Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

nuvi 760

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

nuvi 760

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 26 Ιαν 2008, 09:53

Καλημέρα παιδιά. Διαβάζω κατά καιρούς τα θέματά σας, και όλα αυτά που λέτε, μου φαντάζουν"κινέζικα" :lol: :lol: :lol:
Αλλά πώς τα φέρνει καμμιά φορά η ζωή. Μου έκαναν δώρο, ένα GARMIN NUVI 760. Δηλώνω ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΣ, με τα gps. Θέλω να σας ρωτήσω, σάν πιό ενημερωμένοι και ψαγμένοι, άν είναι καλό μοντέλο. Ήθελα απο καιρό να πάρω ένα gps, αλλά το μόνο που θα ήθελα απο αυτό, θα ήταν να διαβάζω τίς συντεταγμένες, και άντε να φόρτωνα και κανένα χάρτη της Ανάβασης. Είμαι παραδοσιακός τύπος, και χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα, μόνο χαρτη. Μπορεί αυτό το μοντέλο, να κάνει τη δουλειά που θέλω, δηλαδή, να μου λέει συντεταγμένες και να τίς μεταφέρω σ'ένα χάρτη τής ανάβασης, ή να αγοράσω και να φορτώσω άς πούμε τον topoview3 ??????
Λίγη βοήθεια ρέ παιδιά. :cry: :cry: :cry:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

nuvi 760

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 26 Ιαν 2008, 13:38

Φιλτατε φιλε το μηχανημα ειναι απαιχτο αλλα με περιορισμους. Δεν μπορεις να φορτωσεις οτι θελεις παρα μονο το χαρτη auto-drive που εχει.
Για περισσοτερες πληροφοριες δες εδω http://e-galaxy.eu/garmin_nuvi_760.htm
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 30 Ιαν 2008, 13:52

Βασίλη, σ'ευχαριστώ για την πληροφορία.Όντως μέσα στη πόλη είναι ικανοποιητικό. Η διεύθυνση όμως που μου έδωσες, δέν με διαφώτισε καθόλου, ώς πρός το εάν μπορώ να φορτώσω χάρτες τής ανάβασης. Όλα τα άλλα τα τσέκαρα, και είναι εντάξει. Και συνεργάζετε μία χαρά με τους χάρτες τής ανάβασης. Το θέμα είναι όμως να μπορώ να τούς περάσω και μέσα στο μηχάνημα.
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Δημοσίευσηαπό BILLJEEP » 31 Ιαν 2008, 18:38

skartos έγραψε: Η διεύθυνση όμως που μου έδωσες, δέν με διαφώτισε καθόλου, ώς πρός το εάν μπορώ να φορτώσω χάρτες τής ανάβασης.


Αν τους επερνες ενα τηλ θα σου λυνοταν η απορια :lol: :lol:
Αλλα επειδη τους εχω παρει εγω, σου λεω οτι δεν μπορεις.
Εκτος αν υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσεις............... :o


Υ.Γ Σου εχω στειλει email !!!
The effort measures!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
BILLJEEP
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: 07 Αύγ 2007, 18:18
Τοποθεσία: ΙΛΙΟΝ - ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό SKARTOS » 01 Φεβ 2008, 10:18

Υ.Γ Σου εχω στειλει email !!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τό ωραιότερο βουνό είναι αυτό που δέν έχω πάει ακόμα.
NISSAN NAVARA DOUBLE CAB AUTOMATIC .......απλό για την ώρα ! (θά έρθει και η ώρα του)
Άβαταρ μέλους
SKARTOS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2006, 08:23
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ


Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 6 επισκέπτες