Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Trail ride καλαμάτας 14 Nοεμβρίου 2004

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό jdelis » 16 Νοέμ 2004, 09:34

Δυστυχώς μια ξαφνική αδιαθεσία του συνοδηγού μου, μας ανάγκασε να επιστρέψουμε ενώ ήμασταν στη Μεγαλόπολη το Σάββατο το απόγευμα. :(

Όσο μάλιστα έβλεπα να βρέχει μετά τρελλαινόμουνα! Πάντως από όσο άκουσα δεν είχε πολλή λάσπη, κυρίως πέτρα. Ελπίζω όλοι να διασκέδασαν και αναγκαστικά θα περιμένω τον επόμενο αγώνα. Ευτυχώς το Enduro απέχει μόλις δύο εβδομάδες! :razz:
Άβαταρ μέλους
jdelis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: 03 Μάιος 2003, 14:33
Τοποθεσία: Ν. Φιλ/φεια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 16 Νοέμ 2004, 10:01

Αμαν !!!!!!!!!!!!!!!!!! θα παίζει η gorgorofteritsa δηλαδής σε λίγο καιρό !!!!!!!!

Συγχαρητήρια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε και με ένα καλό γαμπρό !!!!!!!! κατά προτίμηση μηχανόβιο χα χα !!!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Και αν αγχώνεσαι για να μην πέσει ο γαμπρός … … … υπάρχουν μηχανές με .. … 4 ρόδες !!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Χα χα χα χα χα !!!!!!


Υς. Πάλι καλά που ισιώνατε και κανά μηχανάκι και μας αφήσατε να περάσουμε μπροστά Στη καλαμάτα!!!!!!!! χα χα !!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 16 Νοέμ 2004, 10:30

alexandros έγραψε:Υς. Πάλι καλά που ισιώνατε και κανά μηχανάκι και μας αφήσατε να περάσουμε μπροστά Στη καλαμάτα!!!!!!!! χα χα !!!!!!!!!!!!!


Ασε και σε εχω δεί τι μουρλοκομείο είσαι, δεν έχεις ανάγκη απο κάτι τέτοια εσύ, και μετά μου λές ο γαμπρός να έχει και 4ροδο, ρε ούτε γράμμα δεν στέλνω μαζί σας.
Εμαθα πρωτιά λέει έεεε , ωωωραίοοοοος , το χέρι να συμπεράνω οτι θεραπεύτηκε πλήρως έτσι ?.

Λοιπόν πρέπει να κανονίσουμε μια συνάντηση για παραλειπόμενα και κυρίως για τα ΕΠΟΜΕΝΑ (superspy το 'πιασες το υπονοούμενο έτσι ?, άλλο πλέον να κρυφτείς δεν μπορείς).
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 16 Νοέμ 2004, 14:31

gorgorofteros
Ασε και σε εχω δεί τι μουρλοκομείο είσαι, δεν έχεις ανάγκη απο κά
τι τέτοια εσύ, και μετά μου λές ο γαμπρός να έχει και 4ροδο, ρε ούτε γράμμα δεν στέλνω μαζί σας.
Εμαθα πρωτιά λέει έεεε , ωωωραίοοοοος , το χέρι να συμπεράνω οτι θεραπεύτηκε πλήρως έτσι ?.

Με το χέρι καλύτερα αλλά όχι καλά - καλά, δηλαδή δεν θα άντεχα άλλα χλμ από τα 130 !!
Φταίνε τα gripακια που έχουν μεγαλύτερη διάμετρο από τα προηγούμενα και μου τσάκισαν το χέρι !!!

Λοιπόν πρέπει να κανονίσουμε μια συνάντηση για παραλειπόμενα και κυρίως για τα ΕΠΟΜΕΝΑ (superspy το 'πιασες το υπονοούμενο έτσι ?, άλλο πλέον να κρυφτείς δεν μπορείς).


Ναι ναι ναι !!! πρέπει να το ‘’κανονίσουμε’’ κύριε superspy, δεν παίρνει άλλες αναβολές !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 16 Νοέμ 2004, 15:37

Μάλλον τελικά τα πιο ψηλά γριπάκια είναι η λύση, το ίδιο πρόβλημα είχε και ο tsunami αλλά αυτός έβαλε πιο χοντρά απο τα μαμίσια και πιθανών την πάτησε.
Βάλε τα παλιά και αδύνατα γκριπάκια, πρέπει να νιώσεις καλλύτερα.
Νομίζω οτι όσο τα δάχτυλα δεν κλίνουν πιέζεται περισσότερο το νεύρο, πιθανών να είναι η ίδια περίπτωση με την πίεση του καρπιαίου σωλήνα.
Αλλαξε τα Αλέξανδρε, μάλλον αυτό φταίει .

Οσο για τα ΕΠΟΜΕΝΑ , κερνάω την μπύρα όταν βρεθούμε για να πούμε τις λεπτομέρειες, και υπόψην οτι υπάρχει και άτομο που θέλει να βοηθήσει στην οργάνωση, τι άλλο να τάξω πιά !!!.

Μάλλον να ανοίξουμε καινούργιο θέμα με τίτλο :
ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 16 Νοέμ 2004, 15:53

Gorgorofteros έγραψε:Βάλε τα παλιά και αδύνατα γκριπάκια, πρέπει να νιώσεις καλλύτερα.


:nono: Τα γκριπάκια με το σφουγγαράκι είναι πολύ καλύτερα για μεγάλες αποστάσεις εφόσον
Α. Τα τοποθετήσεις σωστά
Β. Τα χρησιμοποιήσεις μια- δυο φορές και δεν τα βάλεις την προηγούμενη του αγώνα!
Γ. Λαδώνεις την ντίζα του συμπλέκτη!

Gorgorofteros έγραψε:
Μάλλον να ανοίξουμε καινούργιο θέμα με τίτλο :
ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ.


Σύντομα θα έχετε νεότερα! Μέχρι στιγμής μπορώ να πώ

Α. Εφόσον έχετε συμμετέχει είτε στη Ρούμελη είτε στη Ροδόπη (και τερματίσατε φέτος) είτε είστε εν ενεργεία αγωνιζόμενος, θα βγάλετε αγωνιστική άδεια (λεπτομέρειες θα τις δουμε) και θα τρέχετε πλέον σε κανονικό αγώνα με χρονομετρημένες ειδικές και όχι με regularity. Οι κατηγορίες σε αυτή την περίπτωση θα ειναι οι ίδιες με τα διεθνή rally αντοχής (όπως Dakar) (ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ, ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ)

B. Οι άδειες μιας αγωνιστικής θα κρατηθούν μόνο για τους νέους (ομάδα αρχαρίων) οι οποίοι θα τρέχουν με regularite με κατηγορίες που πιθανότατα θα συμπτυχθούν σε δύο (ελαφριά / βαριά)

Γ. Στα αυτοκίνητα δεν θα αλλάξει ουσιαστικά τίποτα για την επόμενη χρονια και οι κατηγορίες θα παραμείνουν (σχεδόν) όπως έχουν. Πάντα θα τρέχουν με regularity και με δυνατότητα έκδοσης επιτόπου αγωνιστικής άδειας παιδιάς.

Περισσότερα σε νέο θέμα απο αύριο!
ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό Pads » 16 Νοέμ 2004, 17:01

Μια παρατήρηση μόνο να κάνω.
Πρόσεξα σε κάποια σημεία κόκκινα βελάκια που βοηθούσαν σε δύσκολα σημεία. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν χρειάζονταν (δεν υπήρχαν ούτε στο Ξυλόκαστρο αλλά ούτε και στη Ρούμελη). Ο αγώνας είναι προσανατολισμού οπότε το να χαθούμε σε κάποιο σημείο και να ψάξουμε τον σωστό δρόμο θα έκανε λίγο πιο ενδιαφέρον τον αγώνα.
Άβαταρ μέλους
Pads
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 26 Αύγ 2004, 14:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 16 Νοέμ 2004, 17:14

Έχεις δίκιο, δεν έπρεπε να υπάρχουν τα κόκκινα σημάδια, δεν είναι αγώνας enduro ΑΛΛΑ στην συγκεκριμένη περίπτωση με τόσα λάθη που είχε το roadbook αν δεν είχε και αυτά θα ήμασταν ακόμα στον Ταΰγετο !!!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό tedos » 16 Νοέμ 2004, 18:13

alexandros έγραψε: δεν είχε και αυτά θα ήμασταν ακόμα στον Ταΰγετο !!!


Γιατι ασχημα θατανε? :lol: :lol: :lol: :lol:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tazmania » 16 Νοέμ 2004, 20:55

Ρε μάγκες, καμια φωτογραφία υπάρχει;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Elfmelerin » 16 Νοέμ 2004, 22:11

Ο συνήγορος του διαβόλου:
Εκτός από 2-3 τουλίπες το roadbook ήταν φανταστικά ακριβές...προσωπική μου άποψη...
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά λόγια.Και από την πλευρά μου συγχαρητήρια σε όλους,αγωνιζόμενους και νικητές.
Και για όσους δεν ήρθαν...ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!
Elfmelerin
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 30 Ιουν 2004, 22:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 17 Νοέμ 2004, 08:22

superspy έγραψε:
Περισσότερα σε νέο θέμα απο αύριο!
ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ!


Ο.Κ. οχι απορίες ακόμη, αλλά όταν καταλαγιάσει το θέμα, να κάνουμε μια συνάντηση στο γνωστό καφέ να τα πούμε ?
Αγωνιώ να πώ τα νέα στο ΚΤΜάκι μου να χλιμιντρήση απο χαρά.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 17 Νοέμ 2004, 09:25

Ναι ναι ναι ! ! ! !

Να κανονίσουμε ραντεβού να τα πούμε !!!

Πω πω πω τι χαρές !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πότε να το κανονίσουμε ?????

Superspy ακούει ??????????
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 18 Νοέμ 2004, 13:39

Υπάρχουν καθόλου φωτογραφίες από την καλαμάτα ???

Tedos, superspy έχετε ??

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Θα μας δώσετε ??

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Να πληρώσουμε !!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό superspy » 18 Νοέμ 2004, 14:33

Ναι...... αλλά...... ΕΛΕΟΣ..... δεν έχω σταματήσει να γράφω....
Γράφω κανονισμούς,
Γράφω πρόγραμμα για τη δουλειά μου,
Γράφω εκκρεμότητες....
Γράφω προτάσεις....
Γράφω στο forum....
Please.... απο Δευτέρα....
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 41 επισκέπτες