Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Διασκεδάζοντας με ασφάλεια

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό forester » 08 Φεβ 2005, 21:30

Superspy,

άλαξε και πάλυ την υπογραφή σου σε λάσπη, από πέτρα, γιατί στην πέτρα όλα σπάνε και χαλάνε!!!!
Στη λάσπη εκτός από κόλλημα και λέρωμα, δεν έπαθε κανένας τίποτα...
Λάσπη, λάσπη, λάσπη!!!!!!
Θα ανοίξω και ψηφοφορία..., μάλλον!
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tedos » 08 Φεβ 2005, 21:40

Αντε να πουμε παλι τα ιδια αλλα τι να κανουμε....... :D :D :D

Οσον αφορα τις "λογικου" μεγεθους ειδικες με διαφορετικες ΜΩΤ ολοι φαινεται να συμφωνουμε

Οσον αφορα

Θόδωρε, αν το σημείο τέλους χρονομέτρησης της διαδρομής είναι γνωστό, τότε για να είναι ειδική, πρέπει να μην υπάρχει ΜΩΤ, αλλά να κερδίζει ο ταχύτερος. Δηλαδή Rally ή Raid κι οχι Trail ride.
Οταν όμως είναι άγνωστο (επακριβώς), αλλά στο περίπου (-/+ 20 τουλίπες) αναμενόμενο, τότε πρέπει να έχεις το νου σου και να τηρείς ΜΩΤ, υπολογίζοντας εκεί (περίπου στο τέλος δηλαδή) την προπορεία σου ή ότι άλλο τελος πάντων σου έχει κάτσει ως τότε..


σημειωνω τα εξης...οι αγωνες αυτοι ξεκινησαν για να εξελιχθουν σε RAID...αρα η ταχυτητα μετραει

Η ΜΩΤ πρεπει να ειναι ετσι υπολογισμενη απο τον οργανωτη ωστε δυσκολα να βγαινει προπορεια ιδιαιτερα αν εχεις 2-3 χασιματα. Θεωρω δηλαδη οτι πρεπει το καλυτερο συνολικα σε επιδοση πληρωμα να κερδιζει (πλοηγηση-ταχυτητα-οικονομια αυτοκινητου) Κατω απο τις συνθηκεσ αυτες δεν βλεπω προς τι η κρυφη χρονομετρηση η εστω η περιπου κρυφη....Γενικα αντιπαθω τετοιες διαδικασιες που για μενα -προσωπικα τονιζω- αφαιρουν απο τη χαρα του παιχνιδιου
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό forester » 08 Φεβ 2005, 22:26

Όταν εξελιχθούν σε Raid (...δηλαδή trail ride , θα πάψουν να υφίστανται???)
τότε δε θα συμμετέχεις με το καθημερινό σου τουτού, αλλά πρέπει να διαθέτεις άλλο που θα είναι προετοιμασμένο σύμφωνα με το Παράρτημα J!!!
Δηλαδή 5000-6000€ με το καλημέρα.... και χωρίς να βελτιώνεις το αυτοκίνητο, πέραν της ακαμψίας και της άνεσης των μπάκετ-ζωνών.
Πάει λοιπόν περίπατο η ερασιτεχνική και παρεΐστικη εμπλοκή.....
Ταχύτητα ούτως ή άλλως υπάρχει, λόγω πολλών συμμετοχών και συναγωνισμού.
Κανείς από τους 15 πρώτους, δεν πήγε "περίπατο" μαζεύοντας λουλούδια...
Κι εγώ που έμεινα από ζάντα - λάστιχο, ψιλοαέρα πήγαινα στο σφιχτό κομάτι που λέει κι Αθανασίου. Αλλιώς δεν κάνεις ευθεία 10εκ από την περίμετρο της ζάντας, και με τα FEDIMA....
Περιμένει κανείς τόσο μεγάλο αριθμό συμμετοχών , αν η μορφή αυτών των αγώνων αντοχής-πλοήγησης , γίνει Raid????
Γιατί είχαμε και αγώνα που μετρούσε στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, έγινε με επιτυχία 3-4 χρονιές και μετά, τζίφος...
Και ήταν κι οργανωτικά μια χαρά!!!
Εδώ στο έπαθλο με συμμετοχή 200€, οι συμμετοχές είναι οι μισές...
Και δε συγκρίνω ούτε κατηγορώ αγώνες, οργανωτές κλπ, απλά καλό είναι να υπάρχουν όλα ή όσα περισσότερα γίνεται είδη και κατηγορίες, για να μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να επιλέγουν κι αναλόγως να συμμετέχουν.
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Φεβ 2005, 22:29

tedos έγραψε:...Θεωρω δηλαδη οτι πρεπει το καλυτερο συνολικα σε επιδοση πληρωμα να κερδιζει (πλοηγηση-ταχυτητα-οικονομια αυτοκινητου) Κατω απο τις συνθηκεσ αυτες δεν βλεπω προς τι η κρυφη χρονομετρηση η εστω η περιπου κρυφη....Γενικα αντιπαθω τετοιες διαδικασιες που για μενα -προσωπικα τονιζω- αφαιρουν απο τη χαρα του παιχνιδιου



Tedos, σύμφωνα με τους τελευταίους κανονισμούς της FIA (http://www.fia.com), μόλις ετοιμάσεις αγωνιστικό τετρακίνητο (Τ1,Τ2) θα μπορείς να τρέξεις κανονικά χωρίς ΜΩΤ.

Σε κάθε άλλη περίπτωση (4Χ4, χωρίς συστήματα ασφαλείας), θα τρέχεις με ΜΩΤ, ακόμα και σε αγώνες που τρέχουν αυτοκίνητα με προδιαγραφές ασφαλείας.
- Forester αυτό δε θα χαθεί όσο και να μεγαλώσουν οι αγώνες - τουλάχιστον όχι απο μένα. Το βέλτιστο είναι ο συνδυασμός και των δύο (όσον αφορά τα αυτοκίνητα) και αγωνιστικά (στο δικό τους παιχνίδι) και νορμάλ. Και αυτό είναι πλέον εφικτό.

Ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι προδιαγραφές που έθεσε η FIA για τη μορφή του Road book.... Ρίξτε μια ματιά.... τι σας θυμίζει; (FIA->Regulations->Cross Country Rallies)
Διάολε.... μήπως είναι η μορφή του road book που πρέπει υποχρεωτικά να ακολουθούν οι οργανωτές στα Trail Ride;

Για ρίξτε και μια ματιά στους νέους κανονισμούς!
Πόσο κοντά είμαστε;
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 08 Φεβ 2005, 22:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 08 Φεβ 2005, 22:43

Μαλλον δεν με διαβαζετε προσεκτικα.....ειπα εγω να μην εχει ΜΩΤ??? Που?? Ποτε??
Η ΜΩΤ πρεπει να ειναι ετσι υπολογισμενη απο τον οργανωτη ωστε δυσκολα να βγαινει προπορεια ιδιαιτερα αν εχεις 2-3 χασιματα


Εγω για κρυφη χρονομετρηση μιλησα!!!!!!!!

Κατω απο τις συνθηκεσ αυτες δεν βλεπω προς τι η κρυφη χρονομετρηση η εστω η περιπου κρυφη....
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Φεβ 2005, 22:46

tedos έγραψε:Μαλλον δεν με διαβαζετε προσεκτικα.....ειπα εγω να μην εχει ΜΩΤ??? Που?? Ποτε??
Η ΜΩΤ πρεπει να ειναι ετσι υπολογισμενη απο τον οργανωτη ωστε δυσκολα να βγαινει προπορεια ιδιαιτερα αν εχεις 2-3 χασιματα


Εγω για κρυφη χρονομετρηση μιλησα!!!!!!!!

Κατω απο τις συνθηκεσ αυτες δεν βλεπω προς τι η κρυφη χρονομετρηση η εστω η περιπου κρυφη....


Tedos, ρίξε ξανά μια ματία στα προηγούμενα post.
Διαδρομή με φανερά σημεία μέτρησης και ΜΩΤ είναι απλή και ΟΧΙ ΕΙΔΙΚΗ.
Και ένα παιχνίδι που αποτελείται μονο απο απλές διαδρομές σίγουρα δεν είναι Trail Ride - απλά λέγεται πλοήγηση....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό jdelis » 09 Φεβ 2005, 10:30

superspy έγραψε:Tedos, σύμφωνα με τους τελευταίους κανονισμούς της FIA (http://www.fia.com), μόλις ετοιμάσεις αγωνιστικό τετρακίνητο (Τ1,Τ2) θα μπορείς να τρέξεις κανονικά χωρίς ΜΩΤ.

Αυτό ισχύει και σήμερα; Αν έρθει κάποιος με αγωνιστικό μπορεί να τρέξει με χρονόμετρο; Και σε ποιά κατηγορία θα τρέχει;

ΥΓ. Θα ξεκινάει μπροστά ή πίσω από SUV κλπ...; :twisted:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 09 Φεβ 2005, 10:59

forester έγραψε:Εδώ στο έπαθλο με συμμετοχή 200€, οι συμμετοχές είναι οι μισές...


Φάουλ φίλε Forester. Που σηκώνει και κίτρινη κάρτα!!!

Αν δεν κάνω λάθος οι συμμετοχές auto στο Trail ήταν κάπου 60 κάτι. Στο 24ωρο του επάθλου ήταν 72! Σε ένα αγώνα όπου η απόσταση και το κόστος ήταν πολλαπλάσιο. Ας αποφύγουμε τέτοιες συγκρίσεις που απλά θα εντίνουν ένα όχι και ήρεμο κλίμα.

Οι μοτό διάλεξαν να μην έρθουν, αφου δεν μετρά σε κανένα δικό τους έπαθλο. Και ευτυχώς που δεν ήρθαν, μια και οι καιρικές συνθήκες σε καμία περίπτωση δεν ταίριαζαν σε μοτό. Οπότε θα αντιμετωπίζαμε προβλήματα και οργάνωση και αναβάτες.
Τελευταία επεξεργασία από Tetrakinisi και 09 Φεβ 2005, 15:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό alexandros » 09 Φεβ 2005, 11:19

Οι μοτό διάλεξαν να μην έρθουν, αφου δεν μετρά σε κανένα δικό τους έπαθλο


δεν ψάχνω να ''ανεβάσω'' κανενός την πίεση, αλλά, να μου επιτραπεί να το πω πως δεν είχαμε κάποια σαφή ενημέρωση για την διεξαγωγή του αγώνα όσο αναφορά τις μηχανές και τα quad's.

Δεν θεώρησα επίσημη ενημέρωση οτι ειπώθηκε στο forum.

Γνωρίζαμε οτι θα ήταν ενας εκπληκτικός αγώνας, και ετσι ακούστηκε οτι ήταν (συγχαρητήρια) αλλά να ξέρετε οτι ΜΑΣ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ να έρθουμε άσχετα αν θα μέτραγε κάπου!

Μας ενδιαφέρουν πρώτα οι εμπειρίες και μετά οι διακρίσεις.


πάντα φιλικά

αλέξανδρος


υς. πάντως για να τα λέμε έξω απο τα δόντια ήθελα πολύ να βρεθώ σε μια τέτοια δύσκολη κατάσταση και να ένιωθα αυτην την εμπειρία του 24ωρου !! ίσως κάποια άλλη φορά !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Tetrakinisi » 09 Φεβ 2005, 11:44

Εγώ αντιθέτως θεώρησα αρκετά επίσημα τα όσα λέγαμε εδώ μέσα. Mea Culpa λοιπόν, αλλά δεν πειράζει...

Οι συνθήκες ήταν πραγματικά δύσκολες. Και ένα quad που διάλεξε να μας ακολουθήσει, στο τέλος το κουβάλησε μία κλούβα. Στην ανηφόρα απο το Λιμνιώνα στα ορυχεία δεν ανέβαινε με τίποτε, λόγω χιονιού. Φαντάσου τί θα πάθαιναν τα δίτροχα.

Δεν πειράζει. Την άλλη φορά που θα είναι μέρα ο αγώνας!!! 8-9 Οκτωβρίου αν θυμάμαι καλά...
Tetrakinisi
 

Δημοσίευσηαπό tedos » 09 Φεβ 2005, 18:26

δεν ψάχνω να ''ανεβάσω'' κανενός την πίεση, αλλά, να μου επιτραπεί να το πω πως δεν είχαμε κάποια σαφή ενημέρωση για την διεξαγωγή του αγώνα όσο αναφορά τις μηχανές και τα quad's.


Λοιπον για να ξερουμε τι λεμε...ειχα ανοιξει μεχρι και ειδικη ενοτητα για τις συμμετοχες απο το Forum. Αλεχανδρε ριξε μια ματια θα την βρεις ευκολα εχει τουλαχιστον 10 δημοσιευσεις απο φιλους με διτροχα και γουρουνες!

Εγώ αντιθέτως θεώρησα αρκετά επίσημα τα όσα λέγαμε εδώ μέσα. Mea Culpa λοιπόν, αλλά δεν πειράζει...


Να μην τρελλαθουμε ρε παιδια....ο Αθανασιου εφτασε να πει να ερθουν να τρεξουν δωρεαν οι μοτο και γουρουνες αν δεν μαζευονταν αρκετοι για να ξεκινησουν κατηγορια!! Τι αλλο να κανει..ποσο πιο επισημο!!!! Ενταξει δεν το ειδατε το δεχομαι....αλλα εγινε καθε δυνατη προσπαθεια αυτο να το αναγνωρισουμε!!!
[/quote]
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό alexandros » 09 Φεβ 2005, 19:11

κακώς το συνεχίζουμε βρε tedos, δεν θα βγάλει πουθενά, αλλά σε απάντηση των όσων γράφεις να σου πώ οτι λέγοντας ενημέρωση αναφερόμουν σε κάποιο ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ σε κάποιο έντυπο υλικό ή ακόμα κάποιο σχετικό άρθρο. Δεν είμαι αφελής αλλά δεν θεώρω το forum αναγκαστικά και το επίσημο μέρος μιας οργάνωσης για να μαζέψει συμμετοχές. Βεβαίως και είχα υπόψιν μου τα όσα λέγονταν στο forum.

Δεν χρειάζεται να δείξουμε ή να αποδείξουμε τίποτα ούτε εγώ, ούτε εσυ, ούτε κανένας μας, τα πράγματα έγιναν τότε όπως ακριβώς έγιναν και δεν χρειάζετα να μπαίνουμε σε διαδικασίες απάντησης και κόντρα απάντησης. Δεν είναι τυχαίο λέω μόνο που δεν εμφανίστηκε κανείς απο τον κόσμο των trail rides που βλέπουμε κάθε φορά στους αγώνες. Νομίζω πως καταλαβαίνεις τι εννοώ, είσαι και εσύ πάντα και παντού.

σορρυ για το χρόνο και την πολύλογία αλλά να ξέρεις οτι ήθελα πολύ να έρθω και να είμαι εκεί στα βουνά και στα δύσκολα χιόνια για 8 - 10 - 12 - μέχρι και τις 24 ώρες του αγώνα. Μην ξεχνάς ότι εμείς με τα μηχανάκια τρέχουμε μόνοι μας με το κεφάλι μας για συνοδηγό, πίστεψε με, δεν θα το έχανα με τίποτα !!!!

τα λέμε σύντομα !!

(οχι για αυτο το θέμα χα χα )
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό tedos » 09 Φεβ 2005, 19:23

Φιλε μου Αλεξανδρε

κακώς το συνεχίζουμε βρε tedos, δεν θα βγάλει πουθενά, αλλά σε απάντηση των όσων γράφεις να σου πώ οτι λέγοντας ενημέρωση αναφερόμουν σε κάποιο ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ σε κάποιο έντυπο υλικό ή ακόμα κάποιο σχετικό άρθρο. Δεν είμαι αφελής αλλά δεν θεώρω το forum αναγκαστικά και το επίσημο μέρος μιας οργάνωσης για να μαζέψει συμμετοχές. Βεβαίως και είχα υπόψιν μου τα όσα λέγονταν στο forum.



σαφως και δεν προκειται να διαφωνησουμε! Οτι γραφω το γραφω γιατι ετυχε να νοιωσω την αγωνια και την ελπιδα του ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ μεχρι την τελευταια στιγμη για να ερθουν και διτροχα και γουρουνες ! Αυτο πρεπει ολοι να το αναγνωρισουμε!


