Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride απο το 0300 στις 30/1/2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 10:23

NEC-R έγραψε:...Καμιά βοήθεια θα υπαρχει για τα suvlakia στις αντίπερα οχθες των χειμαρων αν ειναι ασχημες οι συνθήκες?


Χμ.... Αν βρέχει την ημέρα του Trail ride ή αν έχει βρέξει την προηγούμενη, τα SUV θα τα δουν ένχρωμα....
Θα θέλει έμπειρο οδηγό και λάστιχα + αλυσίδες....
Δεν έχει μονοπάτια η διαδρομή, αλλά σε πολλά σημεία οι κλίσεις είναι αρκετά μεγάλες.
Το disco το Σάββατο των Χριστουγέννων έβγαλε όλη τη διαδρομή με άνεση, αλλά την πρώτη φόρα που είχα πάει υπο βροχή πάταγα γκάζι στις κατηφόρες για να έχω πρόσφυση… (Εντάξει είναι και 2+ τόνους).
Απ’ την άλλη, έχοντας αρκετή εμπειρία από Rav4 (το κοντό) με ένα σετ λάστιχα και … θράσσος θα... ήμουν κύριος!
Φυσικά υπενθυμίζω ότι χρησιμοποιούμε στη σχεδίαση πάντα χωμάτινους δρόμους, απλώς ψάχνουμε για τους... δυσκολότερους.
Αν κάποιοι είχατε έρθει στην "Σκοτεινή πλευρά της Πάρνηθας" περσι, να ξέρετε ότι η διαδρομή θα είναι πιο απαιτητική απο τότε, (χωρίς πολύ πέτρα όμως!)
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 29 Δεκ 2004, 10:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 10:32

jdelis έγραψε:
superspy έγραψε:Γιάννη (jdelis) η πληροφορίες απο το 0300 αναφέρουν ότι η τιμή είναι 35€ και είναι τόσο είτε έχεις είτε δεν έχεις αγωνιστική άδεια....

Φυσικά το ποσόν δεν είναι το θέμα, αλλά ποιός ο λόγος τότε κάποιος να βγάζει αγωνιστική άδεια; Η οργάνωση δεν θα τα πληρώσει στην ΕΛΠΑ;


Γιάννη μια και οι κανονισμοί για τα Trail ride της επόμενης χρονιάς δεν έχουν καταλήξει ακόμα (θα γίνει μετά το πρώτο δεκαήμερο του Γενάρη) και πολύ περισσότερο ο "χαρακτήρας" τους, το 0300 έχει φροντίσει για ένα "συγκεκριμένο" πακέτο για το παιχνίδι τους. Να υπογραμμίσω ακόμα και στα παλαιότερα που έχει κάνει (το 0300 κάνει μικρά trail ride εδώ και 5-6 χρόνια), το ποσό ήταν δεδομένο, είχες δεν είχες άδεια.
Πάντως αν θές περισσότερες διευκρινήσεις πάνω στο θέμα, μπορεις να επικοινωνήσεις κατευθείαν μαζί τους. :roll: :roll: :roll:
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 10:38

tedos έγραψε:
Σημερα πάλι βροχη. Φαντάζομαι πως ειναι αδύνατον να γινει ο αγωνας σε ξερό τερέν τέλη Ιανουαρίου


Superspy ειναι αυτος ολα να τα περιμενεις :lol: :lol: :lol: Μεχρι και ξερο με σκονη... :lol: :lol: :lol: :lol:


Αυτό που με ανησυχεί (γιαυτό και προσπαθώ και με "άλλους" τρόπους να φέρω βροχή), είναι ότι μέχρι τώρα όταν σχεδίαζα διαδρομή (είτε σε απλό trail ride είτε σε Raid), έβρεχε με το τουλούμι και έπηζα στη λάσπη, ενώ μια βδομάδα πριν την οργάνωση, έσκαγες στη ζέστη!
Λοιπόν γιαυτό "κανονίζω" πιο δύσκολη διαδρομή και ... βλέπουμε!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 29 Δεκ 2004, 10:40

superspy έγραψε:Το disco το Σάββατο των Χριστουγέννων έβγαλε όλη τη διαδρομή με άνεση, αλλά την πρώτη φόρα που είχα πάει υπο βροχή πάταγα γκάζι στις κατηφόρες για να έχω πρόσφυση… (Εντάξει είναι και 2+ τόνους).


Μην προσπαθείς να μας φοβίσεις , είναι δεδομένο οτι εκείνη την ημέρα θα σκάει ο τζίτζικας, εποχούμενοι παγωτατζήδες θα γεμίσουν τον χώρο των park-ferme, κοριτσόπουλα με topless θα έρχονται για αυτόγραφα και μείς θα βάζουμε αντιηλιακή κρέμα στην μούρη μας για να μην ξεφλουδίσει.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 10:46

Gorgorofteros έγραψε:
superspy έγραψε:Το disco το Σάββατο των Χριστουγέννων έβγαλε όλη τη διαδρομή με άνεση, αλλά την πρώτη φόρα που είχα πάει υπο βροχή πάταγα γκάζι στις κατηφόρες για να έχω πρόσφυση… (Εντάξει είναι και 2+ τόνους).


Μην προσπαθείς να μας φοβίσεις , είναι δεδομένο οτι εκείνη την ημέρα θα σκάει ο τζίτζικας, εποχούμενοι παγωτατζήδες θα γεμίσουν τον χώρο των park-ferme, κοριτσόπουλα με topless θα έρχονται για αυτόγραφα και μείς θα βάζουμε αντιηλιακή κρέμα στην μούρη μας για να μην ξεφλουδίσει.


ΣΚΑΤΑ!!!!
Με πήρανε χαμπάρι.... :banging:

Για σκέψου όμως τι έχει να γίνει, σχεδιάζωντας εγώ για στεγνό να... βρέχει! :band: :blob:

Ευτυχώς πάντως που έχω μαζί μου και τον Θοδωρή (το Ζήση) που μου έχει βάλει "φρένο" δυο τρεις φορές....
Κάποια στιγμή μου είπε, "θέλεις να εκδικηθείς κανένα και θες να βάλεις αυτό το κομμάτι;" (είχα πάει με τα ... πόδια 1,5 χιλιομετρα να ... δω αν βγαίνει! Τελικά με πήρε η νύκτα και δεν το έβαλα το κομμάτι)

Ρε γαμώτο και αυτά τα δέντρα φυτρώνουν μέσα στη μέση του δρόμου! (Πρέπει να έχουν να περάσουν απο εκεί πάνω απο 5-6 χρόνια!)

Είπα και γω, μια και θα το κάνουμε στην Αττική και είμαστε κοντά, ας το δυσκολέψουμε ένα κλικ.... (καλά δεν θα είναι και enduro)
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 10:52

Gorgorofteros έγραψε:.... κοριτσόπουλα με topless θα έρχονται για αυτόγραφα ....


Θα .... φέρεις και την κόρη σου;

..........Τελευταία νέα......

Μόλις ήρθε το fax..... απο 10 Ιανουαρίου έως και 2 Φεβρουαρίου, θα έχουμε.... ξηρασία, απο την Κεντρική Ελλάδα έως την Κρήτη....
Ξεχάστε αυτά που ξέρατε για λάσπη, νερολακούβες και ατελείωτες γλίστρες.....
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 29 Δεκ 2004, 11:33

superspy έγραψε:..........Τελευταία νέα......

Μόλις ήρθε το fax..... απο 10 Ιανουαρίου έως και 2 Φεβρουαρίου, θα έχουμε.... ξηρασία, απο την Κεντρική Ελλάδα έως την Κρήτη....
Ξεχάστε αυτά που ξέρατε για λάσπη, νερολακούβες και ατελείωτες γλίστρες.....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Καλά τώρα, κάτι μας είπες :assshaking:
Μόλις βρω συνοδηγό έφτασα :car3:
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 29 Δεκ 2004, 15:30

superspy έγραψε:Θα .... φέρεις και την κόρη σου;


Σε μιάμιση δεκαετία θα παίρνει κανονικά μέρος.
Ετοίμασε κύπελλο.
Εχει ήδη πιπίλα ΚΤΜ.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 15:39

Gorgorofteros έγραψε:...
Εχει ήδη πιπίλα ΚΤΜ.


Tη Rallye ή τη "normal";
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό YiannisM » 29 Δεκ 2004, 18:42

Γίνεται να δηλωθεί συμμετοχή χωρίς συνοδηγό, και η δήλωση του συνοδηγού να γίνει στήν εκκίνηση, ή λίγες ημέρες νωρίτερα? :roll:
Άβαταρ μέλους
YiannisM
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2003, 20:27
Τοποθεσία: Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό nec-r » 29 Δεκ 2004, 18:49

To Road Book πότε θα το δώσετε ?
Μπορειτε να μας κανετε μια περιγραφή των χωριών που θα περνα κοντά αγώνας ?
Τα αυτοκίνητα τι ωρα προβλεπεται περιπου να ξεκινάνε ?
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 19:20

YiannisM έγραψε:Γίνεται να δηλωθεί συμμετοχή χωρίς συνοδηγό, και η δήλωση του συνοδηγού να γίνει στήν εκκίνηση, ή λίγες ημέρες νωρίτερα? :roll:


Μα...Ναι!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 29 Δεκ 2004, 19:23

NEC-R έγραψε:To Road Book πότε θα το δώσετε ?
Μπορειτε να μας κανετε μια περιγραφή των χωριών που θα περνα κοντά αγώνας ?
Τα αυτοκίνητα τι ωρα προβλεπεται περιπου να ξεκινάνε ?


Α. Το πρωϊ πριν την εκκίνηση
Β. Οχι :twisted: :twisted: :twisted:
Γ. Περίπου 10:00 αλλά θα πρέπει να είναι εκεί απο τις 08:30
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 29 Δεκ 2004, 19:24

Tη Rallye ή τη "normal";




Παντως η 4wd beba (κορη του dista) φοραει εσωρουχα που γραφουν NISSAN TERRANO RACING :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό nec-r » 29 Δεκ 2004, 22:54

Φαντάζομαι με χορηγούς κλάσης 4Τ και 0300 να προβλεφθεί και κανα τσιγκάκι για όσους τερματίσουν. :oops:
Άβαταρ μέλους
nec-r
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:38
Τοποθεσία: Ολυμπιακό χωριό - Αχαρναί

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 31 επισκέπτες