Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride: Με τα μάτια ενός αρχάριου - Εντυπώσεις!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό proamateur » 09 Δεκ 2003, 21:01

superspy έγραψε:Πήγα σε όλες ανεξαιρέτως τις ταβέρνες της Αυλώνας, Μαλακάσας και Αφίδνων, (και το λέω χύμα) κανείς δεν γουστάριζε να έχει τους εντουράδες στο μαγαζί του!!!! :clubbed:
Μερικοί μου το είπαν κατάμουτρα και άλλοι πιο ευγενικά. Συμφωνώ πάντως ότι ακόμα και αυτός που μας δέχτηκε ΑΜΕΣΩΣ, (πιθανόν καταλαβαίνετει γιατί), ίσως έπρεπε να προσπαθήσει ακόμα παραπάνω, αλλά τουλάχιστον φάγαμε (οι περισσότεροι)!


Γιατί άρεγε δεν μας γουστάρουν? :bricks: και πολλοί είμαστε και πολύ τρώμε και πολύ πίνουμε :givemebeer: και πολύ φωνάζουμε. Πια είναι η διαφορά μας από τους υπόλοιπους κοινούς :ahole: ???
Μήπως δεν είμαστε "καθώς πρέπει" ;
Τι να πω τσ τσ
proamateur
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Φεβ 2003, 17:32

Δημοσίευσηαπό SeNNinhA » 09 Δεκ 2003, 21:08

OK, ΣΠΥΡΟΣ

Ο βενζινάς μάλλον όντως το είχε στο μυαλό του γιατί τώρα που το σκέπτομαι μόλις φτάσαμε βγήκε μια κυρία από το απέναντι μαγαζί και έστειλε κάποιον να τον φωνάξει από την πλατεία. Άρα μάλλον της το είχε πει ο ίδιος.

Όσο για την ταβέρνα, είχα ήδη διαβάσει ότι δυσκολευτήκατε να βρήτε έστω και μια που να μας κάνει. Απλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι οι τοπικοί μαγαζάτορες είναι τόσο βλάκες ή τόσο πλούσιοι που να μην θέλουν τουλάχιστον 50+ άτομα (αν όχι 100+ που ήμασταν όλοι μας) Χ 15 Ε/άτομο = 750 Ε μέσα σε 1-2 ώρες!!!!

Όλα άψογα λοιπόν!!!!!!
Τελευταία επεξεργασία από SeNNinhA και 09 Δεκ 2003, 21:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
SeNNinhA
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 06 Δεκ 2003, 23:05
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό proamateur » 09 Δεκ 2003, 21:25

SeNNinhA έγραψε:........Απλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι οι τοπικοί μαγαζάτορες είναι τόσο βλάκες ή τόσο πλούσιοι που να μην θέλουν τουλάχιστον 50+ άτομα (αν όχι 100+ που ήμασταν όλοι μας) Χ 15 Ε/άτομο = 7500 Ε μέσα σε 1-2 ώρες!!!!

Όλα άψογα λοιπόν!!!!!!


Λοιπόν έχουμε και λέμε 100 Χ 15 = :computer: 2500?
Όχι λάθος :banging:
100 Χ 15 = 7500 \:D/

.....οχι θα το κάνω αλλιώς 7500/15= 500 άτομα

Ε....είπαμε είχε επιτυχία το ride αλλά όχι κ΄έτσι....
proamateur
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 01 Φεβ 2003, 17:32

Δημοσίευσηαπό SeNNinhA » 09 Δεκ 2003, 21:43

Sorry, πατήθηκε ενα μηδενικο παραπάνω μέσα στην βιασύνη μου και δεν το πρόσεξα. Διορθώθηκε. Και πάλι δεν το καταλαβαίνω όμως
Άβαταρ μέλους
SeNNinhA
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 06 Δεκ 2003, 23:05
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό juan » 10 Δεκ 2003, 12:08

Πότε θα δούμε το αναλυτικό άρθρο για το event 7/12 ?
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

ΩΡΑΙΑΑΑ ΗΤΑΝ...

Δημοσίευσηαπό Lo1 » 11 Δεκ 2003, 01:23

ωραια διαδρομη και καταπληκτικη εμπειρια.... :)

πολυ πετρα και πολυ τυχη γιατι 3-4 φορες εφτασα προσωπο με προσωπο με την αγορα δασικης εκτασης... παντα τετοια !! φτου φτου .ακομη εφαγα και μια πετρα, νταν στο δοξα πατρι απο το μπροστινο μηχανακι αλλα ευτυχως σε εκεινη την φαση ειχα κλειστη την ζελατινα !! ξανα φτου φτου

το μονο που επεσε ηταν το road book πριν καλα καλα αφησουμε την Αθηνων-Κορινθου!!! ετσι και εγω οποιον εβλεπα τον ακολοθουσα ! :lol:

βεβαια το λυπηθηκα το κακομοιρο το μηχανακι μου και ωρες ωρες σκεφτομουν οτι με την επιστροφη θα επρεπε να αλλαξω αμορτισερ λαστιχα ζαντες δισκους and more

παρολ'αυτα, ολα ηταν μονο δικες μου σκεψεις γιατι το kle junior και τα pirelli MT 90 (αν και περισσοτερο ασφαλτινα) δεν δυσανασχετησαν ουτε στιγμη. και δεν υπερβαλλω.για μια ακομη φορα εβγαλαν ασπροπροσωπο τον ιδιοκτητη τους.

ο καιρος ηταν καλος και δεν ειχαμε ουτε βροχες ουτε χιονια που λεγανε.μονο λιγο βροχουλα το σουρουπο στον γυρισμο στην πηγμενη εθνικη ..συνδυασμος που σε κανει να βλεπεις τον χαρο συνεχως διπλα σου


ειχε πολυ κοσμο και διαφορα μηχανακια. ειχε και ενα BMW GS 1150 ! μου εκανε εντυπωση ενα ντακαροειδες, ktm πρεπει να ηταν το οποιο ηταν σαν βυτιοφορο !!!

ολα τα πλαστικα γυρω γυρω ηταν ντεποζιτο ! τριγυριζε το καυσιμο γυρω γυρω και ειχε πολυ πλακα.αν θελει χαλαρα το κανει ενυδριο με ψαρακια η ακομα μπορει να κουβαλαει το γαλα της δελτα ακομα και απο τους πιο απομακρυσμενους κτηνοτροφους στα βουνα.

τι λεω ο μ βραδιατικα !

γενικως τα πιο πολλα μηχανακια πρεπει να ηταν ktm ενω υπηρχαν και διαφορα παλια διχρονα

τι να πει κανεις βεβαια και για την μοναδικη νομιζω εκπροσωπο του γυναικειου φιλου ... με ενα dr . δεν κωλωνε πουθενα. ημασταν για πολυ ωρα στο ιδιο γκρουπακι .απιστευτη η κοπελα, καλα να ειναι

να πω εδω και ενα μεγαλο μπραβο σε οσους συνεβαλλαν στην διοργανωση της εκδηλωσης.ολα ηταν αψογα

παντως ρε παιδια τι κανει ο καθαρος αερας... την αλλη μερα εισαι με μυαλο-σωμα-ψυχη να δουλευει σε αλλους ρυθμους .λετε να παιζουν ρολο και τα σωστα κοψιδια που φαγαμε στην ταβερνα μετα ;

εγω ο SeNNinhA και ενα παιδι με ενα ktm adventure που ξεχναω γαμωτο το ονομα του καναμε τρελλο γκρουπακι στο φαι και γονατισαμε πολλα πα'ι'δακια !! :discussion:

πριν κλεισω να πω πολλα ευχαριστω σε εκεινο τον ψηλο εφηβο με το ΤΤ-R το 250 για τα προστατευτικα και το Suport .να σαι καλα φιλε

χαρηκα που ολοι οι συμμετεχοντες γιναμε μια μεγαλη παρεα και το διασκεδασαμε στο φουλ ! σκεφτειτε να μας χωραγε και ολους μαζι μαζεμενους η ταβερνα τι θα γινοταν :D


και σε αλλα με υγεια και λιγοτερη πετρα !


και παλι συγχαρητηρια στους διοργανωτες !!







Υ.Γ αν και δεν ξερω αν υπαρχουν και αλλα κριτηρια για την κατηγορια On-Off twin. πχ τα κιλα. Το Anhelaki μου ειναι δικυλινδρο
Lo1
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Δεκ 2003, 00:52

α να πω και οτι...

Δημοσίευσηαπό Lo1 » 11 Δεκ 2003, 02:13

μου εκανε εντυπωση οτι εγιναν απονομες και μετρηθηκαν χρονοι .αφου ηταν και στην πραγματικοτητα αλλα και στην ανακοινωση, μια χωματινη βολτα

το μεταλιακι ειναι πολυ ομορφο.ωραιο αναμνηστικο
Lo1
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 11 Δεκ 2003, 00:52

Re: α να πω και οτι...

Δημοσίευσηαπό baskin » 11 Δεκ 2003, 08:54

Lo1 έγραψε:μου εκανε εντυπωση οτι εγιναν απονομες και μετρηθηκαν χρονοι .αφου ηταν και στην πραγματικοτητα αλλα και στην ανακοινωση, μια χωματινη βολτα

το μεταλιακι ειναι πολυ ομορφο.ωραιο αναμνηστικο


Φίλε Lo1, συνηθίζεται να μετρούνται οι χρόνοι στα Trail Ride για να υπάρχει και το στοιχείο της ευγενούς άμιλας. Είναι σαν να παίζεις μπάλα με τους φίλους σου και να μην μετράς τα γκολ (δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να το κάνει). Επίσης οι χρόνοι δεν αναιρούν το στοιχείο της βόλτας ούτε της παρέας και είναι και ένα καλό μέσο για αυτοαξιολόγηση. (Μήπως γίνεται να ανέβουν οι χρόνοι στο site μαζί με τους βαθμούς που προκύπτουν από αυτούς).

Για την διοργάνωση να πω ότι ήταν αρκετά καλή (πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης), το road book ήταν ΑΡΙΣΤΟ (από τα καλύτερα που έχω δει), η διαδρομή σχετικά εύκολη για τους πιο έμπειρους αλλά αξιόλογη για τους αρχάριους (ευτυχώς που υπήρχε και η μπόλικη πέτρα γιατί με αυτό το road book δεν μπορούσα να χαθώ).

Περιμένω την επόμενη φορά λίγο δυσκολότερα σημεία για να ζεσταθούμε και λίγο (αν και αν είχε βρέξει θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα και πολλοί θα είχαν μάχες με την λάσπη)

Να είστε καλά και να προσέχετε στον δρόμο.
Άβαταρ μέλους
baskin
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 08 Δεκ 2003, 21:54
Τοποθεσία: Σύρος

Δημοσίευσηαπό superspy » 11 Δεκ 2003, 12:21

Lo1 Καλώς ήρθες στην παρέα μας......
Ναι δεν θα μπορούσαμε να βάλουμε το Anhelo στην κατηγορία Μεγάλα Οn-Off - Δικύλινδρα, γιατί...... λείπει το Μεγάλο (καταλαβαίνεις την διαφορά βάρους σου με το GS1150 έτσι;)
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό m38a1 » 12 Δεκ 2003, 10:23

proamateur έγραψε:
m38a1 έγραψε:ενα θεμα που θα θεσω ειναι οτι κατα τη διαδρομη εβρισκα σκουπιδια και συγκεκριμενα σελιδες του roadbook πεταμενες απο δω και απο κει, ντροπη σε οποιον εκανε κατι τετοιο να μην επαναληφθη


Δεν ήταν πεταμένες απλά έπεφταν από τις μοτοσυκλέτες που δεν είχαν βάση για Δρομοβιβλίο :wink:
Οι περισσότεροι από αυτούς που πάνε στο βουνό δεν πετάνε σκουπίδια
Θα τα μαζέψει ο superspy το Σάββατο :alright:


ε οχι και επεφταν απο τις μηχανες μπροστα μου δεν ειχα μηχανη αλλα μονο αυτοκινητα και να ηταν απο μηχανη υποχρεωσει ειχε να σταματησει να τις μαζεψει και οτι δεν ειχαν βασει δεν ειναι δικαιολογια
Άβαταρ μέλους
m38a1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: 05 Μαρ 2003, 11:29

Δημοσίευσηαπό dista » 15 Δεκ 2003, 20:38

Παιδιά μήπως υπάρχει το τηλέφωνο της ταβέρνας στην Αυλώνα που φάγαμε γιατί μάλλον ξεχάσαμε εκεί το καρεκλάκι της 4WD_bebas.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 19 Δεκ 2003, 11:48

Dista..... λιγο καθυστερημένη απάντηση..... 22950 41655 - 6944275406!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό dista » 19 Δεκ 2003, 11:55

superspy έγραψε:Dista..... λιγο καθυστερημένη απάντηση..... 22950 41655 - 6944275406!


Φίλε ευχαριστώ. Το είχα ήδη βρεί απο 131 και μίλησα. Το καρεκλάκι πράγματι είναι εκεί και περιμένει :D Πρέπει να βρω χρόνο να πάω να το πάρω :evil:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 19 Δεκ 2003, 11:57

dista εννοείται πως όταν πας να το πάρεις θα ακολουθήσεις την διαδρομή του ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΟΥ :razz:
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό dista » 20 Δεκ 2003, 00:54

IKE έγραψε:dista εννοείται πως όταν πας να το πάρεις θα ακολουθήσεις την διαδρομή του ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΟΥ :razz:


Ίσως, αν υπάρχει χρόνος αλλά με μικρές παρακάμψεις (βλέπε Βούντημα κλπ) :twisted:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες

cron