Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

1ος Αγώνας Κυπέλλου Trail Ride 2005-Ευβοια: Εντυπώσεις

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ !

Δημοσίευσηαπό alexandros » 24 Μαρ 2005, 19:00

μπλα μπλα μπλα ... ... ...

αμ σας το ειπα βρε παιδια, παρτε επιτελους ενα 4ροδο να δειτε τι ομορφα που ειναι !! χι χι !! (προσυλητισμος λεγεται??)

μην ντρέπεστε, θα σας δωδω το δικο μου για μια βολτα (εσυ σπυρο κατσε υσηχος, πηρες βολτα εσυ !!)

χα χα !! πλακα κανω ετσι !!


παντως μετα απο τις τοσες βολτες μεχρι τωρα θα ηθελα να πω μοναχα οτι οι γουρουνες συνδυαζουν την οδηγικη απολαυση της μοτοσυκλετας και του αυτοκινητου μαζι, σιγουρα δεν πεφτεις τοσο ευκολα οπως οταν ''χασεις'' το μπροστινο σου απο λιγη λασπη ή ενα μικρο λουκι που ''τρεχει'' μαζι με τον δρομο, αλλα μπορεις να ''βγεις'' απο τον δρομο πανευκολα πανω στο drift με την ιδια ευκολια που μπορεις να πεσεις με την μηχανη.

τα ανοιχτα κομματια ειναι στα υπερ της
τα στενα και κλειστα στα μειον της



Υς να με θυμηθητε, ο ζουπερζπαι θα το δωσει το ΚΤΜι του και θα ερθει με 4ροδο καποια στιγμη, ειμαι σιγουρος για αυτο !
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ !

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Μαρ 2005, 19:23

Berg έγραψε:
geco έγραψε:Ο αναβάτης είναι από τις συνθήκες πολύ πιό ευάλωτος και παίρνει πολύ περισσότερα ρίσκα!!! Αυτό όμως τον κάνει πιό κεφάτο, πιό χαβαλέ, πιό τολμηρό και αγαπάει την ζωή και την περιπέτεια με μεγαλύτερο πάθος.


Ρε σύ Γιώργο με την μοτο νιώθω πιό μεγάλη ασφάλεια παρά με τα 4x4! :oops: :oops: :oops:

Ασε που τα Husaberg :P :P σου δίνουν ακόμα μεγαλύτερη :razz: :lol: :shock: :oops:

Καλό τριήμερο. Πάνω Καστοριά γιατί έχει Πανελλήνιο Enduro. :D :D :D

Σπυράκο δεν έχει καταλάβει ότι το ΚΤΜ προσπαθεί να καταστραφεί από μόνο του :shock: :shock: Πέτα το το ρημάδι και πάρε ένα Husaberg επιτέλους. :bang:


Κοίτα να προσέχεις τα νέρα... μην σκουρίασει το χέρι σου...

Σχετικά με τα Berg.. Θέλω -Θέλω -Θέλω....
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 24 Μαρ 2005, 19:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ !

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Μαρ 2005, 19:25

alexandros έγραψε:μπλα μπλα μπλα ... ... ...

αμ σας το ειπα βρε παιδια, παρτε επιτελους ενα 4ροδο να δειτε τι ομορφα που ειναι !! χι χι !! (προσυλητισμος λεγεται??)

μην ντρέπεστε, θα σας δωδω το δικο μου για μια βολτα (εσυ σπυρο κατσε υσηχος, πηρες βολτα εσυ !!)

χα χα !! πλακα κανω ετσι !!


παντως μετα απο τις τοσες βολτες μεχρι τωρα θα ηθελα να πω μοναχα οτι οι γουρουνες συνδυαζουν την οδηγικη απολαυση της μοτοσυκλετας και του αυτοκινητου μαζι, σιγουρα δεν πεφτεις τοσο ευκολα οπως οταν ''χασεις'' το μπροστινο σου απο λιγη λασπη ή ενα μικρο λουκι που ''τρεχει'' μαζι με τον δρομο, αλλα μπορεις να ''βγεις'' απο τον δρομο πανευκολα πανω στο drift με την ιδια ευκολια που μπορεις να πεσεις με την μηχανη.

τα ανοιχτα κομματια ειναι στα υπερ της
τα στενα και κλειστα στα μειον της



Υς να με θυμηθητε, ο ζουπερζπαι θα το δωσει το ΚΤΜι του και θα ερθει με 4ροδο καποια στιγμη, ειμαι σιγουρος για αυτο !


Εσυ πανί δεν θα μας πείς τις εντυπώσεις σου;
Αλλά ξέχασα! :banging:

Είχες το νου σου μη τυχόν και σου κλείσει κατά λάθος το γκάζι!

(Άσχετο αλλά…. που είναι ο Tsunami και ο Gorgorofteros;)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ !

Δημοσίευσηαπό superspy » 24 Μαρ 2005, 19:49

Τον Kosdros τον είδατε παρέα με τους πυροσβέστες;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό kosdros » 24 Μαρ 2005, 20:06

Tον είδα, τον είδα! :D

Δεν πιστεύω να νομίζεις ότι εγώ σε γκαντέμιασα! :roll:
kosdros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 06 Μαρ 2004, 17:26

Δημοσίευσηαπό tazmania » 25 Μαρ 2005, 02:08

superspy έγραψε:...

Αναγνωρίζω το Lada του Κωνσταντόπουλου, πλησιάζω κοντά κοιτώ τον δεξί τροχό, αρχίζει να πηγαίνει δεξιά: Α... ωραία, με είδανε και κάνουν στην άκρη να περάσω να μην τρώω σκόνη.
Ανοίγω γκάζι για αριστερά αλλά γαμώτ... το μάτι στον αριστερό τροχό και ο εγκέφαλος να δίνει σήμα ότι... κάνει αριστερά και εεεεεερχεται... πάφ... αγόρασα και ένα θάμνο για το σπίτι....
Ωραία τώρα έχουμε και λουλουδικό για τη γυναίκα....

Τους φτάνω πάρακατω... Πιάνουμε την κουβέντα: έχει σπάσει το ακρόμπαρο και... ο ένας τροχός κοιτά δεξιά και ο άλλος όπου θέλει...
Ρε Tazmania έπρεπε να το είχα καταλάβει, αφού έτρεχες εσύ! Πάμε για μπύρες τώρα!


...


Τουλάχιστον, έχουμε δικαιώματα στο οικοπεδάκι ή έστω στον κήπο ή @ρχίδι@ :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό markd » 25 Μαρ 2005, 08:54

Και τώρα κάτι ΑΣΧΕΤΟ!!!!
Προς τους οργανωτές:
Είναι καιρός να δώστε και κανένα μεταλιάκι αναμνηστικό και σε αυτούς που τερματίζουν.
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό alexandros » 26 Μαρ 2005, 09:10

ο ζουπερζπαι εγραψε:
Εσυ πανί δεν θα μας πείς τις εντυπώσεις σου;


χα χα !

εκτος απο την τελεια οργανωση των υπευθυνων !! αξιοι !! και την υπεροχη διαδρομη (οση απο αυτη ειδα) κατα τα αλλα δεν υπαρχει κατι το οποιο δεν μου αρεσε, εκτος απο τον ζουπερζπαι που με γεμισε με απιστευτη σκονη για περιπου 60 χλμ που ηταν μπροστα μου ...

τα πρωτα χιλιομετρα πετρας ηταν καθοριστικα για την τακτικη που ακολουθησα σε ολον τον αγωνα (δεν αντεχα να το σπασω παλι)
σε καποια σημεια αναρωτιομουν πως μπαινουν τα αυτοκινητα με 2 τονους βαρος και 300 αλογα σε αυτες τις στροφες με το γκρεμι απο κατω, αλλα φανταστηκα πως ο καθενας στο ειδος του και ο λουμιδης στους καφεδες του ...

ο σπυρος με ''επιασε'' στο 45χλμ περιπου και απο εκεινη την στιγμη χωρις πιεση απο τον ιδιο η απο εμενα συνεχιζαμε μια ο ενας μπροστα μια ο αλλος (αναλογο το κομματι κλειστο η ανοιχτο αφηνε ο ενας τον αλλον να φυγει μπροστα) μεχρι και σε σημειο να φωναζουμε οταν ο προπορευομενος εκανε λαθος !!

ο ρυθμος της βολτας που καναμε οστοσο ηταν γρηγορος και καλος και ηθελα να πω παλι οτι οχι μονο δεν πιεζομασταν ο ενας απο τον αλλον αλλα πηγαιναμε μαζι διαβαζοντας και οι 2 και κοιταζοντας σε πιο σημειο θα μπορουσαμε να ξεφυγουμε χωρις υπερβολες και ασκοπες υπερπροσπαθειες.

ο οποιος, συνεχιζω, και στα 2 βενζιναδικα μου την ''εκανε'' και γεμιζε πρωτος αν και εγω ειχα ηδη μπει.
στο 1ο ανεφοδιασμο δεν ειπε κουβεντα και εξαφανιστικε με την ταπα του ρεζερβουαρ σχεδον ανοιχτη χα χα, στο δευτερο εκτος οτι με περασε μεσα στο βενζιναδικο για να παρει πρωτος αντλια μου παρατησε παρακαλω την αντλια μου αφημενη στο εδαφος στα 3 μετρα μακρυα απο εμενα !!! ναι ναι ναι !! αλλα εκει νομιζω πως ''παιχτηκαν'' ολα αφου η κυρια βενζινου πληρωθηκε τα διπλα χρηματα για τις βενζινες που βαλαμε.

στην συνεχεια και εχοντας φυγει πρωτος βοηθησε πολυ η ανοιχτη διαδρομη και οι τουμπες του ζουπερζπαι για να γινει η ''διαφορα'' μας.

στο κομματι το τελευταιο οπου ξαναπερναγαμε απο την ιδια διαδρομη εκανα ενα λαθακι που στοιχισε περι τα 9-10 χλμ και μετα τερματισμος ηρεμα και ωραια.

εαν δεν ειχε πεσει εκεινες τις 2 φορες θα ηταν σιγουρα μπροστα μου και πρωτος με διαφορα, αφου υπηρξαν σημεια οπου το ΚΤΜ ''εχανε'' μπροστινο στις στροφες αλλα ο ιδιος σαν να μην συμβαινει τιποτα απλα διορθωνε, το ξαναεβαζε σε γραμμη και συνεχιζε απλα και μονο με το σπαρταρισμα της διορθωσης που εκανε με το σωμα του ..... αντε γεια !!

αλλα αυτοι οι αγωνες εχουν ακριβως αυτην τη μαγεια της γρηγορης οδηγησης, της σβελτης πλοηγησης και περα απο τις αντοχες του καθενος απο εμας την αξιοπιστια του οχηματος που ''λιωνεις''

χαιρετισμους σε ολους και υπομονη μεχρι το επομενο
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

More ΦΩΤΟ ???

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 28 Μαρ 2005, 16:35

Γεια σας χωμάτινοι φίλοι μου !!!!!
Υπάρχουν άλλες φωτογραφίες από την Εύβοια εκτός από αυτές του galery;
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

More ΦΩΤΟ ???

Δημοσίευσηαπό Vassili@s » 29 Μαρ 2005, 10:06

Σημερά με έπιασε να γεμίζω τα κουτάκια του site με μπλαμπλά

ίσως γιατί ετοιμάζομαι ψυχολογικά για το επόμενο παιχνιδι
γιατί το προηγούμενο άστο ήτανε σπαστήρι.

Λέγοντας αυτά συγχαίρω για ακόμη μια φορά
όσους πέρνουν μέρος στα κοινά και έχουν απέξω τα μυαλά.

για όσους συμμετήχαν μπράβο μας κι ειμαστ΄ακόμα ζωντανοί στη σκηνή σαν rock συγκρότημα....

είστε ωραίοι όλοι!!!!!

Τέρμα το break συνεχίστε το γράψιμο...
αν κανένας θνητός έγραψε τον αγώνα και την ανασκόπηση από το supersport το Σαββάτο θα τον παρακαλούσα να μου δάνειζε την κασσέτα να την αντιγράψω.
Vassili@s
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 30 Δεκ 2004, 10:18
Τοποθεσία: Ν.ΣΜΥΡΝΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό markd » 30 Μαρ 2005, 18:43

superspy έγραψε:Μερικές φωτό ... (απο ... τις 365 που έχουμε... αύριο θα αρχίσει το upload - τώρα είμαι σπίτι με PSTN :roll: )


Έχουμε δει τις 189. Που είναι οι υπόλοιπες;
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό Ekali4x4Club » 02 Απρ 2005, 15:05

169 νεες φωτογραφίες από τον αγώνα:

http://www.4x4ekaliclub.gr/asp/gr/event ... sp?topic=6

Προσφορα του Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ekali4x4Club
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 19 Ιαν 2005, 13:22

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 18 επισκέπτες