Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΑΛΛΑΓΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΩΝ TRAIL RIDE???

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό blackchris » 07 Απρ 2005, 14:55

Απο ότι κατάλαβα είστε και εσείς σαν τους γέρους του μάπετ σόου. (εκείνους στο μπαλκόνι που πέταγαν φοβερές ατάκες).
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό ANTON1$ » 07 Απρ 2005, 15:17

Οποιος στεναχωρήσει τον tagre...(μα καλά... tagre??? :lol: ,...τέλος πάντων...) θάχει να κάνει μαζί μου :evil: !!!

Τάκη, καλό το (καλοτάξιδο!) DRZ, ξέρω ότι είσαι λάτρης, μαλακό δε λέω, ροπάτο, πάλι δε λέω, αλλά βαρύ :? ρε γ@μώτω.

Λοιπόν άκου τι θα κάνουμε: στη Θήβα, που θά έχουμε μισή ώρα διαφορά, θα την αράξεις κάπου γιά να σε προλάβω και μετά θα πηγαίνουμε παρέα και όταν χαζεύεις και πέφτεις θα σε βοηθάω να το σηκώνεις :wink: !

Ο.Κ. ?...τα λέμε στη Θήβα.
Άβαταρ μέλους
ANTON1$
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 04 Φεβ 2005, 18:15
Τοποθεσία: ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Δημοσίευσηαπό Berg » 08 Απρ 2005, 09:57

Ρε σείς έχετε παλαβώσει μου φαίνετε.

Καλά ήταν τα Trail Ride και ίσως καλά κάνουν πολλοί και τα νοσταλγούν.

Kαλά είναι και θα γίνουν ακόμα καλύτερα τα Trail Ride - Rail (και για να μην γκρινιάζουν πολλοί Rally Raid έστω και αν δεν είναι ακόμα Rally).

Καλά κάνει ο doc και το 0-300 και στηρίζουν τα Raid. :wink:

Για τα Trail Ride ας βρεθεί κάποιος άλλος να κάνει κάτι, (ιδίως από αυτούς που ενδιαφέρονται και φωνάζουν για την αλλαγή μορφής). :oops: :oops:

Κίνδυνος πάντα υπήρχε και θα υπάρχει. Έστω και σε απλή βόλτα. Νομίζω ότι ο καθένας πέρνει το ρίσκο που θέλει εν γνώση του.

Α. Κύριοι μιλάμε για δύο διαφορετικές μορφές αγώνα.

Β. Οι διοργανωτές στηρίζουν το είδος στο οποίο πιστεύουν.

Γ. Οι αναβάτες και οι οδηγοί λαμβάνουν μέρος σε αυτούς που τους αρέσουν, (ή αντέχουν οικονομικά και σωματικά)


Αρκετά με τα λόγια πιάστε τα βουνά. :P :P
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΗΝΙΚΟ TRAIL RIDE

Δημοσίευσηαπό doc » 10 Απρ 2005, 21:51

Berg έγραψε:Ρε σείς έχετε παλαβώσει μου φαίνετε.

Καλά ήταν τα Trail Ride και ίσως καλά κάνουν πολλοί και τα νοσταλγούν.

Καλά κάνει ο doc και το 0-300 και στηρίζουν τα Raid. :wink:

Για τα Trail Ride ας βρεθεί κάποιος άλλος να κάνει κάτι,

[/b] :P :P


Τελικά δεν μου είπατε? Θα συμμετάσχετε στο σκληροπυρηνικό Trail Ride που θα κάνουμε με φουλ μονοπάτι, 80 χιλιόμετρα, κατακαλόκαιρο, με μπουφάν υποχρεωτικό και χωρίς νερό?????? Ετοιμαστείτε!!!!

DOC

Y.Γ. Εσύ γριά με το κουλό σου τι κάνεις? Θα είσαι έτοιμος να κοντραριστείς με τον Οικονομάκο? Άντε γιατί έχει μείνει ανοιχτή η υπόθεση...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό geco » 11 Απρ 2005, 12:18

ΕΕΕΕΕΠ!

ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ, ΜΕ ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΝΕΙΣ ?

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟΠΗ ΜΟΥ ΤΑ'ΧΩΣΕ Ο ΑΤΙΜΟΣ Ο ΠΑΡΙΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΗΒΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ !

ΘΑ ΦΑΕΙ Η ΜΥΓΑ ΣΙΔΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΝΟΥΠΙ ΑΤΣΑΛΙ !!!

(ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΣΠΥΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΔΙΣΚΟ-ΠΛΑΤΩ-ΠΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!)

ΑΝ ΔΕΝ ΧΑΘΩ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΩ, ΔΕΝ ΒΡΟΝΤΗΞΩ, ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΞΩ, ΔΕΝ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑΣΤΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ (ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΑΝ ???)
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Re: ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΗΝΙΚΟ TRAIL RIDE

Δημοσίευσηαπό Berg » 11 Απρ 2005, 18:29

doc έγραψε:Τελικά δεν μου είπατε? Θα συμμετάσχετε στο σκληροπυρηνικό Trail Ride που θα κάνουμε με φουλ μονοπάτι, 80 χιλιόμετρα, κατακαλόκαιρο, με μπουφάν υποχρεωτικό και χωρίς νερό??????

NAI :P NAI :P NAI :P


doc έγραψε:Y.Γ. Εσύ γριά με το κουλό σου τι κάνεις? Θα είσαι έτοιμος να κοντραριστείς με τον Οικονομάκο? Άντε γιατί έχει μείνει ανοιχτή η υπόθεση...


geco έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗ ΡΟΔΟΠΗ ΜΟΥ ΤΑ'ΧΩΣΕ Ο ΑΤΙΜΟΣ Ο ΠΑΡΙΣ.
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΗΒΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ !


Στη Θήβα θα τρέξεις μόνος σου. Το πρώτο τέστ οδήγησης απέτυχε.
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό geco » 11 Απρ 2005, 20:47

Σκληροπυρηνικό και να μην τρέξουμε ? Γίνεται ? Δεν γίνεται !

Το κατακαλόκαιρο με χαλάει λίγο (Θα χάσω το μπάνιο !)

Και βέβαια με μπουφάν (γιά να μην μας ξεσκίσουν τα κλαριά τις μπλούζες !)

Και βέβαια χωρίς νερό (κουβαλάω ισοτονικά !)

Τί απέτυχε στη δοκιμή ρε Πάρι ? Εδώ ο Doc την έβγαλε με ένα χέρι ! Ο Stewart ήρθε 4ος με την ίδια ζημιά με σένα. Εσύ ?

Τέλος πάντων μόνος μου δεν θα είμαι αλλά καλά θα ήταν να σε είχαμε και σένα ! Φιλιά !
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό tedos » 11 Απρ 2005, 21:04

geco έγραψε:
Τί απέτυχε στη δοκιμή ρε Πάρι ? Εδώ ο Doc την έβγαλε με ένα χέρι ! Ο Stewart ήρθε 4ος με την ίδια ζημιά με σένα. Εσύ ?

Τέλος πάντων μόνος μου δεν θα είμαι αλλά καλά θα ήταν να σε είχαμε και σένα ! Φιλιά !


Ρε μπας και του αρεσε η θεση του συνοδηγου στο Pajero και ντρεπεται να το πει?? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Berg » 12 Απρ 2005, 15:21

tedos έγραψε:
geco έγραψε:
Τί απέτυχε στη δοκιμή ρε Πάρι ? Εδώ ο Doc την έβγαλε με ένα χέρι ! Ο Stewart ήρθε 4ος με την ίδια ζημιά με σένα. Εσύ ?

Τέλος πάντων μόνος μου δεν θα είμαι αλλά καλά θα ήταν να σε είχαμε και σένα ! Φιλιά !


Ρε μπας και του αρεσε η θεση του συνοδηγου στο Pajero και ντρεπεται να το πει?? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Τώρα που το σκέφτομαι έρχονται και ζέστες, ίσως να είναι καλύτερα με το κλιματιστικό του Pajero. :twisted: :twisted:
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό doc » 14 Απρ 2005, 10:11

Berg έγραψε:
tedos έγραψε:
geco έγραψε:
Τώρα που το σκέφτομαι έρχονται και ζέστες, ίσως να είναι καλύτερα με το κλιματιστικό του Pajero. :twisted: :twisted:



Αδελφή... Θα σου κάνω δώρο μπουφάν με παγάκια μέσα...
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό tagre » 16 Απρ 2005, 01:08

Φιλοι τρελοιραιντερς χαιρετω σας!
Να που η γκρινια φερνει θετικα αποτελεσματα.
1.Οταν αγοραζεις ενα κεσε της ΦΑΓΕ που απ'εξω γραφει TOTAL απο μεσα περιμενεις να βρεις γιαουρτι, οχι μπυρα Αμστελ. Οταν λες παω σε ΤΡΕΙΛ - ΡΑΙΝΤ πας μονοπαταδα, πας και μαζι και χυμα, τσιγαριζεσαι, και αμα βαλεις κοντρα με κανα φιλο στοιχηματιζεις κιολας.Αρα το οτι αλλαξε η αφισσα δειχνει οτι μας βαζεται σε αλλο νοημα.Το πιασαμε το υπονοουμενο και γουσταρουμε.
2.Κυνδινολογω οταν κατι μου παει στραβα. Αλλο το ΑΤΤΙΚΟ και αλλη η ΕΥΒΟΙΑ. Στο ΑΤΤΙΚΟ λεγατε ''αμα βρεξει δεν περναει '',''δυσκολη κατηφορα'' κλπ κλπ. Η ΕΜΥ ελεγε καθετη πτωση θερμοκρασιας , βροχες, καταιγιδες,κλπ κλπ. Και επειδη τα χλμ για πρωτη φορα ηταν τοσο πολλα ειπα μηπως ηταν καλυτερο να αναβληθει το νεο εγχειρημα για αργοτερα.
Θυμηθητε:Λιγες ωρες μετα το Αττικο αρχισε κακοκαιρια που κρατησε 12-15 μερες. Εμεις ειχαμε προλαβει να φχαριστηθουμε καλη διαδρομη με καλο καιρο.Διαψευστηκα και το δηλωσα.Δεν εφταιγα που η Εμυ δεν ηξερε τη ελεγε, και τα ''φοβερα'' και τα ''δυσκολα'' ηταν για τ'αυτοκινητα .
Στην Ευβοια εχω ξεκινησει 52ος. Στο Α' ΣΕΔ φτανω 40ος , στο Β' 31ος, και στο Γ' 23ος ,αλλα στο 130 χιλ. μ'εφτασε το πρωτο τζιπ .Εγω τελειωσα οταν καποιο Σαμουραι περασε με χιλια , 10 ποντους απο το τιμονι μου σ'ενα κατηφορικο με λασπες που γλυστραγαν απιστευτα.Το παλληκαρι με το ΚΤΜ που ειχε πεσει λιγα μετρα πιο πισω σκεφτηκα και ανατριχιασα.
3.Μπορω να σ'απαντησω σε ολα τρελο-DOG, αλλα βαριεμαι. Τελος η γκρινια(το G ειναι εσκεμμενο ).
Προς ΜητσοDOG, τωρα(Παρακαλουνται οι λοιποι φιλοι ΜΗΝ διαβασουν τα παρακατω):
ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟΒΟΙΩΤΙΑΣ, εχω καταστρωσει φοβερα και τρομερα σχεδια:
1)Θα σου νοθευσω ενα καφασι μπυρες με νερο και ..ρα
2)Θα φορτωσω το TTR μου στο Τσεροκι του φιλου μου του Αντωνη, που θα τον περιμενω στο 8ο νταμακι,και θα περασω ολα τα ΣΕΔ καβαλα στο -φορτωμενο-μου μηχανακι
3)Θα σε υποχρεωσω ν'ακους οσο θα με περιμενεις Ρουβα και Παπαριζου,ΓΙΑΤΙ σκοπευω να τερματισω κατα τις 7 το βραδυ(ξερω κατι ταβερνες στο Ελικωνα να γλυφεις τα δαχτυλα των ποδιων σου)και οχι Ροκ.
4)Μη τυχον και δε μου βαλεις καλη βαθμο-λογια στο τερματισμο γιατι θα βγαλω λογο- στο τερματισμο- αλα Κορκα και δεν θα σου επιτρεψω ν'ακουσεις για τον τυπο απο τα Βαγια, το μοναστηρι της Μακαριωτισσας,και το κολλημα με το τζιπ του Κουφοπουλου στη Παλιοπαναγια.
Με εκτιμηση
TAGRE
ΥΓ 1: ....ακου εκει σαν τους παπουδες του μαπετ Σωου....!!!(Παπους εγω;)
ΥΓ 2: ....ακου εκει Κολοσουζας.(Αφου δεν ξερω να κανω σουζες....!!!)
ΥΓ 3: Αιτω και ΑΠΑΙΤΩ απο την οργανωση το Νο 53 για ολη τη χρονια. Με το 56 που καποιος κακοηθης μου εδωσε στην Ευβοια, με φωναζουν γεροσυνταξιουχο γιατι νομιζαν οτι εβαλα την ηλικια μου στο μηχανακι. Ε,οχι και 56,απαισια οργανωσις(καμορα).Η το κανατε για να περνιεται για τζοβενο ο Οικονομαος. Το 53 παρακαλω,το 53
ΥΓ 4: Προσφερομαι εθελοντικα να εκκινησω στις 09:04:30''.Γινεται;;;
ΥΓ 5: Στοιχηματα επιτρεπετε να βαλουμε.Να παιξω 1.45 τον Κελαφη η 8.50 τον Κοντη, η 2.10 τον Χατζηλαστοιχο για Α' θεση. Βγαλτε κανα κουπονι να πονταρουμε.
ΥΓ 6:ΤΕΛΕΙΩΣΑ .Σι γιου ον Σαββατο
Άβαταρ μέλους
tagre
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 05 Απρ 2005, 18:24
Τοποθεσία: iraklio Attikis

Δημοσίευσηαπό geco » 16 Απρ 2005, 09:42

doc έγραψε:
Berg έγραψε:
tedos έγραψε:
geco έγραψε:
Τώρα που το σκέφτομαι έρχονται και ζέστες, ίσως να είναι καλύτερα με το κλιματιστικό του Pajero. :twisted: :twisted:



Αδελφή... Θα σου κάνω δώρο μπουφάν με παγάκια μέσα...


Ρε Doc, δεν το έγραψε ο geco, ο Berg το έγραψε !

Συγκεντρώσου λίγο ! Ο geco (George ECOnomakos) είναι ο μεγάλος, ο Berg (Πάρις) είναι ο μικρός (& τριανταφυλλένιος !?)

ΟΚ?
Άβαταρ μέλους
geco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: 03 Μαρ 2004, 13:47
Τοποθεσία: Όπου έχει χώμα !

Δημοσίευσηαπό Berg » 16 Απρ 2005, 09:44

tagre έγραψε: ΥΓ 1: ....ακου εκει σαν τους παπουδες του μαπετ Σωου....!!!(Παπους εγω;)
ΥΓ 2: ....ακου εκει Κολοσουζας.(Αφου δεν ξερω να κανω σουζες....!!!)
ΥΓ 3: Αιτω και ΑΠΑΙΤΩ απο την οργανωση το Νο 53 για ολη τη χρονια. Με το 56 που καποιος κακοηθης μου εδωσε στην Ευβοια, με φωναζουν γεροσυνταξιουχο γιατι νομιζαν οτι εβαλα την ηλικια μου στο μηχανακι. Ε,οχι και 56,απαισια οργανωσις(καμορα).Η το κανατε για να περνιεται για τζοβενο ο Οικονομαος. Το 53 παρακαλω,το 53
ΥΓ 4: Προσφερομαι εθελοντικα να εκκινησω στις 09:04:30''.Γινεται;;;
ΥΓ 5: Στοιχηματα επιτρεπετε να βαλουμε.Να παιξω 1.45 τον Κελαφη η 8.50 τον Κοντη, η 2.10 τον Χατζηλαστοιχο για Α' θεση. Βγαλτε κανα κουπονι να πονταρουμε.
ΥΓ 6:ΤΕΛΕΙΩΣΑ .Σι γιου ον Σαββατο

Κωλόγεροι ετοιμαστείτε :evil: η τελευταία ακτινογραφία έδειξε ότι τα κόκκαλα έχουν δέσει :P :P Τώρα κάνω ειδικές ασκήσεις για να μείνει ο δεξιός καρπός στο Full Open :oops: :oops: :oops: :oops:

Τάκη πόσο σε παίζουνε στο Στοίχημα :?: 1/100 :D :D :D :D
GET SERIOUS HAVE FUN!
“A Tutto Gasse” Fabrizio Meoni
Άβαταρ μέλους
Berg
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1417
Εγγραφή: 10 Νοέμ 2004, 20:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Απρ 2005, 09:50

geco έγραψε:
doc έγραψε:
Berg έγραψε:
tedos έγραψε:
geco έγραψε:
Τώρα που το σκέφτομαι έρχονται και ζέστες, ίσως να είναι καλύτερα με το κλιματιστικό του Pajero. :twisted: :twisted:



Αδελφή... Θα σου κάνω δώρο μπουφάν με παγάκια μέσα...


Ρε Doc, δεν το έγραψε ο geco, ο Berg το έγραψε !

Συγκεντρώσου λίγο ! Ο geco (George ECOnomakos) είναι ο μεγάλος, ο Berg (Πάρις) είναι ο μικρός (& τριανταφυλλένιος !?)

ΟΚ?


Η αλήθεια είναι οτι ο DOC έχει ένα μικρό πρόβλημα με τη διαδικασία παράθεσης.....
Ο Geco ακόμα μαθαίνει όμως.... :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Απρ 2005, 09:51

Berg έγραψε:....
Κωλόγεροι ετοιμαστείτε :evil: η τελευταία ακτινογραφία έδειξε ότι τα κόκκαλα έχουν δέσει :P :P Τώρα κάνω ειδικές ασκήσεις για να μείνει ο δεξιός καρπός στο Full Open :oops: :oops: :oops: :oops:
........


Πάρε ένα τηλέφωνο τον Ψωφάκη.... ;-)
Θα σου πεί πως να στερεώσεις ένα ζίπάκι στο γκάζι και... καθάρισες!

(Το δρόμο, τις πέτρες, τα δέντρα κλπ κλπ κλπ!)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 46 επισκέπτες