Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

2ος Αγώνας κυπέλλου Trail Ride-Raid 2005: Θήβα 24/4/2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Γκρίνιες !!!

Δημοσίευσηαπό geco » 20 Απρ 2005, 09:05

Ωραία!!!

Ανέβηκαν λίγο τα χιλιόμετρα, άλλαξαν λίγο οι κανονισμοί, άλλαξε λίγο ο συντελεστής (σε 1.5) και ήρθε η συντέλεια του κόσμου!

Ο ένας δεν μπορεί να ξυπνήσει πρωί, ο άλλος βαριέται τα χιλιόμετρα, ο τρίτος δεν μπορεί (γενικώς...), κάποιου ο κώλος του πονεί και πάει λέγοντας.

Επειδή πράγματι οι αναβάτες δεν λένε πολλά λόγια, (στο site), βομβαρδιζόμαστε από τους διάφορους "μαχητικούς τζιπάκηδες" που θέλουν τα πράγματα στα μέτρα τους και πάλι έχουν παράπονο!

Επειδή εκτός από 25 χρόνια αγωνιζόμενος έχω κάνει ακόμα περισσότερα σαν κριτής, τεχνικός έφορος, αλυτάρχης, αγωνοδίκης και οργανωτής αγώνων έχω διαπιστώσει διάφορα πράγματα όπως :

α. Οι πιό "κουλοί", συμπλεγματικοί, κακοδιάθετοι και προβληματικοί άνθρωποι που έχω γνωρίσει προέρχονται από τους αγωνιζόμενους αυτοκινήτου!

β. Υποψιάζομαι ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει και στα τζιποειδή !

γ. Οι "χεράδες" πάνε παντού ! Ότι όχημα και αν χρησιμοποιούν(Στα εύκολα, στα δύσκολα ,στα σφιχτά , στα χαλαρά,στα μεγάλα, στα μικρά, σε όλα)

δ. Εκτός από τους "χεράδες" υπάρχει στους αγώνες και άλλη σπουδαία κατηγορία οι "ψυχάρες". Αυτοί πάνε παντού (όχι απαραίτητα γρήγορα) με κέφι, χαρά, όρεξη και ενθουσιασμό άσχετα αν διαθέτουν "υπερόπλο" ή "χρέπι", η προτεραιότητά τους, συνήθως, είναι η διασκέδαση!

ε. Στην μοτοσυκλέττα έχουμε περισσότερους "γραφικούς" τύπους (π.χ. TAGRE) αλλά όλοι παίρνουμε τα πράγματα πιό ελαφρά ίσως γιατί υπάρχουν και σπουδαιότερα πράγματα από την προσωπική μας διάκριση και την σωματική μας ακεραιότητα!

Όλα τα παραπάνω αφορούν μιά μικρή μερίδα ανθρώπων (που χαλάει την εικόνα) και όχι τους πάντες. Γι'αυτό μην αρχίσετε τα "πύρινα" γράμματα και τις οργισμένες αντιδράσεις. Απλά θα επιβεβαιώσετε ότι ανήκετε στην κατηγορία αυτή!
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Γκρίνιες !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Απρ 2005, 10:03

Αφού ο καθένας ζητάει το "μακρύ του και το κοντό του" απο την οργάνωση....

ΛΟΙΠΟΝ:
DOC την επόμενη φορά – για το Βόλο, βάλε μια απλή 320 χιλιόμετρα (Αθήνα Βόλο - Ασφαλτο Εκκίνηση Παρασκευή 23:00) κάνε και 200 εκεί (εκκίνηση στις 04:00 Σάββατο) άλλη μια ανάποδα την Κυριακή (Εκκίνηση στις 05:00) και χώσε και μια απλή 320 για επιστροφή – ΜΕΣΩ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ρούμελη 2004) ΚΑΙ ΘΗΒΑΣ!

Όταν προσπαθείς να τους ευχαριστήσεις όλους τελικά δεν είναι ευχαριστημένος κανένας.

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ. ΑΜΑΝ ΠΙΑ!


:clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging:


Ουφ γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια γκρίνια

:clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging: :clubbed: :banging:


ΑΜΑΝ
Εικόνα Εικόνα
Εικόνα Εικόνα
Εικόνα Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Γκρίνιες !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Απρ 2005, 10:12

Ο DOC μου έστειλε μερικές φωτό απο τη διαδρομή:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Γκρίνιες !!!

Δημοσίευσηαπό alexandros » 20 Απρ 2005, 10:20

και επειδη μπορούμε να λέμε το μακρυ μας και το κοντο μας:

ελπίζω το λατομείο μαρμάρων να μην είναι μεσα στην διαδρομη και μου αποσπάσει την προσοχή..........

:P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Απρ 2005, 14:44

Φιλε geco (Γνωριστηκαμε στην ευβοια :D )

Η εμπειρια σου στο χωμα κανει την γνωμη σου σημαντικη ομως......

Μακραν απο εμενα να αφησω τα σχολια σου αναπαντητα :twisted: :twisted: :twisted:

Παμε λοιπον

Οι πιό "κουλοί",


Εδω ειμαι εγω εδω ομως.......

κακοδιάθετοι και προβληματικοί άνθρωποι που έχω γνωρίσει προέρχονται από τους αγωνιζόμενους αυτοκινήτου!


Δεν ειναι οι συναθλητες μου Θεωρω το ισχυρισμο σου μια κακη στιγμη και μονον........

Ανέβηκαν λίγο τα χιλιόμετρα, άλλαξαν λίγο οι κανονισμοί, άλλαξε λίγο ο συντελεστής (σε 1.5) και ήρθε η συντέλεια του κόσμου!


Ζηταμε σταθερους κανονισμους ...το βρισκεις κατακριτεο η παραλογο?

Επειδή πράγματι οι αναβάτες δεν λένε πολλά λόγια, (στο site), βομβαρδιζόμαστε από τους διάφορους "μαχητικούς τζιπάκηδες" που θέλουν τα πράγματα στα μέτρα τους και πάλι έχουν παράπονο!


Ακριβως το αντιθετο συμβαινει....επετρεψε μου να σε κατευθυνω στην ενοτητα "ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE" οπου εδω και καιρο δαιμονοποιουνται τα 4Χ4 γιατι χαλανε το παιχνιδι των μοτο!! Εγω και μερικοι ακομα απο τον χωρο των μοτο (Berg Alexandros...) που προσπαθουμε να συμβιβασουμε τα πραγματα ακουγομαστε γραφικοι!!!

Όλα τα παραπάνω αφορούν μιά μικρή μερίδα ανθρώπων (που χαλάει την εικόνα) και όχι τους πάντες. Γι'αυτό μην αρχίσετε τα "πύρινα" γράμματα και τις οργισμένες αντιδράσεις. Απλά θα επιβεβαιώσετε ότι ανήκετε στην κατηγορία αυτή!


Μπορεις να κατονομασεις αν θες....δεν υπαρχει προβλημα, αλλωστε ξερεις μονο οσους γραφουν εδω (pajo dista jdelis Landlover Antoni$ Pili lebteo tazmania κα) Αν αυτους εννοεις σε παρακαλω να με θεωρησεις γκρινιαρη μπας και ετσι ενταχθω και εγω στην ομαδα αυτη των πληρωματων που πραγματικα ζωγραφιζουν με 4Χ4 στο χωμα.

Δεν τα βρισκεις πυρινα ελπιζω :D και θα εκτιμουσα μια λογικη απαντηση




Φιλικα

Θοδωρης

ΥΓ
Γι'αυτό μην αρχίσετε τα "πύρινα" γράμματα και τις οργισμένες αντιδράσεις. Απλά θα επιβεβαιώσετε ότι ανήκετε στην κατηγορία αυτή!


Μονα-ζυγα δικα σου ε??? Πονηρουτσικο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Τελευταία επεξεργασία από tedos και 20 Απρ 2005, 18:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΕΠΙ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ...

Δημοσίευσηαπό doc » 20 Απρ 2005, 14:57

Έκτακτο Ανακοινωθέν!

Κατόπιν έντονων προβληματισμών περί των απόψεων στο forum, και προς απλοποίηση των μετρήσεων και χρονομετρήσεων, για να μην μπλέκεστε και σεις, αποφασίστηκαν τα κάτωθι:

1ον ΑΠΛΗ διαδρομή έως τη Θήβα, 70 χιλιομέτρων σε 2 ώρες για 2Τ και 4Χ4. ΜΩΤ 35 km/h - εγώ έκανα 53km/h με 2Τ, 43 km/h με 4Χ4. Ακολουθεί 3 λεπτά για την εκκίνηση επόμενου σκέλους.

2oν ΕΚΚΙΝΗΣΗ Ειδικής 141 χιλιομέτρων με ΜΩΤ 41 για 4Χ4, 44 για Raid, 48 για Rally, 50 για 2Τ. Θα υπάρχουν 2 ή 3 κρυφές μετρήσεις ΜΕ ΒΑΣΗ τον ΟΛΙΚΟ χρόνο και την ΟΛΙΚΗ απόσταση. ΔΗΛΑΔΗ: Αν για τα 4Χ4 έχεις χρόνο 3:26:56 για την ειδική και ενδιάμεσες μετρήσεις στην 1 και στην 2 ώρα, αν φτάσεις στην 1η μέτρηση σε 1:10' θα χρεωθείς 10 λεπτά ποινή. Συνεχίζεις από κει και φτάνεις στην 2η μέτρηση σε 1:58' ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ, χρεώνεσαι με 2 λεπτά προπορεία. Αν στην 3η μέτρηση πέσεις "μπαμ" στο χρόνο που έχεις υπολογίσει από την αρχή της ειδικής, δεν χρεώνεσαι ποινή.
Αυτό σημαίνει, ότι αν έχεις μια ατυχία στην αρχή, στην πρώτη μέτρηση θα δεχτείς κάποια ποινή, αλλά μετά θα έχεις την δυνατότητα να ανακάμψεις.

3ον ΑΠΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ, έως το Autofestival, που ακολουθεί αμέσως μετά το τέλος ειδικής, στο επόμενο ακέραιο λεπτό. 110 χιλιόμετρα σε 3 ώρες, ΜΩΤ 36,6 km/h - εγώ έκανα 49 km/h με 2T, 44 με 4Χ4
Η ΠΡΟΠΟΡΙΑ στον τερματισμό ΔΕΝ χρεώνεται!

Σημειώσεις:-Μετά τον τερματισμός ειδικής, στην αρχή του ΣΕΧ2 υπάρχει παράκαμψη που οδηγεί σε βενζινάδικο.
-Καθυστέρηση πάνω από 1 ώρα άφιξης στο ΣΕΧ1 (πάνω από 3ώρες δηλαδή)θέτει εκτός αγώνα τον συμμετέχοντα. Παραδίδει την κάρτα του και επιστρέφει από άσφαλτο. Η διοργάνωση δεν φέρει πλέον ευθύνη.
-Καθυστέρηση πάνω από 1h45' άφιξης από τον αναμενόμενο ιδανικό χρόνο στο τέλος της ειδικής, (πάνω από 5h12' δηλαδή) θέτει εκτός αγώνα τον συμμετέχοντα. Παραδίδει την κάρτα του και επιστρέφει από άσφαλτο. Η διοργάνωση δεν φέρει πλέον ευθύνη.
-Καθυστέρηση πάνω από 1 ώρα άφιξης στον τερματισμό (πάνω από 4ώρες δηλαδή) θέτει εκτός αγώνα τον συμμετέχοντα.

Αυτά!
Και δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα!
Σας ευχαριστώ
Τα λέμε το Σάββατο

DOC
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Απρ 2005, 15:08

Αρα οι ενδιαμεσες μετρησεις θα χρησιμοποιηθουν για ισοβαθμιες?? Ρωταω διοτι ειναι προφανες οτι στοχος ειναι η τελικη κρυφη μετρηση που σβυνει καθε ποινη...αρα οι ενδιαμεσες προφανως ξεκαθαριζουν την ισοβαθμια......καταλαβαινω σωστα?

Αυτό σημαίνει, ότι αν έχεις μια ατυχία στην αρχή, στην πρώτη μέτρηση θα δεχτείς κάποια ποινή, αλλά μετά θα έχεις την δυνατότητα να ανακάμψεις.


Αν η μετρηση ειναι κρυφη δεν ξερεις που μετρηθηκες αρα η δυνατοτητα ανακαμψης ειναι θεωρητικη και μονον! Πας με τις πορτες απο την αρχη χεζεις τις μετρησεις και προσεχεις μετα το 70% της διαδρομης (οπου λογικα θα ειναι η τελευταια μετρηση ) να πηγαινεις τουλιπα τουλιπα.

Εχω λαθος ρε παιδια?? Για πειτε οι πιο εμπειροι....εμενα το ιδιο μου ακουγεται με οτι τρεχαμε μεχρι σημερα!! Απλα αποκλειει απιθανες ισοβαθμιες και βαζει και λιγο "τα ζαρια" στο παιχνιδι αμα η μετρηση δεν ειναι πανω στην τουλιπα. ΟΚ ακουγεται


ΥΓ. Ψαχνει κανεις εμπειρο συνοδηγο?? Αν ναι στειλτε pm κατι εχω υποψιν μου
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Απρ 2005, 16:17

A. TEDOS θα τρέξεις;

tedos έγραψε:Αρα οι ενδιαμεσες μετρησεις θα χρησιμοποιηθουν για ισοβαθμιες?? Ρωταω διοτι ειναι προφανες οτι στοχος ειναι η τελικη κρυφη μετρηση που σβυνει καθε ποινη...αρα οι ενδιαμεσες προφανως ξεκαθαριζουν την ισοβαθμια......καταλαβαινω σωστα?



OXI δεν το έπιασες και μάλλον μπέρδεψες και τους άλλους!
Ο DOC δε σου είπε ότι ΑΝ φτάσεις στην τρίτη στο χρόνο σου, θα σβυστούν οι ποινές... που το είδες αυτό;

ΚΑΘΕ ΠΟΙΝΗ θα είναι αθροιστική - όπως πάντα- απλά θα σε μετρήσει σε πάνω απο ενα σημεία!
Στο παράδειγμα του απλώς σου λεεί ότι θα πάρεις 10 λεπτά καθυστέρησης στην αρχή αλλά μετά αν μετά ανοίξεις και τα καλύψεις θα πάρεις και 2 προπορίας!

ΠΧ
Εκκίνηση 00:00:00
Πρώτος έλεγχος
Θεωρητικά στην 01:00:00 -> έφτασες 01:10:00 πάρε 10:00 ποινη
Δευτερος έλεγος
Θεωρητικά στην 02:00:00 -> έφτασες 01:58:00 πάρε άλλα 02:00 ποινη + 10:00 (απο πρίν)=12:00
Τρίτος έλεγχος στις 03:26:56 -> έφτασες 03:26:56 ποινή 00:00

Σύνολο ποινών 10:00+02:00+00:00=12:00
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 21 Απρ 2005, 15:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 20 Απρ 2005, 16:33

A. TEDOS θα τρέξεις;


Οχι, αλλαζει κατι αυτο? Μηπως σημαινει οτι "σαμποταρω" τον αγωνα μαζι με αλλους "κακους"? Σπυρο μαλλον εκνευρισμενος εισαι....αλλοιμονο αν εσεις εχετε παραπονα απο το stratego team!!!!

ΚΑΘΕ ΠΟΙΝΗ θα είναι αθροιστική


Αυτο πραγματι αλλαζει τα πραγματα και αφου το λες εσυ ξερεις καλυτερα!
Παντως, συμφωνεις ελπιζω, δεν αναφερεται στο παραδειγμα, γι αυτο αλλωστε και....


Εχω λαθος ρε παιδια?? Για πειτε οι πιο εμπειροι....


Ευχαριστω για την βοηθεια.

ΥΓ Και στο κατω-κατω καλα τα λες...αφου δεν θα τρεξω τι καθομαι και γραφω ο μαλ@κας....ηδη απ οτι βλεπω πανω απο 60 οι συμμετοχες μοτο αρα εξαιρετα σχεδιαστηκε και μια χαρα θα παει. Καλη διασκεδαση λοιπον.
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό dista » 20 Απρ 2005, 21:38

Σωστή απόφαση φίλε Doc. Άξιζε μια δοκιμή αυτός ο τρόπος ποινών :P .

