Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Σκληρονεροπυρηνικόν MUD RIDE - Εντυπώσεις!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Πώς σας φάνηκε; (Όσο προλάβατε!)

Πολύ καλό - ήθελε λίγο πιο δύσκολο!
5
36%
Εγώ δεν το ζόρισα!
1
7%
Ακόμα στο δρόμο είμαι....
4
29%
Παραήταν Hard Core!
1
7%
Έχετε ξεφύγει ρεεεεε!
3
21%
 
Σύνολο ψήφων : 14

Πραγματικα ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Ιούλ 2005, 13:25

To δρομοβιβλίο ανέβηκε εδώ: http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-2427.html
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό odysseas » 05 Ιούλ 2005, 15:28

Αλεξανδρε,εχω τη κοπια του βιντεο που εχει και τους 9 που πατησαν τα γλιστερα χωματα της terrandura.Μπορεις πιστευω να βρεις το κινητο μου απο τις συμμετοχες, ειχα το Νο 2. 8) 8)
Άβαταρ μέλους
odysseas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 15:56
Τοποθεσία: kypseli

Δημοσίευσηαπό superspy » 05 Ιούλ 2005, 16:03

Οι μέχρι τώρα ψήφοι, δείχνουν ότι:

ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΖΟΡΙΣΑΤΕ....

Να περιμένουμε και αυτούς που είναι ακόμα στο δρόμο ή ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ για μια διαδρομή που να μην βγαίνει στεγνή;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό doc » 05 Ιούλ 2005, 16:29

superspy έγραψε:Οι μέχρι τώρα ψήφοι, δείχνουν ότι:

ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΖΟΡΙΣΑΤΕ....

Να περιμένουμε και αυτούς που είναι ακόμα στο δρόμο ή ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ για μια διαδρομή που να μην βγαίνει στεγνή;


Ναι ναι!!! Καταχείμωνο, Χριστούγεννα με λίγο χιονάκι μούρλια μου ακούγεται!!! Έχω στο νου μου κάτι κομματάκια ζάχαρη! Μπροστά τους η ανάβαση του μονοπατιού του Λουκά θα είναι παιχνίδι, και το πετρωτό στο Μαραθώνα λεωφόρος προπόνησης! Θα καλέσουμε και όλους τους εντουράδες και τους τραϊαλάδες για να δούμε ποιοί είναι οι καλύτεροι...
Και φυσικά με βραβείο 1000 €υρόπουλα!
:!: Άντε, και για να τα κάνουμε πιο εύκολα, θα είναι και ομαδικό, ανά 2-3, μπας και φτάσει καμιά ομάδα στο τέρμα...

Α!!! Υπάρχουν και κάτι κατεβασματάκια χαλαρά, με ραπέλ και μποντριέ... δεν σας χαλάει ε?
:twisted: :twisted: Υποχρεωτικά, εκτός από μπουφά, αερόσακος και... rollbars!!!! :twisted: :twisted:


Υ.Γ. Όταν ο π@ύστης ο Γιατρός έλεγε υποχρεωτικό μπουφάν και 10 τερματίσαντες κάτι ήξερε... Να τον ακούτε...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό ayrton » 05 Ιούλ 2005, 17:06

Ναι ναι!!! Καταχείμωνο, Χριστούγεννα με λίγο χιονάκι μούρλια μου ακούγεται!!! Έχω στο νου μου κάτι κομματάκια ζάχαρη! Μπροστά τους η ανάβαση του μονοπατιού του Λουκά θα είναι παιχνίδι, και το πετρωτό στο Μαραθώνα λεωφόρος προπόνησης!

Ρε δεν αφήνετε τις μ@λ@κίες καλοκαιριάτικα βρήκατε εξαρτημένους να ξεσπάσετε.
Αυτά να πάτε να τα κάνετε εκεί που ξέρετε..
Ειπαμε μας έλειψε λίγο μονοπατάδα και εσείς το ξεφτιλίσατε...
Επρεπε να είστε στο ανηφόρι της Πεντέλης υπο΄καταρακτώδη βροχή , οι κεραυνοί να σκανε δίπλα μας - επικύνδινο- και να ακούς βογγήτά από όλη την πλαγιά απο τύπους που προσπαθούσαν να βρουν μονοπάτι μιας και χαθηκε αμέσως μόλις έβρεξε , να κουτρουβαλάνε στα πουρνάρια και στα βραχια και άλλα τέτοια.
Ευτυχώς το πνεύμα βάσταμε να σε βαστώ να ανεβούμε το βουνο επικράτησε και πάλι όπως πάντα μεταξύ μας. Ολοι βοήθησαν όλους.
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!
Στο δε μικρό ρεματάκι στο νεκροταφείο των Μελλισίων, το ρυακι είχε γίνει ΧΕΙΜΑΡΟΣ κατεβάζοντας κλαδιά, γλάστρες, κιούπια κ.α και ένα μέτρο βάθος απύθμενο.
....και τα δύσκολα ήταν ακόμα πιο μετά...

Ρε δεν πάτε να κάνετε καμμια αλλή δουλειά που βαλθήτατε να μας ξεκάνετε, καθίκια...
:oops:
να βάλετε τέτοια στους οδηγούς αυτοκινήτων να δείτε φωτιά που θα πάρει το φόρουμ.
Δηλώνω απο τώρα το ΚΤΜ στην κατηγορία SUV.. 8) :wink:

ΠΑΡΤΕ και μια φοτο απο την κατάσταση για να μην λέει ο Superspy ότι κανεις δεν θα είχε το κουράγιο να βγάλει μηχανη με αυτές τις συνθήκες .
Την εβγαλα και ας την έκαψα.....
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Ρε σεις, γιά μαζευτείτε λιγο !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 05 Ιούλ 2005, 20:44

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα Ayrton,
θα επαναλάβω και εγώ την ρήση "Α να χαθήτε καθίκια" και θα υπενθυμίσω ότι ναι, είμαστε εξαρτημένοι και καραμαζώχες άν όμως ό πήχυς ανέβει τόσο που δεν βγαίνει από το 90% των συμμετοχών να πάτε να τρέξετε μόνοι σας !

Φίλε Αυρτον και Στέλιο ο σχολιασμός σας γιά μένα είναι αρκετά επιτυχής! Ευχαριστώ! Είναι πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις τον εαυτό σου μέσα από τις κρίσεις των άλλων! Πράγματι έχω και τα όργανα και την πείρα γιά να μην χαθώ αλλά παρασύρομαι από το "Αδικαιολόγητο άγχος της διάκρισης" (Λάκης Τρίτας /Οδηγίες προς αγωνιζόμενους στο"Εναλλακτικό Εντούρο") και τον ενθουσιασμό μου και χάνομαι ! Ο μεγαλύτερος αντίπαλος είναι πράγματι ο εαυτός μας και εγώ παλεύω να τον βελτιώσω και να τον πείσω να λειτουργεί με ψυχραιμία και σύνεση χωρίς μεγάλη επιτυχία.

Θαυμάζω το χαβαλεδιάρικο -παρεϊστικο- απομυθοποιημένο-χαμηλών τόνων στυλάκι σας και εύχομαι να σας μοιάσουμε όλοι! Τέτοιο πρέπει να είναι το κλίμα σε αυτούς τους αγώνες!

Το Extreme με τις ομάδες μου ακούγεται ωραίο! ( Αν τις φέρουν από το εξωτερικό!)
+
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: Ρε σεις, γιά μαζευτείτε λιγο !!!

Δημοσίευσηαπό doc » 05 Ιούλ 2005, 21:19

geco έγραψε:άν όμως ό πήχυς ανέβει τόσο που δεν βγαίνει από το 90% των συμμετοχών να πάτε να τρέξετε μόνοι σας !


Δίκιο έχεις... Αν δεν έβρεχε όμως, θα ήταν μια υπέροχη μέρα. Κι ακόμη αν εγκατέλειπαν κάποιοι, θα μπορούσαν να έρθουν στο Maui, να χαβαλεδιάσουμε και να διασκεδάσουμε - αυτή άλλωστε ήταν η ουσία!
Με τέτοιο νερό όμως... γ@μήθηκε ο Δίας! Να τα βάλεις με το θεό γίνεται? Δεν γίνεται!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό lebteo » 06 Ιούλ 2005, 09:06

τεράστια ζήλια μ'έχει πιάσει
παλώριο ντέρτι στην καρδιά
δεν ξέρω να οδηγώ μηχανάκι
κάντε και για μας τέτοια βρε παιδιά...
lebteo
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 03 Σεπ 2004, 09:16
Τοποθεσία: ΜΕΛΙΣΣΙΑ -ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό alexandros » 06 Ιούλ 2005, 09:11

odysseas

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Ιουλ 05, 2005 - 04:28 PM
Αλεξανδρε,εχω τη κοπια του βιντεο που εχει και τους 9 που πατησαν τα γλιστερα χωματα της terrandura.Μπορεις πιστευω να βρεις το κινητο μου απο τις συμμετοχες, ειχα το Νο 2. Cool


ευχαριστω, σου εστειλα mail
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό steliosh » 06 Ιούλ 2005, 11:18

Πάτε να μας ξεκάνετε... αλλά το γουστάρουμε κιόλας...
Πάντως... μερικοί από μας (συγκεκριμένα, εγώ, ο Αυρτος, ο Σκιάνης), έχοντας κάνει κάποτε το TrailRide του Δεκέμβρη με BMW F650!!!!, σε μερικά σημεία που άλλοι απλώς τα περνάνε, σταματήσαμε να βοηθηθούμε, ενώ ίσως δε χρειαζόταν κι όλας!
Πχ... στην Πάρνηθα, (δείτε φωτό) στην ουσία περάσαμε ο καθένας μόνος του, χωρίς βοήθεια... ψυχολογικό ήτανε! Το ίδιο και στο κατέβα-ανέβα μετά το τούνελ του τρένου! Ανεβαίνει. Αρκεί να το ψυχολογήσεις και να πείς "το βγάζω"!
Άβαταρ μέλους
steliosh
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 21 Ιαν 2005, 00:57
Τοποθεσία: Penteli, Athens

Ποιητής εκ του προχείρου ;

Δημοσίευσηαπό geco » 06 Ιούλ 2005, 15:04

lebteo έγραψε:τεράστια ζήλια μ'έχει πιάσει
παλώριο ντέρτι στην καρδιά
δεν ξέρω να οδηγώ μηχανάκι
κάντε και για μας τέτοια βρε παιδιά...


Εκτός από μηχανάκι πρέπει να μάθεις και στοιχειώδη πράγματα γιά την ποίηση!

Μαθήματα παραδίδονται στον σχετικό χώρο του φόρουμ " Μοτοσυκλέττα & ποίηση".
Πάντως μην στεναχωριέσαι, γιά ποίηση δεν ξέρω αν τα καταφέρεις αλλά για μηχανάκι είναι σίγουρο. Άν δεν φρικάρεις με αυτά που θα δείς !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό kenny » 06 Ιούλ 2005, 20:34

Ρε geco μην αποθαρρίνεις τον κόσμο,μην τον απομακρύνεις απο τις τέχνες και τα γράμματα.Εγω απο τότε που με έκραξες το εχω ρίξει στον υπερεαλισμο.Ετσι με την αυτοματη γραφή του υπερεαλισμου και με την έκφραση της στιγμιέας σκέψης χωρις ιδιαίτερο συνηρμο δεν με χτυπάνε τα λόγια σου αν σφυρί στο κεφάλι κάθε φορά που κάτι κουτσογράφω...
:microwave:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ
Άβαταρ μέλους
kenny
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Μάιος 2005, 12:02

Δημοσίευσηαπό odysseas » 07 Ιούλ 2005, 14:02

Αλεξανδρε,για το βιντεο παρε το 6978529921 γιατι δεν μπορω να βγαλω ακρη με το mail.
IZABELLABROSS τι γινεται φιλε πως παει,στεγνωσες ????
Εγω ακομα......
Άβαταρ μέλους
odysseas
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 15:56
Τοποθεσία: kypseli

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 08 Ιούλ 2005, 00:37

superspy έγραψε:Οι μέχρι τώρα ψήφοι, δείχνουν ότι:

ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ΗΘΕΛΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΖΟΡΙΣΑΤΕ....


Ο μικρος superspy, που τοτε ηταν ενας απλος regular-spy με 91 RON, ελειπε προφανως απο το σχολειο την ημερα που η δασκαλα ειπε στα υπολοιπα παιδακια οτι σημερα θα μαθουν τι σημαινει στη λογοτεχνια η λεξη ΕΙΡΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααα.
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό tedos » 08 Ιούλ 2005, 08:32

lebteo έγραψε:τεράστια ζήλια μ'έχει πιάσει
παλώριο ντέρτι στην καρδιά
δεν ξέρω να οδηγώ μηχανάκι
κάντε και για μας τέτοια βρε παιδιά...


Που χαθηκες ρε φιλαρακο?? :(
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες