Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Ερώτηση προς την οργάνωση του TrailRide CUP 2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Ερώτηση προς την οργάνωση του TrailRide CUP 2005

Δημοσίευσηαπό tazmania » 12 Ιουν 2005, 19:00

Ερώτηση προς την οργάνωση:

Πως είναι δυνατόν να παίρνει κάποιος εκκίνηση σε μια κατηγορία και να τερματίζει σε μια άλλη;

Δεν θα έπρεπε να είχε ενημερωθεί το πλήρωμα κατά τον τεχνικό έλεγχο ή έστω πριν την εκκίνηση για την αλλαγή κατηγορίας του;

Εάν ενημερώθηκε το πλήρωμα, ζητώ συγνώμη από την οργάνωση και λήγει το θέμα εδώ, εάν όμως δεν ενημερώθηκε θα ήθελα μια επαρκή εξήγηση για τον λόγο που έγινε αυτό.

Για το Stratego Team.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 12 Ιουν 2005, 20:56

Aς περιμενουμε να μας πουν τι εχει συμβει.

Για το Stratego Team.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 13 Ιουν 2005, 17:47

Λοιπον εγω με κατι προχειρους υπολογισμους (δεν ειμαι και μαθηματικος :oops: :oops: ) βγαζω τον Dista πρωτο Γενικης!!
Γυρω στα 8 λεπτα καθυστερηση!

Αυτο βεβαια αν ετρεχε στα 4Χ4 διοτι στα αποτελεσματα τον βλεπω στην RAID :shock: :shock: :shock:

Το ηξερε η τον ενημερωσαν οτι ετρεχε RAID? Διοτι απο τους χρονους φαινεται οτι ετρεχε με μεση 39 δηλ την μεση της 4Χ4 οπως ειχε δηλωσει στην εκκινηση!

:? :? Για να μας διαφωτισει η οργανωση παρακαλω.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό blackchris » 13 Ιουν 2005, 21:25

Περιμένουμε απο την οργάνωση ενημέρωση, για να δούμε και εμείς τι τελικά συμβαίνει. Προς ενημέρωση όσων δεν καταλαβαίνουν για τι πράγμα μιλάμε ο φίλος Dista βρέθηκε να τερματίζει σε άλλη κατηγορία απο αυτή που ξεκίνησε χωρίς να ενημερωθεί απο του διοργανωτές για αυτό, με αποτέλεσμα να τρέχει (και να υπολογίζει) λάθος χρόνους, Πιστεύω ότι αξίζει μιας απάντησης.........
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Τι δεν δώσαμε ?

Δημοσίευσηαπό markd » 13 Ιουν 2005, 21:26

Κάντε κάτι με τον Dista.
Είστε πολύ άδικοι.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Re: Τι δεν δώσαμε ?

Δημοσίευσηαπό tazmania » 13 Ιουν 2005, 21:37

markd έγραψε:Κάντε κάτι με τον Dista.
Είστε πολύ άδικοι.


Βλέπω πως για άλλη μια φορά, οργανώθηκε από το 0-300, ένας ωραίος αγώνας. μπράβο παιδιά, αλλά ...

Για όσους δεν το έχουν καταλάβει, εδώ παίζεται η αξιοπιστία του Κυπέλλου και δεν είναι αστείο ούτε υπερβολή.

Θα παρακαλούσα για επίσημη θέση της οργάνωσης. μπορεί οι ενστάσεις να μην επιτρέπονται βάση του κανονισμού, αλλά ας πάρουμε τουλάχιστον μια απάντηση έτσι για το γαμώτο.

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Ιουν 2005, 22:23

Ξεκαθαρίζω ότι δεν απαντώ για την οργάνωση μια και οι εξηγήσεις δόθηκαν στον αγωνιζόμενο από την οργάνωση στον τερματισμό (μπροστά σε όλους τους συμμετέχοντες) και το θέμα έχει λήξει.

Για όσους δεν γνωρίζουν ο Dista χρησιμοποίησε ζώνες 4 σημείων – κάτι που τον κατατάσσει σύμφωνα με τον κανονισμό στην κατηγορία 4Χ4 Raid.

Υπενθυμίζω τα άρθρα 5.1
....
Είναι υποχρέωση του πληρώματος να επιδείξει στους τεχνικούς εφόρους και στελέχη του αγώνα ότι το όχημα του είναι σύμφωνο με τους κανονισμούς της κατηγορίας του, για όλη τη διάρκεια του αγώνα.
....

και 5.8
5.8 Ο οργανωτής, μπορεί να ελέγξει την νομιμότητα των οχημάτων καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Οχήματα που δεν είναι σύμφωνα με τους κανονισμούς της κατηγορίας τους, θα αποκλείονται.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 13 Ιουν 2005, 22:38

Ενημερωθηκε δηλαδη πριν την εκκινηση οτι παρα το οτι ειχε δηλωσει 4χ4 τον βαλατε στην Raid?? Αν ναι μαλλον προκειται περι ηλιθιου αφου ετρεχε με την μεση της 4χ4!!! Εγω για ηλιθιο δεν τον εχω αρα καποιος τα θαλλασωσε........και τωρα κανει το παπι!!

Αληθεια αλλα αυτοκινητα με ζωνες 4 σημειων υπηρχαν?? Ετρεξαν ολα στην Raid?? Για ψαξτε το......
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό dista » 13 Ιουν 2005, 22:53

superspy έγραψε:......
5.8 Ο οργανωτής, μπορεί να ελέγξει την νομιμότητα των οχημάτων καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Οχήματα που δεν είναι σύμφωνα με τους κανονισμούς της κατηγορίας τους, θα αποκλείονται.


Δέν κατάλαβα Σπύρο, τώρα υποστιρίζεις ότι κατά τη διάρκεια του αγώνα είδες τις ζώνες και όχι στον τεχνικό έλεγχο που μου έκανες :?:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 13 Ιουν 2005, 23:06

Όχι Dista....
απλά στον τερματισμό συνέχιζες να επιμένεις στον Doc να θέλεις να μετρήσεις στην κατηγορία 4X4 -όπως είχες δηλώσει-, ενώ με τις ζώνες άνηκες στην 4Χ4 Raid και γιαυτό το ανέφερα.... ;-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό dista » 13 Ιουν 2005, 23:54

superspy έγραψε:Όχι Dista....
απλά στον τερματισμό συνέχιζες να επιμένεις στον Doc να θέλεις να μετρήσεις στην κατηγορία 4X4 -όπως είχες δηλώσει-, ενώ με τις ζώνες άνηκες στην 4Χ4 Raid και γιαυτό το ανέφερα.... ;-)


Σπύρο ξέρεις πολύ καλά ότι στον τερματισμό έμαθα ότι με άλλαξες κατηγορία, άρα δεν καταλαβαίνω αυτό το “συνέχιζες να επιμένεις”.
Το πρόβλημα όλο δημιουργήθηκε επειδή δεν με ενημέρωσες ούτε εσύ που μου έκανες τον τεχνικό έλεγχο ούτε κανείς άλλος ότι με άλλαξες κατηγορία για τις ζώνες, που δεν αναφέρονται πουθενά στον κανονισμό συγκεκριμένα όπως τα καθίσματα κλπ. Φυσικά και είναι δικαίωμά σου σαν τεχνικός έφορος να ερμηνεύσεις τον κανονισμό όπως ήθελες αλλά έπρεπε να με ενημερώσεις και ειδικά στην περίπτωση που υπήρχαν διαφορετικές ΜΩΤ. Δεν θυμάμαι αν ήσουν εκεί και άκουσες αλλά μπορείς να τον ρωτήσεις, που προς τιμή του ο Doc παραδέχτηκε ότι ήταν λάθος σας που δεν με ενημερώσατε. Το θέμα είναι ότι κανείς δεν είχε το θάρρος να διορθώσει αυτό το λάθος σας επιτόπου, κάτι που εσύ παλαιότερα είχες το θάρρος να το κάνεις (σου θυμίζω τη πρώτη μέρα της Ροδόπης και το Αττικό). Δεν καταλαβαίνω τι μεσολάβησε ή τι άλλαξε από τότε αλλά το γεγονός με θλίβει και με εξοργίζει μετά από ένα τόσο σκληρό και γρήγορο αγώνα με τέτοιο συναγωνισμό και τόση προσπάθεια να χάνεται ένας αγώνας από ένα δικό σας λάθος. Θέλω να πιστεύω ότι κανένας συναθλητής μου δεν το θεωρεί δίκαιο και ότι κανένας δεν θα έβγαινε ή δεν θα βγει να πει ότι δεν κέρδισα τον αγώνα με το σπαθί μου και ένα αυτοκίνητο σχεδόν μαμίσιο αλλά επειδή είχα ζώνη 4 σημείων (αν κάνω λάθος εδώ είναι το forum και μπορεί να το δηλώσει).
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 14 Ιουν 2005, 00:23

Σπύρο ακόμη απάντηση καθαρή δεν μας είπες (σαν Σπύρος).

Ενημερώθηκε ο Dista ΠΡΙΝ την εκκίνηση για την κατηγορία στην οποία ανήκει ναι η όχι ?

Αφού είχε δηλώσει κατηγορία 4χ4, του είπατε ότι "φίλε με τις ζώνες 4 σημείων είσαι στην Raid και αν δεν σου αρέσει ξύδι? Ναι η όχι ?????
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό VITARAKIAS » 14 Ιουν 2005, 07:08

Αληθεια αλλα αυτοκινητα με ζωνες 4 σημειων υπηρχαν?? Ετρεξαν ολα στην Raid?? Για ψαξτε το......[/quote]

Αγαπητε φιλε TEDO απ'οτι βλεπω μεχρι τωρα απαντηση στο ερωτημα σου δεν εχεις παρεις το γιατι δεν το γνωριζω!!!!
Εγω απλα θα σου αναφερω οτι ναι υπηρχε αλλο αυτοκινητο με ζωνες 4 σημειων αλλα δεν ετρεξε στα RAID αλλα στα 4χ4
Οσο για την οργανωση για τυχον αποριες γι' αυτο που αναφερα μπορει να μου στειλει πμ η' να με παρει τηλ στο 2109709872
ΥΓ εκανα προετοιμασια του συγκεκριμενου αυτοκινητου εγω!!! οπως και του κDISTA κι απλα θα σας αναφερω οτι και τα δυο αμαξια τα ξερω παρα πολυ καλα και στα δυο αμαξια ειχα κανει ακριβως την ιδια προετοιμασια!!!
YΓεπισης για τυχον παρεξηγησεις ο κατοχος του αλλου αυτοκινητου ειναι πληρη ενημερωμενος για το θεμα!!!!
Άβαταρ μέλους
VITARAKIAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2003, 15:54
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 14 Ιουν 2005, 16:23

Μιλαμε για το Pajero με αριθμο 114 αν δεν απατωμαι.

Πιστευω συντομα να εχουμε επισημη τοποθετηση της οργανωσης.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό superspy » 14 Ιουν 2005, 17:01

Ο DOC τοποθετήθηκε επί του θέματος στον τερματισμό στον Δημήτρη.

Οι ζώνες τεσσάρων σημείων κατατάσσουν το αυτοκίνητο στην κατηγορία 4Χ4 Raid.

Παρεμπιπτόντως, αν κάποιο από τα οχήματα είχε παρατυπία η οποία δεν έγινε αντιληπτή, δεν επιφέρει κάποια αλλαγή – μετά τον αγώνα.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Επόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες