Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

GARMIN IQ 3600 !

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Δημοσίευσηαπό BLLAND » 11 Ιαν 2006, 18:19

xtrail έγραψε:Ως γνωστόν λίγοι επαγγελματίες ενδιαφέρονται για το μετά και ειδικά οι dealers. Το πιο συνηθισμένο στην Ελλάδα είναι πως "σίγα μην μας πάει στα δικαστήρια" αφού ως γνωστόν θα κάνεις χρόνια για να δικαιωθείς και πάλι αν...
Το κακό είναι πως οι επίσημες διεθνής αντιπροσωπίες δεν τραβάνε τα αυτιά των τοπικών αντιπροσώπων και dealers ή αυτά είναι ήδη μεγάλα (σαν του ελέφαντα) και δεν καταλαβαίνουν τίποτα (παχύδερμα) :D

BLLAND για το που βρίσκεται το αρχείο που κατέβασες μέσω υπερύθρων αν ξέρεις το όνομα ή έστω την ημερομηνία, βάλε να κάνουν ανίχνευση τα windows σε ολόκληρο τον υπολογιστή. Αλλιώς δοκίμασε να κατεβάσεις κι άλλο ένα και δες σε ποιο σημείο το βάζει (λογικά φαίνεται την ώρα που το κάνει στην οθόνη του υπολολογιστή). Αν το κάνεις μέσω λογισμικού κάπου θα έχει ρυθμίσεις και θα έχει directory στο οποίο τοποθετεί τα αρχεία.

Το αρχείο που κατέβασα από τo κινητό με υπέρυθρες και δεν ξέρω που έχει πάει, το κατέβασα από το κινητό στο GPS και όχι στον υπολογιστή.Συγνώμη αν δεν σας έδωσα να καταλάβεται.
Ξέρει κανείς που περίπου μπορεί να πήγε?
Άβαταρ μέλους
BLLAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 26 Μάιος 2005, 17:31
Τοποθεσία: Λαμία

τι ειναι το waas? egnos εαν προτιματε :)

Δημοσίευσηαπό maverickman » 11 Ιαν 2006, 22:09

τι ειναι το waas? egnos εαν προτιματε :)

πανε

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtop ... tart-0.htm
l
Τελευταία επεξεργασία από maverickman και 11 Ιαν 2006, 22:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 11 Ιαν 2006, 22:36

BLLAND έγραψε:
xtrail έγραψε:Ως γνωστόν λίγοι επαγγελματίες ενδιαφέρονται για το μετά και ειδικά οι dealers. Το πιο συνηθισμένο στην Ελλάδα είναι πως "σίγα μην μας πάει στα δικαστήρια" αφού ως γνωστόν θα κάνεις χρόνια για να δικαιωθείς και πάλι αν...
Το κακό είναι πως οι επίσημες διεθνής αντιπροσωπίες δεν τραβάνε τα αυτιά των τοπικών αντιπροσώπων και dealers ή αυτά είναι ήδη μεγάλα (σαν του ελέφαντα) και δεν καταλαβαίνουν τίποτα (παχύδερμα) :D

BLLAND για το που βρίσκεται το αρχείο που κατέβασες μέσω υπερύθρων αν ξέρεις το όνομα ή έστω την ημερομηνία, βάλε να κάνουν ανίχνευση τα windows σε ολόκληρο τον υπολογιστή. Αλλιώς δοκίμασε να κατεβάσεις κι άλλο ένα και δες σε ποιο σημείο το βάζει (λογικά φαίνεται την ώρα που το κάνει στην οθόνη του υπολολογιστή). Αν το κάνεις μέσω λογισμικού κάπου θα έχει ρυθμίσεις και θα έχει directory στο οποίο τοποθετεί τα αρχεία.

Το αρχείο που κατέβασα από τo κινητό με υπέρυθρες και δεν ξέρω που έχει πάει, το κατέβασα από το κινητό στο GPS και όχι στον υπολογιστή.Συγνώμη αν δεν σας έδωσα να καταλάβεται.
Ξέρει κανείς που περίπου μπορεί να πήγε?


χρειαζεται να βαλεις καποιον "file manager" μιασ και το παλμ δεν δινει απο κατασκευης την δυνατοτητα να "σερφαρεις" τους καταλογους του.Ετσι θα το βρεις αρκει φυσικα να το εχει αποδεχτει μιας και μου εχει συμβει να αποριψει καποιο αρχειο σαν "αγνωστη εφαρμογη"
τωρα το filesZ πολυ καλη εφαρμογη μου την συστησαν και απο την αναβαση θα το βρεις στο λινκ παρακατω.
http://www.palmgear.com/index.cfm?fusea ... rodid=9992
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 11 Ιαν 2006, 22:57

για την μπαταρια δοκιμασε και αυτο.Στην καρτελλα system πάτα security και ακολουθησε τις οδηγιες.Password κλπ .Βαλε χρονο για να κλεινει αυτοματα (εαν σε αδρανεια) 3 λεπτα Σε καποιους εχει βοηθησει....
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό BLLAND » 12 Ιαν 2006, 10:27

maverickman, δηλ εννοείς αντί να βάλω "file manager" να κατεβάσω το "filesZ"? αυτό κάνει την ίδια δουλειά? Εσύ τί έχεις στο δικό σου?
Με την μπαταρία μάλλον θα παραγγείλω την καινούργια από το site που μου έδωσες.
Όταν λες αδράνεια σημαίνει όταν το έχεις στο χέρι ΟΝ και δεν το χρησιμοποιείς.Όταν όμως είναι στην βάση του αυτοκινήτου & στον αναπτήρα και προχωράς? τότε υπάρχει αδρανοποίηση? διότι αν αδρανοποιείτε ταξιδεύωντας με το αυτοκίνητο δε λέει!
Άβαταρ μέλους
BLLAND
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 26 Μάιος 2005, 17:31
Τοποθεσία: Λαμία

Δημοσίευσηαπό maverickman » 12 Ιαν 2006, 17:46

BLLAND έγραψε:maverickman, δηλ εννοείς αντί να βάλω "file manager" να κατεβάσω το "filesZ"? αυτό κάνει την ίδια δουλειά? Εσύ τί έχεις στο δικό σου?
Με την μπαταρία μάλλον θα παραγγείλω την καινούργια από το site που μου έδωσες.
Όταν λες αδράνεια σημαίνει όταν το έχεις στο χέρι ΟΝ και δεν το χρησιμοποιείς.Όταν όμως είναι στην βάση του αυτοκινήτου & στον αναπτήρα και προχωράς? τότε υπάρχει αδρανοποίηση? διότι αν αδρανοποιείτε ταξιδεύωντας με το αυτοκίνητο δε λέει!


το fileZ ειανι εφαρμογη τυπου file-manager :wink: :)
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 04 Φεβ 2008, 16:07

το ique μου παρεδωσε το πνευμα του.
μετα απο σχεδον 3 χρονια σκληρης δουλειας (και στην δουλεια και στα ταξίδια) η οθονη σταματησε να αναβει και ενα κουμπακι (απο καιρο) σταματησε δουλευει πολυ καλα.

για μια ακομα φορα θα εξαίρω την βοηθεια της garmin.co.uk για την βοηθεια και υποστηριξη που παρεχουν.(αλλαγη σε ενα 5ημερο με δωρεαν αποστολη αναβαθμισμένης συσκευης (rma) Για οποιοδήποτε ενδιαφέρεται πληροφοριες εδω
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό maverickman » 10 Φεβ 2008, 10:55

λεπτομεριες σχετικα με την επισκευη του IQ

παρασκευη 1/02/2008 αποστολη στην Αγγλια
Δευτερα 4/2/2008 παραλαβη απο την garmin αγγλιας
τριτη 5/02/2008 αποστολη απο αγγλια της καινουργιας συσκευης
τεταρτη 5/02/2008 παραλλαβη απο εμενα στις 1500 της καινουργιας συσκευης μρ τους νεους unlock codes για τα πακετα χαρτων που ειχα.
χρεωση 0€ :shock:

αυτο θα πει υποστηριξη για μενα και καλο θα ειναι να το διαβασουν καποιες μικρες τοπικες εταιριες (........)

ο νοών νοείτω.
σσ Σε επικοινωνια με το service εδω στην ελλαδα μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτε με την συσκευη μου.Μονο οταν τους ρωτηση για την διαδικασια RMΑ moy apanthsan "E... στειλτε κανενα mail μηπως και σας απαντησουν.
ΕΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ ΘΑ ΠΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΣ...
Άβαταρ μέλους
maverickman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: 09 Οκτ 2003, 19:10
Τοποθεσία: Κaλαμαρια Θεσ/νικη

Προηγούμενη

Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 13 επισκέπτες