Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail Ride απο το 0300 στις 30/1/2005

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό forester » 29 Δεκ 2004, 23:40

Μόλις κατέβασα τη δήλωση, αύριο θα έχετε και το fax :!: :!: :!: :wink:
Αντε, και καλή χρονιά :!:
forester
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: 07 Δεκ 2003, 20:36
Τοποθεσία: Άλιμος, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Metalaxe » 30 Δεκ 2004, 08:53

Που χάθηκες εσύ ρε φίλε :?:
Ελπίζω να τα πούμε από κοντά στον αγώνα :D :D :D :D
Πρόεδρος B.R.A.T.(Τομέας W/H/R...)
Brizola Raiders Adventure Team
http://www.brat.gr
Άβαταρ μέλους
Metalaxe
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2161
Εγγραφή: 19 Μαρ 2003, 19:40
Τοποθεσία: Melissia

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 30 Δεκ 2004, 09:35

tedos έγραψε:
Tη Rallye ή τη "normal";




Παντως η 4wd beba (κορη του dista) φοραει εσωρουχα που γραφουν NISSAN TERRANO RACING :twisted: :twisted: :twisted:


σε πιπίλα φυσικά παίζει μόνο η rallye, τώρα ψάχνω και για πάνα ή ΚΤΜ ή paris-dakar επετειακή, αλλά θα με μπερδεύει το καφέ χρώμα της άμμου.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 30 Δεκ 2004, 12:36

Η εκκίνηση θα γίνει απο το 12ο χλμ. της Εθνικής οδού στην Μεταμόρφωση.

Ερώτηση:
Πού ακριβώς βρίσκεται αυτό το σημείο ?.

Στο ρεύμα ανόδου φαντάζομαι, θα μπώ στην πάροδο απο την γέφυρα Βαρυπόμπης ?

Κανένα σκαρίφημα θα βόλευε.

Ε ρε που καταντήσαμε, δεν χανόμαστε στα βουνά και στίς ραχούλες και μπλέκουμε τα μπούτια μας στην ίδια μας την πόλη.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 30 Δεκ 2004, 13:06

Gorgorofteros έγραψε:Η εκκίνηση θα γίνει απο το 12ο χλμ. της Εθνικής οδού στην Μεταμόρφωση.

Ερώτηση:
Πού ακριβώς βρίσκεται αυτό το σημείο ?.

Στο ρεύμα ανόδου φαντάζομαι, θα μπώ στην πάροδο απο την γέφυρα Βαρυπόμπης ?

Κανένα σκαρίφημα θα βόλευε.

Ε ρε που καταντήσαμε, δεν χανόμαστε στα βουνά και στίς ραχούλες και μπλέκουμε τα μπούτια μας στην ίδια μας την πόλη.



Μα.... πια Βαρυμπόπη....
Απο τα γραφεία του 0300 στη Μεταμόρφωση....
Ερχόμενος απο Αθήνα, κάνεις δεξιά, ανεβαίνεις πάνω στη γέφυρα της Μεταμόρφωσης, και μετά παίρνεις τον παράλληλο της Εθνικής προς Αθήνα, στα 200 μέτρα θα δεις δεξιά τα γραφεία του περιοδικού...
Μα επιτρέπεται ένας γορφορόφτερος αετός και μάλιστα της Ρούμελης, να μην βλέπει απο ψηλά τα πάντα;
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 30 Δεκ 2004, 13:29

superspy έγραψε:Μα επιτρέπεται ένας γορφορόφτερος αετός και μάλιστα της Ρούμελης, να μην βλέπει απο ψηλά τα πάντα;


Τι δουλειά εχω στη Αττική ?
Η δικιά μου η φωλιά είναι καλά κουρνιασμένη στην Αμπλιανη.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 31 Δεκ 2004, 11:28

Ε... τότε σε ... βγάλαμε έξω απο τα ... νερά σου!

Καλή χρονιά!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 31 Δεκ 2004, 12:33

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και σε εσένα και σε όλο τον κόσμο.

Συμφωνώ με την υπογραφή σου, δώστε λάσπη στο λαό.
Μήπως στην προηγούμενη ζωή μας βγάζαμε ήχους όπως, γούτς, γούτς.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό VITARAKIAS » 01 Ιαν 2005, 16:32

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΕΞΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΓΩΝΑ!!! :cry:
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ!!!
ΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΑ ΤΡΕΞΩ;;
ΛΕΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΟΝ ΚΙ ΕΓΩ!!!!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
Άβαταρ μέλους
VITARAKIAS
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2003, 15:54
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 01 Ιαν 2005, 20:13

VITARAKIAS έγραψε:ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΕΞΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΓΩΝΑ!!! :cry:
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ!!!
ΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΑ ΤΡΕΞΩ;;
ΛΕΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΟΝ ΚΙ ΕΓΩ!!!!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!


Μακη Καλη Χρονια φιλε :D Θα χαρουμε να σε εχουμε κοντα μας :D Τα λαστιχα σου σε πανε στην 4Χ4 Raid. Για οτι πληροφοριες θελεις παρε τηλ στο κινητο αλλα θα τα πουμε και απο κοντα μεχρι τοτε :wink:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό mytilini » 01 Ιαν 2005, 21:51

Καλή Χρονιά παλληκάρια μου με υγεία και πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.Το λοιπόν:πριν δηλώστε συμμετοχή στο trail-ride του «0-300» ζητήστε να μάθετε εάν την διαδρομή την έχει χαράξει ο Τάκης Γκρέτσης...Εάν ναι,τότε χε,χε,χ,ε,χ,χε,χε,χε....!!!!!!προμηθευτείτε από τώρα υλικά επιτόπιου μασάζ,θερμοφόρες,υπογλώσσια καρδιοτονωτικά,πολυβιταμινούχα σκευάσματα και φροντίστε οι σύζυγοι να έχουν διάθεση και υπομονή.Τα σχετικά «παίγνια» του περιοδικού ουδεμία σχέση έχουν με αυτά που μέχρι τώρα γνωρίζουν οι φίλοι τετράτροχοι «εξωδρομίτες».Μιλώ εκ προσωπικής πείρας και αντιλήψεως.Ενα μπορώ να σας εγγυηθώ : απίστευτο χαβαλέ,πνεύμα παρέας και αλληλοβοήθειας.Μια μικρή απορία:το μικρό αυτό χρηματικό ποσό τι ακριβώς καλύπτει;Θα υπάρχει επαρκής αριθμός (σε δεκάκιλα) κοψιδιών και λοιπών συναφών ειδών;Στην γνωστή ταβέρνα τα πανηγύρια;Ο γιατρός από τα Χανιά θα έλθει;Η οικογένεια Πίγγου θα τρέξει;Αδεια από το Δασαρχείο της Πάρνηθας έχουμε ή τελευταία στιγμή θα προσπαθούμε να τους εξηγήσουμε το αυτονόητο;
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
___________________
Watch your back (Check-Six)
mytilini
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2004, 06:32
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Ιαν 2005, 01:18

VITARAKIAS έγραψε:ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!
ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΕΞΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΓΩΝΑ!!! :cry:
ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ!!!
ΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΑ ΤΡΕΞΩ;;
ΛΕΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΟΝ ΚΙ ΕΓΩ!!!!
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!



Θα το δούμε το πρωϊ του trail ride!
Καλή χρονια!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Ιαν 2005, 01:27

mytilini έγραψε:Καλή Χρονιά παλληκάρια μου με υγεία και πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.Το λοιπόν:πριν δηλώστε συμμετοχή στο trail-ride του «0-300» ζητήστε να μάθετε εάν την διαδρομή την έχει χαράξει ο Τάκης Γκρέτσης...Εάν ναι,τότε χε,χε,χ,ε,χ,χε,χε,χε....!!!!!!προμηθευτείτε από τώρα υλικά επιτόπιου μασάζ,θερμοφόρες,υπογλώσσια καρδιοτονωτικά,πολυβιταμινούχα σκευάσματα και φροντίστε οι σύζυγοι να έχουν διάθεση και υπομονή.Τα σχετικά «παίγνια» του περιοδικού ουδεμία σχέση έχουν με αυτά που μέχρι τώρα γνωρίζουν οι φίλοι τετράτροχοι «εξωδρομίτες».Μιλώ εκ προσωπικής πείρας και αντιλήψεως.Ενα μπορώ να σας εγγυηθώ : απίστευτο χαβαλέ,πνεύμα παρέας και αλληλοβοήθειας.Μια μικρή απορία:το μικρό αυτό χρηματικό ποσό τι ακριβώς καλύπτει;Θα υπάρχει επαρκής αριθμός (σε δεκάκιλα) κοψιδιών και λοιπών συναφών ειδών;Στην γνωστή ταβέρνα τα πανηγύρια;Ο γιατρός από τα Χανιά θα έλθει;Η οικογένεια Πίγγου θα τρέξει;Αδεια από το Δασαρχείο της Πάρνηθας έχουμε ή τελευταία στιγμή θα προσπαθούμε να τους εξηγήσουμε το αυτονόητο;
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
___________________
Watch your back (Check-Six)




Καλή χρονιά!

Η διαδρομή σχεδιάζεται απο το Off-Road.gr και έχει τα πάντα! :blob:

Το ποσό καλύπτει ασφάλιση και συμμετοχή, λεπτομέρειες απευθείας στο 0300.

Ο ταβερνιάρης έχει "ειδοποιηθεί" καταλλήλως και η Φυλή είναι γεμάτη "τσι-τσι"

Η διαδρομή ΔΕΝ περνάει απο το δρυμό της Πάρνηθας (αυτό μας έλλειπε!) και έχει επίσημη άδεια παιδιάς απο την ΕΛΠΑ
:wink:
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Ιαν 2005, 01:34

Ημερολόγιο διαδρομής: 1/1/2005, Ημέρα δουλειάς πεδίου, τέταρτη – Μόνος στο βουνό!

Φτου... Πάλι δε θα "τρέξω" σε μια απο τις καλύτερες διαδρομές....
Φτου 2: Αγόρασα οικόπεδο σε γνωστή περιοχή, μη οικοδομήσιμο (είναι πάνω στο δρόμο που περνά απο τον αγωγό).
Έκανα μαλακία και ξεκίνησα να ανέβω βρεμένη ανηφόρα με 18 πίεση πίσω... Βάλε και τις ροδιές που είχε αφήσει το Disco μια βδομάδα πριν με βροχή...

Μετά τη δεύτερη προσπάθεια (και επιβεβαίωση της πρώτης αγοράς), το θυμήθηκα και ρίχνοντας τη στα φυσιολογικά όρια (14 για το MεΖε), βγήκε...

Υπερβολικός ενθουσιασμός (πρωτοχρονιά!), το έδαφος έχει πλέον ποτίσει καλά και πρωινή τεμπελιά! (εεεε … έκανε κρύο, είχα αργήσει να ξεκινήσω – το ξέχασα)

Ένα σπασμένο κοντεράκι και μισό κιλό ιδρώτας, έσερνα το MεΖε πεσμένο στην κατηφόρα, μέχρι να βρω καλύτερο έδαφος, γιατί δεν μπορούσα να σταθώ όρθιος στη γλίτσα της πλαγιάς.

Πάμε παρακάτω:
Σήμερα «έκλεισαν» οριστικά τα πρώτα 110 χιλιόμετρα… μένει τώρα η ψηφιοποίηση και οι έλεγχοι. Θα γίνουν τρεις (με μοτο και 4Χ4), μέχρι να «μεστώσει» το δρομοβιβλίο, αρωγός και ο Θοδωρής Ζήσης, που είπε να αφήσει μια φορά τη συμμετοχή και να … βάλει ένα χεράκι (και … ματάκι).

Μου έφυγε ο «τάκος» να αφαιρέσω 4 χιλιόμετρα ασφάλτου και να τα αντικαταστήσω με χώμα. Θα σας φύγει και εσάς ο «τάκος» όμως την ημέρα του trail ride!!!!

Τελικά στο πρώτο κομμάτι, άλλαξα αρκετά τμήματα, από την προηγούμενη σχεδίαση, τα οποία αντικαταστάθηκαν με εγκαταλελειμμένους δρόμους, πλαγιές, hard climbing και… free falling, καθώς και 300 μέτρα ποταμιού.

Ποταμοιστορίες!
Ποταμάκι Α: Το βάθος της ΕΥΔΑΠ στη «βουτιά» ήταν σήμερα μέχρι το φως του MεΖε
Ποταμάκι Β: Προστέθηκαν (όπως είπα και παραπάνω) 300 μέτρα περίπου από ένα ποταμάκι. Σήμερα το βαθύτερο κομμάτι είχε βάθος περίπου 60-70 πόντους και ναι δεν το περνάτε απέναντι αλλά πάτε μέσα από το ποτάμι. Ο πυθμένας είναι εξαιρετικός με πολύ πέτρα. Ιδανικό για ένα κρύο μπάνιο στο τέλος Ιανουαρίου.

Διάβρωση εδάφους και σαρίσματα!
Μιλάμε για ολόκληρες πλαγιές που…. έχουν μετακομίσει στον κάτω μαχαλά!
Μαζί τους έχουν παρασύρει και πολλά πράγματα, έχουν δημιουργήσει τεράστιους λάκκους και σε μια περίπτωση, αποκόψει την είσοδο σε ένα δρόμο (οκ εγκαταλελειμμένο δρόμο). Τελικά βρέθηκε είσοδος σε αυτόν, από παρακείμενη πλαγιά.

Δήλωση: Η διαδρομή θα είναι δύσκολη στεγνή.
Υπάρχουν αρκετά αναχώματα, σε αρκετά σημεία κινείται εντελώς εκτός δρόμου, ενώ οι πλαγιές του φυσικού, δεν αφήνουν δεύτερη ευκαιρία, (παίρνω αμπάριζα και … ανεβαίνω). Κατά τα άλλα είναι γεμάτη νεροφαγώματα. Θυμάστε τη «Μαδαγασκάρη» στη Ρούμελη; Κάπως έτσι αλλά για 28 χιλιόμετρα (τμηματικά) περίπου.

Βρεμένη δεν βγαίνει από big on-off μια και στις ανηφόρες δεν θα βρουν πρόσφυση. Τα SUV θα θέλουν αλυσίδες και … πολύ θράσος, αν και δεν θα το συνιστούσα. Η "Σκοτεινή πλευρά της Πάρνηθας", θυμίζει (και ήταν) παιδική χαρά μπροστά στην τωρινή διαδρομή.

Το καλό μέχρι τώρα είναι ότι η πέτρα είναι Ε-ΛΑ-ΧΙ-ΣΤΗ, σας τη φυλάω όλη για το τελευταίο κομμάτι !!!!

Ψάξαμε και βρήκαμε ΟΛΑ τα καλά σημεία της Αττικής!

Καλή χρονιά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tedos » 02 Ιαν 2005, 05:31

Σήμερα το βαθύτερο κομμάτι είχε βάθος περίπου 60-70 πόντους και ναι δεν το περνάτε απέναντι αλλά πάτε μέσα από το ποτάμι.


Να ετοιμαζουμε snorkel δηλαδη??? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Δήλωση: Η διαδρομή θα είναι δύσκολη στεγνή.
Υπάρχουν αρκετά αναχώματα, σε αρκετά σημεία κινείται εντελώς εκτός δρόμου, ενώ οι πλαγιές του φυσικού, δεν αφήνουν δεύτερη ευκαιρία, (παίρνω αμπάριζα και … ανεβαίνω). Κατά τα άλλα είναι γεμάτη νεροφαγώματα. Θυμάστε τη «Μαδαγασκάρη» στη Ρούμελη; Κάπως έτσι αλλά για 28 χιλιόμετρα (τμηματικά) περίπου.

:D :D :D

Το καλό μέχρι τώρα είναι ότι η πέτρα είναι Ε-ΛΑ-ΧΙ-ΣΤΗ, σας τη φυλάω όλη για το τελευταίο κομμάτι !!!!


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 16 επισκέπτες