Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Πάτρας: Εντυπώσεις μετά τον αγώνα και το κύπελλο!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό HUSQY » 06 Δεκ 2005, 19:29

Το κερασάκι στην τούρτα. =D> =D> =D> =D>

Κατά την γνώμη μου ο πιο όμορφος αγώνας της χρονιάς (βοήθησε και ο καιρός). =D> =D> =D>

Η ευγένεια και η αγωνία, αν όλα πάνε καλά στο πρόσωπο των παιδιών από την Πάτρα μου θύμισε αμέσως τον αγώνα της Δράμας.
Ήταν πιστεύω μια ηθική ανταμοιβή για τον doc και τον superspy, ύστερα από μια πολύ δύσκολη χρονιά όπου οι “διαβουλεύσεις” τα “σίριαλ” και τα “σενάρια” πολλές φορές μας αποπροσανατόλισαν (οργανωτές και συμμετέχοντες).
Τελικά στο τέλος φαίνεται ότι βγήκε “ζουμί” και μπήκαν σταθερές βάσεις για τις διοργανώσεις του 2006. (Ελλαδάρα με την αθάνατη δημοκρατία σου).

Προς doc και superspy:
Του χρόνου βάλτε κανά χιλιόμετρο παραπάνω, έτσι για να γουστάρουμε!!! :wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
HUSQY
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 24 Μάιος 2004, 18:12

APO PATRA ANDREAS KARKATSAS

Δημοσίευσηαπό karka » 06 Δεκ 2005, 22:00

GIA KAI XARA SAS PAIDIA!
PRWTA PRWTA ENA MEGALO EYXARISTO SE OLOYS ESAS POY KANATE TO KOPO NA MAS EPISKEYTITE, NA KOYRASTHTE, KAI TELIKA MALON NA XAREITE MAZI MAS META TO TELOS AYTOY TOY AGONA.
ENA EYXARISTO STO DOC GIA THN EMPISTOSINI TOY PROS EMAS KAI THN APSOGI DIORGANOSI TOSO GIA TON AGONA OSO KAI GIA TO KYPELO.
TO KOYRASAME LIGO ALA TELIKA MAS BGIKE KALO AN KAI PROSOPIKA HTHELA LIGI DISKOLIA PARAPANO... AS EINAI, LOGO SUV KANAME PISO. EIXE KATI ANIROFES STA KALAVRYTA...
NA EYXARISTISO AKOMA TA PAIDIA TOY AODP POY PAROLI THN APIRIA TOYS TO PALEPSAN KAI PETIXAN. GIA TO MELON NA KOITANE MPROSTA KAI XAMILA, OXI PSILA NOMIZO THA KATALABOYN ... SIGA - SIGA.
EPISIS... SKARTA EKATO ... 8 SYMETOXES, SKOYPES, PLOIGOI,ENDIAMESOI,OLA KAI 2 THESIS STIN TRIADA MPRABO BASILI-NIKO. KOSTA - FILIPA ALLA KAI OLOYS TOYS ALOYS THS PAREAS. OI SKARTOI EINAI EDO KAI DEN BLEPO NA FEYGOYN EYKOLA.OLOI H PAREA STO BOYNO.
E.O.D ELLINIKI OMADA DIASOSIS PERIPOY 30 ATOMA DIASOSTES SKOUPES ENDIAMESOI ENA DYKTIO ME 2 ANAMETADOTES KALYPSE OLH THN PERIOXH GIA EPOIKINONIA. TI ALO NA POYME EYXARSTOYME POLY GIA OLLA.
SHM.NA TI KANOYN OI SYNERGASIES. AYTO GIA ANOIXTOYS ORGANOTES.
EPISIS ELLINIKOS ERYTHROS STAYROS, 1 ASTHENOFOEO POLA ATOMA EYXARISTOYME.
EYTIXOS KAI OI 2 OMADES AXRIASTES.
ENA AKOMA DYKTIO ME TA MIXANIMATA THS ELPA KAI TON ANAMETADOTI KALYPSE TA SED KAI TA XRONOMETRA
NOMIZO KATALABATE OTI EIXAME APOLYTO ELENXO TOY AGONA ANA PASA STIGMI.
A R K O Y D A EYTIXOS O DOC KATALABE OTI DEN HTAN YPERBOLH GIATI ALLOI FONAZANE, MATHANE KAI AYTOI
EMATHA KAI EGO POLLA PARA POLLA, OPOS NA ELENXOYME AN STA AYTOKINITA MPENOYN STH DIARKEIA TOY AGONA ALOI EKTOS APO TOYS SYMETEXONTES.
DEN EIXA IDIETERI EMPIRIA STA T.R H' R.R KAI BRIKA TO EPIPEDO TON AGONIZOMENON POLY KALO. TELIKA EYTIXOS DEN SAS YPOTIMISA KAI XEROME GIA AYTO.GIA TH SYNEXEIA NA PO KAI EGO TO POIMA MOY... GIA TOY XRONOY OXI SE DIADROMES ANOIXTES, FLATADOYRES STOP.
ARKETI DYSKOLIA, XRONOI SFIXTOI, IDANIKOS XRONOS O XRONOS TOY PROTOY,MHN APORITE THA PANE 5-6 TEZA POY ISOS TO ANTEXOYN KIOLAS AYTO KAI OI YPOLOIPOI TON AGONA TOYS. FANTASIA STI DIADROMI XORIS KABATZES KAI PONIRADES.
OSO PERISOTERO OFF ROAD STENA KAI DYSKOPLA GIATI TO KAKO ERXETE ME TA POLA XILIOMETRA KAI OXI SIMEIOTON.SYNERGASIES OMADON AKOMA KAI TOYS PROSKOPOYS POY LEI. O DOC ISOS THIMATE STO AIGIO TO 98' .
OXI EKINISI ME ALL TEREN SE XEIMONIATIKO AGONA, GONATIZEI TI DIADROMI KAI TIN ORGANOSI AYTO TO PRAGMA.
GIA TA MOTOSAKA DEN LEO TIPOTA, AKOMA KAI ME PAPI PERNANE OLLA.
THA HTHELA NA PO AKOMA PERISOTERA ALLA DEN XERO AN ENDIAFEROYN AYTA POY LEO OPOTE AN SAS KOYRASA SYMPATHATEME
NA EISTE OLOI KALA KAI TOY XRONOY XEKOYRASTOI KAI ORXATOI
EYXARISTO GIA TA KALLA SAS SXOLIA .

YG. SORY GIA TA GREKLIS ALLA TA ORTHOGRAFIKA MOY...
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Δεκ 2005, 17:10

Συνεντεύξεις 4Χ4 στο Off-Road.gr

Βασίλης Δηλές / Σπύρος Ματιάτος – Πρώτος κυπέλλου στην Α1-4Χ4
Δηλές: Αγώνας με τα όλα του. Πάρα πολύ δύσκολος, ήταν ένας καθαρός αγώνας που έδειξαν την αξία τους τα τετρακίνητα. Ήταν πάρα πολύ γρήγορος, Το ότι τον τερματίσαμε ήταν κατόρθωμα. Στεναχωρήθηκα για τους συναθλητές μου, που πάθανε ζημιές. Δόξα το θεό, πήγαμε καλά. Θα συνεχίσουμε του χρόνου!
Ματιάτος: Ωραίος αγώνας, το διασκεδάσαμε, ήταν μια καταπληκτική διαδρομή, με πολύ όμορφα περάσματα, πολύ καλό road book, ένα πραγματικό Rally Raid.

Σταθάκος / Παπαδημητροπούλου – Δεύτεροι κυπέλλου στην Α1-4Χ4
Δημήτρης: Γενικά το κύπελλο ήταν πολύ καλό, ο σημερινός αγώνας, γρήγορος, σκληρός και όπως έπρεπε για να κρίνει τις πρώτες θέσεις
Συγχαρητήρια στους Δηλέ/Ματιάτο που με ένα RAV, κατάφεραν και έκαναν τους καλύτερους χρόνους.
Αγγέλα: Το κύπελλο ήταν πάρα πολύ καλό. Ευχαριστήθηκα όλους τους αγώνες, όλοι κάτι μου δώσανε. Σήμερα το 46 ήταν άπιαστο και αυτό μας έκανε να χαλαρώσουμε και να το ευχαριστηθούμε. Είμαι ευχαριστημένη από τον καλό μου, για τις επιδόσεις του και του χρόνου εύχομαι ακόμα καλύτερα.


