Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγώνας Raid 4,5,6 Νοεμβρίου 2005 (Παλαιά συζήτηση)

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό tazmania » 05 Σεπ 2005, 18:34

Και ύστερα λετε για τους αγωνιζόμενους και την συμπεριφορά τους!
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 05 Σεπ 2005, 18:34

tedos έγραψε:Ρε σεις υπαρχουν 4 αγωνες αναμεσα μεχρι να φτασουμε σε αυτον! Μη γκρινιαζετε απο τωρα....εχουμε καιρο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Tι θα λεγατε να ακολουθησουμε τη προηγουμενη συμβουλη μου? Παμε τωρα να τρεξουμε στα Ψαχνα και γκρινιαζουμε στην επιστροφη βρε κουτα! :lol: :lol: :lol: Αλλωστε αμα εχουμε κανα δυο αγωνες στην πλατη αλλοιως τα βλεπεις τα πραγματα :wink: Αντε γιατι η απραξια μας πειραξε το νευρικο συστημα :wink:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 05 Σεπ 2005, 18:45

tedos έγραψε:
tedos έγραψε:Ρε σεις υπαρχουν 4 αγωνες αναμεσα μεχρι να φτασουμε σε αυτον! Μη γκρινιαζετε απο τωρα....εχουμε καιρο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Tι θα λεγατε να ακολουθησουμε τη προηγουμενη συμβουλη μου? Παμε τωρα να τρεξουμε στα Ψαχνα και γκρινιαζουμε στην επιστροφη βρε κουτα! :lol: :lol: :lol: Αλλωστε αμα εχουμε κανα δυο αγωνες στην πλατη αλλοιως τα βλεπεις τα πραγματα :wink: Αντε γιατι η απραξια μας πειραξε το νευρικο συστημα :wink:


:twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό mario » 06 Σεπ 2005, 08:46

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΟΥΤΥΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΜΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΜΟΥ POST;

Υ.Γ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η "ΧΑΡΑ" ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.
mario
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2004, 11:32
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό aapo » 06 Σεπ 2005, 10:05

mario έγραψε:Να με και εγώ, καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα.
Όσο αφορά την κοινή βαθμολόγηση η απορία είναι η εξής:
Πραγματικό παράδειγμα. Αγωνίζομαι και βαθμολογούμαι στο έπαθλο αντοχής στην κατηγορία Raid ( και βρίσκομαι κάπου στη 4η ή 5η θέση) όπως επίσης και στο Rally 4x4 στα χωμάτινα rally όπου και εκεί βρίσκομαι κάπου αντίστοιχα βαθμολογικά ( αν θυμάμαι καλά). Όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρουν και οι δύο κατηγορίες οπότε πρέπει να δηλώσω και στα δύο. Αν λοιπόν στον αγώνα τρέξω με χρονόμετρο, τότε το πιο πιθανό είναι στην κατηγορία Raid του επάθλου να τερματίσω με προπορεία, άρα να χάω θέσεις και το αντίστοιχο αν τρέξω με μέση ωριαία για το έπαθλο θα μείνω πίσω στις θέσεις Rally.
Όταν μου πρωτοέγινε γνωστό αυτό το «πάντρεμα» είχα μιλήσει με τον Κο Αλέκο και είχε πει ότι θα έβρισκε κάποια «συνταγή» για να μπορέσουμε να ικανοποιηθούμε όλοι. Νομίζω ότι τα πράγματα θα είναι πολύ απλά αν χρησιμοποιηθεί η συνταγή της Εύβοιας, όπου θα μπορούσε η αγωνιστική ειδική να ήταν μικρότερη από την regularity και με το υπόλοιπο απλή, να μπορέσει ο αγωνιζόμενος να κατεβάσει τον χρόνο του. Αν δεν κατάφερα να είμαι κατατοπιστικός όποιος θέλει ας το συζητήσουμε πιο συγκεκριμένα. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι ότι θα χρειαστούν περισσότεροι κριτές για τις χρονομετρήσεις.
Φιλικά Μάριος (6942985344)


Μάριε καλημέρα. Αν θυμάμαι καλά έχω απαντήση στο σχετικό ερώτημα πρίν μερικές μέρες στον Taz. Οτι το σχετικό ερώτημα θα απαντηθη οταν τελειώσει η επιλογή της διαδρομής οπότε και θα επανέλθουμε.

Επίσης καλο θα είναι οι οποιες κόντρες υπαρχουν Οχι στην σελίδα του αγώνα οι οποια να μείνη μόνον για ενημέρωση. Να πάτε αλλου να φατε τα μουστάκι σας. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό tazmania » 06 Σεπ 2005, 20:51

mario έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΟΥΤΥΡΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ ΜΑΣ, ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΜΟΥ POST;

Υ.Γ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Η "ΧΑΡΑ" ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΩΡΙΜΑΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.


Μάριε, βρισκόμαστε στην ίδια μοίρα φίλε μου. Ας ελπίσουμε ότι η οργάνωση θα βρει μια φόρμουλα και για εμάς :D


Αλέκο, το διεθνές Baja είχε συντελεστή 5. Το ίδιο θα ισχύει και με αυτόν τον αγώνα ή θα έχει 3 όσο τα Εθνικά Baja?
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό aapo » 22 Σεπ 2005, 15:30

Γιώργο ο συντελεστής θα είναι 3. Η διαδρομή όλοκληρώθηκε καθώς και το RB . Μαζί με τον doc περάσαμε δυο ολόκληρες μέρες στα καθίσματα του LR και το συνολικό μήκος της διαδρομής είναι 480 χλμ. Σε βεβαιώνω πάντως οτι θα περάσετε καλά. Αν δε έχει βρέξει θα τα δείτε όλα. Η διαδρομή θα ελεγθή άλλες δύο φορές μία από τον doc με μηχανή και άλλη μια από αυτοκίνητο για αποφυγή λαθών.αα
aapo
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 14 Οκτ 2003, 17:05
Τοποθεσία: Αγιος Στέφανος

Δημοσίευσηαπό tedos » 22 Σεπ 2005, 16:16

Mε Ηλιο Βροχη η....Χιονι θα ειμαστε εκει! :D :D :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Σεπ 2005, 18:12

aapo έγραψε:Γιώργο ο συντελεστής θα είναι 3. Η διαδρομή όλοκληρώθηκε καθώς και το RB . Μαζί με τον doc περάσαμε δυο ολόκληρες μέρες στα καθίσματα του LR και το συνολικό μήκος της διαδρομής είναι 480 χλμ. Σε βεβαιώνω πάντως οτι θα περάσετε καλά. Αν δε έχει βρέξει θα τα δείτε όλα. Η διαδρομή θα ελεγθή άλλες δύο φορές μία από τον doc με μηχανή και άλλη μια από αυτοκίνητο για αποφυγή λαθών.αα


ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ :?: :?: :P :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 22 Σεπ 2005, 18:23

1 ΚΟΥΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ LAND ROVER 110 Βαθμοί 68
2 ∆ΟΥΡΑΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ MITSUBISHI PAJERO Βαθμοί 57,5
3 ΧΡΗΣΤΑΚΕΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MITSUBISHI PAJERO Βαθμοί 54
4 ΠΑΪ∆ΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ MITSUBISHI PAJERO Βαθμοί 43,5
5 ΣΤΑΜΟΥ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ LAND ROVER 90 Βαθμοί 40
6 ΜΠΑΡ∆ΗΣ ΘΟ∆ΩΡΟΣ NISSAN TERRANO Βαθμοί 32

Γιώργο πες αλεύρι κάποιο Pajero σε γυρεύει. :twisted: :twisted: :twisted:

Α' είναι και ένας υπερήλικας :oops: με ενα NISSAN :P :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 22 Σεπ 2005, 18:37

Berg έγραψε:

Α' είναι και ένας υπερήλικας :oops: με ενα NISSAN :P :P :P


Ποιος που ρε παιδια??? Παρακαλω η οργανωση να το φροντισει αμεσως!! Αν ειναι δυνατον εσχατογεροι να συμμετεχουν στις ιδιες εκδηλωσεις με μας τα τζοβενα.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Συντελεστές...

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Σεπ 2005, 18:49

Berg έγραψε:
aapo έγραψε:Γιώργο ο συντελεστής θα είναι 3. Η διαδρομή όλοκληρώθηκε καθώς και το RB . Μαζί με τον doc περάσαμε δυο ολόκληρες μέρες στα καθίσματα του LR και το συνολικό μήκος της διαδρομής είναι 480 χλμ. Σε βεβαιώνω πάντως οτι θα περάσετε καλά. Αν δε έχει βρέξει θα τα δείτε όλα. Η διαδρομή θα ελεγθή άλλες δύο φορές μία από τον doc με μηχανή και άλλη μια από αυτοκίνητο για αποφυγή λαθών.αα


ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ :?: :?: :P :P :P

Τι λες ρε κ@λόγερα? Θες να μου το παίξεις και τζόβενο??? Λοιπόν τα Husaberg κάνουν δύο κύκλους την μέρα!!!

Για τα Trail Ride - Rally Raid ο συντελεστής θα είναι δύο. Όποιος εγκαταλήψει την πρώτη μέρα θα έχει δικαίωμα να ξεκινήσει την δεύτερη, παίρνοντας βέβαια λιγότερους βαθμούς.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Συντελεστές...

Δημοσίευσηαπό tedos » 22 Σεπ 2005, 18:53

doc έγραψε:
Για τα Trail Ride - Rally Raid ο συντελεστής θα είναι δύο. Όποιος εγκαταλήψει την πρώτη μέρα θα έχει δικαίωμα να ξεκινήσει την δεύτερη, παίρνοντας βέβαια λιγότερους βαθμούς.


Mπραβο! :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Re: Συντελεστές...

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Σεπ 2005, 18:27

doc έγραψε:
Berg έγραψε:
aapo έγραψε:Γιώργο ο συντελεστής θα είναι 3. Η διαδρομή όλοκληρώθηκε καθώς και το RB . Μαζί με τον doc περάσαμε δυο ολόκληρες μέρες στα καθίσματα του LR και το συνολικό μήκος της διαδρομής είναι 480 χλμ. Σε βεβαιώνω πάντως οτι θα περάσετε καλά. Αν δε έχει βρέξει θα τα δείτε όλα. Η διαδρομή θα ελεγθή άλλες δύο φορές μία από τον doc με μηχανή και άλλη μια από αυτοκίνητο για αποφυγή λαθών.αα


ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!

ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ :?: :?: :P :P :P

Τι λες ρε κ@λόγερα? Θες να μου το παίξεις και τζόβενο??? Λοιπόν τα Husaberg κάνουν δύο κύκλους την μέρα!!!

Για τα Trail Ride - Rally Raid ο συντελεστής θα είναι δύο. Όποιος εγκαταλήψει την πρώτη μέρα θα έχει δικαίωμα να ξεκινήσει την δεύτερη, παίρνοντας βέβαια λιγότερους βαθμούς.


Κάτι σαν το WRC δηλαδή :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 23 Σεπ 2005, 18:29

aapo έγραψε:Γιώργο ο συντελεστής θα είναι 3. Η διαδρομή όλοκληρώθηκε καθώς και το RB . Μαζί με τον doc περάσαμε δυο ολόκληρες μέρες στα καθίσματα του LR και το συνολικό μήκος της διαδρομής είναι 480 χλμ. Σε βεβαιώνω πάντως οτι θα περάσετε καλά. Αν δε έχει βρέξει θα τα δείτε όλα. Η διαδρομή θα ελεγθή άλλες δύο φορές μία από τον doc με μηχανή και άλλη μια από αυτοκίνητο για αποφυγή λαθών.αα


Ωραία :D :D

Θα μπορέσουμε τελικά, να τρέξουμε και Rally και Έπαθλο Αντοχής;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 24 επισκέπτες