αλλά να ξέρεις οτι ήθελα πολύ να έρθω και να είμαι εκεί στα βουνά και στα δύσκολα χιόνια για 8 - 10 - 12 - μέχρι και τις 24 ώρες του αγώνα.

Το αν και ποσο σε θελουμε κοντα μας φιλε (και ολους σας) το ξερεις πολυ καλα :D :D :D :D



τα λέμε σύντομα !!

(οχι για αυτο το θέμα χα χα )


Για να δουμε...... αυτος ο Υπερκατασκοπος ολο υποσχεσεις δινει!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό alexandros » 09 Φεβ 2005, 19:37

σαφως και δεν προκειται να διαφωνησουμε! Οτι γραφω το γραφω γιατι ετυχε να νοιωσω την αγωνια και την ελπιδα του ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗ μεχρι την τελευταια στιγμη για να ερθουν και διτροχα και γουρουνες ! Αυτο πρεπει ολοι να το αναγνωρισουμε!

δεκτό αυτό που λες ! ! ουφ φτάνει με αυτή τη κουβέντα όμως, νομίζω είπαμε αρκετά οκ !! :)

όχι τίποτα άλλο, θα κάναμε και την τρελή βόλτα στην Ευβοια !!!!!!!!
θα με βρίσκατε σε καμια σπηλιά μέσα με το raptor (σπασμένο) και να με ταίζουν οι αρκούδες χα χα


α α α ! το roadbook υπάρχει ? βρίσκεται κάπου ή απο κάποιον ?

Για να δουμε...... αυτος ο Υπερκατασκοπος ολο υποσχεσεις δινει!!!


νομίζω οτι όλα αυτά θα πάρουν πλέον σάρκα και οστά !! το 2005 ήρθε και είναι τέρμα γκάζι !!!

φίλοι να ετοιμάζεστε !!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό forester » 09 Φεβ 2005, 20:31

Tetrakinisi έγραψε:
forester έγραψε:Εδώ στο έπαθλο με συμμετοχή 200€, οι συμμετοχές είναι οι μισές...


Φάουλ φίλε Forester. Που σηκώνει και κίτρινη κάρτα!!!

Αν δεν κάνω λάθος οι συμμετοχές auto στο Trail ήταν κάπου 60 κάτι. Στο 24ωρο του επάθλου ήταν 72! Σε ένα αγώνα όπου η απόσταση και το κόστος ήταν πολλαπλάσιο. Ας αποφύγουμε τέτοιες συγκρίσεις που απλά θα εντίνουν ένα όχι και ήρεμο κλίμα.

Οι μοτό διάλεξαν να μην έρθουν, αφου δεν μετρά σε κανένα δικό τους έπαθλο. Και ευτυχώς που δεν ήρθαν, μια και οι καιρικές συνθήκες σε καμία περίπτωση δεν ταίριαζαν σε μοτό. Οπότε θα αντιμετωπίζαμε προβλήματα και οργάνωση και αναβάτες.




Τη δέχομαι!!!
Μια και αναφέρθηκα γενικα...
Τόνισα ότι δεν κάνω συγκρίσεις-κρίσεις κλπ.
Αυτό που θέλω να πω και να δείξω, είναι η ανάγκη ύπαρξης πλουραλισμού στις επιλογές του κόσμου.
Και στο Ναύπλιο το Μάρτη, δε βλέπω τίποτα για μοτό κλπ., μια και μετράει στο έπαθλο αντοχής για τετρακίνητα. Όπως και στην Εύβοια.
Τα φιλικά όμως είναι για όλους....
Επαναλαμβάνω: δεν κάνω συγκρίσεις, δεν κατηγορώ, απλώς παραθέτω καταστάσεις και λέω ότι μου αρέσει να υπάρχουν όλα....
Όταν νιώσω έτοιμος να διεκδικήσω έπαθλα και πρωταθλήματα, ξέρω που γίνεται και πως....
Όταν θέλω απλώς συμμετοχή με νούμερα στις πόρτες, χαβαλέ και προπόνηση, επίσης ξέρω που θα το βρω....

Ξαναδέχομαι την κίτρινη, γιατί δεν ήμουνα όσο σαφής νόμισα....
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΑΙ...
ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!!!
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 109 επισκέπτες