Αντώνης Κυλίτης / Παντελής Ηλιακάκης – Τρίτοι στο κύπελλο στην Α1- 4Χ4
Αντώνης:
Ο πιο εντουράδικος της χρονιάς και από τους καλύτερους για τα χιλιόμετρα του. Μας άρεσε πάρα πολύ. Του χρόνου, με τις ίδιες συνθήκες, με ίδιο αυτοκίνητο, ίσως λίγο βελτιωμένο στην ασφάλεια, θα συμμετέχουμε.
Παντελής: Τα είχε όλα! Ομίχλη, βροχή, λάσπη, καταπληκτικά. Αυτό που χρειαζόμαστε, είναι λίγο περισσότερο γκάζι, να δούμε τι θα κάνουμε σε αυτόν τον τομέα, κατά τα άλλα ευχαριστημένοι είμαστε από την φετινή χρονιά, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην συνεχίσουμε και το 2006.


Χαρακίδας Μάριος / Περικλής Μιχοσταυρός – Πρώτος κυπέλλου στην κατηγορία Α2-Raid
Μάριος:
Ξεκινώντας από τον σημερινό αγώνα, να πούμε ότι ήταν πολύ καλός, νομίζω ιδανικά μέσα στο πνεύμα του Trail Ride Rally Raid. Όσον αφορά το κύπελλο, αν και ξεκινήσαμε περίπου στη μέση, ενθουσιαστήκαμε και περιμένουμε την επόμενη χρονιά!
Περικλής: Δεν θα διαφοροποιηθώ από τον οδηγό μου. Ένας ιδανικός για 4Χ4 αγώνας, σήμερα. Πρέπει να βρω ένα τρόπο να «πιέσω» λίγο τον Μάριο, γιατί «αφήνει» το πόδι του, αρκετά συχνά, από το γκάζι…
Θα τα πούμε την επόμενη χρονιά!


Γιώργος Κουτάς / Πέτρος Κουντούρης – Δεύτεροι κυπέλλου Α2-Raid
Γιώργος:
Ήταν ένας πολύ ωραίος αγώνας, δυστυχώς δεν καταφέραμε να κάνουμε το πιο απλό που θα έπρεπε να κάνουμε, δηλαδή να τερματίσουμε, μετά την ατυχία του Γιώργου Χρηστακέα, ήρθαμε και εμείς και τα κάναμε όσο χειρότερα μπορούσαμε, μείναμε από ατέρμονα και χάσαμε το κύπελλο λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Ελπίζω του χρόνου να πάμε καλύτερα.

Γιώργος Χρηστακέας – Τρίτος κυπέλλου Α2-Raid
Το φετινό κύπελλο, ήταν ενδιαφέρον μέχρι την τελευταία στιγμή και τελικά όλα παίζονται μέχρι τον τελευταίο αγώνα. Ο σημερινός αγώνας, ήταν ο καλύτερος και σαν διαδρομή και σαν δυσκολία, αλλά είδαμε ένα μικρό μέρος του, μια και είχαμε μια ατυχία.



---------------------------------------------------------------------------------------



Συνεντεύξεις Moto στο Off-Road.gr

Χάρης Καμαρούλιας – Πρώτος κυπέλλου στην Μ1-450

Δύσκολος ο σημερινός αγώνας, θύμισε enduro. Πολύ ομίχλη, φανταστικές εικόνες στα βουνά. Το καλύτερο για το τέλος της χρονιάς.

Μου άρεσε πολύ ο φετινός θεσμός, με καταπληκτικές διαδρομές κάθε φορά. Περιμένω την επόμενη χρονιά μια και αυτός ο θεσμός είναι ότι πρέπει για εμάς τους ερασιτέχνες, που θέλουμε να ασχοληθούμε με το χώρο.


Αλέξανδρος Επιτροπάκης – Δεύτερος κυπέλλου στην Μ1-450
Ο σημερινός αγώνας, για μένανε ήτανε από τους κορυφαίους, η διαδρομή ήταν πάρα πολύ καλή, οργανωμένος πολύ καλά από τα παιδιά της Πάτρας.
Γενικά η χρονιά του κυπέλλου, στάθηκε σε πολύ υψηλό επίπεδο, όλοι οι συμμετέχοντες έχουν ανέβει, βλέπουμε κάθε φορά καλύτερα μηχανάκια και πιο προετοιμασμένους οδηγούς.
Πιστεύω ότι του χρόνου θα είναι ακόμα πιο ενδιαφέρον και το περιμένω πώς και πώς. Ελπίζω με μια νέα μοτοσυκλέτα για μένα.


Σπύρος –Superspy Off-Road.gr- Κατσιμαλής – Πρώτος κυπέλλου κατηγορία M2-Open
Ο σημερινός αγώνας πλησίασε σε πολλά σημεία το τέλειο. Βροχή, ομίχλη, λάσπη, ήλιος, ζέστη, σκόνη, πολύ Off-Road, δάσος, ανηφόρες, κατηφόρες, πλοήγηση και… περιπέτεια.

Το ιδανικό έγινε λοιπόν και το κύπελλο ήρθε στο τέλος του, με τον καλύτερο τρόπο.

Ο στόχος που μπήκε από το τέλος του 2003, με τον πρώτο κοινό αγώνα μοτοσικλέτας και αυτοκινήτου, πέρασε φέτος από αρκετές δυσκολίες, αλλά είμαι σίγουρος αρκετά πράγματα ξεκαθάρισαν και έτσι η επόμενη χρονιά θα μας φέρει ακόμα πιο κοντά στα Rally Raid.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους έλαβαν μέρος και αγαπάνε τα Trail Ride – Rally Raid.


Γιώργος –Σίφουνας- Αργυράκης – Δεύτερος κυπέλλου στην κατηγορία Μ2-Open
Σήμερα ήταν πολύ καλός ο αγώνας, με ανοιχτά και κλειστά κομμάτια. Τα είχε όλα. Το κύπελλο ήταν πολύ καλό και περιμένω την συνέχεια του χρόνου.

Αντώνης Σούλιος – Τρίτος κυπέλλου στην κατηγορία M2-Open
Ο σημερινός αγώνας ήταν πάρα πολύ καλός, με πολύ γλυκιά δυσκολία, βοηθήσανε και οι καιρικές συνθήκες, είδαμε τα πάντα, από βροχή, ομίχλη και γλίτσα έως σκόνη, πέτρα και ζέστη.
Έμεινα ικανοποιημένος από τη φετινή διοργάνωση και περιμένω με αγωνία την επόμενη χρονιά, ώστε να γνωρίσουμε ακόμα περισσότερα μέρη από τη χώρα μας και να καταλήγουμε πάντα με την παρέα μας στον τερματισμό και να περνάμε ωραία!


Αλέξανδρος Ψωφάκης – Πρώτος κυπέλλου στην κατηγορία Quad
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους συναθλητές και φίλους μου, για όλο το αγωνιστικό κλίμα και τις εμπειρίες που μοιραστήκαμε αυτή τη χρονιά. Ιδιαίτερα ο σημερινός αγώνας, έκλεισε τη χρονιά με τον καλύτερο τρόπο.

Σταύρος Κανελλέας – Δεύτερος κυπέλλου στην κατηγορία Quad
Ο σημερινός αγώνας ήτανε, ωραίος, σφικτός, χάθηκα κανα δύο φορές και το ευχαριστήθηκα!
Συγχαρητήρια στην οργάνωση, αλλά δεν είχε σε μια στάνη, κάτι γλυκά που περίμενα, μια κρεπέρι κάτι βρε παιδί μου.
Πέρα από την πλάκα μας, το κύπελλο ήταν μια αξιόλογη προσπάθεια που μπορεί στα επόμενα χρόνια να γίνει ακόμα καλύτερη.

Σάββας –Denis- Μυλωνάς – Τρίτος κυπέλλου στην κατηγορία Quad
Το σημερινό Trail Ride, τα είχε όλα, είχαμε ομίχλη, είχαμε λάσπη, είχαμε πέτρα, είχαμε καλό καιρό, τα είχαμε όλα!
Ο αγώνας ήτανε μέτριος σε δυσκολία, για μένα τουλάχιστον (!!!), θα ήθελα και κάτι πιο «σκληρό» να ζορίσω λίγο το γουρουνάκι μου!
Το κύπελλο ήτανε εξαιρετικό, γιατί τα είχε όλα, είδαμε καινούργια μέρη, είδαμε όλα τα τεραίν και μόνο το χιόνι μας έλειψε λίγο.
Θέλω να δώσω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς μου, την Olympus και την Repsol, για την υποστήριξή τους.
Κλείνοντας θέλω να δώσω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην οργάνωση γιατί τα παιδιά προσπαθούν με την καρδία τους να φέρουν κάτι πολύ καλό για πρώτη φορά στην Ελλάδα και εύχομαι να το συνεχίσουν.





