Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγώνας Raid 4,5,6 Νοεμβρίου 2005 (Παλαιά συζήτηση)

Τα πάντα για τους μηχανοκίνητους Μαραθώνιους, όπου συμμετέχουν μοτοσικλέτες και αυτοκίνητα με βασικό στοιχείο την σβελτάδα και την πλοήγηση

Re: Αγώνας αντοχής-Trail Raid-Rally Raid - 4,5,6 Νοεμβρίου 2

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Σεπ 2005, 22:24

tazmania έγραψε:
Πέρα από την πλάκα είναι σημαντικό για κάποιους που θέλουν να τρέξουν και να βαθμολογηθούν και στο Έπαθλο Αντοχής αλλά και στο κύπελλο Rally. Υπάρχει πρόβλεψη γι' αυτούς;


Tazmania κάποιος μπορεί να βαθμολογηθεί και στο Κύπελλο TRR και στο Έπαθλο, αν θέλει, ο αγώνας και οι ειδικές θα είναι κοινές:

Ο αγώνας μετρά: Στο Κύπελλο Trail Ride Raid 2005, στο Έπαθλο αντοχής 2005, στο κύπελλο Rally 4X4 2005.
Θα υπάρξει ξεχωριστη κατάταξη ανα κύπελλο – έπαθλο, καθώς και κύπελλα.
Ο αγώνας οργανώνεται απο το 0300 και τη λέσχη Εκάλης 4Χ4

....

Κόστος συμμετοχής:

Μοτοσυκλέτες:
80 ευρώ

Αυτοκίνητα 4Χ4 + 4Χ4 Raid: 160 ευρώ αν ο συμμετέχων δηλώσει σε ένα από τα δύο (Κύπελλο Trail Ride Raid ή Έπαθλο αντοχής) 200 ευρώ αν ο συμμετέχων θέλει να μετρήσει και στα δύο
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Re: Αγώνας αντοχής-Trail Raid-Rally Raid - 4,5,6 Νοεμβρίου 2

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 22:32

doc έγραψε:
tazmania έγραψε:Πέρα από την πλάκα είναι σημαντικό για κάποιους που θέλουν να τρέξουν και να βαθμολογηθούν και στο Έπαθλο Αντοχής αλλά και στο κύπελλο Rally. Υπάρχει πρόβλεψη γι' αυτούς;


Ντοντγόρι,
κάτι θα βρούμε...


:D :D :D

Η πιο εφικτή λύση που βλέπω, είναι οι μετρήσεις για την regularite του Επάθλου να γίνουν σε απλή διαδρομή των rally. Αυτό, βέβαια, με την προϋπόθεση ότι θα υπάρχουν απλές για τα rally του Κυπέλλου 4Χ4. ¨Έτσι, ο αγωνιζόμενος θα είναι υπεύθυνος να βρει την άκρη.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγώνας αντοχής-Trail Raid-Rally Raid - 4,5,6 Νοεμβρίου 2

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 22:34

superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:
Πέρα από την πλάκα είναι σημαντικό για κάποιους που θέλουν να τρέξουν και να βαθμολογηθούν και στο Έπαθλο Αντοχής αλλά και στο κύπελλο Rally. Υπάρχει πρόβλεψη γι' αυτούς;


Tazmania κάποιος μπορεί να βαθμολογηθεί και στο Κύπελλο TRR και στο Έπαθλο, αν θέλει, ο αγώνας και οι ειδικές θα είναι κοινές:

...


Σπύρο εγώ μιλάω για το Έπαθλο Αντοχής και το Κύπελλο Rally 4Χ4 όχι το κύπελλο TR
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αγώνας αντοχής-Trail Raid-Rally Raid - 4,5,6 Νοεμβρίου 2

Δημοσίευσηαπό dista » 02 Σεπ 2005, 22:42

tazmania έγραψε:Η πιο εφικτή λύση που βλέπω, είναι οι μετρήσεις για την regularite του Επάθλου να γίνουν σε απλή διαδρομή των rally. Αυτό, βέβαια, με την προϋπόθεση ότι θα υπάρχουν απλές για τα rally του Κυπέλλου 4Χ4. ¨Έτσι, ο αγωνιζόμενος θα είναι υπεύθυνος να βρει την άκρη.


Γιώργο απ΄ότι είπε ο Doc παραπάνω καταλαβαίνω ότι δεν θα υπάρχουν απλές για τα Rally αλλά θα είναι ολόκληρα τα τμήματα ΣΕΧ-ΣΕΧ χρονομερτημένα.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Re: Αγώνας αντοχής-Trail Raid-Rally Raid - 4,5,6 /11/2005

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Σεπ 2005, 22:42

tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:
Πέρα από την πλάκα είναι σημαντικό για κάποιους που θέλουν να τρέξουν και να βαθμολογηθούν και στο Έπαθλο Αντοχής αλλά και στο κύπελλο Rally. Υπάρχει πρόβλεψη γι' αυτούς;


Tazmania κάποιος μπορεί να βαθμολογηθεί και στο Κύπελλο TRR και στο Έπαθλο, αν θέλει, ο αγώνας και οι ειδικές θα είναι κοινές:

...


Σπύρο εγώ μιλάω για το Έπαθλο Αντοχής και το Κύπελλο Rally 4Χ4 όχι το κύπελλο TR


tazmania έγραψε:...
Η πιο εφικτή λύση που βλέπω, είναι οι μετρήσεις για την regularite του Επάθλου να γίνουν σε απλή διαδρομή των rally. Αυτό, βέβαια, με την προϋπόθεση ότι θα υπάρχουν απλές για τα rally του Κυπέλλου 4Χ4. ¨Έτσι, ο αγωνιζόμενος θα είναι υπεύθυνος να βρει την άκρη.




Tazmania, κάτι δεν εξήγησα καλά φαίνεται..... Πάμε πάλι....

Οι ειδικές και οι απλές θα είναι κοινές για αυτούς που τρέχουν στο Κύπελλο Trail Ride Raid με αυτές για το Έπαθλο, με αυτές για τα Rally 4X4.

ΠΧ. Η πρώτη ειδική θα είναι ίδια για τις Μοτο, για τα 4Χ4, για τα 4Χ4 raid και για τα Rally. Οι μεν με στόχο τη ΜΩΤ, οι δε με στόχο το χρόνο....
Επίσης θα μοιράζονται τις ίδιες απλές....


Dista έγραψε: Γιώργο απ΄ότι είπε ο Doc παραπάνω καταλαβαίνω ότι δεν θα υπάρχουν απλές για τα Rally αλλά θα είναι ολόκληρα τα τμήματα ΣΕΧ-ΣΕΧ χρονομερτημένα


Οχι Dista, o DOC πουθενά δεν είπε κάτι τέτοιο....
Οι ειδικές και οι απλές, θα είναι κοινές και θα έχουν το ίδιο μήκος για ΟΛΟΥΣ. Στις ειδικές οι μεν θα έχουν στόχο τη ΜΩΤ οι δε τον καλύτερο χρόνο


Υ.Γ. Τα 4Χ4 Rally, μπορούν να βαθμολογηθούν μόνο στo Κύπελλο Trail Ride Raid και στα rally 4X4..
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 02 Σεπ 2005, 22:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 22:45

Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΥΓ Ας μου απαντήσει κάποιος απλά με ένα ναι ή ένα όχι σε αυτό που ρωτάω να ξέρω κι εγώ τι θα κάνω. :D

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Σεπ 2005, 22:52

tazmania έγραψε: Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

Προφανώς ΟΧΙ!
Τελευταία επεξεργασία από superspy και 02 Σεπ 2005, 22:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό dista » 02 Σεπ 2005, 22:54

tazmania έγραψε:Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΥΓ Ας μου απαντήσει κάποιος απλά με ένα ναι ή ένα όχι σε αυτό που ρωτάω να ξέρω κι εγώ τι θα κάνω. :D

Ευχαριστώ πολύ.


Δεν μπορείς ρε Γιώργο, γιατί στο Αντοχής τρέχεις με ΜΩΤ και στα Rally με το χρονόμετρο.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 22:54

superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΟΧΙ


Κι εάν εγώ τρέξω στην rally και ζητήσω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο Αντοχής με την όποια ποινή φαω, υπάρχει πρόβλημα από την οργάνωση;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Σεπ 2005, 22:58

tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΟΧΙ


Κι εάν εγώ τρέξω στην rally και ζητήσω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο Αντοχής με την όποια ποινή φαω, υπάρχει πρόβλημα από την οργάνωση;

Α. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. :bang:
Β. Μήπως ήπιες λίγο παραπάνω σήμερα; :drunk: :-) :-)
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό dista » 02 Σεπ 2005, 23:00

tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΟΧΙ


Κι εάν εγώ τρέξω στην rally και ζητήσω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο Αντοχής με την όποια ποινή φαω, υπάρχει πρόβλημα από την οργάνωση;


Θα πρέπει η ΜΩΤ του Αντοχής να είναι εξωπραγματική για τα υπόλοιπα αυτοκίνητα για να έχει ουσία αυτή η βαθμολόγησή σου.
Άβαταρ μέλους
dista
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2003, 10:24
Τοποθεσία: Μαρούσι Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 23:03

superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΟΧΙ


Κι εάν εγώ τρέξω στην rally και ζητήσω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο Αντοχής με την όποια ποινή φαω, υπάρχει πρόβλημα από την οργάνωση;

Α. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. :bang:
Β. Μήπως ήπιες λίγο παραπάνω σήμερα; :drunk: :-) :-)


Ήπια χθες λίγο παραπάνω, λες να με ήπιε;

Γιατί ρε αδερφέ μου εγώ πρέπει να "παραιτηθώ" σε μια από τις δύο οργανώσεις; Πρώτα κάνετε τα κύπελλα και τα έπαθλα και μετά μας λετε ότι δεν μπορούμε να συμμετέχουμε σε δυο ταυτόχρονα, γιατί αυτό μας λετε! Δεν είναι λίγο άδικο ρε Σπύρο;

Και καλά δεν μπορούν να γίνουν ξεχωριστά, τις σας νοιάζει εσάς εάν εγώ θέλω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο με ποινή "2 μέρες και 16 ώρες"; Κοινή δεν θα είναι η διαδρομή; Που το πρόβλημα;
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό tazmania » 02 Σεπ 2005, 23:05

dista έγραψε:
tazmania έγραψε:
superspy έγραψε:
tazmania έγραψε:Άρα η απάντηση είναι ότι δεν μπορώ να βαθμολογηθώ στο Έπαθλο Αντοχής και στο Κύπελλο Rally 4X4?

ΟΧΙ


Κι εάν εγώ τρέξω στην rally και ζητήσω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο Αντοχής με την όποια ποινή φαω, υπάρχει πρόβλημα από την οργάνωση;


Θα πρέπει η ΜΩΤ του Αντοχής να είναι εξωπραγματική για τα υπόλοιπα αυτοκίνητα για να έχει ουσία αυτή η βαθμολόγησή σου.


Δημήτρη μην τ' ορκίζεσαι :wink:
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό superspy » 02 Σεπ 2005, 23:40

tazmania έγραψε: Ήπια χθες λίγο παραπάνω, λες να με ήπιε;

Γιατί ρε αδερφέ μου εγώ πρέπει να "παραιτηθώ" σε μια από τις δύο οργανώσεις; Πρώτα κάνετε τα κύπελλα και τα έπαθλα και μετά μας λετε ότι δεν μπορούμε να συμμετέχουμε σε δυο ταυτόχρονα, γιατί αυτό μας λετε! Δεν είναι λίγο άδικο ρε Σπύρο;

Και καλά δεν μπορούν να γίνουν ξεχωριστά, τις σας νοιάζει εσάς εάν εγώ θέλω να βαθμολογηθώ και στο Έπαθλο με ποινή "2 μέρες και 16 ώρες"; Κοινή δεν θα είναι η διαδρομή; Που το πρόβλημα;


Tazmania.... δε τα λες κάλα, έχεις φτάσει να ζητάς παράλογα πράγματα!

Α. Ο "αγώνας" για τα 4Χ4 Rally, είναι αυτός που περισσεύει απο το Διεθνές Baja που δεν έγινε.

Β. Και ο πρώτος φετινός αγώνας Baja, έγινε με συνδιοργάνωση Trail Ride Raid, μια και είναι ο μοναδικός θεσμός, που μπορούσε να στηρίξει τα Rally Εκεί έτρεξες συνοδηγός και δε βαθμολογήθηκες (φυσικά) στα πχ 4Χ4 Raid

Γ. Ο αγώνας που έλειπε, κάπου έπρεπε να πάει και να έχει λογικό κόστος για τους αγωνιζόμενους (και τη λέσχη της Εκάλης)

Δ. To διήμερο trail ride raid του κυπέλλου TRR θα γινόταν στην περιοχή της Λιβαδειάς, σε πολύ κοντινή ημερομηνία

Ε. Η λέσχη της Εκάλης είχε το μοναδικό αγώνα του επάθλου αντοχής με μορφή trail ride

Στ. Η δύο οργανωτές (και οι δύο αξιόλογοι μεμονωμένα) έχουν συνεργαστεί ξανά με πολύ καλά αποτελέσματα και κατέληξαν ότι θα συνεργαστούν και σε αυτό τον αγώνα, με γνώμονα το καλό των αγώνων.

Ε. Η συμμετοχή σου με ένα στην κατηγορία 4Χ4 Rally, μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ στα κύπελλα Trail Ride Raid & 4X4 Rally, για ευνόητους λόγους.
Αν το έπαθλο αντοχής, μετρά περισσότερο για σένα, (εκεί έχεις και περισσότερους βαθμούς σαν οδηγός - στα 4Χ4 rally έχεις βαθμολογηθεί σαν συνοδηγός) δήλωσε εκεί συμμετοχή σε κάποια απο τις κατηγορίες που το καλύπτουν.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό tazmania » 03 Σεπ 2005, 00:16

Χμμμ. τέλος πάντων ας το αφήσουμε προσωρινά.
Άβαταρ μέλους
tazmania
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 16:05
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Trail Ride, Rally Raid & Cross Country Rally

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 9 επισκέπτες