Ούτε εγώ θα τρέξω δυστυχώς, αν και το θέλω πολύ (φεύγω αύριο βράδυ για Κρήτη). Μπορώ όμως να ζητήσω μια διευκρίνηση, μιας και σίγουρα θα ενδιαφέρει τους υπόλοιπους αλλά και εμένα για τους υπόλοιπους αγώνες, χωρίς να με δείρετε ? :oops: :oops: :oops:

Οι μετρήσεις θα είναι σε τουλίπα ? Θα ανακοινωθούν τα χλμ (από- έως) που θα γίνουν οι μετρήσεις, όπως είχε προτείνει και ο aapo ? (τη γνώμη μου τη ξέρετε, ας αφήσουμε την τύχη να παίζει ρόλο σε άλλες στιγμές του αγώνα :shock: ).
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Pajo » 20 Απρ 2005, 22:48

tedos έγραψε:Παντως, συμφωνεις ελπιζω, δεν αναφερεται στο παραδειγμα, γι αυτο αλλωστε και....

Θοδωρη, δεν προσεξες μαλλον οτι ο DOC ελεγε στο τελευταιο παραδειγμα παντου "ΟΛΙΚΟ χρονο", "ΟΛΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ" και "ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΗΣ".
Ολα αυτα σημαινουν οτι θα προσπαθησουμε να εχουμε σταθερή ΜΩΤ για ολο το μηκος της διαδρομής. Οπως τα λεει και ο Superspy
Άβαταρ μέλους
Pajo
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2004, 20:05

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Απρ 2005, 22:59

tedos έγραψε:
A. TEDOS θα τρέξεις;


Οχι, αλλαζει κατι αυτο? Μηπως σημαινει οτι "σαμποταρω" τον αγωνα μαζι με αλλους "κακους"? Σπυρο μαλλον εκνευρισμενος εισαι....αλλοιμονο αν εσεις εχετε παραπονα απο το stratego team!!!!



Μάλλον εσύ είσαι εκνευρισμένος tedos..... (Ήταν η Α ερώτηση αλλά μάλλον το Α δεν ήταν αρκετά διαχωριστικό!) :shock:


Στα υπόλοιπα απλώς όταν κάνεις μια ερώτηση για κάτι που δεν είσαι σίγουρος, μην βασίζεσαι στην ερώτηση (γιαυτό που δεν γνωρίζεις) για να διαμορφώσεις ένα συμπέρασμα γιατί αυτό δεν είναι πάντα σωστό... :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό atlas » 20 Απρ 2005, 23:21

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!! ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΣ ΒΓΑΛΕΙ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΑ ΚΥΠΕΛΛΑ ΣΕ ΚΛΗΡΩΣΗ.
ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΖΑΝΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ . ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ .
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WRC. ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ .ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ ΠΟΥ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ. ΑΝ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ,ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ.
ΤΕΛΟΣ, ΟΙ ΕΤΙΚΕΤΕΣ ,ΤΖΙΠΑΔΕΣ ΜΗΧΑΝΑΤΟΙ ΚΟΥΛΟΙ ΤΥΦΛΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΖΙΠΑΔΕΣ. ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΥΡΝΑΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΕΡΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΠ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΛΕΠΡΟΣ;
Άβαταρ μέλους
atlas
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: 04 Μαρ 2005, 00:43
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΤΤΙΚΗ

Re: Γκρίνιες !!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 20 Απρ 2005, 23:33

alexandros έγραψε:και επειδη μπορούμε να λέμε το μακρυ μας και το κοντο μας:

ελπίζω το λατομείο μαρμάρων να μην είναι μεσα στην διαδρομη και μου αποσπάσει την προσοχή..........

:P :P :P :P


Ναι... μη χάσεις εσύ ευκαιρία..... ΜΕΓΑΛΟ-ΜΑΡΜΑΡΑ!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό jdelis » 21 Απρ 2005, 15:21

Ο τρόπος μέτρησης που περιγράφεται είναι ο μόνος σωστός μάλλον για πολλαπλές μετρήσεις (κάθε μία με τη ζητούμενη ΑΡΧΙΚΗ ΜΩΤ). Είναι μία καλή ευκαιρία να δούμε αν αυτό λειτουργήσει. Ειδικά αν οι ΜΩΤ είναι βατές είναι μία καλή λύση. Αν δε βγαίνουν είναι μάλλον θεωρητικό!

Οι απορίες που εκφράζονται δεν εκφράζουν απαραίτητα έλλειψη εμπιστοσύνης. Ο θεσμός είναι νέος και όλοι φυσιολογικά "ψάχνονται". Τα πράγματα δείχνουν όμως να πηγαίνουν σε μία κατεύθυνση.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 32 επισκέπτες