Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ από την οργάνωση του TRAIL RIDE Πηλίου

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 21 Ιουν 2005, 16:51

karfotis έγραψε:Μπράβο ρε Αθανασουλόπουλε καλά τα κατάφερες. Πολύ μου άρεσε αυτό με την εκκίνηση, την έκπληξη, το θυμήθηκα στα αποτελέσματα κλπ. έβγαλες και τον Κατσιμαλή λάδι. Έχετε τώρα και μια μόνιμη απειλή στους αγωνιζόμενους, και τεχνικό έλεγχο να περάσετε μπορούμε ανα πάσα στιγμή αν οτιδήποτε ή οποισδήποτε δεν μας αρέσει να του ρίξουμε στο τερματισμό μια ποινή ή εναν αποκλεισμό. Σας δίνει το δικαίομα ο κανονισμός σας και η ερμηνεία του. Και θέλεις να βγούμε και επώνυμα να σου τα πούμε χα χα χα. Εδώ μπορεί στον επόμενο αγώνα να είναι επικίνδυνη η καραία του CB και να φάμε καμιά ποινή στο τερματισμό από το πουθενά. Καλό πολύ καλό. Να σου πω την αλήθεια δεν σε ξέρω για τέτοιο χαρακτήρα αλλά μάλλον σε έβαλε και σένα στο τσεπάκι του ο Κατσιμαλής και σε παρασύρει. Ελπίζω και εύχομαι να με διαψεύσεις με τη στάση σου απο δω και πέρα.
Για το άλλο θέμα όμως δεν μας έδωσες απάντηση. Σε πείραξε το ανώνυμο ΄και δεν μετράει η ουσία? Γιατί αφήσατε στους αγώνες σας να τρέχει αυτοκίνητο χωρίς πινακίδες και άδεια κυκλοφορείας ή για να το θέσω πιο σωστά αφού όλοι οι ασχολούμενοι το γνωρίζουν γιατί αφήσατε να τρέξουν δύο αυτοκίνητα με την ίδια πινακίδα? Δεν βρήκατε ακόμα καμιά καλή δικαιολογία να το καλύψετε και αυτό ή προετοιμάζει κάτι ο Κατσιμαλής και θέλει χρόνο? Εδώ τα πράγματα είναι πολύ πιο σοβαρά. Έχετε ακόμα 24 ώρες για μια απάντηση σε μας τους βλάκες πριν ενημερωθούν οι αρμόδιες αρχές. Να διευκρινίσω ότι δεν έχω τίποτακαι ούτε που τον γνωρίζω τον οδηγό. Το πρόβλημα είναι με την οργάνωση και ιδιαίτερα με τις αυταρχικές και με περίεργο υφάκι θέσεις συντελεστών αυτής. Απλά κάποια στιγμή πρέπει τα πράγματα να λέγονται με το όνομα τους και να μη κρυβόμαστε πίσω απο το δάκτυλο. ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ


Ρε μεγάλε αφού ζορίζεσαι με τους κανονισμούς γιατί δεν κάθεσαι σπίτι
σου ;

Παναγιώτης "Άχαρος" Αβραμίδης

ΥΣ.
Θες και βιογραφικό ;
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Δημοσίευσηαπό forester » 22 Ιουν 2005, 12:10

kenny έγραψε:γιατι άραγε ποτέ δεν υπάρχει ποτέ πρόβλημα απο μοτοσυκλετιστες στα raid?μήπως τελικά υπαρχει ενα μικρό (ελπίζουμε) ποσοστο οδηγών jeep που δεν ξέρει για ποιο λόγο ερχετε στα trail ride?όλοι αυτοί ας το σκεφτουν 2 φορλες πριν δηλώσουν συμετοχη στο επομενο
:microwave:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ


Τα πράγματα στις μοτό είναι πιο απλά...
Οι μοτό του εμπορίου, οι καθημερινές μας, μπορούν με 1 σετ λάστιχα να είναι ανταγωνιστικότατες στο βουνό κι όλοι ασχολούνται πλέον με τα ΙΜΟ και roadbook....
Στα τουτού το πράμα είναι πιο δύσκολο...
Και αυτά που κάνουν ενα τουτού ανταγωνιστικότερο των υπολοίπων, είναι άπειρα....
Άσε που στη μοτοσυκλέτα φαίνονται ευκολότερα οι αλλαγές....


Σε κάθε περίπτωση ο οδηγός / αναβάτης είναι αυτός που κάνει τη διαφορά και καλό είναι να το θυμόμαστε και να κάνουμε το κέφι μας σε κάθε βόλτα, αντί να έχουμε άγχος και νεύρα γιατί δεν μπορούμε να πάρουμε "κούπα"...
Ασφαλώς οι 2τροχοι γενικότερα , έχουν πιο χαλαρή/χαβαλεδιάρικη αντιμετώπιση του θέματος και καλά κάνουν!!!!
Έτσι το χαίρονται περισσότερο από τους 4τροχους!
Αλλά δεν θα στερήσουμε/στερηθούμε τη συμμετοχή στις εκδηλώσεις αυτές, επειδή πέφτει και λίγη γκρίνια....
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό SPULSE » 22 Ιουν 2005, 13:00

Φίλε FORESTER όντως υπάρχει διαφορά στο οικονομικό αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και με τα Μοτό.Τα service στον κινητήρα είναι πιο συχνά όπως και σε αναρτήσεις, μοχλικά υγρά φρένων και άλλα πολλά οπότε ούτε εμείς την βγάζουμε φτηνά.
Τώρα διαφωνώ με όσους δίτροχους βάλλουν κατά των 4τροχών γενικά.Η λογική της συλλογικής ευθύνης δέν μου αρέσει.Και ας μην λέμε μεγάλες κουβέντες γιατί η ζωή είναι πουτ@ν@ και δεν ξέρεις πώς μπορεί να τα φέρει και να ξεπηδίσουν τίποτα 2τροχοι γκρινιάριδες και να φάμε το κράξιμο της αρκούδας :P
Επίσης αναγνωρίζω οτι χρειαζόμαστε τα αυτοκίνητα για να γίνει ο θεσμός πιο μαζικός και άρα πιο οικονομικός γιά όλους.
Γι'αυτό ας μην μιλάμε για 2τροχους ή 4τροχους και ας επικεντροθούμε σ'αυτούς που για κάποιο λόγο θέλουν να κάνουν ζημιά στους αγώνες μας.Δεν ενοώ τον Dista ούτε και κάποιους άλλους που έθεσαν τις ενστάσεις τους με τρόπο άκομψο να το πώ?Μιλάω για τόν Karfotis που πραγματικά δεν μπορώ να τον καταλάβω.Τι δουλειά έχουν τέτοια άτομα ανάμεσά μας?Μπορούμε να τα απομονώσουμε?Μήπως θα μπορούσαμε να τους δώσουμε να καταλάβουν τη φιλοσοφία μας και να αλλάξουν?Δεν έχω τις απαντήσεις όμως ξέρω ότι αν ο θεσμός αποτύχει θα μου λείψει.
KTM RULZ THE DESERT
Άβαταρ μέλους
SPULSE
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 11 Φεβ 2004, 14:20
Τοποθεσία: Ν. ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό vidas » 22 Ιουν 2005, 14:41

Μου φαίνεται πως φεύγετε από το θέμα. Πρώτα από όλα δεν χρειάζεται και δεν βλέπω που κολλάει η διαμάχη που ανοίξατε μετάξι 4χ4 και μοτο!!!!! Ανοίξτε άλλη ενότητα να βγάλουμε τα μάτια μας αν θέλετε που δεν βλέπω και τον λόγο για κάτι τέτοιο.
Εδώ είναι σοβαρό το θέμα αν ισχύει πως έτρεξαν δυο οχήματα με ίδια πινακίδα!!!
Όσο για τον Δημήτρη εντάξει όλοι λίγο πολύ έχουμε πικραθεί από άσχετους που βάζουν να κάνουν τους κριτές και τους ελέγχους.
Και τώρα θα ήθελα να ρωτήσω μήπως κάπου θα έπρεπε να μπουν υπεύθυνα άτομα όπου τότε θα μπορεί και η οργάνωση να λουστεί τα λάθη της???? Τώρα μας λέτε πως επειδή ο τεχνικός έφορος ήταν άσχετος....... δεν φταίει η οργάνωση αλλά ο οδηγός!!!!
Μα καλά ο τεχνικός έφορος είχε διαβάσει τον κανονισμό??? Αν ναι πως δήλωσε ότι το όχημα είναι 4χ4???
Με πια κριτήρια έκανε τεχνικό έλεγχο???
Τον έλεγξε κανένας αν ήξερε τον κανονισμό???
Εμείς ποτέ μαθαίνουμε τι κατηγορία είμαστε??? Όταν τερματίζουμε!!!! Κιαν με εμένα κάποιος δεν με πάει τότε τι γίνετε???

Αν και η απόφαση είναι οριστική και αμετάκλητη καθώς την πίτα και το μαχαίρι την έχουν άλλοι μπορώ να πω την γνώμη μου και μόνο και αυτό κάνω. Και η γνώμη μου είναι πως η οργάνωση έπρεπε να αναλάβει της ευθύνες αν ήθελε να είναι δίκαια και να μην καθόμαστε να γκρινιάζουμε.


Δεν έχω κάτι προσωπικό με κανέναν αλλά όταν το σπίτι του διπλανού καίγεται καλό είναι να πας βοηθήσεις πριν καεί και το δικό σου!!!

ΥΓ. έτσι όπως έγιναν τα πράγματα …….το να την λέμε στην οργάνωση είναι πολύ λογικό.
Και δεν είναι η μόνη φορά. Νομίζω πως σε κάθε αγώνα υπάρχει γρίνια άσχετα με ποίος τον οργανώνει.
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Ιουν 2005, 16:04

SPULSE έγραψε:Δεν ενοώ τον Dista ούτε και κάποιους άλλους που έθεσαν τις ενστάσεις τους με τρόπο άκομψο να το πώ?


Με όλο το σεβασμό, ο Dista ήταν καθόλα αξιοπρεπής και μην τον μπλέκεις με τους υπόλοιπους...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Ιουν 2005, 16:16

vidas έγραψε:Εδώ είναι σοβαρό το θέμα αν ισχύει πως έτρεξαν δυο οχήματα με ίδια πινακίδα!!!
Όσο για τον Δημήτρη εντάξει όλοι λίγο πολύ έχουμε πικραθεί από άσχετους που βάζουν να κάνουν τους κριτές και τους ελέγχους.
Μα καλά ο τεχνικός έφορος είχε διαβάσει τον κανονισμό??? Αν ναι πως δήλωσε ότι το όχημα είναι 4χ4???
Τον έλεγξε κανένας αν ήξερε τον κανονισμό???


Φίλε μου λυπάμαι που επανέρχεσαι σε ένα θέμα που έχει λήξει και εξηγηθεί πλήρως από κάθε μεριά. Για το αν είναι κάποιοι άσχετοι, κι αν διαβάζουν τους κανονισμούς, θα σε παρακαλούσα να χρησιμοποιείς πιο ήπιες εκφράσεις. Ειδικά όταν οι ΙΔΙΟΙ είναι αυτοί που έφτιαξαν τους παρόντες κανονισμούς!
Δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια, για το ποιός είναι υπεύθυνος να δηλώσει το όχημά του στην κάθε κατηγορία. Το λάθος του Τεχνικού Εφόρου που δεν είδε κάτι, σαφώς και έγινε, αλλά δεν αθωώνει το πλήρωμα. ΤΕΛΟΣ.

Όσο για το αν έτρεξαν δύο αυτοκίνητα με τον ίδιο αριθμό, μου θυμίζεις τον karfotis. Σαφώς και δεν έγινε κάτι τέτοιο, ΟΛΑ τα οχήματα ήταν νόμιμα και ασφαλισμένα. Σε παρακαλώ μην παρασύρεσαι και συ, εκτός αν ξέρεις κάτι παραπάνω, οπότε μίλα ανοιχτά. Άλλωστε τον karfotis φάνηκε ότι τον γνωρίζεις πολύ καλά.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Μη ερμηνεύετε τα λεγόμενα όπως λάχει ...

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 22 Ιουν 2005, 17:16

Εγώ τουλάχιστον, δεν έβαλα σε κανένα τσουβάλι "αυτούς με τα τζιπ" ...
Η μορφή των trail-ride όπως έχει μου αρέσει και προσπαθώ πιστεύω για το καλύτερο όπως όλοι ...

Η απάντηση μου αφορούσε τον συγκεκριμένο άνθρωπο που λίγο πολύ μας απείλησε (με τι ακριβώς δεν κατάλαβα ...). Το "μας" αναφέρεται στην χωμάτινη οικογένεια (το αναφέρω για τους κακεντρεχείς που θα με πουν Docικό).

Το μόνο που θα του ξαναπρότεινα είναι ή να κάτσει σπίτι του ή να οργανώσει δικούς του αγώνες όπως αυτός νομίζει ...
Όσον αφορά τις απειλές του ας κάνει ότι τον φωτίσει ο Μεγαλοδύναμος αν και δε βλέπω και κανένα να τον παίρνει στα σοβαρά ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Δημοσίευσηαπό kenny » 22 Ιουν 2005, 20:02

δεν υφίσταται θέμα <<τσουβαλιάσματος>> κάμίας κατηγορίας οδηγών ή αναβατών.ο κάθε ενας ερχεται σαν πρωσοπικότητα και οχι ως το όχημα που οδηγεί.το οτι απλα κάπιοι οδηγοί jeep γρινιάζουν δεν είναι κατι που τους συμπεριλαμβάνει όλους,δεν είχα καμία πρόθεση να θήξω τους οδηγους/συνοδηγούς.
οσο για την μοτοσυκλετα ως επίπεδο ευκολίας επετρεψε μου να αμφιβάλω.είναι πολύ πιο βολικά τα πράγματα οταν εχεις εναν συνοδηγο να διαβάζει και την σταθερότητα που έχει ενα αμάξι.παρ`ολα αυτα είναι εξίσου ενδιαφέρον(αναλογα με τις πρωτιμήσεις).
για το κόστος...ας μην το συζητήσουμε.αλλά να ξέρεις οτι ενα ζευγάρι λάστοιχα είναι μόνο η αρχή τησ προετοιμασίας.
ΥΓ:συγνώμη αν άθελα μου σε προσέβαλα,δεν ήταν ο σκοπός μου να προσβάλω κανέναν,απλα αυτο που παρατηρώ είναι οτι στο τέλος των ride πάντα κάποιος γκρινιάζει.
:microwave:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ
Άβαταρ μέλους
kenny
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 11 Μάιος 2005, 12:02

Δημοσίευσηαπό tazmania » 22 Ιουν 2005, 23:40

SPULSE έγραψε:Φίλε FORESTER όντως υπάρχει διαφορά στο οικονομικό αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και με τα Μοτό.Τα service στον κινητήρα είναι πιο συχνά όπως και σε αναρτήσεις, μοχλικά υγρά φρένων και άλλα πολλά οπότε ούτε εμείς την βγάζουμε φτηνά.
Τώρα διαφωνώ με όσους δίτροχους βάλλουν κατά των 4τροχών γενικά.Η λογική της συλλογικής ευθύνης δέν μου αρέσει.Και ας μην λέμε μεγάλες κουβέντες γιατί η ζωή είναι πουτ@ν@ και δεν ξέρεις πώς μπορεί να τα φέρει και να ξεπηδίσουν τίποτα 2τροχοι γκρινιάριδες και να φάμε το κράξιμο της αρκούδας :P
Επίσης αναγνωρίζω οτι χρειαζόμαστε τα αυτοκίνητα για να γίνει ο θεσμός πιο μαζικός και άρα πιο οικονομικός γιά όλους.
Γι'αυτό ας μην μιλάμε για 2τροχους ή 4τροχους και ας επικεντροθούμε σ'αυτούς που για κάποιο λόγο θέλουν να κάνουν ζημιά στους αγώνες μας.Δεν ενοώ τον Dista ούτε και κάποιους άλλους που έθεσαν τις ενστάσεις τους με τρόπο άκομψο να το πώ?Μιλάω για τόν Karfotis που πραγματικά δεν μπορώ να τον καταλάβω.Τι δουλειά έχουν τέτοια άτομα ανάμεσά μας?Μπορούμε να τα απομονώσουμε?Μήπως θα μπορούσαμε να τους δώσουμε να καταλάβουν τη φιλοσοφία μας και να αλλάξουν?Δεν έχω τις απαντήσεις όμως ξέρω ότι αν ο θεσμός αποτύχει θα μου λείψει.


Τέτοια άτομα, μόνο με άγνοια αντιμετωπίζονται. :wink: Αγνοήστε τους, λοιπών, και συνεχίστε την εποικοδομητική κουβέντα. :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 22 Ιουν 2005, 23:44

doc έγραψε:
SPULSE έγραψε:Δεν ενοώ τον Dista ούτε και κάποιους άλλους που έθεσαν τις ενστάσεις τους με τρόπο άκομψο να το πώ?


Με όλο το σεβασμό, ο Dista ήταν καθόλα αξιοπρεπής και μην τον μπλέκεις με τους υπόλοιπους...


Αγαπητέ DOC με στεναχωρείς. ποιος δεν ήταν αξιοπρεπείς; Έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο; Καλό θα ήταν να ονοματίζεις πρόσωπα και πράγματα και να μην πετάς κουβέντες γιατί κάποιοι μπορεί να παρεξηγηθούν.

ΥΓ και μην ακούσω περί μύγας και μυγιάσματος :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 23 Ιουν 2005, 07:12

ρε συ tazmania φτανει πια !! δηλαδη εχει καταντησει μονοτονο, κουραστικό και χωρίς κανενα μα κανενα νοημα πια

δεν καταλαβαινεις ρε φίλε οτι ενοχλουν αυτα τα post για διευκρινήσεις, στεναχώριες, αξιοπρέπειες κλπ κλπ ??

δηλαδή πέρυσι τρέχαμε ολοι μαζί απο την Καλαμάτα στην Δράμα και είχαμε να λέμε τι σουπερ φάση είναι αυτή που κάνουμε όλοι μαζι σαν φίλοι οργανωτες, οδηγοι και αναβάτες και φέτος ξαφνικα εχουμε τους απο δωθε και τους αποκειθε !!!!

δηλαδη καποια στιγμη ρε φίλε μου χάνετε και το πάθος μας και η όρεξη μας και η ευχαρίστηση μας με όλα αυτά που λέγονται !!

όλα αυτά αφήνουν μια πικρία που κατα την άποψη μου πρέπει να σταμστήσει και να αρχίσουμε πάλι απο την αρχή.

μην συνεχίζετε αυτην τη κατάσταση, σας παρακαλώ πολύ όλους, αφού δεν βγάζει πουθενά ρε συ !!!!


ΥΓ. αγανάκτησα και ήθελα να το πω, στεναχωρήθηκα γιατί κάποια στιγμή και με εσένα και με tedos και με dista κάτσαμε μετα απο κάποιους αγώνες ήπιαμε και γελάσαμε με την καρδιά μας για το τι είχαμε κάνει !! πάρτε τα τουτου σας και ελάτε στον επόμενο αγώνα, θα περισσεύουν πάντα μπύρες και για σας !!!


φιλικα και απο καρδιάς

αλέξανδρος
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό tedos » 23 Ιουν 2005, 07:43

doc έγραψε:
SPULSE έγραψε:Δεν ενοώ τον Dista ούτε και κάποιους άλλους που έθεσαν τις ενστάσεις τους με τρόπο άκομψο να το πώ?


Με όλο το σεβασμό, ο Dista ήταν καθόλα αξιοπρεπής και μην τον μπλέκεις με τους υπόλοιπους...


Μαλλον τραβηγμενο το σχολιο βρε Doc.....μαλλον ατυχες.....
Ποσο βοηθαει να ηρεμησουν τα πραγματα απορω....
Δεν λεει..... :roll: :roll: :roll:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δεν ήταν σπόντα ...

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 23 Ιουν 2005, 08:59

kenny έγραψε:δεν υφίσταται θέμα <<τσουβαλιάσματος>> κάμίας κατηγορίας οδηγών ή αναβατών.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΑΥΤΗ


Άλεξ ... Μην κολλάς ...
Απλά ξεκαθάρισα τη θέση μου και αναφερόμουν στο post του φίλου Mario...

Και εδώ που τα λέμε κατά καιρούς ακούγονται διάφορα για τα τζιπ από τους δίτροχους ... Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας ...

Αυτός είναι όμως ο χαρακτήρας των trail-ride και μου αρέσει που συμμετάσχουν όλων των ειδών τα οχήματα (και ας έχω φάει τη σκόνη της αρκούδας ) ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Δημοσίευσηαπό vidas » 23 Ιουν 2005, 09:25

doc έγραψε:
vidas έγραψε:Εδώ είναι σοβαρό το θέμα αν ισχύει πως έτρεξαν δυο οχήματα με ίδια πινακίδα!!!
Όσο για τον Δημήτρη εντάξει όλοι λίγο πολύ έχουμε πικραθεί από άσχετους που βάζουν να κάνουν τους κριτές και τους ελέγχους.
Μα καλά ο τεχνικός έφορος είχε διαβάσει τον κανονισμό??? Αν ναι πως δήλωσε ότι το όχημα είναι 4χ4???
Τον έλεγξε κανένας αν ήξερε τον κανονισμό???


Φίλε μου λυπάμαι που επανέρχεσαι σε ένα θέμα που έχει λήξει και εξηγηθεί πλήρως από κάθε μεριά. Για το αν είναι κάποιοι άσχετοι, κι αν διαβάζουν τους κανονισμούς, θα σε παρακαλούσα να χρησιμοποιείς πιο ήπιες εκφράσεις. Ειδικά όταν οι ΙΔΙΟΙ είναι αυτοί που έφτιαξαν τους παρόντες κανονισμούς!
Δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια, για το ποιός είναι υπεύθυνος να δηλώσει το όχημά του στην κάθε κατηγορία. Το λάθος του Τεχνικού Εφόρου που δεν είδε κάτι, σαφώς και έγινε, αλλά δεν αθωώνει το πλήρωμα. ΤΕΛΟΣ.

Όσο για το αν έτρεξαν δύο αυτοκίνητα με τον ίδιο αριθμό, μου θυμίζεις τον karfotis. Σαφώς και δεν έγινε κάτι τέτοιο, ΟΛΑ τα οχήματα ήταν νόμιμα και ασφαλισμένα. Σε παρακαλώ μην παρασύρεσαι και συ, εκτός αν ξέρεις κάτι παραπάνω, οπότε μίλα ανοιχτά. Άλλωστε τον karfotis φάνηκε ότι τον γνωρίζεις πολύ καλά.



Επειδή δεν γνωριζόμαστε καλό θα ήταν να προσέχουμε τι λέμε. Όσο για τον καρφωτή ούτε τον ξέρω ούτε με νοιάζει ποιος είναι. Εγώ απλά είπα την γνώμη μου που και σε συζητήσεις με άτομα του χώρου δυστυχώς είναι κοινή. Μην ήσαστε κακοπροαίρετοι!!!!
Καλό θα ήταν να κοιτάμε τα λάθη μας και να τα διορθώνουμε. Πάντως με ότι έγινε είμαι σίγουρος πως δεν θα επαναληφθεί κάτι τέτοιο και με ευχαριστεί γιατί το άθλημα για ακόμη μια φορά κρίνετε από της αδυναμίες του με αποτέλεσμα να καλυτερεύει.

Δεν είμαι κράχτης να κράζω τον καθένα άλλωστε και κάποιο παράπονο που είχα το είπα στον Σπύρο ιδιαιτέρως όπως και θεωρώ σωστό. Και κάτι ακόμα ….. καλό θα ήταν η μι δημοσιεύσει τέτοιων συμβάντων γιατί διαβάζει καινούριος κόσμος στον χώρο που δεν μπορεί να καταλάβει πόσο δύσκολο είναι να διοργανοντε τέτοιοι αγώνες και πόσο εύκολο είναι να συμβούν τέτοια συμβάν με αποτέλεσμα την απομάκρυνση από το άθλημα.
ΕικόναΕικόνα
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T. ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ - ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ C.I.A.
Άβαταρ μέλους
vidas
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: 28 Ιαν 2004, 00:52

Δημοσίευσηαπό doc » 23 Ιουν 2005, 10:36

tazmania έγραψε:
doc έγραψε:
SPULSE έγραψε:Δεν ενοώ τον Dista ούτε και κάποιους άλλους που έθεσαν τις ενστάσεις τους με τρόπο άκομψο να το πώ?


Με όλο το σεβασμό, ο Dista ήταν καθόλα αξιοπρεπής και μην τον μπλέκεις με τους υπόλοιπους...


Αγαπητέ DOC με στεναχωρείς. ποιος δεν ήταν αξιοπρεπείς; Έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο; Καλό θα ήταν να ονοματίζεις πρόσωπα και πράγματα και να μην πετάς κουβέντες γιατί κάποιοι μπορεί να παρεξηγηθούν.

ΥΓ και μην ακούσω περί μύγας και μυγιάσματος :wink:


Δεν νομίζεις ότι το έχεις παρακάνει επιτέλους?
Κι αν δεν το έχεις συνειδητοποιήσει, αυτό πιστεύουν όλοι οι υπόλοιποι.
Φτάνει πια. ΠΟΤΕ δεν κρύβομαι! Κι αν κρίνουμε την αξιοπρέπεια με το πόσο λάδι ρίχνει κάποιος στη φωτιά, μέχρι τώρα έχεις ρίξει το περισσότερο!
Ο νοών νοείτο...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες