Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

CHECK IF BRAIN IS CONNECTED BEFORE PUTTING MOUTH INTO GEAR!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα....

Δημοσίευσηαπό doc » 08 Δεκ 2007, 00:06

wtrav έγραψε:...


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια εντεταλμένε φίλε μου...
...να μας έλεγες και ποιός είσαι...


...ένας από τους αμέτρητους της ανωνυμίας...

Χαχαχαχα!!!

ΥΓ. Έχεις ξαναγράψει εδώ φίλε και συνάδελφε... Σε ξέρουμε...
Δύσκολο να κρυφτείς την σήμερον ημέρα...

Ξαναλέω: Τη σχέση μου με τον Κατσιμαλή μην την αγγίζετε! Θα τα βρούμε οι δυο μας.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Re: Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα....

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Δεκ 2007, 00:09

drMel έγραψε:Sixoreste mou ta Greeklish alla eimai ektos Ellados.

1. Ta noumera oi kanonismoi kai ola ta alla, akoma kai to programma den einai perthenogenesi, ta eixame dei kai allou. Kai si kapou ta eides.....

2. Iparxoun auti tin stigmi polles kopies tou programmatos pou xrisimopoioun sto Dakar, mia apo autes kai i dikia sou alla kai auti pou eftiaxe o Doc sxedon ena xrono prin

3. Agones xoris Sed den ekane oute i E-75.

4. Auta peri skoupas kai eparkias ipodomis isos na isxisan mexri kai perisi alla fetos Spiro stin Roumeli eftases sto simio na parakaleseis agonizomeno na kanei skoupa tin Kiriaki giati den eixes enalaktiki. Episis ola ta LR pou katevikan ston agona gia voithia eixan komenous staurous ara skoupa 0.

telos analogisou giati fetos akiroses tin Rodopi kai parepees prin apo tin Roumeli, analogisou ti ekanes straba kai diorthosou kai istamata na anazitas tis efthines se allous.
Gia to xali i tis epitixies ton agonon tin efthini exei o kathe diorganotis kai oxi o Theos.
Kai auto isxiei gia olous tous agones kai oxi mono gia tous dikous sou


1. Πράγματι οι κανονισμοί της FIA είναι εδώ: http://www.fia.com/sport/Regulations/ccrallyregs.html

Η δουλειά ξεκίνησε από εδώ: http://www.off-road.gr/uploads/files/su ... 03_reg.pdf
συνεχίστηκε εδώ: http://www.off-road.gr/uploads/files/su ... lation.pdf
και εδώ http://www.off-road.gr/uploads/files/su ... idikos.pdf

μετά είχαμε αυτόν http://www.off-road.gr/uploads/files/su ... on-cup.pdf και τελικά αυτόν: http://www.off-road.gr/uploads/files/su ... R-2006.pdf

Πράγματι το road book το είδα στο Dakar και στη FIA. Εχω και μερικά μαζί μου

2. Στο Dakar το κάνουν με γραφιστικό πρόγραμμα. Εγω ξεκίνησα με βάση τη μορφή του road book του Dakar 2003 και κάνοντας κάποιες μικρές αλλαγές έστησα ειδική εφαρμογή γιαυτό το σκοπό.
Αλλαξα όμως κάποια πράγματα. Στα εκτυπωμένα υπάρχουν μερικά σημεία χαρακτηριστικά. Λογικό δεν είναι; Τα οποία υπάρχουν και στα περισσότερα road book του 2007.... Οι ίδιες ατέλειες.
Πέρα από αυτό κάθε φορά που "τρέχει" η εφαρμογή και υπάρχει προβλημα (εκτύπωσης κλπ) στέλνει ip διευθυνση , είδος προβλήματος κ.α.
Μηπως το Road Book του Πηλίου με τι έγινε;
Και ναι την εφαρμογή παραχωρήθηκε για να τη χρησιμοποιήσει ο DOC μέχρι το τέλος της χρονιάς. Δεν χρεώθηκε ποτέ... Μην το ξεφτιλίζετε το θέμα... Το να αλλάξεις τους τίτλους με το χέρι δεν αλλάζει και τα υπόλοιπα...

Οι κανονισμοί για τα RoadBook έχουν αλλάξει από το 2007 και έχω κάνει και την εφαρμογή update....

Μην ξεφεύγουμε πια.... έτσι;

3. Καλά.

4. Από http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... t-138.html
superspy έγραψε:Δημήτρης Καπράλος - Ασφάλεια 4Χ4 (Σκούπα) 697 4303463 - Discovery
Νίκος Χονδρογιάννης - Ασφάλεια 4Χ4 (Σκούπα) 697 7538260 - Jimny υπενθυμίζω ότι και εγώ ήμουν εκεί με το Discovery μου και ότι και τα τρία οχήματα είναι πλήρως εξοπλισμένα...


Επίσης στην ομάδα ασφαλείας ήταν μαζί μας, οι:
Γιάννης Δρακόπουλος, Ασφάλεια ΜΟΤΟ-Σκούπα, 694 3103348
Κώστας Δροσόπουλος, Αναβάτης ασφαλείας, 693 7043060
Νίκος Ανέστης, Τετρακίνητο Ασθενοφόρο, 6942 444123
Παπαλιάκος Δημήτρης, Ασθενοφόρο, 6977 793907
Γιώργος Ανέστης, Διεύθυνση Ασφαλείας, 6972 272525
καθώς και η ομάδα πολιτικής προστασίας Λιβαδειάς...

Οι αγωνιζόμενοι παραλάμβαναν κατάλογο μέσα στα οποία ήταν και τα παραπάνω άτομα πριν την εκκίνηση.

....


Πράγματι το Disco του Καπράλου έκοψε κεντρικο σταυρό. Όμως μηπως το έκανε και το δικό μου;
Πράγματι είπα στον Καλαποθάκη και στον Bleu, που δεν θα τρέχανε αν θέλανε να βοηθήσουν στον Δρακόπουλο. Γιατί ο καιρός προβλεπόταν δύσκολος και για να υπάρχει η δυνατότητα να μην είμαι εγώ με μοτοσυκλετα μπας και τελικά χρειαζόταν το Disco μου.

Μηπως έκοψε και το jimny σταυρούς του Χονδρογιάννη; Μπα... μπορεί να ήταν αργό αλλά ήταν εκεί. Το ίδιο και η καβάτζα που κανόνισε ο τοπικος αλυτάρχης Ο Τσέτσος. Ο Κωστας είναι βασικό στέλεχος του Ακρόπολις εδώ και πολλά χρόνια. Καλά εγω, αλλά και αυτός θα έκανε αγώνα χωρίς κάλυψη; Τσ, τσ...



Ευχαριστώ τα αναλογίζομαι...
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 08 Δεκ 2007, 00:15

doc έγραψε:
superspy έγραψε:Ο Σπύρος θα μπορούσε να τρέχει εδώ ή έξω, να έχει καινούργιο μηχανάκι και γενικά να κάνει την καύλα του.

Πειράζει κανέναν που ο γιατρός έχει καινούργιο μηχανάκι και πάει six days να τρέξει??? Πειράζει που για να τα κάνει αυτά γαμήθηκε ο κώλος του ένα χρόνο και δεν άφησε ούτε ένα Σουκου για τμην γυναίκα του?
Τα προσωπικά φίλε μου, δεν αφορούν κανέναν! Για αγώνες μιλάμε, όχι για το κρεββάτι μας!


Δε θα μείνω στα υπόλοιπα.
Όμως και εδώ είσαι λάθος. Λάθος γιατι δεν αναφερόμουν σε εσένα. Για μένα μιλούσα. Και για να το κάνω πιο λιανά.... Οτι θα μπορούσα αντι να τρέχω να σχεδιάζω να κάνω κάτι άλλο. Όμως αμέσως μετά -νόμιζα- ότι έκανα κατανοητό ότι μου αρέσει να σχεδιάζω... ΟΚ;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό karka » 08 Δεκ 2007, 00:34

loipon mias kai einai tis modos na grafoyme gkriklis edo pia, na grapso kai ego ton pono moy.

pos ta kataferno o poysth kai toys bgazo oloys apo to kaboyki toys kai lhsomanane sta fora.

ena xrono eixame na doyme antiparauesi arxigon kai thn eidame tvra.
giati aragew?
hrue jana h vra gia to moirasma e?

den poirazei kalio arga para pote.

pantos katsimali den eisai entajei.
an htan na to jerame na bazame kai meis ta filarakia mas na xonan mpinelikia.

ebales tora ton agnvsto apo to poyuena na kanei atrajion sta griklis.
siga thn prvtotypia!!!

as ta egrafe kinezika. pio magkas ua htan!!!
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό karka » 08 Δεκ 2007, 10:31

οπα ρε μαστορα.
γιατι παιρνεις τα κειμενα μου και τα πας αλλου?
γιατι δηλαδη δεν πειρες και του γκεκο να το καταχωνιασεις?
επιδει σε γλυφει?
μα το δικο μου κειμενο ηταν απαντηση στο κειμενο του γκεκου!
τι σχεση εχει εκει στους διαξηφισμους?

αφου τραβηξε ετσι η κουβεντα καποιο λογος θα υπαρχει.
αντε μας παλι, εχω το πεπονι εχω και μαχαιρι κοβω και τρωω.
οπως παλια.

ο λυκος και αν εγερασε...

επισεις κατι αλλο για να δεις οτι δεν μας τα λες καλα.
το θεμα σε αυτην τη συζητηση ειναι το "ΜΕΛΛΟΝ" τον αγωνων.
εσυ μπαινεις και αρχιζεις τι εχεις κανει στο παρελθον, για το μελλον γαργαρα...
μπραβο, δινεις και το καλο παραδειγμα.


το ξανα βαζω και παρακλω σεβασου την οποια ελευθερια μου δινεται.

sory για το χωσιμο φιλε γιωργο εκ των προτερων.

εμενα ο ντοκ μου βαζει 20 ευρω σε καθε συμμετοχη μου στα τραιλ ραιντ.
εσενα ο σπυρος?
σου δινει κατι παραπανω?
αν ναι, να ερθω και γω μαζι σας!!

κατσε ρε γιωργο, γινε συγκεκρημενος.
πετας μια γενικοτητα, -"ο σπυρος ειναι καλυτερος"- και παει.

ποτε και που και απο ποιον?
μιλας για φετος, για περσι, για τον εναν αγωνα, για ολους γενικως?

τελικα εστω αυτο το "καλυτερο", δεν μπορει να μοιρατει και σε αλλους και να γινουν ολοι καλυτεροι?
μπορει ενας να κουμανταρει μια ελλαδα?
δεν υπαρχει κοσμος στην τριπολη, στο ξυλοκαστρο, στην κοζανη, στα γιαννενα, στην αρτα, σε ολη την ελλαδα?

γιατι δεν ανοιγουν και πρως τα εξω?

δεν νομιζεις τελικα οτι το προβλημα δεν ειναι αν ο σπυ η ο ντοκ κανουν καλους αγωνες, αλλα οτι κανουν μονο αυτοι αγωνες?
και το χειροτερο οτι ειδικα ο σπυ θε θελει να τους μοιραστει με κανεναν?


και μενα η μαμα μου φτιαχνει την καλυτερη βασιλοπιτα απο ολους.
εχεις αντηρηση?
Άβαταρ μέλους
karka
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: 05 Δεκ 2005, 19:52

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 09 Δεκ 2007, 00:49

Αρνουμαι κατηγορηματικα να δεχτω οτι ενα ατομο που βαζει μπροστα του ενα οραμα και το βιβλιο των κανονισμων απο πισω για να το στηριξει, εμπλεκεται σε ολες αυτες τις θεωριες συνωμοσιας που εχω διαβασει. Επιπλεον οταν βλεπω και παλιους συνεργατες ( τον DOC συγκεκριμενα) να μιλανε και υπερασπιζονται την θεση τους με επιχειρηματα, οχι να τσακωνονται, σημαινει οτι οντως κατι πηγε λαθος αλλα οχι τοσο λαθος ωστε να δημιουργουμε τερατα. Η κατασταση ειναι σε νορμαλ επιπεδα, το να προσπαθουμε να δημιουργησουμε πολωση με απολυτες φρασεις ειναι τουλαχιστον κουτο. Ο Θανος σωστα το εθεσε, τα προβληματα που ακουστηκαν απο Δημητρη και Σπυρο, λυνονται. Αν δεν θελουν να τα λυσουν μεταξυ τους και αυτο δεκτο, δικαιωμα τους. Αλλα με τις θεωριες συνωμοσιας και τις βαριες κουβεντες εδω μεσα δεν παμε πουθενα.
Απο το επιριπτουμε ευθυνες και να κατηγουμε τους αλλους μηπως πρωτα θα επρεπε να αναλογιστουμε τι θα μπορουσαμε να εχουμε κανει εμεις για να βοηθησουμε;
Μηπως φταιμε και εμεις;Ειμαστε ολοι τοσο σιγουροι οτι ΟΛΟ το μεριδιο της ευθυνης το εχει ενα ατομο, αποκλειστικα και μονο αυτο. Ναι.,.. σιγουρα, παντα ετσι ειναι.

Ο αναμαρτητος πρωτος τω λιθο βαλλετο, που λεει και ο Κατανας.

Και εστω οτι καναμε οτι περναγε απο το χερι μας για να βοηθησουμε και ειχαμε και μια διενεξη, μας δινει το δικαιωμα αυτη η διενεξη να χτυπαμε τον άλλον οταν εχει πεσει στο καναβατσο; Μηπως τωρα ειναι που πρεπει να σιωπησουμε αν δεν εχουμε κατι θετικο να πουμε;
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 09 Δεκ 2007, 00:51

Σορρυ για τα Ελληνικα αλλα εχω βαρεθει τα Γκρηκλις εδω περα!
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό doc » 09 Δεκ 2007, 02:16

leipsippos έγραψε:Αρνουμαι κατηγορηματικα να δεχτω οτι ενα ατομο που βαζει μπροστα του ενα οραμα και το βιβλιο των κανονισμων απο πισω για να το στηριξει, εμπλεκεται σε ολες αυτες τις θεωριες συνωμοσιας που εχω διαβασει. Επιπλεον οταν βλεπω και παλιους συνεργατες ( τον DOC συγκεκριμενα) να μιλανε και υπερασπιζονται την θεση τους με επιχειρηματα, οχι να τσακωνονται, σημαινει οτι οντως κατι πηγε λαθος αλλα οχι τοσο λαθος ωστε να δημιουργουμε τερατα. Η κατασταση ειναι σε νορμαλ επιπεδα, το να προσπαθουμε να δημιουργησουμε πολωση με απολυτες φρασεις ειναι τουλαχιστον κουτο. Ο Θανος σωστα το εθεσε, τα προβληματα που ακουστηκαν απο Δημητρη και Σπυρο, λυνονται. Αν δεν θελουν να τα λυσουν μεταξυ τους και αυτο δεκτο, δικαιωμα τους. Αλλα με τις θεωριες συνωμοσιας και τις βαριες κουβεντες εδω μεσα δεν παμε πουθενα.
Απο το επιριπτουμε ευθυνες και να κατηγουμε τους αλλους μηπως πρωτα θα επρεπε να αναλογιστουμε τι θα μπορουσαμε να εχουμε κανει εμεις για να βοηθησουμε;
Μηπως φταιμε και εμεις;Ειμαστε ολοι τοσο σιγουροι οτι ΟΛΟ το μεριδιο της ευθυνης το εχει ενα ατομο, αποκλειστικα και μονο αυτο. Ναι.,.. σιγουρα, παντα ετσι ειναι.

Ο αναμαρτητος πρωτος τω λιθο βαλλετο, που λεει και ο Κατανας.

Και εστω οτι καναμε οτι περναγε απο το χερι μας για να βοηθησουμε και ειχαμε και μια διενεξη, μας δινει το δικαιωμα αυτη η διενεξη να χτυπαμε τον άλλον οταν εχει πεσει στο καναβατσο; Μηπως τωρα ειναι που πρεπει να σιωπησουμε αν δεν εχουμε κατι θετικο να πουμε;


! ναι.
Άβαταρ μέλους
doc
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2118
Εγγραφή: 16 Μαρ 2004, 12:41
Τοποθεσία: Εντός / Εκτός / επί τα αυτά

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 10 Δεκ 2007, 11:35

Συγνώμη που πετάγομαι σαν την π*%δή αλλά με στενοχωρεί αυτό το κλίμα :?

Οσες παραξενιές και να έχετε Spy & Doc μην το συνεχίζετε, ο "λαός" σας σας χρειάζεται και τους δύο. Βρείτε έναν τρόπο να συνεχίσετε μαζί ή παράλληλα το όραμά σας :wink:
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες