Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΛΛΑΓΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE???

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό avatar » 04 Απρ 2005, 12:12

Ας πάρουμε ένα παράδειγμα ενός απλού ερασιτέχνη ...

Έχει 1 μηχανή γιατί δεν μπορεί να έχει και δεύτερη (κόστος αγοράς, parking κτλ κτλ)

Με αυτή τη μηχανή πάει στη δουλειά του, πάει τα ταξίδια του στις διακοπές του και πάει και κανένα trail ride όποτε μπορεί.

Ας υποθέσουμε ότι διοργανώνεται ένα TRR τον, π.χ 300 km.

Μόνο για λάστιχα και το στοιχειώδες service θα χρειαστεί πάνω από 200 euro μετά τον αγώνα ... είπαμε, μία μηχανή έχει ο άνθρωπος και πρέπει τη δευτέρα να πάει και στη δουλειά του.

Και άντε και το TRR να ξεκινάει μακρυά από εκεί που μένει. Αν δεν έχει trailer την έβαψε.

Δεν ξέρω πόσοι είναι σε αυτή την κατάσταση αλλά σίγουρα τους είναι δύσκολο να ακολουθήσουν τις εξελίξεις ... ίσως γι' αυτό γκρινιάζουν στο να υπάρξει ΚΑΙ κάτι σαν τα παλιά TR ...
Άβαταρ μέλους
avatar
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 11:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 04 Απρ 2005, 13:19

avatar συμφωνω μαζί σου αλλα μηπως εμεις που δεν εχουμε δευτερο μηχανακι αλλα ενα και μοναδικο που το οποιο ειναι και το μεσον μεταφορας μας δεν μας νοιαζει και τοσο για τα Trail Ride και λεμε, δεν βαριεσαι, οταν ειναι κοντα και βολικα τοτε θα παω ?? γενικα το λεω avatar, οχι σε εσενα προσωπικα ! (για αποφυγη παρεξηγησεων)

αλλα απο την αλλη για αυτους που τα TR ειναι η ορεξη τους και τους νοιαζει να ειναι ή μαλλον να γινουν (γιατι μιλαμε για φρεσκα γεγονοτα ετσι) πιο οργανωμενα και πιο ομορφα να κρινουν απαραιτητες αυτες τις εξελιξεις ?!?

ενταξει δηλ γιατι να μην ''ανεβει'' ο θεσμος εκει που πρεπει ?

το που πρεπει το κρινουμε εμεις οι ιδιοι με το να πηγαινουμε σε αυτα

παντως το γεγονος οτι σε ενα χρονο εχουν γινει οι φοβερες αλλαγες και εξελιξεις στα TR εγω προσωπικα το βρισκω εντυπωσιακο και με ''φτιαχνει'' η ιδεα οτι τοσοι διοργανωτες ριχνουν ''μεσα'' και χρονο και χρημα και ορεξη για να περνουμε εμεις αυτο το σουπερ αποτελεσμα, τωρα αν θελω να παω σιγα και για βολτα, ας το κανω, δεν μου ειπαν ποτε κατι αντιθετο απο αυτο ουτε και μου υπαγορευσε κανεις τον τροπο και τον ρυθμο που θα επιλεγω στην οδηγηση μου..

αλλωστε και χωρις παρεξηγηση, νομιζω πως ολοι ημαστε ερασιτεχνες σε αυτο το θεσμό.
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό avatar » 04 Απρ 2005, 13:34

alexandros έγραψε:ενταξει δηλ γιατι να μην ''ανεβει'' ο θεσμος εκει που πρεπει ?


Ο θεσμός πολύ καλά έκανε και ανέβηκε και μακάρι να ανέβει κι άλλο.

Απλά φοβάμαι ότι υπάρχει αρκετός (?) κόσμος που δεν μπορεί πλεον να ακολουθήσει το θεσμό και δεν έχει εναλλακτική.

