Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Raid Ροδόπης 2004 - Στην ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ!

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Δημοσίευσηαπό tedos » 26 Οκτ 2004, 16:39

Με βαση τις συμμετοχες ποσες κατηγοριες εχουμε στα 4χ4 εως τωρα??
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό tedos » 26 Οκτ 2004, 19:32

Υπολογιζουμε (Tedos-Dista) να ξεκινησουμε για Δραμα στις 5 το πρωι της Παρασκευης (λεμε τωρα :twisted: :twisted: :twisted: ) Ετσι θα φτασουμε δραμα μεσημερι για φαγητο ξεκουραση και μετα τεχνικο ελεγχο :D :D :D

Αν καποιος φιλος ενδιαφερεται για να παμε παρεα......μεση ταχυτητα ταξιδιου 100-110 χαω
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό dista » 26 Οκτ 2004, 20:33

tedos έγραψε:...........
Αν καποιος φιλος ενδιαφερεται για να παμε παρεα......μεση ταχυτητα ταξιδιου 100-110 χαω


Ρε είσαι τρελός :shock: Με τα πόδια θα πάμε στη Δράμα :evil: Έτσι θα τρέξουμε και στον αγώνα :roll:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό georgek » 26 Οκτ 2004, 22:45

tedos έγραψε:Ερωτηση Απορια......
Στον Αγωνα του Εβρου οι λεσχες 4χ4 Καβαλας και Ορεστειαδας εδωσαν βροντερο παρων με συμμετοχες. Παρ ολα αυτα δεν βλεπω την ιδια προθυμια να στηριχθει με συμμετοχες η προσπαθεια της Ροδοπης......ουτε και απο την λεσχη 4χ4 Κομοτηνης αυτοκολλητα της οποιας ειδα κατα την παραμονη μου στην πολη.....Γιατι παλληκαρια αυτο μηπως μπορουμε να μαθουμε?? :? :? :? :?


Φίλε Tedo

Πρώτα απ'όλα αν κοιτάξεις πιο προσεχτικά τη λίστα συμμετοχών θα δεις ότι η λέσχη Σερρών είναι παρούσα :wink:

Δεύτερον, μετά από κουβέντα που είχα για το θέμα αυτό με μέλη άλλης λέσχης της Β. Ελλάδας, τους οποίους συνάντησα την Κυριακή στη Ροδόπη, μου είπαν τα παρακάτω:

1) επικαλέστηκαν το 'υψηλό' κόστος συμμετοχής

2) Μου είπαν ότι αυτά τα βουνά τα γυρίζουν τουλάχιστον μια φορά το μήνα άρα δεν έχουν το κίνητρο να δουν κάτι καινούριο

3) Προτιμούν να υποστηρίζουν διοργανώσεις άλλων λεσχών

Το 1, για μένα, είναι απλή δικαιολογία

Το 2 είναι λογικό. Επίσης πόσο άνετα θα αισθανόσουν να συναγωνίζεσαι ανθρώπους που ξέρουν την περιοχή σαν την τσέπη τους? Πίστεψέ με, έχω κάνει διαδρομές εκεί, μαζί με ντόπιους, νύχτα, και είναι εκπληκτικό το πως κινούνται στους δεδαλώδεις χωματόδρομους χωρίς να χάνονται!

Το 3 πρέπει να μας προβληματίσει όλους για το τι μας επιφυλάσει το μέλλον στο off-roading και την τετρακίνηση που όλοι αγαπάμε. Δεν είμαστε τόσοι πολλοί για να χωριζόμαστε σε μεν και δε.

Επίσης η δικαιολογία περί αυτοκινήτων για trial, για εμένα δεν ισχύει. Είδα Jimny και Samurai, σηκωμένα στο Θεό, να πηγαίνουν με 120-130 στο δρόμο (άσφαλτος) :shock: και εγώ με τα 2000 κυβ και τους 130 ίππους να πιέζομαι για να τους ακολουθήσω :shock: . Και δεν είμαι κακός οδηγός. Απλά αυτοί ήταν καλύτεροι από εμένα :(
Να εύχεσαι να είναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις!!!
Άβαταρ μέλους
georgek
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: 22 Μαρ 2004, 17:03
Τοποθεσία: SERRES

Δημοσίευσηαπό tedos » 27 Οκτ 2004, 07:36

Καμποσα εχω να πω (και σε πολλα συμφωνω μαζι σου). Ομως δεν απαντω εδω για να μην μπερδεψουμε την ενοτητα :)
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Οκτ 2004, 08:21

tedos
Κωττες???? Πλακα κανω ε!!!!!


Χα χα κανένα πρόβλημα, αντιθέτως !!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

άλλωστε και εγώ έτσι τους λέω χα χα χα !!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό tedos » 27 Οκτ 2004, 09:06

dista έγραψε:
tedos έγραψε:...........
Αν καποιος φιλος ενδιαφερεται για να παμε παρεα......μεση ταχυτητα ταξιδιου 100-110 χαω


Ρε είσαι τρελός :shock: Με τα πόδια θα πάμε στη Δράμα :evil: Έτσι θα τρέξουμε και στον αγώνα :roll:


:shock: :shock: Αμαν...πλακωσε το....ιπταμενο Κ.Α.Π.Η :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 27 Οκτ 2004, 09:32

Μήπως κάποτε θα πρέπει να κάνουμε ενα κόπο να αγοράσουμε ενα καθρέπτη ?

Ολες οι διακιολογίες έχουν βάση και λογική.
Ολα απ' όσα πιστεύουν όσοι δεν έρχονται είναι σωστά.
Αλλά τελικά εμένα δεν μου το βγάζετε απο το μυαλό ότι αυτό που πραγματικά τους καίει δεν έχει να κάνει με τίποτα απο τα παραπάνω.

Γίνεται να παραμερίσουμε κάποια πράγματα και να ασχοληθούμαι με το χώμα που αγαπάμε τελικά όλοι .

πρίν 7 ημέρες η Ελλάδα ψηφίστικε σχεδόν παμψηφεί να πάρει την διοργάνωση ISDE για το έτος 2008 (το ISDE είναι για το ENDURO το αντίστοιχο της Ολυμπιάδας) μια τρομερή και μοναδική επιτυχία, αν όλοι εμείς που πρίν κοιμηθούμε προσευχόμαστε στον θεό για την μακροημέρευση του θεσμού των RALLY RAID, ενωθούμε και βοηθήσουμε εμπράκτως τύπους σαν τον Pino και τον Superspy, ίσως τότε κάποια ημέρα γίνουν μεγάλοι και σπουδαίοι αγώνες και εδώ.

Οσο οι δυνάμεις-συμμετοχές μας θα είναι χωρισμένες, ξεχάστε τα μεγάλα πράγματα.

Δεν σας το παίζω άγιος , κάποτε έφτυσα την Οδύσσεια επειδή την θεώρησα λίγη για τα κυβικά μου, το ότι τώρα κυνηγάω ότι αγώνα βρώ σημαίνει οτι έκανα λάθος. Δεν υπάρχουν μέρη εύκολα και δύσκολα , όμορφα και άσχημα , υπάρχει μόνο ένα πράγμα η χαρά της συμμετοχής , και αφού τελικά όλοι θέλουμε να τρέχουμε , ας το κάνουμε.

Σήμερα δηλώνει και 5ο μέλος του Kerasi Club συμμετοχή, κανονίστε την πορεία σας, θέλουμε κύπελλο.

Τέλος όσοι πάσχουν απο την μέση τους να μην ξεχάσουν τα Mesulid τους.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό alexandros » 27 Οκτ 2004, 14:58

Gorgorofteros
Σήμερα δηλώνει και 5ο μέλος του Kerasi Club συμμετοχή, κανονίστε την πορεία σας, θέλουμε κύπελλο.


Η ομάδα QRT (quad racing team) δηλώνει στην ομάδα ΚΕΡΑΣΙ CLUB ότι μονομαχήσουν για αυτό το κύπελλο !!!!!! είστε 5 και είμαστε 4 !!
Άβαταρ μέλους
alexandros
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 3029
Εγγραφή: 04 Μαρ 2004, 19:35
Τοποθεσία: Πάρνηθα

Δημοσίευσηαπό Gorgorofteros » 27 Οκτ 2004, 15:01

alexandros έγραψε:Η ομάδα QRT (quad racing team) δηλώνει στην ομάδα ΚΕΡΑΣΙ CLUB ότι μονομαχήσουν για αυτό το κύπελλο !!!!!! είστε 5 και είμαστε 4 !!


είτε αριθμητικά είτε με βάση τα κιλά μας είσαστε χαμένοι, κάπελα άλειψε με μπράσο απο τώρα το κύπελλο.
KΕΡΑΣΙ CLUB
Άβαταρ μέλους
Gorgorofteros
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 13 Απρ 2004, 08:19
Τοποθεσία: Χαλάνδρι - Αθήνα

Δημοσίευσηαπό QUADMAN » 27 Οκτ 2004, 20:05

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΕ ΓΟΥΡΟΥΝΑ (ΚΩΤΤΗ)
:blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob: :blob:

Κερασι club θα φερουμε και δικα μας κυπελλα για να μην εχουμε προβληματα (με τα ονοματα σας επανω) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Υ.Γ Τις μπουγατσες τις πληρωνει ο χαμενος οκ? [/b]
Good roads bring bad people
Bad roads bring good people

Απο γουρουνα σε ΚΤΜ 640 ADV τωρα αυτο ειναι καλο??????!!!!
Άβαταρ μέλους
QUADMAN
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: 08 Μαρ 2004, 17:14
Τοποθεσία: ΚΗΦΙΣΙΑ

Δημοσίευσηαπό tedos » 27 Οκτ 2004, 21:39

Εξαιρετη η ενημερωση ευχαριστουμε σπυρο :D :D :D

Υ.Γ Ο γνωστος γκαντεμης ξαναχτυπησε με θυμα αυτη τη φορα το Ολυμπιο!!! Πληροφοριες στον Κο ΤΑΖΜΑΝΙΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stratego Adventure Team

My other name is ΑΔΩΝΙΣ..


Nemo Vom Batu
Άβαταρ μέλους
tedos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2571
Εγγραφή: 28 Οκτ 2003, 18:21
Τοποθεσία: South Evoia, Greece

Δημοσίευσηαπό superspy » 27 Οκτ 2004, 22:13

tedos έγραψε:Υ.Γ Ο γνωστος γκαντεμης ξαναχτυπησε με θυμα αυτη τη φορα το Ολυμπιο!!! Πληροφοριες στον Κο ΤΑΖΜΑΝΙΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Ο κύριος TAZMANIA σήμερα το μεσημέρι με επίσημο έγγραφο του (σε PDF παρακαλώ!) ενημέρωσε ότι επιθυμεί να αποσύρει τη συμμετοχή του από τον αγώνα. Η αίτηση του έγινε δεκτή.
Τώρα έχει τις παρακάτω επιλογές:

Α. Κάθεται 6-7/11 στην Αθήνα και.... βράζει στο ζουμί του!
Β. Κάνει τη δεύτερη μέρα της Ρούμελης (δύο φορές για να τη μάθει καλά!)
Γ. Ανεβαίνει service αγωνιστικής ομάδας! (Και φυσικά βράζει στο ζουμί του!)
Δ. Ανεβαίνει θεατής στη Ροδόπη (Κάτι μου λέει ότι πάλι θα βράζει στο ζουμί του!)
Ε. Αποφασίζει επιτελούς να κάνει κάτι χρήσιμο το συγκεκριμένο ΣΚ και ... παντρεύεται!
Στ. Αφού πάρει τα χρήματα πίσω της συμμετοχής του, υποβάλει ξανά δήλωση συμμετοχής με το νέο παράβολο (Το οποίο θα αποφασιστεί, πιθανότατα προσαυξημένο 100% ή 1000%, η συμμετοχή του θα δοθεί απευθείας στον πρώτο γενικής των αυτοκινήτων)
Ζ. Τίποτα από τα παραπάνω!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό dista » 27 Οκτ 2004, 22:23

Ρε συ Σπύρο γιατί τον βασανίζεις τον κακομοίρη :shock:
Δε τον φτάνει η γκαντεμιά του :D :D :D :D
Και καλά αυτόν, εμάς δε μας σκέφτεσαι τι θα τραβήξουμε έτσι και μας πάθει τίποτα :P :P :P
Άντε άσε μας και μας, η Μαριάνθη φαντάζεσαι τι θα τραβήξει :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 28 Οκτ 2004, 00:39

superspy έγραψε:
tedos έγραψε:Υ.Γ Ο γνωστος γκαντεμης ξαναχτυπησε με θυμα αυτη τη φορα το Ολυμπιο!!! Πληροφοριες στον Κο ΤΑΖΜΑΝΙΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Ο κύριος TAZMANIA σήμερα το μεσημέρι με επίσημο έγγραφο του (σε PDF παρακαλώ!) ενημέρωσε ότι επιθυμεί να αποσύρει τη συμμετοχή του από τον αγώνα. Η αίτηση του έγινε δεκτή.
Τώρα έχει τις παρακάτω επιλογές:

Α. Κάθεται 6-7/11 στην Αθήνα και.... βράζει στο ζουμί του!
Β. Κάνει τη δεύτερη μέρα της Ρούμελης (δύο φορές για να τη μάθει καλά!)
Γ. Ανεβαίνει service αγωνιστικής ομάδας! (Και φυσικά βράζει στο ζουμί του!)
Δ. Ανεβαίνει θεατής στη Ροδόπη (Κάτι μου λέει ότι πάλι θα βράζει στο ζουμί του!)
Ε. Αποφασίζει επιτελούς να κάνει κάτι χρήσιμο το συγκεκριμένο ΣΚ και ... παντρεύεται!
Στ. Αφού πάρει τα χρήματα πίσω της συμμετοχής του, υποβάλει ξανά δήλωση συμμετοχής με το νέο παράβολο (Το οποίο θα αποφασιστεί, πιθανότατα προσαυξημένο 100% ή 1000%, η συμμετοχή του θα δοθεί απευθείας στον πρώτο γενικής των αυτοκινήτων)
Ζ. Τίποτα από τα παραπάνω!


Να τα μαςςςςςςςςς :evil: Δεν μου φτάνει η γκαντεμιά μου, έχω και τον υπερκατάσκοπο :shock: Ένα καλό πήγαμε να κάνουμε και θα μας βγει και ξινό :evil:

Λοιπόν, πες μου πόσα θες... Ακόμα κι εαν δεν θες, εγώ ανεβαίνω και παίρνω τον τελευταίο από πίσω και όπου με βγάλει :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ΥΓ το μόνο σίγουρο είναι ότι: Δεν παντρέυομαιιιιιιιι
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 10 επισκέπτες

cron