Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

1ος Αγώνας Κυπέλλου Trail Ride 2005-Ευβοια: Εντυπώσεις

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Μαρ 2005, 19:46

Ύστερα από τα παραπάνω σχόλια σχετικά με την "δροσιστική" μου στάση, ανακοινώνω:

Α. Το συγκεκριμένο σημείο, θεώρησα ότι ήταν "ότι πρέπει" για να ξεπλύνω τις λάσπες και τα χόρτα από την προηγούμενη "αγορά" μου, λίγο έξω από το Μύστρο (όπου κατά σύμπτωση με χαιρέτησε ο KosDros, τρεις ακριβώς στροφές πιο πριν(!!)

Β. Επίσης με την ευκαιρία κύριε SPULSE σας ενημερώνω ότι έχω πλέον ΚΑΙ φωτογραφίες του οικοπέδου για το οποίο έχουμε διαφορές.

Γ. Θα προτείνω την επόμενη φορά "ειδική" κατηγορία για το Stratego Team με ΜΩΤ βραδυπορίας 1,2 ΧΛΜ. Τα χιλιόμετρα της διαδρομής θα είναι τόσα (~8760+), ώστε μέχρι να τελειώσετε, να γίνει η εκκίνηση του επόμενου αγώνα - το 2006 και εμείς να κάνουμε ένα Cross Country στο μέγεθος Dakar!
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 21 Μαρ 2005, 19:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 21 Μαρ 2005, 19:50

superspy έγραψε:Ύστερα από τα παραπάνω σχόλια σχετικά με την "δροσιστική" μου στάση, ανακοινώνω:

Α. Το συγκεκριμένο σημείο, θεώρησα ότι ήταν "ότι πρέπει" για να ξεπλύνω τις λάσπες και τα χόρτα από την προηγούμενη "αγορά" μου, λίγο έξω από το Μύστρο (όπου κατά σύμπτωση με χαιρέτησε ο KosDros, τρεις ακριβώς στροφές πιο πριν(!!)

Β. Επίσης με την ευκαιρία κύριε SPULSE σας ενημερώνω ότι έχω πλέον ΚΑΙ φωτογραφίες του οικοπέδου για το οποίο έχουμε διαφορές.

Γ. Θα προτείνω την επόμενη φορά "ειδική" κατηγορία για το Stratego Team με ΜΩΤ βραδυπορίας 1,2 ΧΛΜ. Τα χιλιόμετρα της διαδρομής θα είναι τόσα, ώστε μέχρι να τελειώσετε, να γίνει η εκκίνηση του επόμενου αγώνα - το 2006 !


Δεν θα σου κάτσει, θα φτάσουμε με πολύυυυυ προπορεία :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Μαρ 2005, 19:52

tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:Ύστερα από τα παραπάνω σχόλια σχετικά με την "δροσιστική" μου στάση, ανακοινώνω:

Α. Το συγκεκριμένο σημείο, θεώρησα ότι ήταν "ότι πρέπει" για να ξεπλύνω τις λάσπες και τα χόρτα από την προηγούμενη "αγορά" μου, λίγο έξω από το Μύστρο (όπου κατά σύμπτωση με χαιρέτησε ο KosDros, τρεις ακριβώς στροφές πιο πριν(!!)

Β. Επίσης με την ευκαιρία κύριε SPULSE σας ενημερώνω ότι έχω πλέον ΚΑΙ φωτογραφίες του οικοπέδου για το οποίο έχουμε διαφορές.

Γ. Θα προτείνω την επόμενη φορά "ειδική" κατηγορία για το Stratego Team με ΜΩΤ βραδυπορίας 1,2 ΧΛΜ. Τα χιλιόμετρα της διαδρομής θα είναι τόσα, ώστε μέχρι να τελειώσετε, να γίνει η εκκίνηση του επόμενου αγώνα - το 2006 !


Δεν θα σου κάτσει, θα φτάσουμε με πολύυυυυ προπορεία :twisted: :twisted:


Και να συμπληρώσω..... ότι οι ποινή προπορείας θα είναι να κάνετε ξανά τον αγώνα μέχρι να.... την πετύχετε!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 21 Μαρ 2005, 19:59

Γ. Θα προτείνω την επόμενη φορά "ειδική" κατηγορία για το Stratego Team με ΜΩΤ βραδυπορίας 1,2 ΧΛΜ. Τα χιλιόμετρα της διαδρομής θα είναι τόσα (~8760+), ώστε μέχρι να τελειώσετε, να γίνει η εκκίνηση του επόμενου αγώνα - το 2006 και εμείς να κάνουμε ένα Cross Country στο μέγεθος Dakar!




