Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Οι μαλάκες και οι "έξυπνοι"

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Οι μαλάκες και οι "έξυπνοι"

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 05 Φεβ 2008, 11:54

Οι μαλάκες και οι "έξυπνοι" είναι μια ιστορία που βλέπουμε εδώ και πολλές - πολλές μέρες να παίζεται μπροστά στα μάτια μας. Είμαι περίεργος να δω ως που μπορεί να φτάσει αυτό :roll:
Τελευταία επεξεργασία από Dr.Format και 11 Φεβ 2008, 14:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό Joker » 05 Φεβ 2008, 13:08

ως το απειρο και ακομα παραπερα....

ποτε δεν γινοντουσαν αυτα ωστε να μην γινονται και τωρα?

το προβλημα ειναι οτι γινονται, η οτι γινονται δημοσιως?

τουλαχιστο οταν γινονται δημοσιως, μπορει καποιος να παραπονεθει η να αλλαξει τακτικη.

η εμπειρια παντως μας λεει οτι δεν υπαρχει γιατρεια.
Άβαταρ μέλους
Joker
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 29 Αύγ 2005, 22:52

Δημοσίευσηαπό maverickman » 05 Φεβ 2008, 15:43

Οι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη των άλλων, οι μαλάκες από τα λάθη τους...
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό yannis24 » 05 Φεβ 2008, 16:39

maverickman έγραψε:Οι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη των άλλων, οι μαλάκες από τα λάθη τους...



Οι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη των άλλων, οι μαλάκες ..........δεν μαθαινουν ΠΟΤΕ !!
Άβαταρ μέλους
yannis24
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: 13 Ιαν 2006, 12:02
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευσηαπό maverickman » 05 Φεβ 2008, 16:41

yannis24 έγραψε:
maverickman έγραψε:Οι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη των άλλων, οι μαλάκες από τα λάθη τους...



Οι έξυπνοι μαθαίνουν από τα λάθη των άλλων, οι μαλάκες ..........δεν μαθαινουν ΠΟΤΕ !!


σωστο σε βρισκω
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Re: Οι μαλάκες και οι "έξυπνοι"

Δημοσίευσηαπό Researcher » 05 Φεβ 2008, 19:51

Καλά ρε παιδιά, σε τι απ΄όλα αναφέρεστε? γιατί έχω χάσει τη μπάλα με τόσα "δημόσια" θέματα!:D
ή σε όλα?
Ποτέ μην αφήνεις τίποτα στην τύχη...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Researcher
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: 04 Μαρ 2007, 08:36
Τοποθεσία: Πατήσια, Αθήνα

Δημοσίευσηαπό ZooL » 05 Φεβ 2008, 21:14

Κάτι μου λέει πως ο μαλάκας του τίτλου είναι αυτός που έχει πληρώσει (ή πληρώνει γενικότερα) για κάτι που ο "έξυπνος" κατεβάζει τσάμπα από το Internet...

Και που όπως πολύ σωστά είπε κι ο Joker, έτσι κι αλλιώς θα το κατεβάσει, είτε από το άλφα σημείο είτε από το βήτα...

X.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό Joker » 05 Φεβ 2008, 23:04

ενα εχω να πω.

Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο βαλετω
Άβαταρ μέλους
Joker
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 29 Αύγ 2005, 22:52

Δημοσίευσηαπό drMel » 06 Φεβ 2008, 00:02

υπάρχει κανένας εδω μέσα που έχει 100% νόμιμο λογισμικό στο PC του??
drMel
 

Δημοσίευσηαπό tdm900r » 06 Φεβ 2008, 01:53

Μακάρι νά 'χω και να δίνω παρά νά 'χω και να τα σφίγγω! :lol:
Αγαπάτε αλλήλους και μοιράζετε τα λογισμικά σας :P !
--------------------------------------------------------------------------------

Εικόνα

--------------------------------------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
tdm900r
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 14 Δεκ 2006, 09:28
Τοποθεσία: Πρέβεζα

Δημοσίευσηαπό maverickman » 06 Φεβ 2008, 08:04

το θεμα δεν ειναι αν μοιραζεσαι η δεν μοιραζεσαι το καθε λογισμικο αλλα εαν οταν το αγορασεις και σου υποσχεθουν οτι εκτος απο αυτα που κανει, στο μελλον :shock: θα κανει ακομα περισσοτερα, τελικα δεν τα κανει καθολου και, κατα την γνωμη, μου δεν προκειται να τα κανει ποτε.

εχω λοιπον την απορια:
ποιος ο μαλακας και ποιος ο εξυπνος? Αυτος που το αγορασε ή αυτος που περιμενε και το "εσπασε"?

Δυσκολο να απαντησεις ξεκαθαρα... :roll:
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 06 Φεβ 2008, 09:09

καλά το πάτε, για να δούμε κι άλλους έξυπνους :D
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό macedonas » 06 Φεβ 2008, 10:48

Και εγώ το 80% για να μη πω το 90 :lol: απο το λογισμικό που χρησιμοποιώ είναι παράνομο.
Αλλά με χαλάει να βλέπω να γίνετε έτσι χύμα μέσα σε ένα καθόλα σοβαρό κατα τα άλλα site και να δίνονται και τα link χωρίς κανένας να επεμβαίνει.
Σε άλλα πολύ μικρότερης επισκεψιμότητας με το που βάζει κάποιος ένα link για κατέβασμα σβύνετε αμέσως.
Λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει.
Κάποιοι βγάζουν το ψωμί τους απο αυτό που εμεις διακηνούμε <δωρεάν> και έχουν κάθε δίκιο να αγανακτούν.
Στη θέση τους εσείς τι θα κάνατε ;
Και δεν μιλάμε για εταιρίες του μεγέθους της microsoft αλλά για μικρές που παλεύουν να κάνουν κάτι σοβαρό και που την ακούν κιόλας απο εμάς τους έξυπνους για το ότι δεν είναι τέλεια η δουλειά τους.

Τέλος θα παρακαλούσα τους υπεύθηνους του site να σβηστούν ΑΜΕΣΩΣ όλα τα σχετικά θέματα ή τουλαχιστον τα link για download.
Άβαταρ μέλους
macedonas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: 08 Μάιος 2005, 08:37
Τοποθεσία: Πολύκαστρο

Δημοσίευσηαπό maverickman » 06 Φεβ 2008, 11:47

macedonas έγραψε:Και εγώ το 80% για να μη πω το 90 :lol: απο το λογισμικό που χρησιμοποιώ είναι παράνομο.
Αλλά με χαλάει να βλέπω να γίνετε έτσι χύμα μέσα σε ένα καθόλα σοβαρό κατα τα άλλα site και να δίνονται και τα link χωρίς κανένας να επεμβαίνει.
Σε άλλα πολύ μικρότερης επισκεψιμότητας με το που βάζει κάποιος ένα link για κατέβασμα σβύνετε αμέσως.
Λίγη διακριτικότητα δεν βλάπτει.
Κάποιοι βγάζουν το ψωμί τους απο αυτό που εμεις διακηνούμε <δωρεάν> και έχουν κάθε δίκιο να αγανακτούν.
Στη θέση τους εσείς τι θα κάνατε ;
Και δεν μιλάμε για εταιρίες του μεγέθους της microsoft αλλά για μικρές που παλεύουν να κάνουν κάτι σοβαρό και που την ακούν κιόλας απο εμάς τους έξυπνους για το ότι δεν είναι τέλεια η δουλειά τους.

Τέλος θα παρακαλούσα τους υπεύθηνους του site να σβηστούν ΑΜΕΣΩΣ όλα τα σχετικά θέματα ή τουλαχιστον τα link για download.


συμφωνώ απόλυτα.Αλλωστε οποιοδήποτε πρόβλημα εχουμε ειναι στην φυση μας να προσπαθουμε να το επιλυουμε.
Απο εκει και περα η πολιτικη καθε εταιριας στο θεμα της προωθησης προιοντων πρεπει να ειναι και ξεκαθαρη αλλα και να διασφαλιζει την αξια των χρηματων που ανταποδοτικα καταβαλει ο πελατης της προκειμενου να κανει την δουλεια του.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό eldar » 06 Φεβ 2008, 11:57

Καθένας κάνει τις επιλογές του. Αμα θελει καποιος να σκοτωσει δεν χρειαζεται να αγορασει οπλο μπορει να το κανει ακομα και με ενα κατσαβιδι. Επειδή υπάρχουν κάποια link δεν σε υποχρεωνουν να τα κατεβασεις, ουτε σου απαγορευουν να αγορασεις γνησιο λογισμικο. Εχω αγορασει λογισμικο που το ειχα σπασμενο γιατι θεωρησα οτι αξιζει τα χρηματα του. Ειμαι και εγω ιδιοκτητης εργων πνευματικης ιδιοκτησιας και δεν με πειραζει αν το εχουν καποιοι. Αυτο που θα με πειραζε ειναι να βγαζει καποιος χρηματα απο αυτο να το πουλαει δηλαδη σε αλλους.
Άβαταρ μέλους
eldar
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2005, 14:51
Τοποθεσία: Σέρρες

Επόμενο

Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 21 επισκέπτες