Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

NAVIMATE EXTREME 420

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Δημοσίευσηαπό MikeG » 09 Ιαν 2008, 20:47

Καλησπέρα.
Ενδιαφέρομαι & εγώ να αγοράσω το Navimate, όμως το 330 (απλά δε παίζει video, mp3 & τα σχετικά). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής : Έχει πλήρη χάρτη της πόλης της Αθήνας? Πέρα από το αν η πλοήγηση του είναι καλή ή όχι, ο χάρτης είναι οκ? Έχει όλα τα στενάκια & τα παραστενάκια?
Τώρα πάμε στο 2ο σκέλος της ερώτησης. Μου μπαίνει στο μυαλό να πάρω τη καρτούλα & να αγοράσω pda με destinator για την άσφαλτο. Ποιο pda έχετε να προτείνεται με ικανοποιητική οθόνη?
Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
MikeG
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 10 Σεπ 2007, 14:25

Δημοσίευσηαπό Joker » 10 Ιαν 2008, 03:40

ολα τα στενακια και παραστενακια δεν τα εχει κανενας χαρτης.
συνολικα και γενικα, για πλοηγηση αθηνα και λοιπες πολεις και
ασφαλτο γενικοτερα δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο απο το
destinator για την ωρα.

για θεματα συμβατοτητας με το destinator καλυτερα κανε μια επισκεψη
στο forum της ngi.

http://www.ngi.gr/forum/
Άβαταρ μέλους
Joker
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 29 Αύγ 2005, 22:52

Δημοσίευσηαπό sv3patra » 23 Ιαν 2008, 11:34

γεια σας! πολλα κοληματα με τα gps ρε παιδια...η ομορφια ειναι να ανακαλυπτεις μονος σου τις διαδρομες(αποψη μου),ντε να εχεις ενα απλο που να σωζεις την δικια σου διαδρομη και να την εχεις στο pc σου.και φυσικα να την μοιραζεσαι με φιλους και οχι μονο.κατα τα αλλα χανεις την ουσια του δρομου αλλα και επικινδυνο στο να το βλεπεις(εχουν γινει πολλα και εχω δει πολλα).

καλα να ειστε και καλες εξορμησεις να εχετε.
Άβαταρ μέλους
sv3patra
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 23 Ιαν 2008, 09:08
Τοποθεσία: patra

Δημοσίευσηαπό nignis » 24 Ιαν 2008, 11:37

sv3patra έγραψε:γεια σας! πολλα κοληματα με τα gps ρε παιδια...η ομορφια ειναι να ανακαλυπτεις μονος σου τις διαδρομες(αποψη μου),ντε να εχεις ενα απλο που να σωζεις την δικια σου διαδρομη και να την εχεις στο pc σου.και φυσικα να την μοιραζεσαι με φιλους και οχι μονο.κατα τα αλλα χανεις την ουσια του δρομου αλλα και επικινδυνο στο να το βλεπεις(εχουν γινει πολλα και εχω δει πολλα).

καλα να ειστε και καλες εξορμησεις να εχετε.


συμφωνω εν μερη, αν και ειναι χρησιμο να υπάρχει αν ειναι νυχτα, εχεις χαθει στη μεση του πουθενα και θελεις να εισαι σπιτι σουμια λογικη ωρα!

επιπλεον κανεις και καμμια καταγραφη για να ξαναπας με τους φιλους σου μια αλλη φορα
Όλα είναι δρόμος...
Άβαταρ μέλους
nignis
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 01 Οκτ 2006, 09:11
Τοποθεσία: όπου πάει το mountain bike...

Δημοσίευσηαπό legt » 24 Ιαν 2008, 18:56

πουλαω χτρεμε 250ε.δεν με βολευει καθολου για την πολη. την ζελατινα δεν την εχω βγαλει ακομα απο την οθονη.οποιοσ ενδιαφερεται ασ μου στειλει στο delecoyr@yahoo.gr.δεντο εχω ουτε ενα μηνα,θελω να παρω to mio 550 το οποιο παιρνει κ destinator...και οποιος θελει μπορουμε να συναντιθουμε καπου να μην νομιζει οτι εχει κ προβλημα.
Άβαταρ μέλους
legt
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 24 Ιαν 2008, 18:42

Προηγούμενη

Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 3 επισκέπτες