Δε θέλει νομίζω κανείς να γυρίσουν τα TR εκεί που ήταν ... απλά μια στο τόσο να διοργανωθεί και κάτι πιο "πρόχειρο" για αυτούς που δεν μπορούν να ακολουθήσουν τη νέα μορφή
Άβαταρ μέλους
avatar
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 11:49
Τοποθεσία: Αθήνα

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ TRAIL RIDE

Δημοσίευσηαπό tagre » 05 Απρ 2005, 22:44

ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΜΕ ΜΟΤΟ ΣΤΑ ΤΡΕΙΛ ΡΕΙΝΤ
Φιλοι Τ.Riders Μοτοσυκλετιστες ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΤΟΥ Τ.Ρ. ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ ΚΑΙ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ -ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΕΚΘΕΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ-ΝΑ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΑΝ ΘΑ
ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΤΕ Η ΟΧΙ.
1)ΤΟ Τ.Ρ. ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ 1986, ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΩΣΤΑΚΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΕΙΧΕ
ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ ΑΣΦΑΛΤΙΝΟ ΚΑΙ ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΜΗΜΑ(ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΑΥΤΟ;),ΚΑΙ ΜΕΤΡΟΥΣΕ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΧΡΟΝΟ! Η Α'ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ Τ.Ρ.ΜΕ 7 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
ΚΟΣΤΙΖΕ 30 ΔΡΧ., ΚΑΙ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΗΤΑΝ 17 ΧΙΛΟΜΕΤΡΑ! ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ
ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ...
2)Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟΥ Τ.Ρ. ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΑΣ
ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ, ΓΙΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΗΠΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ.ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ- ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗ
ΔΟΥΛΕΙΑ,ΛΕΓΑΜΕ.ΓΙ'ΑΥΤΟ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΟ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ
ΑΠΕΥΘΥΝΟΤΑΝ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΕΝΟΣ ΕΝΤΟΥΡΟ Η ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ
ΓΡΗΓΟΡΟΪ:ΝΑ ΤΟ 'ΦΧΑΡΙΣΤΙΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΠΑΡΕΑ,ΛΕΓΑΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ. ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΗΤΑΝ Η ΤΑΒΕΡΝΑ Η ΟΙ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ. ΤΑ ΚΥΠΕΛΛΑ
ΔΕΝ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΑΝΤΑ Ο ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ. ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΕΣ(...ΟΙ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ),ΟΙ ΔΙΚΑΒΑΛΛΟΙ,ΟΙ ΚΟΠΕΛΛΙΕΣ,ΤΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ, ΤΑ ΠΙΟ
ΠΑΛΙΑ, ΤΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΚΟΚ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΤΕ ΠΗΡΕ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ
ΩΣ Ο ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟΣ....ΠΟΛΥΤΕΚΝΟΣ!!
ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΆ;
ΤΟ ΠΡΩΤΟ Τ.Ρ. ΤΟΥ 2005(ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ) ΠΕΡΙΕΛΑΜΒΑΝΕ ΜΟΤΟ,ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ 4Χ4 .ΧΩΡΙΣ
ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, OFF ROΑD ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ
ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΔΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ.ΛΟΓΩ ΛΑΣΠΗΣ ΟΜΩΣ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ.ΤΑ 169 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
ΑΝΑΛΥΘΗΚΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΡΟΛΟ 7 ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ 55 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ,ΚΑΙ ΣΕ 181 ΝΤΑΜΑΚΙΑ. ΤΑ
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΜΕΤΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ
ΕΦΤΑΣΑΝ
ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 100 ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 150 ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ.ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ 4Χ4
ΤΟ ΔΡΟΜΟΒΙΒΛΙΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙ Ο ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ
ΜΕ ΧΙΛΙΑ, ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ Ο ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΟΒΕΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ
ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΚΑΙ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ.
ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΓΙΑ 186 ΧΙΛ. ΕΙΧΑΜΕ ΡΟΛΟ 9μ.ΚΑΙ 05εκ ΚΑΙ 270 ΝΤΑΜΑΚΙΑ ΣΕ
ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΟΠΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ "ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ" ΔΟΥΛΕΨΕ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ
ΩΣΤΕ ΕΦΤΑΣΑΝ-ΚΑΛΥΨΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 12ο ΑΝΑΒΑΤΗ.....! ΟΣΟΙ ΖΗΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΜΕ
ΤΖΙΠ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ, ΜΕ ΣΥΝΝΕΦΑ ΣΚΟΝΗΣ, ΜΕ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ (ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ
ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΠΟ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΖΙΠΑΔΕΣ),ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΘΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΤΕ
ΣΩΟΙ ΚΑΙ ΑΒΛΑΒΕΙΣ!!!!
ΤΩΡΑ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ;
1)ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ 40 ΕΥΡΩ(13.600ΔΡΧ.),ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΟΝΤΑΡΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ Τ.Ρ. ΓΙΑ
ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ 150ΧΙΛ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΜΕ
ΕΜΕΙΣ...(ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ).ΕΛΑΤΕ ΣΤΙΣ 5.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ
ΓΑΛΑ (=ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Τ'ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΛΕΓΕΤΕ Η ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ), ΚΑΙ ΘΑ
ΚΙΝΔΥΝΕΨΕΤΕ ΜΟΝΟ 6.30 ΩΡΕΣ. ΔΗΛ.ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΣΤΙΣ 7.15 ΚΑΙ
ΝΥΧΤΩΝΕΙ ΣΤΙΣ 20.30 ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ -ΛΕΝΕ-ΣΤΙΣ 13.30. Γ-Ι-Α-Τ-Ι;;;
2)320 ΧΙΛ ΣΕ 6,5 ΩΡΕΣ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΗ ΧΩΜΑΤΙΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ! ΔΗΛ. ΜΕΣΗ ΩΡΙΑΙΑ 49.5
ΧΙΛ/ΩΡΑ.ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ,ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΧΟΡΤΑ ΤΙΣ
ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΜΕ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ. ΚΑΙ
ΑΥΤΟΙ ΣΤΙΣ 5.30 ΘΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ.Γ-Ι-Α-Τ-Ι;;;
3)ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΜΟΤΟ ΧΩΡΙΣ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ Παιδειά, ΣΕ
ΑΝΟΙΧΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ;
4)ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΕ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΕ(ΣΛΟΓΚΑΝ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΙΛΟΥ
ΕΝΤΟΥΡΑ).ΣΟΒΑΡΑ;ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ
ΛΕΤΕ ΤΡΕΙΛ ΡΑΙΝΤ.ΑΜΑ ΘΕΛΑΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΡΕΧΑΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ
ΕΝΤΟΥΡΟ.ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΠΙΑ; ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΤΑ Τ.Ρ. ΕΠΙΚΥΝΥΝΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ
ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΖΙΠΑΔΕΣ.
5)Ο ΣΥΜΟΦΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΆ;
6)ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΡΟΜΑΝΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΓΕΡΟ. ΒΕΒΑΙΑ.ΠΑΛΙΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΚΑΙ
ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΝΕΟΣ ΘΑ ΕΤΡΕΧΑ ΕΝΤΟΥΡΟ ΟΧΙ Τ.Ρ.
7)ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ Τ.Ρ. ΤΗΣ ΠΑΡΝΗΘΑΣ ΕΙΧΑΜΕ 295 ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΕΣ
ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ.ΡΕΚΟΡ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ-ΑΚΑΤΑΡΡΙΠΤΟ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ
ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΣΕΤΕ;ΟΧΙ ΣΤΙΣ 7 ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΕΚΕΙΝΟΥ Τ.Ρ. ΤΟΥ 1986 ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ.
8)ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΦΩΤΑ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΡΟΥΝΤ ΜΠΟΥΚ ΣΤΙΣ
5.30 ΤΟ ΠΡΩΙ!
9)ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΙ-ΝΤΑΚΑΡ, ΘΥΜΗΘΗΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ
ΓΚΑΜΗΛΕΣ ΚΑΙ ΕΡΗΜΟΣ....!
10) ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΤΖΙΠ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΓΙΝΕΤΕ;
11)ΤΕΛΟΣ:ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΗ ΛΕΞΗ Α Τ Υ Χ Η Μ Α.
12)ΚΑΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΨΕΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΤΡΕΙΛ ΡΑΙΝΤ.ΠΕΙΤΕ ΤΟ
ΡΑΛΛΥ ΚΡΟΣ, ΦΑΣΤ ΚΡΟΣ, ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΚΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΕΙΛ ΡΑΙΝΤ.ΑΦΗΣΤΕ ΣΕ ΜΑΣ
ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΛΕΞΕΙΣ.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΤΑGRE
Υ.Γ.1:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΠΟΡΤΑΛ ΠΟΥ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ.
Υ.Γ.2:ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ ΟΜΩΣ ΑΛΛΟΙΩΣ.
Υ.Γ.3 ΤΟ 1989 ΟΝΤΩΣ ΕΓΙΝΕ ΧΩΜΑΤΙΝΗ ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΤΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑ(ΟΝΤΩΣ ΜΙΝΙ ΠΑΙΚΣ
ΠΙΚΣ).ΕΧΩ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟΚΑΣΣΕΤΑ!
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό tazmania » 05 Απρ 2005, 23:27

Υπάρχουν δύο απόψεις για τα Trail Ride:

1. Βόλτες για όλους, με τα καθημερινά τους μηχανάκια
2. Αγώνες στα πρότυπα των Cross Country Rally με συμμετοχή μηχανοκίνητων με δύο ή με τέσσερις τροχούς

Από αυτά που έχω καταλάβει, το δεύτερο είναι η εξέλιξη του πρώτου.

Παράλληλα, υπάρχουν οι υπέρμαχοι του πρώτου και οι υπέρμαχοι του δεύτερου. Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι γιατί θεωρούμε κακό το πως έχουν εξελιχθεί τα Trail Ride; Για να φτάσουν εκεί που έφτασαν, σημαίνει ότι και οπαδούς έχουν και μέλλον έχουν. Είναι κακό αυτό; Σίγουρα όχι.
Οι υπέρμαχοι των παλιών Trail Ride γιατί παραπονιούνται; Τους αρέσουν όπως ήταν; Πολύ καλά κάνουν. Ας συνεχίσουν να συμμετέχουν σε αυτά που γίνονται με την παλιά μορφή. Δεν υπάρχουν πλέον τέτοια (ειλικρινά δεν γνωρίζω), ε ας φροντίσουν να διοργανώσουν αυτοί :wink:

Δεν πάμε μπροστά, ούτε σταματώντας την εξέλιξη των πραγμάτων, ούτε ξεχνώντας την ιστορία. Η "αλήθεια" είναι κάπου στην μέση. :wink:

ΥΓ Σε παρακαλώ, μην γράφεις κεφαλαία γιατί κουράζουν τα μάτια :D
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Εκδρομικές αποδράσεις

Δημοσίευσηαπό AXAROS » 06 Απρ 2005, 08:01

tagre έγραψε:12)ΚΑΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΨΕΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΤΡΕΙΛ ΡΑΙΝΤ.ΠΕΙΤΕ ΤΟ
ΡΑΛΛΥ ΚΡΟΣ, ΦΑΣΤ ΚΡΟΣ, ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ ΚΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΡΕΙΛ ΡΑΙΝΤ.ΑΦΗΣΤΕ ΣΕ ΜΑΣ
ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΑΠ'ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΛΕΞΕΙΣ.


Φίλε tagre,
διάβασα με προσοχή το post σου και επειδή μάλλον το έχουμε εξαντλήσει το θέμα, εγώ θα πρότεινα στα παλιάς μορφής Trail raid να πάψετε και εσείς (η ρομαντική πτέρυγα) να τα αναφέρεται σαν αγώνες ή παιδειές. Δεν τα έζησα, αλλά από αυτά που αναφέρετε οι πιο παλιοί, μου ακούγονται σαν αποδράσεις από την πόλη.

Θα συμμετείχα με μεγάλη ευχαρίστηση σε κάτι τέτοιο αλλά σε καμμία περίπτωση δεν θα πλήρωνα οποιοδήποτε ποσό σε κανένα απλά και μόνο για να βγω στο βουνό για βόλτα με φίλους αφού το κάνω ούτως ή άλλως ...
ΧΩΜΑ και ξερό ψωμί
Άβαταρ μέλους
AXAROS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 18 Ιαν 2005, 14:13
Τοποθεσία: Να μη σας νοιάζει αδιάκριτοι

Re: ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ TRAIL RIDE

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 06 Απρ 2005, 08:57

tagre έγραψε:ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΜΕ ΜΟΤΟ ΣΤΑ ΤΡΕΙΛ ΡΕΙΝΤ
Φιλοι Τ.Riders Μοτοσυκλετιστες ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΓΓΕΛΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ ΤΟΥ Τ.Ρ. ΤΗΣ ΘΗΒΑΣ ΚΑΙ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ -ΑΦΟΥ ΣΑΣ ΕΚΘΕΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ-ΝΑ ΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΑΝ ΘΑ
ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΤΕ Η ΟΧΙ.
5)Ο ΣΥΜΟΦΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΆ;
Toν Συμοφέ ξέχασετον γιατί τα περισσότερα παιδιά είναι και κριτές στον Σιδέρη (IRON TEAM) και μάλλον δεν προλαβαίνουν να κάνουν τίποτα. :(

10) ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΤΖΙΠ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΓΙΝΕΤΕ;
Αυτό είναι μια καλή ιδέα :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

ΑΠΑΝΤΗΣΗ στον TAGRE

Δημοσίευσηαπό doc » 06 Απρ 2005, 16:32

tagre έγραψε:ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΜΕ ΜΟΤΟ ΣΤΑ ΤΡΕΙΛ ΡΕΙΝΤ
Φιλοι Τ.Riders Μοτοσυκλετιστες ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΑΣ,
ΕΙΜΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ...


Εξοργισμένος? Ξύδι!
Τα ίδια έλεγες και πριν το Αττικό, το έριξες στην κινδυνολογία, έβαζες πάγο κι έσπερνες έριδες... και τελικά διαψεύσθηκες οικτρά! Δήλωσες -και διέψευσέ με αν λέω ψέματα- "ότι ήταν τέλοιο, έτσι πρέπει να είναι τα TR, ότι το καταφχαριστήθηκες". Η άποψή σου είναι ατομική, και άσε τους άλλους στη θέση τους να αποφασίσουν. Αν θες να σαμποτάρεις δικό σου πρόβλημα. Τι παρασέρνεις τον κόσμο? Λαοπλάνε...
1) Τα TR συνεχίζονται το 2005 από το 0300 με 220 συμμετοχές, κοστίζουν 40€, και η διαδρομή είναι 300 χλμ. Το '86 η τυρόπιτα κόστιζε 5 δραχμές. Αναλογικά, το χιλιόμετρο σήμερα σου κοστίζει λιγότερο! Τσιγγούνη...
2) Συμφωνώ με τη φιλοσοφία, για αυτό και πιο εύκολα, πιο εκδρομικά, πιο μεγάλα, ώστε να δούμε και μεγάλα on-off. Πάντα κυπελλάκια περιμένουν ιδιαίτερες περιπτώσεις, και η μέση ωριαία "κόβει" τα τέρμα γκάζια.
Στο Αττικό τερμάτισαν πολλοί περισσότεροι από όσους αναφέρεις, σχεδόν όλοι! Να μην αισθάνεσαι καθόλου τυχερός που δεν τραυματίστηκες! Πρώτη φορά έβλεπες 40 άτομα Σαμαρίτες να σε παρακολουθούν. Έχεις και παράπονο?????????

Στα επόμενα τώρα!
1. Αν νομίζεις ότι κονομάμε είσαι πολύ γελασμένος. Αλλά κι αν γίνεται αυτό τι σε χαλάει? Κακό είναι? Κονομήσαμε εις βάρος σου? Αν δεν σ' αρέσει μην έρθεις! Στο κάτω κάτω, αν δεν κονομήσουμε κάποτε, δεν θα το ξανακάνουμε! Πιστεύω πλέον ότι κάποια πράγματα, για να γίνονται σωστά, δεν αρκεί το μεράκι και οι προσωπικές θυσίες. Αυτό έγινε τόσα χρόνια. Κουράστηκα!!! Όπως κουράστηκες και συ πολύ νωρίτερα. Έχω και δουλειά να κάνω... Για να γίνουν σωστά κάποια πράγματα πρέπει να γίνονται επαγγελματικά, ο επαγγελματίας να βγαίνει οικονομικά, οι συμμετέχοντες να το φχαριστιόνται, ώστε να είναι όλοι καλά και κερδισμένοι.
Όσο για το πρωινό, σε πληροφορώ ότι είναι απίστευτα ωραία η εμπειρία να οδηγάς ξημέρωμα, έχει και δροσιά, και όσο νωρίτερα, τόσο το καλύτερο για μερικούς που ούτως ή άλλως θα βραδιάσουν στο βουνό. Θες να τους ψάχνουμε νύχτα? Εγώ όχι!
2. Τό γκρίνια, ούτε η πεθερά μου! Έχει κακό καιρό σε τρομάζει η λάσπη! Έχει καλό σε τρομάζουν οι γριές που μαζεύουν χόρτα!!! Πουθενά δεν πιάνεσαι! Δικηγόρος να γίνεις...
Η εποχή του κυνηγιού δεν έχει ανοίξει. Τα χόρτα τα μαζεύουν στους αγρούς, όχι στους δρόμους. Σε πληροφορώ, ότι σε ευθείες δίπλα στον αγωγό, τα 50 km/h είναι λίγα! Για αυτό θα βάλω μέση ωριαία, για να σας κόψω!
ΓΙΑΤΙ??? Γιατί είναι η μύτη σου χοντρή!
3. Ναι ρε! Γιατί τα προηγούμενα TR που κινιόντουσαν που έρχονταν όλοι με καθαρόαιμα? Τώρα τουλάχιστον, μόνο 2-3 ΔΕΝ έχουν αριθμό.
4. Όποιος φοβάται, καλά κάνει και φοβάται! Ποτέ δεν σου είπαμε κάτι τέτοιο. Το πως θα ονομάσουμε κάτι είναι θέμα για ρήξη? Αυτό σε μάρανε? Τότε τι δουλειά έχει το πρώτο TR των 17 χιλιομέτρων με αυτά που έβγαζες εσύ των 100? Οκ δεν το λέμε Trail Ride! Rally Raid το λέμε. Ευχαριστήθηκες? Τί σχέση έχουν με τους αγώνες ρεεεεεε? Τώρα που έγιναν πιο εύκολα???? Για On-off??? Με τόσο ιατρικό προσωπικό? Επαγγελματικά παιχνίδια????? Έχεις παρανοήσει τελείως? Αν σου φαίνονται ακριβά τα 40 € να στα κάνω δώρο!!! Θα σε χορηγώ εγώ, θα σε κάνω επαγγελματία, και στην απονομή θα λές: "Ευχαριστώ τη μαμά μου, το μηχανικό μου και τον χορηγό μου τον doc..." Κλείσαμε?
5. Ο ΣΥΜΟΦΕ βαρέθηκε από κάτι τέτοιους επικριτές σαν κι εσένα!
6. Ρομαντικέ παλιόγερε... Κι εγώ παλιά περνούσα καλύτερα! Τι θες να κάνουμε τώρα? Συμβόλαιο με το διάολο να ξαναγίνουμε τζόβενα σαν τον Χόρν?
7. Πριν 6 χρόνια είχαμε 295, πέρυσι φτάσαμε Μ.Ο. τους 85 και φέτος το ανεβάζουμε στο διπλάσιο! Τι έχεις να πεις?
8. Στις 5:30 έχει ήδη ξημερώσει... Άλλωστε οι φακοί επαφής γιατί υπάρχουν? Η MAKAN που πουλάει φωτιζόμενα κοντέρ θα το κλείσει το μαγαζί?
9. Τα Rally δεν είναι μόνο Paris - Dakar. Γίνονται και στην πέτρα του Άτλαντα, στο πετρόχωμα της Καπαδοκκίας, με μουλάρια και κατσίκες... Εμείς θέλουμε να κάνουμε ένα ΚυPARISία - ΖΑΧΑRω... Βρισκόμαστε σε καλό δρόμο...
10. Γίνεται.
11. Αυτή τη λέξη ειδικά δεν την ξεχνάμε και το έχουμε αποδείξει!
12. Μήπως θέλεις να λέμε και τη ΝΕΤ ΕΤ2 ή ακόμη καλύερα ΥΕΝΕΔ? Θες και μια ασπρόμαυρη τηλεόραση? Αν ναι, μην μπαίνεις σε φόρουμ, γράψτε σε μολύβι και χαρτί και στείλε τα με ταχυδρομείο...
Μας έχεις πρήξει με "εσάς τους παλιότερους" επιτέλους...

Ούφ! Μας @#$%$#@&*&#@$#σες...

Υ.Γ.1 Δεν κάνει τίποτα, παρόλο που μας τα πρήζεις...
Υ.Γ.2 Και γω στον ψυχοθεραπευτή μου μιλάω πολύ... Θα σε χρεώσουμε αναλόγως...
Υ.Γ.3 Μήπως έχεις κανένα DVD από τον αγώνα? ή δεν ξέρεις τι είναι αυτό?
Υ.Γ4 Καλορίζικο το DRZ400. Κρίμα που δεν θα τρέξει στη Θήβα... Και θαταν ιδανική για αυτό...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό *Πισματάρης* » 06 Απρ 2005, 23:38

......τώρα κατάλαβα γιατί οι ΕΛΛΗΝΕΣ σκώτωσαν τον Καποδίστρια ..... !!!! το κατάλαβε και κανείς άλλος ...??? :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
*Πισματάρης*
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 25 Σεπ 2004, 19:52
Τοποθεσία: Αγ. Παρασκευή

Δημοσίευσηαπό tazmania » 06 Απρ 2005, 23:53

*Πισματάρης* έγραψε:......τώρα κατάλαβα γιατί οι ΕΛΛΗΝΕΣ σκώτωσαν τον Καποδίστρια ..... !!!! το κατάλαβε και κανείς άλλος ...??? :shock: :shock: :shock:


Ε καλά, δεν τον σκότωσαν και όλοι μαζί :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Απρ 2005, 07:34

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Doc ειλικρινά το παραπάνω ποστ σου ήταν απολαυστικότατο.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό ayrton » 07 Απρ 2005, 08:23

Για να είμαστε και στο πνεύμα των ημερών,γνωρίζω ότι η σχέση του DOC με τον TAGRE είναι κάτι σαν τον Δημητριάδος με τον Κολοσούζα!!!!

Κατι σαν πνευματικός του πατέρας να πουμε και ώς τέκνο του, δικαιούται να γράφει "απολαυστικά" ποστ.
Σε όποια άλλη περίπτωση θα ήταν τουλάχιστον παρεξιγήσιμος.
Μην ξεχνάμε ότι δεν έιμαστε και όλοι τυχαίοι σε αυτόν τον μάταιο κόσμο και η η θέση μας μας επιβάλει και κάποιους κανόνες δεοντολογίας.
Αλλά έτσι είναι αυτά τα πράγματα.
Τα πνευματικά σου παιδία, η τα συγχωρείς όταν παρεκρέπονται η τα..... πη...#$%#$...%άς.
Άβαταρ μέλους
ayrton
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 555
Εγγραφή: 15 Ιαν 2004, 20:49
Τοποθεσία: Aθήνα

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Απρ 2005, 08:30

ayrton έγραψε:Αλλά έτσι είναι αυτά τα πράγματα.
Τα πνευματικά σου παιδία, η τα συγχωρείς όταν παρεκρέπονται η τα..... πη...#$%#$...%άς.


Ναι εε ?? Χμμμμμμ. Teroula κάνε μπάνιο και έρχομαι :twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό superspy » 07 Απρ 2005, 10:19

Δε θα σταθώ στις υπόλοιπες παρατηρήσεις του Tagre μια και τα έχουμε ξαναπεί – ακόμα και με email, αλλά μόνο σε αυτό:

Tagre επειδή -μάλλον- δεν έχεις ξεκινήσει αγώνα το πρωί για να δεις τι ωραία που είναι να σε βρίσκει το ξημέρωμα της Άνοιξης, πάνω στο βουνό, πάνω στη σέλα ή μέσα στο αυτοκίνητό σου, γκρινιάζεις για το πρωϊνο.

Όσοι είχαν την τύχη να το ζήσουν απο κοντά αυτό πέρσι στη Ρούμελη και στη Ροδόπη μπορούν να σου περιγράψουν το αντίστοιχο συναίσθημα.

ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟ.

Και πολύ περισσότερο, τώρα που θα είναι απλή διαδρομή και όχι ειδική.

Κανείς δεν είπε ότι θα ξεκινήσει ο ΑΓΩΝΑΣ το πρωί για να μην πιάσουν τα αυτοκίνητα τις μοτοσικλέτες.
Επίσης το να τελειώσεις νωρίς – αν 13:30 ο πρώτος – δεν είναι κακό.


Επειδή σίγουρα υπάρχουν διαφορετικές αντιλήψεις, πέρσι στον αγώνα της Ρούμελης (23/24 Απριλίου!) που ήμουν οργανωτής, ξεκίνησα – με επιφυλάξεις – την πρώτη μοτο στις 05:00 το πρωί με ψιλοβρόχι....

Αν βασιζόμουν ΜΟΝΟ στις εντυπώσεις και προτροπές των συμμετεχόντων ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ, θα έπρεπε να ξεκινήσω στις 03:30!

Αν έκανα και πάλι τη Ρούμελη.... θα επέλεγα εκκίνηση απλής στις 04:30 και εκκίνηση πρώτης ειδικής ΑΚΡΙΒΩΣ στο πρώτο φως!

Βέβαια φέτος με το επίπεδο ΟΛΩΝ να έχει ανέβει θα είχα διαδρομή 400+ χιλιόμετρα την πρώτη μέρα με τερματισμό της ειδικής ημέρα αλλά με συμπλήρωση 50-60 απλής που θα επέστρεφε τους συμμετέχοντες πίσω νύκτα– και είναι αρκετοί που το θέλουν αυτό!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

DOC & TAGRE

Δημοσίευσηαπό doc » 07 Απρ 2005, 13:32

ayrton έγραψε:Για να είμαστε και στο πνεύμα των ημερών,γνωρίζω ότι η σχέση του DOC με τον TAGRE είναι κάτι σαν τον Δημητριάδος με τον Κολοσούζα!!!!
η θέση μας μας επιβάλει και κάποιους κανόνες δεοντολογίας.


Είμαι κάθετος υπέρ της δεοντολογίας και δεν νομίζω ότι τους παραβαίνω. Όπως είναι και κάθετος υπέρ της καλής διάθεσης, του χιούμορ και της δράσης. Θεωρώ ότι τα παραπάνω τρία στοιχεία είναι πάντα προτιμότερα από την προκατάληψη, τους προπέτες, και όσους σνομπάρουν ή σαμποτάρουν κάποια πράγματα για τα οποία γνωρίζουν πόσος κόπος χρειάζεται. Είναι πολύ εύκολο να κάνεις κριτική όταν είσαι έξω από τα πράγματα. ΞΑΝΑΛΕΩ: Δεκτή κάθε κριτική, αλλά μόνο μέσα από τη συμμετοχή θα υπάρξει βελτίωση. Με το να λέμε "όχι σε όλα", μου θυμίζει την Παπαρήγα στη Βουλή (και τον Γιωργάκη τώρα τελευταία...).
Όσο για τον Tagre, επειδή πολλοί είναι αυτοί που δεν τον ξέρουνε, καλό θα είναι να τον μάθουν καλύτερα:
Ο Tagre είναι παλιοκαραβάνα στα χώματα, ξέρει κάθε βράχο της Αττικής και των γύρω νομών, έχει διατελλέσει παράγοντας στο 2CV Club, και πάνω από όλα:! Έχει γράψει, φτιάξει, οργανώσει τα περισσότερα Trail Ride από όσα όλοι εμείς! μας έχει βάλει σε φλαταδούρες να σκοτωθούθε, μας έχει στείλει σε μονοπάτια να σπρώχνουμε, να πέσουμε, να κολλήσουμε, μας έχει βραδιάσει στο βουνό, μας έχει κάνει να χαθούμε στο πουθενά...
Και πάντα γελούσαμε και περνούσαμε καλά!
Αν θες να γελάς και να περνάς καλά λοιπόν, το κάνεις χωρίς να σε νοιάζουν τα υπόλοιπα...
Ο Tagre πάνω από όλα είναι φίλος μου, τον δέχομαι και με δέχεται με τα στραβά μας, έχουμε μείνει στο βουνό παρέα, έχουμε σπρώξει παρέα, έχουμε φάει σκατά παρέα..., τον βρίζω και με βρίζει γιατί είμαστε βιτσιόζοι και μας αρέσει! ΑΛΛΑ! Αντί να κάθεται στα αυγά του να φτιάχνει κανα 2CV ο γεροσυνταξιούχος, θέλει να το παίξει τζόβενο τώρα στα γεράματα! Πλάκα κάνω... Μετά από μια ταλαιπωρία με την μέση του και τα αγγεία του, έμεινε καιρό έξω από τα πράγματα και έχασε το τραίνο...
Ο Tagre έχει πάθει τώρα τελευταία ένα σύνδρομο χωμάτινης στέρησης που σε συνδυασμό με την κλιμακτήριο εκδηλώνεται με ψυχώσεις μοτοσυκλετιστής γκρίνιας... Ο γιατρός του συνέστησε αγορά καινούργιας μοτοσυκλέτας, και τώρα ακολουθεί αυτή τη θεραπεία. Στρώνει το καινούργιο του DRZ και δείχνει να πηγαίνει καλύτερα. Οι γιατροί μιλάνε για βελτίωση... Ίδωμεν...
Περαστικά μας...

DOC
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες

cron