Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Οι μαλάκες και οι "έξυπνοι"

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Δημοσίευσηαπό ZooL » 06 Φεβ 2008, 13:16

macedonas έγραψε:Αλλά με χαλάει να βλέπω να γίνετε έτσι χύμα μέσα σε ένα καθόλα σοβαρό κατα τα άλλα site και να δίνονται και τα link χωρίς κανένας να επεμβαίνει.

+1

Πέρα από το άκομψο του πράγματος, υπάρχει και η νομική διάσταση. Στο κάτω-κάτω, υπάρχουν και τα πμ ρε παιδιά... ;)

Στο θεμελιώδες θέμα του μη-πληρωμένου λογισμικού και της ανταλλαγής του, δεν στέκομαι καν. Τα ποτάμια δεν γυρίζουν πίσω ποτέ - άλλωστε, η συγκεκριμένη αγορά έχει μάλλον βρει την ισορροπία της τόσο χρόνια...

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό maverickman » 06 Φεβ 2008, 14:08

Απο θεση, αγοραζω λογισμικό αλλα και δεδομένα (προφανως περι αυτων ο λογος) αλλα οταν δεν μπορω να βρω λυση με αυτα θα αναγκαστω να αναζητησ αλλιως την λυση.

Ποιος τυφλος δεν θελει το φως του.Για μενα το θεμα παντως καπου εδω εχει κλεισει.Δεν νομιζω πως οφελει η συνεχεια του καθως θα επρεπε κανονικα να αναφερθουμε σε πραγματικα περιστατικα και ονοματα πραγμα που θα γυρνουσε αλλου την κουβεντα
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό Lepes » 06 Φεβ 2008, 20:09

δυστηχως ή ευτηχως αυτα ειναι τα καλα ή ασχημα του ιντερνετ .
και εγω ειμαι της αποψης εαν αξιζει κατι το αγοραζεις (οταν ειναι σε λογικες τιμες )

απο εκει και περα ειναι δουλεια των αρμοδιων του καθε σιτε εαν θα το αφηνουν αυτο να γινεται.
εκει που ειμαι mod εγω τα σβυνω σε dt .
Και τελος αμα μπει ενας ελεγχος σε οποιαδηποτε εταιρια (μικρη-μεγαλη) 100% θα βρει παρανομο λογισμικο
ΒRAT PRESIDENT
www.brat???.gr
Άβαταρ μέλους
Lepes
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 482
Εγγραφή: 03 Μάιος 2004, 11:41
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό Dimis4X4 » 06 Φεβ 2008, 23:27

Επειδή με τις πράξεις μου οπως κατάλαβα εθιξα προσωπα, πραγματα και καταστάσεις (χωρίς ομως τη θέληση μου) αποφάσισα να αποσύρω καθε αναφορά μου στο συγκεκριμενο θέμα έως τώρα....

Απλα ήθελα να βοηθησω ανθρωπους που παιδευονται τοσα καιρό να βρουν λύσεις ενώ με λίγο ψάξιμο παραπάνω θα εβρισκαν ολα αυτά που κυκλοφορούν παντού στο internet...

Υ.Γ. Παρακαλώ τον υπευθυνο του΄site αν ειναι εφικτό και επιτρεπτό να σβήσει όλα τα συναφή θέματα...

Ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη για την αναστάτωση...
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Δεν υπάρχει δεν μπορώ..... Μόνο δεν θέλω....

Μια μέρα χωρίς χαμόγελο είναι μια χαμένη μέρα !!!
Άβαταρ μέλους
Dimis4X4
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 15 Φεβ 2006, 03:19
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευσηαπό ZooL » 07 Φεβ 2008, 00:06

Dimis4X4 έγραψε:Επειδή με τις πράξεις μου οπως κατάλαβα εθιξα προσωπα, πραγματα και καταστάσεις (χωρίς ομως τη θέληση μου) αποφάσισα να αποσύρω καθε αναφορά μου στο συγκεκριμενο θέμα έως τώρα....

Απλα ήθελα να βοηθησω ανθρωπους που παιδευονται τοσα καιρό να βρουν λύσεις ενώ με λίγο ψάξιμο παραπάνω θα εβρισκαν ολα αυτά που κυκλοφορούν παντού στο internet...

Υ.Γ. Παρακαλώ τον υπευθυνο του΄site αν ειναι εφικτό και επιτρεπτό να σβήσει όλα τα συναφή θέματα...

Ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη για την αναστάτωση...

Dimis4x4, σωστή η κίνηση να φύγουν τα links - κυρίως επειδή θα μπορούσαν ενδεχομένως να δημιουργήσουν διάφορα νομικά θέματα για το off-road.gr.

Από την άλλη, μην το φέρεις και τόσο βαρέως (...γνώμη μου).
Αν κάποιος πραγματικά θίχτηκε προσωπικά, με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει γενικά να μην ξαναμπεί στο Internet...
Ας μην κρυβόμαστε και πίσω από το δάχτυλό μας...

Χ.

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό xtrail » 07 Φεβ 2008, 09:09

Τα λινκ που αφορούσαν χάρτες της Ανάβασης έχουν ήδη αλλοιωθεί (λίγο πριν ξεκινήσει η συζήτηση), τα υπόλοιπα, ποστ κλπ παραμένουν γιατί νομίζω πως είναι ιδιαίτερα χρήσιμα και ειναι λογισμικό που διατίθεται δωρεάν ή ως demo...
Πιστεύω πως αν θέλουμε να συνεχίσουν οι προσπάθειες ελληνικών εταιριών πρέπει να αγοράζουμε το λογισμικό ή τα δεδομένα τους (ειδικά όταν δεν έχουν μεγάλο κόστος και κάνουν καλά τη δουλειά τους), ώστε να μπορέσουν να συνεχίσουν.
Για κάποιες μεγάλες εξ Αμερικής που εκμεταλλευονται μονοπωλιακά δεδομένα φυσικά και δέχομαι οποιαδήποτε ανταλλαγή, κοπια κλπ!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες

cron