" που οι περισσότεροι δεν ξέρουν ποιόν αφορούν, και πολλές φορές έχουμε κοντραριστεί για τα συγκεκριμένα και τις παρεξηγήσεις ή τις λανθασμένες εντυπώσεις που δημιουργούν.
Συνεχίζεις τα ίδια και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί????
Βάλε κάπου μια τελεία, συζήτα τις σκέψεις σου, και έπειτα κατέθετε τις προτάσεις σου.
Είσαι άξιος, ικανός, έξυπνος, γίνε και λίγο πιο θετικός, μην παρεξηγιέσαι και μην προκαλείς με τις κουβέντες σου...

Να 'σαι καλά

DOC
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 66 επισκέπτες