Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εντυπώσεις-2ος αγώνας κυπέλλου Trail Ride-Raid - Θήβα

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Αποτελέσματα Αυτοκινήτου!

Δημοσίευσηαπό markd » 25 Απρ 2005, 17:10

Πολύ καλός αγώνας (όσο πρόλαβα να δώ).
Οι δύο κρυφές μετρήσεις έκαναν τον αγώνα πολύ συναρπαστικό, και αν και η τρίτη μέτρηση ήταν κρυφή θα γινόταν της μουρλής.
Μπράβο στην οργάνωση.
Μπράβο στον Vasili@s. ΑΞΙΟΣ!!!
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό nec-r » 25 Απρ 2005, 18:15

Ευχαριστούμε πολύ για τα αναλυτικά αποτελεσματα ανα ΕΔ !
Μηπως μπορειτε να μας γνωστοποιήσετε και τις τουλίπες που εγιναν οι ενδιαμεσες μετρησεις ?
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό NoTomorrow » 25 Απρ 2005, 18:47

Και από εμένα συγχαρητήρια, τόσο στον Vassili@s, όσο και στο RAV4.
Εγώ είμαι πολύ καινούργιος όχι μόνο στους αγώνες αλλά και στο off-road γενικά, (ο 1ος αγώνας ήταν στην Εύβοια και ο 2ος χθες) και τις δυό φορές μετά από τόσο γκάπα-γκούπα, περίμενα μόλις βγώ στην άσφαλτο το RAV να πηγαίνει σαν περισπωμένη, αντίθετα δεν ακουγόταν τσικ !!! πραγματικά απίστευτο !! μου δίνει κουράγιο για να λάβω μέρος και στον 3ο αγώνα !!!!
Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές του αγώνα, διοργανωτές, εθελοντές και συμμετέχοντες.
Ήταν μία πολύ ευχάριστη Κυριακή !!!
Άβαταρ μέλους
NoTomorrow
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:36

Δημοσίευσηαπό Bill » 25 Απρ 2005, 19:23

Ο αγώνας ήταν πραγματικά υπέροχος! Συγχαρητήρια στην οργάνωση! Μπράβο στους συμμετέχοντες και των 2Τ και των 4Χ4. Χάρηκα πολύ που ο φίλος μου ο Μάριος, No Tomorrow, περασε καλά και περιμένει πως και πώς τον επόμενο αγώνα! Συγχαρητήρια και στον φίλο μου Γ. Κουτά που παίρνει νίκες το ίδιο καλά και με δύο αλλά και με τεσσερεις τροχούς!
Άβαταρ μέλους
Bill
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 25 Απρ 2005, 19:05

Δημοσίευσηαπό superspy » 25 Απρ 2005, 19:57

nec-r έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για τα αναλυτικά αποτελεσματα ανα ΕΔ !
Μηπως μπορειτε να μας γνωστοποιήσετε και τις τουλίπες που εγιναν οι ενδιαμεσες μετρησεις ?


Διαιρώντας με βάση τον στόχο έχουμε:
30:14 με 50χλμ =25,2 χλμ η πρώτη μέτρηση
1:39:19 με 50=82,76 η δεύτερη
η τρίτη έγινε στο τέλος (φανερή) 2:49:43 με 50=141,43....
Θα τα επιβεβαιώσω αύριο απο τον DOC.
(Η ΜΩΤ είναι αυτή των μοτο.... δεν την έφτασε κανείς..... ήταν υπέροχα...)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό nec-r » 25 Απρ 2005, 20:16

superspy έγραψε:
nec-r έγραψε:Ευχαριστούμε πολύ για τα αναλυτικά αποτελεσματα ανα ΕΔ !
Μηπως μπορειτε να μας γνωστοποιήσετε και τις τουλίπες που εγιναν οι ενδιαμεσες μετρησεις ?


Διαιρώντας με βάση τον στόχο έχουμε:
30:14 με 50χλμ =25,2 χλμ η πρώτη μέτρηση
1:39:19 με 50=82,76 η δεύτερη
η τρίτη έγινε στο τέλος (φανερή) 2:49:43 με 50=141,43....
Θα τα επιβεβαιώσω αύριο απο τον DOC.
(Η ΜΩΤ είναι αυτή των μοτο.... δεν την έφτασε κανείς..... ήταν υπέροχα...)


Sorry άσκοπη η ερωτηση...
Προκυπτουν όλα απο τη μορφη των αποτελεσματων :

ΠΧ Για την Α1 : 4χ4 (41 μωτ)
Ο στοχος στην πρώτη κρυφή μέτρηση (ΕΔ1) ηταν 00:36:53 , δηλαδή η μετρηση εγινε στην τουλίπα 42 πριν το ΣΕΔ της Σταμάτας δηλ στο 25,20χλμ.

Ο στοχος στην δευτερη κρυφή μέτρηση (ΕΔ2) ηταν 02:01:07 , δηλαδή η μετρηση εγινε στην τουλίπα 55 μετα το ΣΕΔ της Σταμάτας δηλ στο 82,76 χλμ.

:wink:
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό tedos » 25 Απρ 2005, 21:07

Τσιφουτηδες :twisted: :twisted: καμια περιγραφη δεν θα κανετε? Καμια φωτο δεν θα ανεβασετε?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό doc » 25 Απρ 2005, 21:14

tedos έγραψε:Τσιφουτηδες :twisted: :twisted: καμια περιγραφη δεν θα κανετε? Καμια φωτο δεν θα ανεβασετε?


Άσε μας να κοιμηθούμε βρε παιδάκι μου! Ακόμα πονοκέφαλο έχω από το ξενύχτι...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό forester » 25 Απρ 2005, 23:22

tedos έγραψε:Τσιφουτηδες :twisted: :twisted: καμια περιγραφη δεν θα κανετε? Καμια φωτο δεν θα ανεβασετε?



Κι εσύ ζηλεύεις???? :twisted: :twisted:
Κι εγώ... :cry: :cry: :cry:


ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΞΑΝΑ?????? :D :D :lol: :lol: 8) :elephant: :clubbed:
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό forester » 25 Απρ 2005, 23:25

Μπράβο Βασίλη & Σπύρο κι από εμένα!!!
Αξιοι εκπρόσωποι των SUVλακοημίαιμων :D
Να τονιστεί ότι τρέξατε με μόνο όργανο μέτρησης αποστάσεων το κοντέρ του RAV, που με τα χωμάτινα λάστιχα δείχνει 10% λιγότερο, όπως το μετρήσαμε με το Βασίλη πριν την Εύβοια...
Έτσι?
...Ή μηπως βάλατε μηχανηματάκια κι εσείς....?????
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό SPY-JEROV6 » 26 Απρ 2005, 10:01

ΑΙΣΧΟΣ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΟΝΕΙΔΟΣ. ΣΚΕΥΩΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ

Μετά από τρία φορτηγά σκόνη που για να τη βγάλω από το κεφάλι μου χρησιμοποίησα κρουστικό και αφού τελικά καταφέραμε να ανέβουμε στο βάθρο (και άντεξε ε!!!!) δεν έχουμε ούτε μία φωτογραφία για να το πιστοποιήσουμε. Οι φαιδροί εγκάθετοι μπακετοκένταυροι του κατεστημένου, οι ευνοούμενοι του συστήματος, τα τσιράκια του βασιλιά, φρόντισαν να εξαφανίσουν όλα τα πειστήρια που αποδεικνύουν περίτρανα τον θρίαμβο της θέλησης και της ψυχής. Αίσχος και πάλι αίσχος

Πέρα από την πλάκα όμως να πω κι εγώ ότι όλα ήταν πολύ καλά από πλευράς οργάνωσης, το road book ακριβέστατο και ο σχεδιασμός σίγουρα ένα βήμα μπροστά.

Μου επιβάλλεται να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συναγωνιστές μου οι οποίοι όταν χρειαζόμουν να πάμε γρήγορα και είχα καθυστερήσει, χωρίς κωλυσιεργία μα άνοιξαν το δρόμο και μας άφησα να περάσουμε ακόμα και σε στενά κομμάτια στα οποία ήταν αναγκασμένοι να βγούνε εντελώς εκτός και να σταματήσουν γιαυτό.

Επίσης πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στον συνοδηγό μου ο οποίος κάθισε για πρώτη φορά στο δεξί κάθισμά ενός τέτοιου αγώνα και προερχόμενος από το δεξί μπάκετ ενός αυτοκινήτου αναβάσεων έκανε εξαιρετική δουλειά. Ό δε ανεφοδιασμός σε ρυθμούς pit stop μέσα στην ειδική όταν φτάσαμε στο βενζινάδικο με τους ατμούς είναι μνημειώδης. Η πόρτα του άνοιξε 100 μέτρα πριν φτάσουμε και ενώ έβαλε 30 λίτρα βενζίνη σε χρόνο dt μετά ήταν πάλι μέσα και φεύγαμε με την πόρτα να κλείνει 100 μέτρα μετά.

Μεγάλη ικανοποίηση για το αποτέλεσμα με αντιπάλους όπως ο Κουτάς, Ο Χριστακέας, ο Κυλίτης αλλά και τόσοι άλλοι πολύ πολύ ικανοί.
Μπράβο σε όλους.
Άβαταρ μέλους
SPY-JEROV6
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 26 Απρ 2005, 09:30
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΚΕΝΤΡΟ

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 26 Απρ 2005, 10:29

SPY-JEROV6 έγραψε:Πέρα από την πλάκα όμως να πω κι εγώ ότι όλα ήταν πολύ καλά από πλευράς οργάνωσης, το road book ακριβέστατο και ο σχεδιασμός σίγουρα ένα βήμα μπροστά.



Aκριβέστατο????Στο χωριό (δεν θυμάμαι το όνομα) πρίν τα νταμάρια έλεγε ότι δεξιά έχει γήπεδο.....χωρίς να διευκρινίζει...μπάσκετ ή ποδοσφαίρου :shock: :P :P :P
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 26 Απρ 2005, 10:35

THANOS_KTM έγραψε:
SPY-JEROV6 έγραψε:Πέρα από την πλάκα όμως να πω κι εγώ ότι όλα ήταν πολύ καλά από πλευράς οργάνωσης, το road book ακριβέστατο και ο σχεδιασμός σίγουρα ένα βήμα μπροστά.



Aκριβέστατο????Στο χωριό (δεν θυμάμαι το όνομα) πρίν τα νταμάρια έλεγε ότι δεξιά έχει γήπεδο.....χωρίς να διευκρινίζει...μπάσκετ ή ποδοσφαίρου :shock: :P :P :P


Μα..... γήπεδο κρίκετ δεν ήταν.....(;;;)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό SPY-JEROV6 » 26 Απρ 2005, 10:38

Έχεις δίκιο να λες για αυτό το σημείο επειδή ήσουν με μηχανή και δεν είχες το χρόνο και την ευχέρεια να το παρατηρήσεις. Το road book, στις παρατηρήσεις, έλεγε στο ημιτελές γήπεδο. Την πατήσαμε κι εμείς.
Άβαταρ μέλους
SPY-JEROV6
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 26 Απρ 2005, 09:30
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ ΚΕΝΤΡΟ

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 26 Απρ 2005, 10:40

superspy έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:
SPY-JEROV6 έγραψε:Πέρα από την πλάκα όμως να πω κι εγώ ότι όλα ήταν πολύ καλά από πλευράς οργάνωσης, το road book ακριβέστατο και ο σχεδιασμός σίγουρα ένα βήμα μπροστά.



Aκριβέστατο????Στο χωριό (δεν θυμάμαι το όνομα) πρίν τα νταμάρια έλεγε ότι δεξιά έχει γήπεδο.....χωρίς να διευκρινίζει...μπάσκετ ή ποδοσφαίρου :shock: :P :P :P


Μα..... γήπεδο κρίκετ δεν ήταν.....(;;;)


Κρίκετ ήταν????Για αυτό το ψάχναμε καμμιά 10αριά μηχανάκια εεε???Που έχει φτάσει η επαρχία βρε παιδί μου???? :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 51 επισκέπτες