Kανενα προβλημα...θα κατεβασουμε την αχτυπητο τριδυμο των οδηγων μας 4wd-beba & vagelis & tazlady! Πλοηγοι αντιστοιχως οι tedos dista tazmania!!! :twisted: :twisted: :twisted: Mολις τερματισουμε με το καλο βαζουμε πανω τους φρεσκους οδηγους και παιρνουμε εκκινηση .....για το 2006!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 21 Μαρ 2005, 20:00

superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:Ύστερα από τα παραπάνω σχόλια σχετικά με την "δροσιστική" μου στάση, ανακοινώνω:

Α. Το συγκεκριμένο σημείο, θεώρησα ότι ήταν "ότι πρέπει" για να ξεπλύνω τις λάσπες και τα χόρτα από την προηγούμενη "αγορά" μου, λίγο έξω από το Μύστρο (όπου κατά σύμπτωση με χαιρέτησε ο KosDros, τρεις ακριβώς στροφές πιο πριν(!!)

Β. Επίσης με την ευκαιρία κύριε SPULSE σας ενημερώνω ότι έχω πλέον ΚΑΙ φωτογραφίες του οικοπέδου για το οποίο έχουμε διαφορές.

Γ. Θα προτείνω την επόμενη φορά "ειδική" κατηγορία για το Stratego Team με ΜΩΤ βραδυπορίας 1,2 ΧΛΜ. Τα χιλιόμετρα της διαδρομής θα είναι τόσα, ώστε μέχρι να τελειώσετε, να γίνει η εκκίνηση του επόμενου αγώνα - το 2006 !


Δεν θα σου κάτσει, θα φτάσουμε με πολύυυυυ προπορεία :twisted: :twisted:


Και να συμπληρώσω..... ότι οι ποινή προπορείας θα είναι να κάνετε ξανά τον αγώνα μέχρι να.... την πετύχετε!


Ξέρω και που μένεις, εάν αυτό σου λέει κάτι :wink: :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Μαρ 2005, 20:03

tazmania έγραψε:Ξέρω και που μένεις, εάν αυτό σου λέει κάτι :wink: :twisted: :twisted: :twisted:


:assshaking: :flames: :givemebeer: :haha:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 21 Μαρ 2005, 20:22

PJD έγραψε:Και το αρνητικοτερο ολων!! Ενα μεγαλο μπραβο σε ενα ασπρο Land Rover του εκαλη club. Μας προσπερασε σε μια στροφη (ειμασταν σταματημενοι γιατι ειχε πεσει ενας με μοτο) και πραγματικα παγωσαμε!Λεσ και δεν υπηρχαμε καν. Μας ειχε δει πολυ ωρα πριν αλλα...Ντροπη!


Κριμα παντως γιατι ειχαμε πιστεψει πως τα πραγματα ειναι ακινδυνα στους μεικτους αγωνες τζιπ και μηχανων. Απο εχτες ομως πειστικαμε για το αντιθετο. Σιγουρα κατι θα πρεπει να γινει στο επομενο αγωνα.Ας φυγουν τουλαχιστον πρωτοι και ας πηγαινουν οπως θελουν.



Φιλε ''TSiTas'',

Αναφερόμενως στο άσπρο Land Rover το οποίο ήταν το μόνο που λάμβανε μέρος απο τη Λέσχη 4χ4 Εκάλη, και παρόλο που υπάρχει και μια ειρωνεία στο κείμενό σου, πρέπει να σου πώ, πως πράγματι συνάντησα σε κάποιο σημείο της διαδρομής μία μηχανη πεσμένη, με τον αναβάτη της να προσπαθεί να την σηκώσει. Μαζι μ'αυτόν άλλες δύο μηχανές που απλά κοίταζαν την προσπάθεια του πρώτου. Απορώ πραγματικά γιατί αναφέρεις ότι παγώσατε τη στιγμή που κ'εγώ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ και περίμενα μεχρι να σηκώσει την μηχανή και να την κάνει στην άκρη για να ανοίξει ο δρόμος και να μπορέσω να περάσω, όπως κ'εγινε. Να είσαι σίγουρος οτι αν υπήρχε υποψία τραυματισμού για τον αναβάτη, μέχρι και τον αγώνα θα σταμάταγα.(ίσως κάποιος κοινός γνωστός, αν υπάρχει να στο επιβεβαιώσει) Απορώ επίσης γιατι δεν αναφέρεις τα πραγματικά γεγονότα, και μιλάς σα να έβαλα μηχανή και αναβάτη κάτω από το τζίπ. Μήπως! λέω μήπως δεν σου αρέσουν οι μεικτοί αγώνες; γιατί διαφωνώ πλήρως με την άποψη σου για την μη συνύπαρξει μηχανών και τζίπ. Πιστεύω οτι ο χθεσινός αγώνας έδειξε οτι οι μεικτοί αγώνες έχουν μέλλον.


Φιλικά

Παναγιώτης Δημόπουλος


:shock: :shock: :shock:

Φιλε TSiTas

Για το ηθος του Π. Δημοπουλου σαν αγωνιζομενου πολλοι απο εμας με τα 4χ4 εχουμε να πουμε τα καλυτερα. Και φυσικα δεν προκειται για χτεσινο οδηγο αλλα για εναν απο τους πλεον εμπειρους αγωνιζομενους.

Βεβαιως καταλαβαινω οτι το να βλεπεις το "τερας" που οδηγει να ερχεται ακομη και στα 50 μετρα και να μην ξερεις αν σε εχει δει να σταματησει ειναι ψαρωτικο και πανω στην ενταση του αγωνα μπορει πραγματι να δημιουργησει λαθος εντυπωσεις. Ισως κατι τετοιο να συνεβει....

ΥΓ Και κανει και ενα θορυβο το γαμημ@νο.... λες παει με περασε απο πανω....:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μαρ 2005, 20:26

Aπό την θέση του συνοδηγού

Η διαδρομή πρέπει να ήταν καλή, (δεν την είδα γιατί χάζεβα το ΒΡΩΜΟΒΙΒΛΙΟ και το Terratrip). :oops:

Η ψυχούλα μου πήγε αρκετές φορές στην κούλουρη με την οδήγηση που έκανε ο LittleDevil :evil: Παίδας.

Κρύωσα λίγο από το aircondition που είχε βάλει, (μια που είχαμε τα παράθυρα κλειστά λόγω σκόνης). :twisted: :twisted:

Λόγω της πολλής πέτρας κούναγε αρκετά το Pajero και δεν μπορούσα να δω καθαρά το DVD που είχε βάλει να δούμε στην οθόνη. :shock: :shock:

Άσε που σκονίστηκε και το δερμάτιο σαλόνι :!: :!:

Πολύ χλιδή ρε παιδάκι μου. :D :D :D

Αν θα το ξανακάνω :?: :?: :?:

Η απάντηση στον επόμενο αγώνα.

Μπράβο σε οργάνωση και συμμετέχοντες πάντα τέτοια.

Υ.Γ. Ας μην σταματάγαμε για κατούρημα και θα βλέπατε ποιός θα ήταν μπροστά. (04:30 λεπτά καπέλο = 500 ml κατούρημα). Καλά που δεν έχουμε και προστάτη :lol: :lol: :lol:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Berg » 21 Μαρ 2005, 20:40

PAPARAZZI

Συνελήφθει γνωστός πρώην δίτροχος και νύν τετράτροχος να χαλβαδιάζει γουρουνίτσα :twisted: :twisted:

Εικόνα

Στην φωτό μαζί του και ο γνωστός ξελογιαστής Alexandros :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Μαρ 2005, 20:44

Berg έγραψε:Aπό την θέση του συνοδηγού

Η διαδρομή πρέπει να ήταν καλή, (δεν την είδα γιατί χάζεβα το ΒΡΩΜΟΒΙΒΛΙΟ και το Terratrip). :oops:

Η ψυχούλα μου πήγε αρκετές φορές στην κούλουρη με την οδήγηση που έκανε ο LittleDevil :evil: Παίδας.

Κρύωσα λίγο από το aircondition που είχε βάλει, (μια που είχαμε τα παράθυρα κλειστά λόγω σκόνης). :twisted: :twisted:

Λόγω της πολλής πέτρας κούναγε αρκετά το Pajero και δεν μπορούσα να δω καθαρά το DVD που είχε βάλει να δούμε στην οθόνη. :shock: :shock:

Άσε που σκονίστηκε και το δερμάτιο σαλόνι :!: :!:

Πολύ χλιδή ρε παιδάκι μου. :D :D :D

Αν θα το ξανακάνω :?: :?: :?:

Η απάντηση στον επόμενο αγώνα.

Μπράβο σε οργάνωση και συμμετέχοντες πάντα τέτοια.

Υ.Γ. Ας μην σταματάγαμε για κατούρημα και θα βλέπατε ποιός θα ήταν μπροστά. (04:30 λεπτά καπέλο = 500 ml κατούρημα). Καλά που δεν έχουμε και προστάτη :lol: :lol: :lol:


Κυρίες (είναι και η Ελένη στο παιχνίδι...) και Κύριοι ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ....

Τα Trail Ride έχουν εξ ορισμού μοτοσικλέτες ... αλλά.... θα μείνουμε απο αναβάτες:

Α. Ο "βαμμενος" Berg την έκανε με ελαφρά πηδηματακια σε τουτου και βλέπει και DVD (πιθανον Paris Dakar έτσι για πώρωση) την ώρα του αγώνα, πίνει το (πάντα φρέσκο απο το κούνημα) φραπέ του, δε σκονίζεται και είναι και αραχτός και light στη δερματούμπα του!
Α... και εντάξει μωρε.... εκεί που χασμουριόταν, ψιλοφοβήθηκε και λίγο (για παρηγοριά σε όσους παίζουν το ... κεφαλάκι-χέρι-πόδι κλπ με τα αλογάκια τους!)

Β. Ο Κουτάς, μέχρι την Παρασκευή θα "έπαιζε" με μοτο - τελικά την έκανε με 4Χ4 και ζαχαρώνει και τα Quad

Γ. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ ψιλοκοιτάω τα γουρουνάκια - πιο ασφαλή, α-τε-λεί-ω-το drift και πάνε τον κώλο τους....

Δ. Αρκετές "σταθερές αξίες" (βλέπε Tsunami, Gorgorofterous κλπ) ούτε φωνή - ούτε ακρόαση...

Που βαδίζουμε;
Θα βγάλει η ΚΤΜ γουρούνα;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό PJD » 21 Μαρ 2005, 21:02

tedos έγραψε:
PJD έγραψε:Και το αρνητικοτερο ολων!! Ενα μεγαλο μπραβο σε ενα ασπρο Land Rover του εκαλη club. Μας προσπερασε σε μια στροφη (ειμασταν σταματημενοι γιατι ειχε πεσει ενας με μοτο) και πραγματικα παγωσαμε!Λεσ και δεν υπηρχαμε καν. Μας ειχε δει πολυ ωρα πριν αλλα...Ντροπη!


Κριμα παντως γιατι ειχαμε πιστεψει πως τα πραγματα ειναι ακινδυνα στους μεικτους αγωνες τζιπ και μηχανων. Απο εχτες ομως πειστικαμε για το αντιθετο. Σιγουρα κατι θα πρεπει να γινει στο επομενο αγωνα.Ας φυγουν τουλαχιστον πρωτοι και ας πηγαινουν οπως θελουν.



Φιλε ''TSiTas'',

Αναφερόμενως στο άσπρο Land Rover το οποίο ήταν το μόνο που λάμβανε μέρος απο τη Λέσχη 4χ4 Εκάλη, και παρόλο που υπάρχει και μια ειρωνεία στο κείμενό σου, πρέπει να σου πώ, πως πράγματι συνάντησα σε κάποιο σημείο της διαδρομής μία μηχανη πεσμένη, με τον αναβάτη της να προσπαθεί να την σηκώσει. Μαζι μ'αυτόν άλλες δύο μηχανές που απλά κοίταζαν την προσπάθεια του πρώτου. Απορώ πραγματικά γιατί αναφέρεις ότι παγώσατε τη στιγμή που κ'εγώ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ και περίμενα μεχρι να σηκώσει την μηχανή και να την κάνει στην άκρη για να ανοίξει ο δρόμος και να μπορέσω να περάσω, όπως κ'εγινε. Να είσαι σίγουρος οτι αν υπήρχε υποψία τραυματισμού για τον αναβάτη, μέχρι και τον αγώνα θα σταμάταγα.(ίσως κάποιος κοινός γνωστός, αν υπάρχει να στο επιβεβαιώσει) Απορώ επίσης γιατι δεν αναφέρεις τα πραγματικά γεγονότα, και μιλάς σα να έβαλα μηχανή και αναβάτη κάτω από το τζίπ. Μήπως! λέω μήπως δεν σου αρέσουν οι μεικτοί αγώνες; γιατί διαφωνώ πλήρως με την άποψη σου για την μη συνύπαρξει μηχανών και τζίπ. Πιστεύω οτι ο χθεσινός αγώνας έδειξε οτι οι μεικτοί αγώνες έχουν μέλλον.


Φιλικά

Παναγιώτης Δημόπουλος


:shock: :shock: :shock:

Φιλε TSiTas

Για το ηθος του Π. Δημοπουλου σαν αγωνιζομενου πολλοι απο εμας με τα 4χ4 εχουμε να πουμε τα καλυτερα. Και φυσικα δεν προκειται για χτεσινο οδηγο αλλα για εναν απο τους πλεον εμπειρους αγωνιζομενους.

Βεβαιως καταλαβαινω οτι το να βλεπεις το "τερας" που οδηγει να ερχεται ακομη και στα 50 μετρα και να μην ξερεις αν σε εχει δει να σταματησει ειναι ψαρωτικο και πανω στην ενταση του αγωνα μπορει πραγματι να δημιουργησει λαθος εντυπωσεις. Ισως κατι τετοιο να συνεβει....

ΥΓ Και κανει και ενα θορυβο το γαμημ@νο.... λες παει με περασε απο πανω....:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



Φίλε Θοδωρή σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και να είσαι σίγουρος ότι τα αισθήματα είναι αμοιβαία όχι μόνο για σένα, αλλα γιά όλοι την
Stratego Adventure Team.

Πιστεύω κ'εγώ πως πρέπει να εχεί δημιουργηθεί λάθος εντύπωση στον φίλο.

Όσο για το "τέρας" εντάξει μη το παρακάνουμε κι'ολας, :oops: από θόρυβο.... οκ θα συμφωνήσω καλός και δυνατός είναι. :)
PJD
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 21 Μαρ 2005, 18:14
Τοποθεσία: Π. Πεντέλη

Δημοσίευσηαπό markd » 21 Μαρ 2005, 21:27

Υπήρχαν και κάτι κάμερες κατα τόπους.
Πού και πώς θα δούμε τις φάτσες μας;
Το πηρα το ρημαδι!
Άβαταρ μέλους
markd
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 5349
Εγγραφή: 07 Μαρ 2005, 21:26
Τοποθεσία: ή εδώ ή εκεί

Δημοσίευσηαπό alexandros » 22 Μαρ 2005, 09:04

Κυρίες (είναι και η Ελένη στο παιχνίδι...) και Κύριοι ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ....
Τα Trail Ride έχουν εξ ορισμού μοτοσικλέτες ... αλλά.... θα μείνουμε απο αναβάτες:
Α. Ο "βαμμενος" Berg την έκανε με ελαφρά πηδηματακια σε τουτου και βλέπει και DVD (πιθανον Paris Dakar έτσι για πώρωση) την ώρα του αγώνα, πίνει το (πάντα φρέσκο απο το κούνημα) φραπέ του, δε σκονίζεται και είναι και αραχτός και light στη δερματούμπα του!
Α... και εντάξει μωρε.... εκεί που χασμουριόταν, ψιλοφοβήθηκε και λίγο (για παρηγοριά σε όσους παίζουν το ... κεφαλάκι-χέρι-πόδι κλπ με τα αλογάκια τους!)
Β. Ο Κουτάς, μέχρι την Παρασκευή θα "έπαιζε" με μοτο - τελικά την έκανε με 4Χ4 και ζαχαρώνει και τα Quad
Γ. Η αλήθεια είναι ότι και εγώ ψιλοκοιτάω τα γουρουνάκια - πιο ασφαλή, α-τε-λεί-ω-το drift και πάνε τον κώλο τους....
Δ. Αρκετές "σταθερές αξίες" (βλέπε Tsunami, Gorgorofterous κλπ) ούτε φωνή - ούτε ακρόαση...
Που βαδίζουμε;
Θα βγάλει η ΚΤΜ γουρούνα;


8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[

ωπ ! επ ! ωπ ! γεια σας, ακουσα κάτι ??

κυρίες και κύριοι (γεια σου Ελένη)

σε απαντηση όλων αυτων ηθελα να πω 2 λογακια...
ναι ο κύριος berg την έκανε λιγακι
ναι ο κύριος κουτάς χαζευει γουρουνακια
ναι ο superspy τρεχει στο γουρουνοκυπελλο με γουρουνα
ναι ο tsunami & gorgorofterouuuuuus θελουν αλλα δεν μιλανε χα χα !!
ναι η ΚΤΜ βγάζει γουρούνες ναι ναι ναι ειναι αληθεια, βγαζει μια ευρωπαικη εταιρεια τα σασι και μετα κατοπιν παραγγελιας με κοστος περιπου 20.000€ σου βαζει το 525 ή οποιο αλλο θελετε πχ Husaberg ή VOR κλπ κλπ
τωρα τελευταια μαλιστα βγαλαν το, γκρρρ γκρρ συγνωμη για το λαιμο μου, ΚΤΜ 950 ADVENTURE σε 4 τροχους σε ασφαλτινη εκδοση με 190χλμ τελικη ... :shocked: :shocked: :shocked: αντε γεια σας.

και λεω εγω τωρα, αφου σας τρωει ο :moon: :moon: :moon: γιατι δεν κανετε το βημα που εκανε ο πολυ καλος μου φιλος Σταυρος (πρων XR650) και ο επισης καλος μου φιλος Σαββας (AFRICA 750) ?????? :-k :-k

μηπως φτασουμε του χρονου να εχουμε και αλλους απο την αλλη πλευρα του ποταμου χωρις βρεγμενα μοτερ και μηχανακια λουτσα, λεω βρε παιδια, ουτε πεφτουν, ουτε γλιστρανε, ουτε τουμπαρουν (περιπου παντα ε ε ε )

αυτα ειχα να πω , ουφ , σας κουρασα αλλα για δειτε το .... και τα ξαναλεμε

υς berg, θελω την φωτο με τον κουτά........... χι χι !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Vassili@s » 22 Μαρ 2005, 10:38

[/quote]

Kανενα προβλημα...θα κατεβασουμε την αχτυπητο τριδυμο των οδηγων μας 4wd-beba & vagelis & tazlady! Πλοηγοι αντιστοιχως οι tedos dista tazmania!!! :twisted: :twisted: :twisted: Mολις τερματισουμε με το καλο βαζουμε πανω τους φρεσκους οδηγους και παιρνουμε εκκινηση .....για το 2006!!! :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]

Φιλέ θοδωρή :P

σε αυτή την κατηγορία ερχόμαστε και ΄μεις γιατί προχθές φτάσαμε στα οριά μας :oops: και όχι τίποτε άλλο δεν αντέχουν τα ζελοφάν. :roll:

Εχω βρεί όμως κάτι αγωνιστικά (ζελοφάν) στο internet για να μην τερματίζουμε σαν μαδημένοι. :razz:

Βασίλης - Άρης - Σπύρος
RAV4 ΄04 ασημί ή ΄00 μπλέ
αλλά πάντα με ζελοφάν γυαλισμένοι. :D :D :D
Vassili@s
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 30 Δεκ 2004, 10:18
Τοποθεσία: Ν.ΣΜΥΡΝΗ, ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό jdelis » 22 Μαρ 2005, 11:00

Pajo έγραψε:Ναι. Δεν επαθαν τιποτα γιατι ειχαν "αεροπορικες" ζωνες και rollcage.
Τουμπαρε στην κατηφορα του μεγαλου ποταμιου (αν καταλαβα καλα) στον Προυνό.

Τελικά υπήρξαν τρεις τούμπες. Ένα rally, ένα regularite και ένα της οργάνωσης. :shock:

Ευτύχημα πως και τα τρία είχαν roll cage (το πρώτο αυτονόητα). Ευτυχής σύμπτωση...; Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Υπάρχει και η λογική πως όταν έχω περισσότερη ασφάλεια ανεβάζω και ρυθμό, οπότε και η άτυχη στιγμή είναι πιο κοντά. Όλοι οι επιβαίνοντες δεν είχαν ούτε γρατζουνιά. Δεν ισχύει το ίδιο βέβαια και για τα αυτοκίνητα, αλλά το πρώτο είναι που μετράει.

Προσοχή στην ασφάλεια. Όσοι δεν έχουν κάποια πρόσθετη πρέπει να είναι πολύ συγκρατημένοι. Και όσοι συμμετέχουν τακτικά πρέπει να αρχίσουν σοβαρά να σκέφτονται την αναβάθμισή της. Ανακλινόμενα μπάκετ, ζώνες 4 σημείων και ένα roll bar είναι τα ελάχιστα απαιτούμενα για να παίξει κανείς χωρίς άγχος.
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 34 επισκέπτες