Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

2ος Αγώνας κυπέλλου Trail Ride-Raid 2005: Θήβα 24/4/2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό doc » 18 Απρ 2005, 18:19

Pajo έγραψε:
dista έγραψε:με πολλά και κρυφά σημεία μέτρησης οι ταχύτητες αυτές μου φαίνονται επικίνδυνες για τις διατηρείς σε όλα τα σημεία του αγώνα με απλά και χωρίς εξοπλισμό ασφαλείας αυτοκίνητα. Αν η διαδρομή είναι τέτοια που να επιτρέπει τέτοιες μέσες ταχύτητες τότε μάλλον ξεφεύγει από τον αγώνα πλοήγησης και αντοχής και πάει σε αγώνα ταχύτητας. Το παιχνίδι γίνετε ακόμη πιο επικίνδυνο από τη στιγμή που δηλώνετε ότι οι ταχύτητες αυτές είναι οριακά εφικτές.

Προσυπογραφω καθε λέξη!
Και η διαφορα της ΜΩΤ των raid? Εστω οτι εγω κι ο Tedos, που εχουμε ανακλινομενα μπακετ γινομαστε με αυτα πιο γρήγοροι (ΧΑΧΑΧΑ!!!). Αυτα κανουν και τα αυτοκινητα μας πιο ασφαλη ?!?!?! :(

Τι να πω...
Τουλαχιστον να ξεραμε προσεγγιστικα τα τμηματα που θα γινουν οι μετρησεις...

Το "τουλιπα-τουλιπα" με 44 δε μου αρεσει καθολου!
Μιά και ηδη πληρωσα τη συμμετοχη μου (πριν διαβασω τα παραπανω), θα ερθω και θα δω...

-----------------------------------------------------------
Αληθεια, η γενική πως θα διαμορφωθει?
Θα υπαρχει γενική?
Ο Κουτας που θα εχει "σκιστει" να παει με 44 και θα εχει αργοπορεια πχ 30" θα ειναι πισω απο τον ΧΧΧΧΧΧ στα "4χ4" που εφαγε 25" πηγαινοντας με 41?
Μηπως τις ποινες των "4χ4" θα τις προσαυξησετε με 7% ?
Μηπως θα μπουν και τα ραλλυ στη γενικη? :D :D :D


Θα σου πω τι να πεις: Ιδέες!
Ναι, ο Κουτάς θα είναι πίσω από τον ΧΧΧΧΧΧ. ΔΕΝ θα προσαυξηθούν οι ποινές. ΝΑΙ, θα μπουν και τα Rally στη γενική. Τι σε πειράζει? Η γενική πάντα ήταν άτυπη. Άλλωστε, είναι φυσικό ένα αυτοκίνητο Rally να τα καταφέρνει καλύτερα, για αυτό θα είναι και μπροστά στη γενική, για αυτό οτυ βάζουμε και υψηλότερους στόχους. Που το πρόβλημα? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Απλώς δίνουμε παραπάνω κύπελλα, που από ότι φαίνεται, θα πάρετε όλοι οι -πολλοί λίγοι συμμετέχοντες...
Το τουλίπα τουλίπα 44 δεν μου αρέςσει και μένα. Το σταθερό τέμπο όμως, μου αρέσει πολύ. Κι αν φας έστω και μια μεγάλη ποινή σε ένα κομμάτι και καθυστερήσεις στη μέτρηση, αλλά μετά συνεχίσεις με ρυθμό 44, η ποινή που θα πάρεις θα είναι μόνο από το πρώτο καμμάτι. Μου φαίνεται πιο δίκαιο.
Τα ανακλινόμενα καθίσματα και τα μπακετ, είναι θέμα κανονισμών. Με κάτι πρέπει να πορευόμαστε. ΣΑΦΩΣ και κάνουν το αυτοκίνητό σου παθητικά ασφαλέστερο -και καμιά φορά και ενεργητικά, αφού προσφέρουν καλύτερη σωματική στήριξη σε δύσκολες καταστάσεις, αφού μπορείς να ασχοληθείς μόνο με το τιμόνι! Σκέψου το.
Όσο για τη συμμετοχή σου, ειλικρινά δεν υπάρχει πρόβλημα, την παίρνεις πίσω όποτε θες

Να είστε καλά
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό tedos » 18 Απρ 2005, 18:22

Doc

Θα είναι λίγα, καθώς ο "πόλεμος" και η γκρίνια έχει φαίνεται πιάσει τόπο, και θα ξεκινήσουν πολύ πίσω.


Για ονομα του θεου μην μπαινεις και εσυ σε αυτη τη λογικη!! Τα 4Χ4 που ηταν να τρεξουν θα ερθουν. Καποιοι απο αυτους που δεν θα ερθουν εμποδιζονται απο ασχετες αιτιες (πχ εγω δουλευω στο πηλιο, ο dista θα ειναι Κρητη για δουλεια κλπ κλπ) Σιγουρα καποιοι μπορει να εχουν δραστηριοτητα στον αγωνα της Εκαλης και δεν μπορουν να συμμετεχουν. Μεχρι εκει ομως....ουτε πολεμοι ουτε γκρινιες...απλα ρε παιδια αποφασιστε και εσεις σε καποιες οριστικες ημερομηνιες!
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό doc » 18 Απρ 2005, 18:23

avatar έγραψε:
jdelis έγραψε: <clip - clip -clip> ... μπορείς να αφαιρέσεις τα καθίσματα και να τρέξεις στα νορμάλ... <clip - clip -clip>


Εγώ που έχω βάλει σέλα από μοντέλο 2003 (την touring :D ) σε Adventure του 2002 σε ποια κατηγορία πρέπει να τρέξω??? Και αν φοράω και μπουφάν με αεροθάλαμο?

ΥΓ : Το παραπάνω ήταν για να ευθυμήσουμε λίγο :D


Σου βρήκα λύση, που σου εξασφαλίζει και κυπελλάκι! Πάρε μαζί σου δυο σαμπρέλες, φούσκωσέ τες, και τρέξε στα quad!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό epital » 18 Απρ 2005, 19:26

alexandros έγραψε:καλημέρα και καλη εβδομάδα σε ολους τους φίλους Trail-riders !!

σήμερα Δευτέρα μπαίνουμε στην τελική ευθεία για τον αγώνα της Θήβας, ας αφήσουμε πίσω μας για λίγο την γκρίνια και ας επικεντρωθούμε σε αυτο το μεγάλο event των 320 χλμ.

μην ξεχνάμε οτι είναι η πρώτη φορά που γίνεται trail ride τεραστιων διαστασεων στην Αθήνα, και 2η φορά στην Ελλάδα μετά την περσινή Ροδόπη !!

ραντεβού την Κυριακή στο autofestival !!


φιλικά σε όλους

αλέξανδρος ψωφάκης




Που ήσουνα την Κυριακή τετράτροχο pac-man?? :smackbottom:

Ακουσες για 400 χλμ.προπόνηση και την έκανες?? :^o
η επόμενη μέρα
.....θα είναι νύχτα
Άβαταρ μέλους
epital
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: 01 Φεβ 2004, 23:07
Τοποθεσία: ΑΙΓΑΛΕΩ

Δημοσίευσηαπό forester » 18 Απρ 2005, 20:42

markd έγραψε:
forester έγραψε:
jdelis έγραψε:
markd έγραψε:ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προφανώς θεωρείς πως η αγωνιστική σου εμπειρία σου δίνει το δικαίωμα να μιλάς απαξιωτικά για τους οργανωτές και μάλιστα εκ των προτέρων...

Οι υπόλοιποι τουλάχιστον που διαφωνούν τεκμηριώνουν σοβαρά και με επιχειρήματα τις θέσεις τους.



Σωστός ο κ. Δελής!!!


Στον κ. Δελή απάντησα πιό πάνω.
Και να σου πω οτι το "ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ" πάει στις αντιδράσεις και όχι στην οργάνωση.


Έχεις δίκιο, απλά απάντησα πριν διαβάσω την απάντησή σου στην τελευταία σελίδα.
Συγνώμη.
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό avatar » 19 Απρ 2005, 06:09

epital έγραψε:
alexandros έγραψε:καλημέρα και καλη εβδομάδα σε ολους τους φίλους Trail-riders !!

σήμερα Δευτέρα μπαίνουμε στην τελική ευθεία για τον αγώνα της Θήβας, ας αφήσουμε πίσω μας για λίγο την γκρίνια και ας επικεντρωθούμε σε αυτο το μεγάλο event των 320 χλμ.

μην ξεχνάμε οτι είναι η πρώτη φορά που γίνεται trail ride τεραστιων διαστασεων στην Αθήνα, και 2η φορά στην Ελλάδα μετά την περσινή Ροδόπη !!

ραντεβού την Κυριακή στο autofestival !!


φιλικά σε όλους

αλέξανδρος ψωφάκης




Που ήσουνα την Κυριακή τετράτροχο pac-man?? :smackbottom:

Ακουσες για 400 χλμ.προπόνηση και την έκανες?? :^o


Έγκυρες δημοσιογραφικές πηγές επιβεβαιώνουν ότι ηγείτω γουρουνοπαρέας στη διαδρομή του Αττικού :evil:
KTM Adventure 640
KTM EXC 250
Sponcored by Χρέπια.gr
Άβαταρ μέλους
avatar
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 11:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 19 Απρ 2005, 07:08

avatar έγραψε:
epital έγραψε:
alexandros έγραψε:καλημέρα και καλη εβδομάδα σε ολους τους φίλους Trail-riders !!

σήμερα Δευτέρα μπαίνουμε στην τελική ευθεία για τον αγώνα της Θήβας, ας αφήσουμε πίσω μας για λίγο την γκρίνια και ας επικεντρωθούμε σε αυτο το μεγάλο event των 320 χλμ.

μην ξεχνάμε οτι είναι η πρώτη φορά που γίνεται trail ride τεραστιων διαστασεων στην Αθήνα, και 2η φορά στην Ελλάδα μετά την περσινή Ροδόπη !!

ραντεβού την Κυριακή στο autofestival !!


φιλικά σε όλους

αλέξανδρος ψωφάκης




Που ήσουνα την Κυριακή τετράτροχο pac-man?? :smackbottom:

Ακουσες για 400 χλμ.προπόνηση και την έκανες?? :^o


Έγκυρες δημοσιογραφικές πηγές επιβεβαιώνουν ότι ηγείτω γουρουνοπαρέας στη διαδρομή του Αττικού :evil:


καλημέρααααααα !!!!

epital δεν το ήξερα, θα ειχα ερθει σίγουρα, άλλωστε ημουν ''αττικο'' βουνο......

φίλε avatar εσείς ήσασταν στο ποτάμι ???? εμεις συνεχίσαμε μεχρι τη μαλακάσα ! ήταν όμορφα !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό avatar » 19 Απρ 2005, 07:58

alexandros έγραψε:φίλε avatar εσείς ήσασταν στο ποτάμι ???? εμεις συνεχίσαμε μεχρι τη μαλακάσα ! ήταν όμορφα !!


Ναι, εμείς ήμασταν αλλά δεν σας προλάβαμε. Φάγαμε λίγο χρόνο με το λάστιχο και μετά κόλλησα και εγώ στις λάσπες ... ε ... τόσες θερμίδες χάσαμε .. έπρεπε να τις αναπληρώσουμε με παϊδάκια :P
KTM Adventure 640
KTM EXC 250
Sponcored by Χρέπια.gr
Άβαταρ μέλους
avatar
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 11:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό markd » 19 Απρ 2005, 12:34

Θέλω να δηλώσω άλλον συνοδηγό.
Θα το κάνω στον τεχνικό έλεγχο;
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό superspy » 19 Απρ 2005, 12:48

markd έγραψε:Θέλω να δηλώσω άλλον συνοδηγό.
Θα το κάνω στον τεχνικό έλεγχο;


Καλύτερα -αν τον γνωρίζεις- να το κάνεις τώρα στο 210 2851300 (ζήτα τον Προβιά)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Roadbook

Δημοσίευσηαπό ullyses » 19 Απρ 2005, 12:57

doc έγραψε:φωτογραφίες από την διαδρομή.

DOC

Αυτό


:roll: εεεεμμμμμ ...... πολύ θα ήθελα να δώ φωτό να πάρω καλύτερη εικόνα από τις απαιτήσεις....

Φχαριστώ.... :wink:
ullyses
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: 29 Μαρ 2005, 13:15
Τοποθεσία: στον δρόμο για την.....Ιθάκη

Δημοσίευσηαπό markd » 19 Απρ 2005, 13:00

superspy έγραψε:
markd έγραψε:Θέλω να δηλώσω άλλον συνοδηγό.
Θα το κάνω στον τεχνικό έλεγχο;


Καλύτερα -αν τον γνωρίζεις- να το κάνεις τώρα στο 210 2851300 (ζήτα τον Προβιά)

Τελευταία στιγμή θα το μάθω.
Θα έχω πρόβλημα;
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Απρ 2005, 19:02

Τελευταία στιγμή θα το μάθω.
Θα έχω πρόβλημα;[/quote]

Όχι, εντάξει. Θα τα πούμε Σαββάτο
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Roadbook

Δημοσίευσηαπό doc » 19 Απρ 2005, 19:20

ullyses έγραψε:
doc έγραψε:φωτογραφίες από την διαδρομή.

DOC

Αυτό


:roll: εεεεμμμμμ ...... πολύ θα ήθελα να δώ φωτό να πάρω καλύτερη εικόνα από τις απαιτήσεις....

Φχαριστώ.... :wink:


ok θα έχεις
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό tedos » 19 Απρ 2005, 19:52

Διαβαζοντας τον ειδικο κανονισμο βλεπω οτι ο αγωνας μετραει με συντελεστη 1,5 :? Μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι αφου δεν ειναι διημερος??
Φαινεται λιγο αδικο για την βαθμολογια, ιδιαιτερα για εμας που δουλειες μας κρατανε μακρια...... :? :?
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 120 επισκέπτες