Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride "Η Σκοτεινή Πλευρά της Πάρνηθας"

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό superspy » 06 Δεκ 2003, 19:32

Μόλις γυρίσαμε απο τον τελευταίο έλεγχο και τη σηματδότηση της διαδρομής!
Όλα έτοιμα για αύριο ...... θα σας δούμε στο σημείο αναχώρησης!
Superspy+Pino+Azo!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό pavlox » 06 Δεκ 2003, 20:11

Πως ήταν απο λάσπη Σπύρο ???
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Talos » 06 Δεκ 2003, 20:37

Ελπίζω να δέχεστε έκτακτες συμμετοχές... :)
Σήμερα έκλεισα τελικά τις δουλειές μου για να είμαι εκεί...
Το μόνο κακό είναι ότι το Jimanki μου είναι εντελώς μαμίσιο (ακόμη και τα καταραμένα λάστιχα) και δεν πρόλαβα να αγοράσω και ιμάντα...
Ελπίζω να μην έχω τρομερό πρόβλημα...

Θα σας δώ από κοντά αύριο...
Άβαταρ μέλους
Talos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 09 Σεπ 2003, 08:21
Τοποθεσία: ΖΩΓΡΑΦΟΥ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό SeNNinhA » 06 Δεκ 2003, 23:09

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!! ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΒΡΟΧΗΣ ΑΥΡΙΟ
οπότε εξοπλιστήτε με τις ανάλογες καβάντζες (αδιάβροχα κλπ... ξέρετε εσείς)


Πρόγνωση για αύριο 9:00 από το Poseidon σχετικά με βροχοπτώσεις
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SeNNinhA
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 06 Δεκ 2003, 23:05
Τοποθεσία: Αμπελόκηποι, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό IKE » 07 Δεκ 2003, 17:56

πριν λίγο γύρισα σπίτι και μου έχουν φύγει τα μυαλά :D :D :D

Η σημερινή μέρα ήταν ΑΠΙΘΑΝΗ !

Μπράβο στην φανταστική διοργάνωση, το road book ήταν φανταστικό με φοβερές λεπτομέρειες και δεν χαθήκαμε ούτε μία φορα (εκτός απο το σημείο που ο ανθρωπάκος είχε παρκάρει το κίτρινο ford transit στην είσοδο του μονοπατιού και κόβαμε βόλτες γύρω γύρω μέχρι να το βρούμε :evil: ).

Η διαδρομή ήταν απολαυστική και ευτηχώς αναίμακτη για το όχημα ( αν και πήραμε μερικά ρίσκα λόγω υπερβάλοντος ζήλου που μπορούσαν να οδηγήσουν σε βουλιάγματα και γρατζουνιές)

Μπράβο και πάλι, περιμένουμε το επόμενο :D

ΥΓ. Ποιος ήτανε αυτός ο τύπος που ήτανε μόνος του στο πράσινο xtrail ??? Εμείς φύγαμε πρώτοι (και φτάσαμε 2οι μετα απο αυτόν) κάποια στιγμή στην αρχή μας πέρασε με +200kmh και μετά δεν τον ξαναείδαμε, ούτε καν την σκόνη του :shock:
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό tazmania » 07 Δεκ 2003, 20:17

Aπό οργάνωση ήταν πολύ καλά :wink: Road book σωστό και αναλυτικό, σηματοδοσία πολύ καλή :wink: Η οργάνωση παίρνει άριστα :D

Αλλά (πάντα υπάρχει ένα αλλά), ήταν φανερό ότι η διαδρομή φτιάχτηκε από δίκυκλους για δίκυκλα :!:

Για όλα τα οχήματα με περισσότερες από δύο ρόδες (εξαιρείται το ATV) μάλλον δεν ήταν ότι καλλίτερο και συναρπαστικότερο. Το κύριο πρόβλημα ήταν η πολύ πέτρα, τα πολύ στενά περάσματα και βέβαια η έλλειψη λάσπης :(
Κατά γενική ομολογία η διαδρομή ήταν σπαστήρι, χωρίς κάποιο αξιόλογο κομμάτι ή πέρασμα (μιλάω πάντα για τετρακίνητα) :(

Συμβουλή προς τους διοργανωτές :arrow: Του χρόνου προσθέστε περισσότερο χώμα και λάσπη και αφαιρέστε λίγη πέτρα :!:

Γενικά πάντως περάσαμε καλά (εμείς :wink: ) :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 07 Δεκ 2003, 20:32

Καταρχήν να πω ότι τα παιδιά έκαναν πολύ καλή δουλειά οργανωτικά, με λεπτομερέστατα road book και πολύ κέφι. Ιδίως αν αναλογιστούμε ότι δεν υπήρξε οικονομική επιβάρυνση για τους συμμετέχοντες (άρα οικονομικά οφέλη για τους διοργανωτές) το όλο εγχείρημα είναι άξιο θαυμασμού. Η μόνη μου "ένσταση" είναι στην πολύ πέτρα της διαδρομής που με ταλαιπώρησε (και εμένα και το αυτοκίνητό μου) λόγω επιλογής σκληρής ανάρτησης και η μεγάλη ευκολία της χάραξης.
Ούτε ίχνος νεροφαγώματος, απότομης κλίσης και λάσπης (για την οποία βέβαια ευθύνεται αποκλειστικά ο κακός μας ο καιρός που δε λέει να βρέξει :-x :-x :-x ) που θα προσέθεταν μεγαλύτερη απόλαυση και ενδιαφέρον στο όλο σκηνικό.
Ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές αλλά και στους χορηγούς για το κέφι τους και την όρεξή τους, το λογαριασμό του νεφρολόγου και του οδοντίατρου θα τους το στείλω πακέτο :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Άριστα

Δημοσίευσηαπό juan » 07 Δεκ 2003, 20:37

Ηταν όλα πολυ καλά. Το roadbook άψογο. Μπράβο στους διοργανωτές έδειξαν ότι το κάνουν με πολύ αγάπη. Περάσαμε πολύ καλά

Εγω σε 3 σημεία βρήκα από κάτω και σε κανα 2-3 σημεία στα πλάγια . Κατα τα άλλα φύγαμε χωρις απώλειες.

Αντε και εις άλλα με υγεία
Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό IKE » 07 Δεκ 2003, 21:12

WOW !!

πριν λίγο με πήρε ο Σπύρος να μου πεί πως κερδίσαμε το κύπελο ( !!!!! ) της 2ης θέσης. Δεν ήξερα πως γινότανε χρονομέτρηση :oops: και εξουθενομένοι απο το 4ωρο τραμπάκουλο (και το τζατζίκι-δυναμίτη) φύγαμε λίγο μετά που δόθηκαν τα μετάλια οπότε χάσαμε την απονομή :roll:

Δεν συνεχίζω γιατι έχω πάθει JET LAG απο την συγκίνηση :D :shock: 8) :lol: :razz: :P :evil: :twisted: :!: :shock: :D
Άβαταρ μέλους
IKE
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 760
Εγγραφή: 27 Φεβ 2003, 15:38
Τοποθεσία: ΒΑ Αττική

Δημοσίευσηαπό pavlox » 07 Δεκ 2003, 21:17

Αν σκεφτουμε τήν παροιμια που λεει καθε αρχη και δυσκολη ...εσεις στην διοργανωσή και εκτέλεση παιρνετε ΑΡΙΣΤΑ :P......
Αριστα παίρνετε και στο συνδιασμο Εντουραδων και και τζιπάδων...
Δεν θα σας κουρασω με τα ιδια περι πετρας και κροκάλας.. το καταλαβαινετε και οι ιδιοι :multi: ...και νομιζω ουτε στα διτροχα δεν αρεσει αυτη η φυτευτη πέτρα :blob: ...
Σας αξιζει ενα μπράβο λοιπόν, και ιδιαίτερα στα παιδια που ταξίδευσαν απο Δράμα! και ........keep up the good work.

Υ.Γ....Δεν μας ειχε ανακοινωθεί κατι για χρόνους....και τερματισμό..1ου κλπ...(εαν οχι διορθώστε με)
Των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πεινoύσαν!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pavlox
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: 23 Δεκ 2002, 11:28
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό fyz » 07 Δεκ 2003, 22:09

:lol: :lol: Ενα Μεγαλο Μπραβο στα παιδια,της Οργανωσης,σε ολους οσους πηραν μερος , (κυριως στους μηχανοβιους φιλους μας),ακομα και αν μας κουρασε λιγο ολο αυτο το λατομειο... :evil: :evil: (Ακομα ακουω τη μουρμουρα της κας fyz :oops: :oops: )Παρ ολα, αυτα καλα τα πηγε...διαβαζε σωστα και καταφεραμε και πηραμε την 3η θεση :D :D :D
Με την βοηθεια βεβαια και του madax,και του Νικου,και της Νατασσας,(τα 2 Wrangler που ηταν μαζι μας)και που ουσιαστικα τερματισαμε ολοι μαζι...Παντα Τετοια :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
fyz
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 27 Σεπ 2003, 19:46

Δημοσίευσηαπό juan » 07 Δεκ 2003, 23:35

Ήρεμη Δύναμη.........
kj 2,8
Άβαταρ μέλους
juan
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 17:43
Τοποθεσία: Athens - Palio Iraklio

Δημοσίευσηαπό chriska » 08 Δεκ 2003, 15:14

Πολύ καλό το παιγνίδι trail ride και άριστο το road book.
Αν και ήταν η πρώτη φορά που συμμετείχα με δικό μου 4χ4 και χωρίς συνοδηγό να μου διαβάζει το ευχαριστήθηκα. Λιγότερη πέτρα στο επόμενο και πεισσότερη λάσπη.
Ισως και κάποια δοκιμασία με μια ανασυγκρότηση, ενδιάμεσα της διαδρομής, στο επόμενο.
Πολλά μπράβο σε όλους όσους δούλεψαν για αυτό αλλά και στους συμμετέχοντες.
chriska & Highlander
ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ
Άβαταρ μέλους
chriska
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 02 Απρ 2003, 17:53
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Δεκ 2003, 15:23

.... ήταν φανερό ότι η διαδρομή φτιάχτηκε από δίκυκλους για δίκυκλα ....

....Η μόνη μου "ένσταση" είναι στην πολύ πέτρα της διαδρομής που με ταλαιπώρησε (και εμένα και το αυτοκίνητό μου) λόγω επιλογής σκληρής ανάρτησης και η μεγάλη ευκολία της χάραξης....

....μας κουρασε λιγο ολο αυτο το λατομειο....



Κύριοι..... Λυπάμαι :huh: αλλά..... παρόλο που το Disco μου, έκανε τρεις φορές όλη τη διαδρομή.....
δεν .... κατάλαβα ότι είχε τόση πέτρα...... :grab:

Θα .... το στείλω πίσω να μου το .... χαλάσουν για να κοπανάει στη φυτευτή...

Άτιμοι άγγλοι δεν ξέρετε να κατασκευάζετε οχήματα που να μεταδίδουν την ποιότητα του δρόμου..... ποιος σας είπε οτι ήθελα να μου στρώνετε χαλί; Ε; Ποιός;;
:blob5: :blob4: :blob7: :blob8: :werecomingforyou:
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tifozif1 » 08 Δεκ 2003, 16:39

Μπραβο και πάλι μπράβο στους διοργανοτες και σε όλους που πηραν μέρος....

Το Τρανσαλπακι λίγο κουράστηκε αλλα ολα ήταν υπέροχα. :)

Τις λιστες κατάταξεις ανεβαστε να ξερουμε τι καναμε και την φωτο που μου ειπες με το ΤΑ στα χαλασματα.

Κρίμα που δεν κάθησα για την απονομή. :(
Άβαταρ μέλους
tifozif1
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 18 Νοέμ 2003, 17:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 34 επισκέπτες