Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

2ος Αγώνας κυπέλλου Trail Ride-Raid 2005: Θήβα 24/4/2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό tagre » 21 Απρ 2005, 23:45

Στην Πευκων απεναντι απο το Γυμνασιο,μπροστα απο ενα μαγαζι με ρουχα εκει που παρκαρουν κανα δυο τζιπ.Δεν ξερω αν εισθε παρεα.Εγραφε το ενα stratero και ειπα να απευθυνω χαιρετισμο ως καλος γειτων
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό geco » 22 Απρ 2005, 01:57

tedos έγραψε:Φιλε geco (Γνωριστηκαμε στην ευβοια :D )

Η εμπειρια σου στο χωμα κανει την γνωμη σου σημαντικη ομως......

Μακραν απο εμενα να αφησω τα σχολια σου αναπαντητα :twisted: :twisted: :twisted:

Παμε λοιπον

Οι πιό "κουλοί",


Εδω ειμαι εγω εδω ομως.......

κακοδιάθετοι και προβληματικοί άνθρωποι που έχω γνωρίσει προέρχονται από τους αγωνιζόμενους αυτοκινήτου!


Δεν ειναι οι συναθλητες μου Θεωρω το ισχυρισμο σου μια κακη στιγμη και μονον........

Ανέβηκαν λίγο τα χιλιόμετρα, άλλαξαν λίγο οι κανονισμοί, άλλαξε λίγο ο συντελεστής (σε 1.5) και ήρθε η συντέλεια του κόσμου!


Ζηταμε σταθερους κανονισμους ...το βρισκεις κατακριτεο η παραλογο?

Επειδή πράγματι οι αναβάτες δεν λένε πολλά λόγια, (στο site), βομβαρδιζόμαστε από τους διάφορους "μαχητικούς τζιπάκηδες" που θέλουν τα πράγματα στα μέτρα τους και πάλι έχουν παράπονο!


Ακριβως το αντιθετο συμβαινει....επετρεψε μου να σε κατευθυνω στην ενοτητα "ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE" οπου εδω και καιρο δαιμονοποιουνται τα 4Χ4 γιατι χαλανε το παιχνιδι των μοτο!! Εγω και μερικοι ακομα απο τον χωρο των μοτο (Berg Alexandros...) που προσπαθουμε να συμβιβασουμε τα πραγματα ακουγομαστε γραφικοι!!!

Όλα τα παραπάνω αφορούν μιά μικρή μερίδα ανθρώπων (που χαλάει την εικόνα) και όχι τους πάντες. Γι'αυτό μην αρχίσετε τα "πύρινα" γράμματα και τις οργισμένες αντιδράσεις. Απλά θα επιβεβαιώσετε ότι ανήκετε στην κατηγορία αυτή!


Μπορεις να κατονομασεις αν θες....δεν υπαρχει προβλημα, αλλωστε ξερεις μονο οσους γραφουν εδω (pajo dista jdelis Landlover Antoni$ Pili lebteo tazmania κα) Αν αυτους εννοεις σε παρακαλω να με θεωρησεις γκρινιαρη μπας και ετσι ενταχθω και εγω στην ομαδα αυτη των πληρωματων που πραγματικα ζωγραφιζουν με 4Χ4 στο χωμα.

Δεν τα βρισκεις πυρινα ελπιζω :D και θα εκτιμουσα μια λογικη απαντηση




Φιλικα

Θοδωρης

ΥΓ
Γι'αυτό μην αρχίσετε τα "πύρινα" γράμματα και τις οργισμένες αντιδράσεις. Απλά θα επιβεβαιώσετε ότι ανήκετε στην κατηγορία αυτή!


Μονα-ζυγα δικα σου ε??? Πονηρουτσικο :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Φίλε Θοδωρή,

και βέβαια τα σχόλιά σου δεν είναι "πύρινα". Αντίθετα θα τα χαρακτήριζα ευγενικά και πολιτισμένα σε σχέση με τον οξύ τόνο του δικού μου post.

Σίγουρα δικαιούσαι μιά λογική απάντηση και αυτό προσπαθώ να κάνω εδώ.

Το να αφήσεις ασχολίαστα τα λεγόμενά μου μάλλον απίθανο θα ήταν αφού ήδη έχεις 1430 δημοσιεύσεις (!!!)

Στους "κουλούς" περιλαμβάνομαι και εγώ αφού μετά από τόσα χρόνια η συγκομιδή μου σε διακρίσεις είναι πολύ πενιχρή!

Κακοδιάθετους , συμπλεγματικούς κλπ αρνητικά, λέω σαφώς ότι έχω γνωρίσει αγωνιζόμενους αυτοκινήτου (Ταχύτητας, Ραλλύ, αναβάσεων, sprint, φόρμουλας, dragster, drift show, δεξιοτεχνιών, κλασσικών και ότι άλλο ξεχνάω).

Λέω ακόμη ότι ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ πως κάτι τέτοιο συμβαίνει και στα "τζιποειδή".

(Αν υποψιαστώ πως εννοείς εμένα, ... θα πεθάνω !!!) Και αναφέρομαι σε άτομα που επιδιώκουν να κάνουν σαμποτάζ στα rally raids και τον Spy με κάθε θεμιτό και αθέμιτο τρόπο !

Δεν θεωρώ κατακριτέο και παράλογο το να θέλετε να μάθετε τις λεπτομέρειες των κανονισμών. Είναι όμως υπερβολικό το να θέλετε να μάθετε σε ποιό σημείο θα κρύβονται οι κριτές με απόκλιση 15cm πάνω-κάτω !!! Πρέπει να υπάρχει μέτρο ! (Δεν συμμερίζομαι το "Παν μέτρον άχρηστον" !!!)

Δεν δαιμονοποίησα τα 4Χ4 γιά την αλλαγή του χαρακτήρα των T.R.
Αντίθετα καλωσόρισα τους τετράτροχους στό είδος αυτό των αγώνων. Δέν με ενόχλησαν πουθενά, το αντίθετο με άφησαν όλοι να περάσω στα δύσκολα (που ευνοούν τις μοτο), σταμάτησαν όποτε είχα πτώση ή έξοδο να ρωτήσουν άν είμαι ΟΚ και μου χαμογελάνε όποτε συναντιόμαστε σε εκκίνηση,διαδρομή και τερματισμό. Θέλω όμως και μονοπάτια γαμώτο!!!
Ας έχουν σε κάποια μέρη χωριστές διαδρομές ! Δεν μου φταίνε εμένα τα αυτοκίνητα ούτε και σε κανέναν άλλο πιστεύω.

Αυτά τα ολίγα και είμαι στη διάθεση σου γιά ότι θελήσεις !

Φιλικά

Γιώργοςι
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό tedos » 22 Απρ 2005, 06:49

tagre έγραψε:Στην Πευκων απεναντι απο το Γυμνασιο,μπροστα απο ενα μαγαζι με ρουχα εκει που παρκαρουν κανα δυο τζιπ.Δεν ξερω αν εισθε παρεα.Εγραφε το ενα stratero και ειπα να απευθυνω χαιρετισμο ως καλος γειτων


Και καλα κανεις! Μιλας για τον Vagelis (ειναι το μαγαζι του) με το γνωστο μουσταρδι χρεπι του Stratego! :D :D :D
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό vagelis » 22 Απρ 2005, 07:34

tagre έγραψε:Στην Πευκων απεναντι απο το Γυμνασιο,μπροστα απο ενα μαγαζι με ρουχα εκει που παρκαρουν κανα δυο τζιπ.Δεν ξερω αν εισθε παρεα.Εγραφε το ενα stratero και ειπα να απευθυνω χαιρετισμο ως καλος γειτων


Γεια σου γειτονα ,οποτε θελεις ελα για καφε,ειμαι εδω απο το πρωι μεχρι το βραδι.
THE BEST 4X4XFAR

SIII 88 YELLOW HREPI

EΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΤΑ
ΝΕΚΡΟΙ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΝΩΘΕΙΤΑΙ.
ΛΑΖΑΡΕ ΠΡΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.
Άβαταρ μέλους
vagelis
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2521
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2003, 07:58
Τοποθεσία: N.Iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό teroulas » 22 Απρ 2005, 08:21

Να ερθουμε κι εμείς ή θα τον πιούμε με αλάτι ?
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Απρ 2005, 09:55

Πσσσ. το μαμήσατε το θέμα.... αν θέλετε συναντήσεις και άλλα υπάρχει σχετική εννότητα.....
ΕΔΩ είναι για τον αγώνα... ουστ.... παλιόγατες!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 22 Απρ 2005, 10:03

Ρε παιδιά ο έλεγχος το Σάββατο είναι και τεχνικός αυτή την φορά?Θα πρέπει να πάμε και τα μηχανάκια?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό doc » 22 Απρ 2005, 10:31

THANOS_KTM έγραψε:Ρε παιδιά ο έλεγχος το Σάββατο είναι και τεχνικός αυτή την φορά?Θα πρέπει να πάμε και τα μηχανάκια?


Όχι, έλα με το Octavia εσύ!
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 22 Απρ 2005, 10:58

doc έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:Ρε παιδιά ο έλεγχος το Σάββατο είναι και τεχνικός αυτή την φορά?Θα πρέπει να πάμε και τα μηχανάκια?



Όχι, έλα με το Octavia εσύ!


ΟΚ...θα έρθω να τα....στήσουμε....θα κάνουμε ειδική στο parking :lol:
:D
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό forester » 23 Απρ 2005, 20:53

Καλό αγώνα αύριο!!!!
Δυστυχώς, παρότι ξερογλυφόμουνα για συμμετοχή, ούτε συνο0δηγός δεν κατεβαίνω.... :cry: :cry: :cry: :cry:
Αντε, θα τα πούμε από κοντά, στο ...Πήλιο!!!
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 24 Απρ 2005, 17:50

Ακόμα στο δρόμο είστε πουλάκια μου;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες