Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις από το Trail Ride 5/2/2006

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό sava300 » 07 Φεβ 2006, 00:37

Προσωπικά πιστεύω ότι έχουμε δεί και καλύτερες διοργανώσεις από την συγκεκριμένη ομάδα. Τα παράπονα από μερικούς αναβάτες οι οποίοι ακολούθησαν κατα γράμμα τις οδηγίες σην ιστοσελίδα που ανέφεραν συγκεκριμένες ώρες για τον τεχνικό έλεγχο και έφτασαν αρκετά νωρίς χωρίς να βρίκεται κανένας εκεί δεν ήταν λίγα. Στο roadbook όντως υπήρχαν κάποια δύσκολα σημεία αλλά θέλω να πιστεύω ότι ήταν επειδή η διαδρομή ξανασχεδιάστηκε λόγω των δύκολων καιρικών συνθηκών. Τέλος θέλω να τονίσω ότι είχαμε αρκετό καιρό να απολαύσουμε τέτοια όμορφη διαδρομή χωρίς αυτοκίνητα και ελπίζω και οι υπόλοιπες να είναι παρόμοιες.

Καλή Χρονιά σε όλους
Άβαταρ μέλους
sava300
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Φεβ 2006, 10:21

Δημοσίευσηαπό GasGas300 » 07 Φεβ 2006, 00:40

Ήταν υπέροχα! Ακόμη και η άσφαλτος μου άρεσε!! :bricks:
Υπήρχαν 3 σημεία με κάποια ασάφεια που μας μπέρδεψαν με κορυφαίο την ανηφόρα...την οποία έκανα 2 φορές...μια με το 300 μου και μία με το 125 του Μάκη (από την μέση και επάνω)... :flames:
Α, και ζητώ συγνώμη για τις σελίδες του rb...δεν τις πέταξα όλες κάτω, αλήθεια σας λέω. Όταν χρειάστηκα μια που μόλις είχα πετάξει μετά τις κρατούσα!!
Το clue του αγώνα πάντως ήταν η εκκίνηση ανά ζευγάρια, το να καβαλάς σε αγώνα μαζί με φίλους σου είναι ότι καλύτερο! Αν μη τι άλλο να μπαίνεις και σε ειδική παρέα!
Τέλεια μάγκες, thanks!
Άβαταρ μέλους
GasGas300
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 07 Φεβ 2006, 00:21
Τοποθεσία: Κολντγουότερ

Δημοσίευσηαπό ktmakis » 07 Φεβ 2006, 02:53

Ολα καλά εκτός από το κομμάτι τις ανηφόρας που χρειάστηκε να σπρώξω το GasGas...για να ανέβει ο ψηλός!!!!
Από τα νεύρα του μετά πέταξε το Κτμακι μου πίσω που είχε ανέβει ΜΟΝΟ του για να το ανεβάσει μετά κλαίγοντας!!! Αυτός πέταγε όλα τα χαρτιά και εγώ από πίσω σαν συνειδητοποιημένος φυσιολάτρης μάζευα!!!!
:haha:
Και μια χρονομετρημένη ειδική στο τέλος πάντως θα έλεγε πολύ.
Μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν για το event!!
Εικόνα
Δίχρονο μέλος :dancing:
Άβαταρ μέλους
ktmakis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2005, 14:45
Τοποθεσία: Αθήνα - Μελίσσια

Δημοσίευσηαπό ayrton » 07 Φεβ 2006, 04:34

Σκηνή μετά την εγκατάλειψη μας στην Τεραντούρα..

Λεω σε γνωστό και μη εξαιρεταίο τύπο.
"Γαμηθή...με στην ανηφόρα στην Πεντέλη.
""Χμ, χμ,..... ποιά ανηφόρα :?: :roll: , δεν είχε καμμιά δύσκολη ανηφόρα στην Πεντέλη, όλα εύκολα ήταν....." και φεύγει σφυρίζοντας αδιάφορα με σαρδόνιο χαμόγελο.

Παραθέτω φοτο του εν λόγω τύπου να μου πείτε αν σας θυμίζει τίποτα η φάτσα του.
Αν τον βρείτε, όπου τον βρείτε.... βάρατε τον ρε .....τον σαδιστή!!!!
:-x
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό ayrton » 07 Φεβ 2006, 04:39

.....και να μην νομίζει οτι μπορεί να κρυφτεί για πολύ.....τον έχω και ολόκληρη φωτο....εδώ απλά τον έχω κάνει crop για τις ανάγκες του κουίζ.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Φεβ 2006, 05:22

sava300 έγραψε:Προσωπικά πιστεύω ότι έχουμε δεί και καλύτερες διοργανώσεις από την συγκεκριμένη ομάδα. Τα παράπονα από μερικούς αναβάτες οι οποίοι ακολούθησαν κατα γράμμα τις οδηγίες σην ιστοσελίδα που ανέφεραν συγκεκριμένες ώρες για τον τεχνικό έλεγχο και έφτασαν αρκετά νωρίς χωρίς να βρίκεται κανένας εκεί δεν ήταν λίγα.


Αν το παράπονό σου ήταν ότι η γραμματεία "άνοιξε" στις 7:50 αντί στις 7:45... πάσο! Έχεις δίκιο! :(
Ίσως να έχεις δει καλύτερες διοργανώσεις, όπως θα δεις και καλύτερες.
Παράπονα -δυστυχώς- πάντα θα υπάρχουν. Αλοίμονο αν δεν! Αλλιώς θα ανησυχούσαμε...
Μάθε όμως να ξεχωρίζεις αυτούς που έκαναν πλάκα από αυτούς που πραγματικά διαμαρτύρονταν... :wink:

Νασαι καλά και καλώς ήρθες ΚΑΙ στο φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Φεβ 2006, 05:28

GasGas300 έγραψε:Α, και ζητώ συγνώμη για τις σελίδες του rb...δεν τις πέταξα όλες κάτω, αλήθεια σας λέω. Όταν χρειάστηκα μια που μόλις είχα πετάξει μετά τις κρατούσα!!


Καλώς ήρθες και συ φίλε και συναθλητή! :wink:
Πάντως, με το χαρτί, έχετε δίκιο, αν και ως υλικό είναι το πλέον φιλικό προς τη φύση... Δεν παύει όμως να είναι ρύπος, εως ότου τουλάχιστον απορροφηθεί...

Υπάρχουν πολλές λύσεις:
Α. μέσα στο μπουφάν.
Β. μπροστά στη μάσκα,
Γ. Αναδίπλωση γύρω από το σπιράλ!

Θα γραφτεί σύντομα Τεχνικό άρθρο για τα Trail Ride και τα Road Book, αν και η καλύτερη λύση είναι ένα "κουτί". Αργά ή γρήγορα, όλοι που ασχολούνται με Trail Ride, εκεί θα καταλήξουν... Όσο πιο γρήγορα, τόσο πιο καλά! :wink:
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Λάσπες!

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Φεβ 2006, 05:37

Από το τελευταίο λασπόδρομο στο χωράφι:
Ευτυχώς που υπήρχε και το τρακτέρ!
Πάντως η αποθέωση ήταν το DR του "προέδρου" από την Πάτρα, που θάφτηκε μέσα στο χωράφι, και όχι στο δρόμο, και το τρακτέρ ΔΕΝ τολμούσε να έρθει...
Τελικά το βγάλαμε 6 άτομα με τα χέρια, ενώ είχε καμμένους δίσκους, βγαλμένη την αλυσίδα, και μπλοκάρισμένη στο γρανάζι!
Μετά ήρθε ο Denis και ο Zman και έπεσε ρυμούλκα...!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό kosdros » 07 Φεβ 2006, 06:40

Μπράβο σε όσους ιδρώσανε να στηθεί και να έρθει εις πέρας το trail ride!

Έχω λάβει μέρος σε αρκετά trail ride, αλλά η πλοήγησή μου εξακολουθεί να είναι του :assshaking:
Ευτυχώς που δεν χάνομαι και όταν ταξιδεύω!

Και ένα παράπονο!
Θα βάλετε καμιά διαδρομή δύσκολη να ιδρώσουμε λιγάκι?
Άντε γιατί αυτή έβγαινε και δικάβαλο! (και τρικάβαλο)
O Δρ. Δρακατώρ!
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό steliosh » 07 Φεβ 2006, 07:03

Καταπληκτικό TR! Οπως πάντα... και το γελάσαμε, και το σπρώξαμε, και το... εγκαταλείψαμε, όπως κάνουμε πολύ τελευταία, και δεν ξέρω... κάποιος πρέπει να μας μιλήσει για το... ρεξόνα!

Η καταραμένη πετροανηφόρα στην Πεντέλη μας σταμάτησε πάλι, κυρίως ψυχικά, αλλά και σωματικά... (Αυτή που λέει ο cropαρισμένος στην πιο πάνω φωτό σαν... εύκολη!)
Απ' ότι είδα, τελικά, άλλοι πραγματικά είχαν μπελάδες στη λάσπη!!!!!!!

Βάζω και φωτό και μικρούτσικα video, κυρίως της παρέας μας, αλλά και πολλές φωτό από την Terradura. Είναι όλες τραβηγμένες από τον Ayrton. Οποιος θέλει κάποια φωτό, ένα εμαιλ (steliosh@steliosh.net) και τις έστειλα. Είναι όλες 1ΜΒ περίπου.

To link για τις φωτό:

http://www.steliosh.net/moto/ktm200/trailride05022006/

Εικόνα
Και από τα... "γερόντια που εγκατέλειψαν"... Με αγάπη για τον Doc μας!
(Υπάρχει και... video!!!!!)
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

Δημοσίευσηαπό PANIAIN » 07 Φεβ 2006, 07:14

Πάντος 4-5 λουφάρανε στο τελευταίο εμπόδιο της τεραντούρας οπου οι κορδέλες ξεκάθαρα έδειχναν την πορεία μέσα στον λάκο ώστε να γίνει δυσκολότερη η έξοδος :fag: . Πάλι καλά που δεν στενέψαμε το κομμάτι αυτό για να περνάτε όλοι μέσα απο το λούκι ολόκληρο με την ανηφόρα που έμοιαζε με τοίχο :banging: και στο τέλος το μικρό το κερασάκι. Να συγχαρώ τους δύο που προσπάθησαν να περάσουν απο μέσα, ό ένας τα κατάφερε ο άλλος βούλιαξε :bricks: (δεν πειράζει next time). Κι αν αναρωτιούνται κάποιοι για το ποιός στο καλό είμαι εγώ, ήμουνα αυτός ο νεαρός με τα σχετικά μακριά μαλιά που σας έκανα τη ζωή δύσκολη διορθώνοντας συνέχεια τις κορδέλες που σχίζατε με το πέρασμα σας :twisted: .
Να δώσω τα συγχαρητήρια μου στην οργάνωση (άάά βοήθησα και εγώ, το ξέχασα... Καλά τότε τα συγχαρητήρια και σε εμένα που έδενα κορδέλες :drunk: ) για ένα φοβερό θέαμα στην υπερειδική (φαντάζομαι και σε όλη τη διαδρομή οπου ήταν και ο DOC για να σας ξεθάβει.. να τον ευχαριστείτε :beer: ). Άντε και στο επόμενο θα φέρουμε και Σινούκ.
ΑρβανιτοΙωνοΠελοποννήσιος Ζωοκλέφτης σε Νηπιακή Ηλικία
Εικόνα

ZOOKACTION
Suzuki Samurai Owners Club
Και φράγκο να μην έχεις με το αμάξι πάντα τρέχεις......

Ίαν Παπανικολάου
Άβαταρ μέλους
PANIAIN
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: 21 Δεκ 2005, 17:19
Τοποθεσία: Στην Ταβέρνα απέναντι

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Φεβ 2006, 07:35

kosdros έγραψε:Και ένα παράπονο!
Θα βάλετε καμιά διαδρομή δύσκολη να ιδρώσουμε λιγάκι?
Άντε γιατί αυτή έβγαινε και δικάβαλο! (και τρικάβαλο)

Τα θέλει ο κ@λος σου ε? :assshaking: :moon: :slapped:
Θα σε φτιάξω στο... επόμενο! Θα σου δώσω ειδικό Road Book...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 07 Φεβ 2006, 20:25

Για κάντε και ένα upload το roadbook να πάμε να τον κάνουμε τον αγώνα και εμείς που δεν μπορέσαμε.
Πάντως η Terradura ήταν πολύ εύκολη ρε παιδιά :D επρεπε να βάλετε και σχοινιά :shock: :twisted:
Τα είδε και η γυναίκα μου όλα αυτά και με ρώτησε......καλά αυτά πάς και κάνεις κάθε φορά και γυρνάς πτώμα σπίτι? :roll: :D ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΛΟΙ :razz:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

3 kaizer και μια χωριατικη

Δημοσίευσηαπό alexandros » 07 Φεβ 2006, 20:33

εγώ πάντως έχω παράπονο απο την terradura και το servis της !!!! :D :D

όση ώρα ήμουν με τον Μίου στην λακκούβα και τρώγαμε παρήγγειλα 3 Kaizer και μια χωριάτικη και κανένας δεν προσφέρθηκε να μας την σερβίρει εκτός απο κάποιους που πετάγαν πέτρες και λάστιχα τς τς τς !! απαράδεκτα πράγματα
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

α α α !! και τα έχω όοοολα σε βιντεο ε ε ε !!

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό axelkal » 07 Φεβ 2006, 20:44

Θα είχες μάλον , λάθος τηλ. για το dellivery :!: :!:
:D :D :D :D :D :D :D :D

AYA CON DIOS
Άβαταρ μέλους
axelkal
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 08:04
Τοποθεσία: kantza-pallini

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 34 επισκέπτες