---------------------------------------------------------------------------------------




Διάφορες

Δημήτρης –Husky- Μεγαλοοικονόμου (Πέμπτος στην Μ2-Open)

Ο σημερινός αγώνας ήταν ο πιο όμορφος της χρονιάς, με πολύ ωραία διαδρομή και σίγουρα βοήθησε και ο καιρός να το ευχαριστηθούμε ακόμα περισσότερο. Ελπίζω του χρόνου να πάμε ακόμα καλύτερα.


Χριστόδουλος Πενταράς (Πέμπτος στην Α1-4Χ4 Discovery)
Ο σημερινός αγώνας ήταν πολύ καλά σχεδιασμένος, αρκετά δύσκολος με όμορφες διαδρομές, πιστεύω ότι όλοι θα ευχαριστήθηκαν και το τοπίο αλλά και το στήσιμο του αγώνα, γιατί υπήρχαν αρκετά τεχνικά σημεία που κράτησαν το ενδιαφέρον ψηλά.
Ο φετινός θεσμός του κυπέλλου, ήταν εντυπωσιακός, εύχομαι να συνεχιστεί και στο μέλλον και να έχει περισσότερες συμμετοχές και ανταγωνισμό.

Το αυτοκίνητο μου, δυστυχώς είναι μεγάλο και με δυσκόλεψε αρκετά και σήμερα στη σφικτή διαδρομή αλλά και στους προηγούμενους αγώνες, μια και η ιπποδύναμη του σε σχέση με το βάρος του δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για διακρίσεις.
Όμως συμμετέχω γιατί μου αρέσουν αυτοί οι αγώνες και αποζημιώνομαι από την απαλότητα και την άνεση που μου προσφέρει τo Discovery.


Θοδωρής –Tedos- Μπάρδης (Έβδομος στην Α2-Raid)
Οι εντυπώσεις από το σημερινό αγώνα ήταν καταπληκτικές, η διαδρομή ήτανε φοβερή, δε βαρεθήκαμε πουθενά, είναι κρίμα που δεν καταφέραμε να τερματίσουμε, μας φάγανε τα δύο λάστιχα και κάναμε μόνο ογδόντα χιλιόμετρα.
Το φετινό κύπελλο ήτανε πολύ καλό και ελπίζουμε του χρόνου να δούμε και περισσότερα χιλιόμετρα.

Σπύρος Τριτσίνης (Όγδοος στην Α2-Raid)
Πάρα πολύ αγώνας, τέλεια στημένος, απαιτούσε μυαλό, υπομονή και πλοήγηση. Ευχαριστώ τους χορηγούς μου, Grecotechnika και το Boss Travel μια και συντελέσανε να μπορέσω να σταθώ σε αυτούς τους αγώνες, που είναι αρκετά δύσκολοι.
Τέλος θα πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στον άψογο συνοδηγό μου, τον Καπίρη.

Το 2006 θα δώσουμε και πάλι το παρόν στα Trail Ride Raid, ακόμα πιο προετοιμασμένοι.


Markd – DRBig 800 (Πρωτοεμφανιζόμενος)
Με κούρασε πάρα πολύ, πολύ δύσκολος αγώνας, φοβερή διαδρομή, το ευχαριστήθηκα και θα ξανάρθω.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό markd » 07 Δεκ 2005, 19:31

superspy έγραψε:Σάββας –Denis- Μυλωνάς – Τρίτος κυπέλλου στην κατηγορία Quad
Ο αγώνας ήτανε μέτριος σε δυσκολία, για μένα τουλάχιστον (!!!), θα ήθελα και κάτι πιο «σκληρό» να ζορίσω λίγο το γουρουνάκι μου!


Εσύ θα μας τρελάνεις τελείως :P :lol: :crazy: :crazy: :crazy: :lol: :P
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Bleu » 07 Δεκ 2005, 20:09

Μα ούτε μία φωτό?
Άβαταρ μέλους
Bleu
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: 10 Απρ 2005, 18:20

Δημοσίευσηαπό zman » 07 Δεκ 2005, 21:31

Ο denis εχει δικιο, ο αγωνας ηταν κομμενος και ραμμενος για τετρακινητα γουρουνια με ικανη αποσταση απο το εδαφος. Ειδικα με το γκαζι του δικυλινδρου δεν πρεπει να ζοριστηκε καθολου. Αν παιζαν αλλες δυο-τρεις "Αρκουδες" θα φαινοταν αυτο ακομα περισοτερο στους χρονους. Εγω τα βρηκα σκουρα στις ανηφορες με πολλα αφου δεν ειχα αρκετο γκαζι και στην πλοηγηση βεβαια, χανοντας πανω απο μια ωρα σε στασεις και γυρω γυρω ολοι, κατα τ'αλλα με δεδομενη την απειρια μου δεν νομιζω οτι ζοριστικα απο πλευρας ποιοτητας διαδρομης. Στα σημεια που υπηρχαν λασποπαγιδες στη μεση γρηγορων κομματιων πηγαινα να εμβολισω τα δικυκλα που ακολουθουσα, στις φουρκετες το πεταγα οπως ηταν στη στροφη και οπου εβγαινε με τις δυο ροδες και στις σπασμενες πετρες τετρακινηση και τερμα γκαζι (30 και κατι αλογα).
Απο την αλλη δεν νομιζω οτι με τις επιδοσεις που εχουν αυτα τα οχηματα σημερα μπορει να τα ζορισει οποιαδηποτε διαδρομη, εκτος αν ειναι μεσα απο δεντρα που δεν χωραει τιποτα πιο φαρδυ απο 1 μετρο και οσο η μεση ωριαια ειναι μεχρι τα 50 (λογικο αφου το οριο του ΚΟΚ ειναι 70 και σε μερικα σημεια το βιβλιο δινει 50, 30 η και 10 χαω) αρα δεν μπορει να ωφεληθει καποιος απο πολυ ανοικτα κομματια χωρις να κινδυνευει να αποκλειστει θα ειναι πολυ κοντα στις πρωτες θεσεις γενικης του χρονου.
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό denis » 07 Δεκ 2005, 22:29

markd έγραψε:
superspy έγραψε:Σάββας –Denis- Μυλωνάς – Τρίτος κυπέλλου στην κατηγορία Quad
Ο αγώνας ήτανε μέτριος σε δυσκολία, για μένα τουλάχιστον (!!!), θα ήθελα και κάτι πιο «σκληρό» να ζορίσω λίγο το γουρουνάκι μου!


Εσύ θα μας τρελάνεις τελείως :P :lol: :crazy: :crazy: :crazy: :lol: :P



Φταιει το τσιπουρο. :lol: :lol: :lol:
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό denis » 07 Δεκ 2005, 22:32

Bleu έγραψε:Μα ούτε μία φωτό?


Μπες στο gallery.
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό denis » 07 Δεκ 2005, 22:45

zman έγραψε:Ο denis εχει δικιο, ο αγωνας ηταν κομμενος και ραμμενος για τετρακινητα γουρουνια με ικανη αποσταση απο το εδαφος. Ειδικα με το γκαζι του δικυλινδρου δεν πρεπει να ζοριστηκε καθολου. Αν παιζαν αλλες δυο-τρεις "Αρκουδες" θα φαινοταν αυτο ακομα περισοτερο στους χρονους. Εγω τα βρηκα σκουρα στις ανηφορες με πολλα αφου δεν ειχα αρκετο γκαζι και στην πλοηγηση βεβαια, χανοντας πανω απο μια ωρα σε στασεις και γυρω γυρω ολοι, κατα τ'αλλα με δεδομενη την απειρια μου δεν νομιζω οτι ζοριστικα απο πλευρας ποιοτητας διαδρομης. Στα σημεια που υπηρχαν λασποπαγιδες στη μεση γρηγορων κομματιων πηγαινα να εμβολισω τα δικυκλα που ακολουθουσα, στις φουρκετες το πεταγα οπως ηταν στη στροφη και οπου εβγαινε με τις δυο ροδες και στις σπασμενες πετρες τετρακινηση και τερμα γκαζι (30 και κατι αλογα).
Απο την αλλη δεν νομιζω οτι με τις επιδοσεις που εχουν αυτα τα οχηματα σημερα μπορει να τα ζορισει οποιαδηποτε διαδρομη, εκτος αν ειναι μεσα απο δεντρα που δεν χωραει τιποτα πιο φαρδυ απο 1 μετρο και οσο η μεση ωριαια ειναι μεχρι τα 50 (λογικο αφου το οριο του ΚΟΚ ειναι 70 και σε μερικα σημεια το βιβλιο δινει 50, 30 η και 10 χαω) αρα δεν μπορει να ωφεληθει καποιος απο πολυ ανοικτα κομματια χωρις να κινδυνευει να αποκλειστει θα ειναι πολυ κοντα στις πρωτες θεσεις γενικης του χρονου.



Συμφωνω απολυτα.Η διαδρομη ηταν ιδανικη για τα γουρουνακια μας.Μονο η πετρα με φοβιζει για τα λαστιχα.Ειχε λασπη? :lol: :lol:
QUAD GARAGE

Q.R.T
quad racing team
Άβαταρ μέλους
denis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 540
Εγγραφή: 02 Φεβ 2004, 23:47
Τοποθεσία: N.ΙΩΝΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ

Δημοσίευσηαπό zman » 07 Δεκ 2005, 23:04

Μαλλον, για να το λενε ολοι...
Άβαταρ μέλους
zman
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2005, 01:24
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό karka » 07 Δεκ 2005, 23:21

AN PEZI KANA DVD-VIDEO APO TON AGONA, KAI MPORI KAPIOS NA TO STILI THA TO ITHELA GIA ARXEIO STI LESXI KAI DIKOMOY.
EYXARISTO... :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό tagre » 08 Δεκ 2005, 00:31

Αντρεα, (γιατι δεν μου αρεσει το Καρκα)
Μη γραφεις κεφαλαια,γραφε Ελληνικα και αν δεν εχεις καλο υπολογιστη πηγαινε στον Τσαγκλα να σου πουλησει ενα μοντελο ΄06.Λεφτα εχεις,αλλα φαινεται οτι εχεις ακομα καλυτερες αποψεις -λογω εμπειρειας -και θα πρεπει να διαβαζονται πιο ευκολα απ'ολους.
Tagre
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Μπράβο και συγχαρητήρια

Δημοσίευσηαπό SUVord » 08 Δεκ 2005, 11:26

Σέ όλους τους εμπλεκόμενους ένα θερμό ευχαριστώ.
Συγχαρητήρια στους τροπαιούχους.
Ο αγώνας της Πάτρας με κέρδισε.Δέν έχει καμμία σημασία οτι δεν κατάφερα να τερματίσω.
Το σημαντικό είναι οτι ανακάλυψα φίλους και συνοδοιπόρους.
Παρακαλώ θεωρείστε με απο δώ και πέρα μέρος της παρέας σας και υπόσχομαι σύντομα να προμηθευτώ λασπολάστιχα.
Εύχομαι να δώ μερικούς απο εσάς τη Κυριακή που θα πάμε για "τσαπέλες", όπου μπορει και να τερματίσω με την διαφοροποίηση της διαδρομής για SUV.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...

Δημοσίευσηαπό markd » 08 Δεκ 2005, 12:02

denis έγραψε:
markd έγραψε:
superspy έγραψε:Σάββας –Denis- Μυλωνάς – Τρίτος κυπέλλου στην κατηγορία Quad
Ο αγώνας ήτανε μέτριος σε δυσκολία, για μένα τουλάχιστον (!!!), θα ήθελα και κάτι πιο «σκληρό» να ζορίσω λίγο το γουρουνάκι μου!


Εσύ θα μας τρελάνεις τελείως :P :lol: :crazy: :crazy: :crazy: :lol: :P



Φταιει το τσιπουρο. :lol: :lol: :lol:


Γι' αυτό εγω τα βρήκα σκούρα :?: :?: :?:
Επειδή δεν ήπια γουλιά :?: :( :cry: :P :cry: :( :?:
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

TO KARKA ME SYNTROFEVI APO PALIA

Δημοσίευσηαπό karka » 08 Δεκ 2005, 13:45

Από υπολογιστές καλυμμένοι είμαστε, από χέρια να γράφουν χολώνουμε.
Έχω πάρει ένα ζευγάρι από αυτά που πούλαγε ο EVERTS, τα δοκίμασα χτες το βράδυ και δεν είδα να κάνουν για δακτυλογράφηση. Αυτά είναι μόνο για να πηγαίνεις ταπα.
Όσον αφορά το Τσάγκλα αν εννοείς το Νίκο από τον Πύργο δεν του μιλάω πια , γιατί άφησε το Honda και πήρε ξανά ΚΤΜ (το δις εξ αμαρτήν ουκ ανδρός σοφού).
:P :P GIA TO PARAPANO KIMENO MIN NOMIZIS OTI DIORTHOTHIKAN TA PRAGMATA APLA TO EGRAPSE H ALEXIA :!: :!: :evil:
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 19 επισκέπτες