Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Θα πάθετε πλάκα !

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Δημοσίευσηαπό vayero4_4 » 19 Απρ 2006, 17:05

Dr Format δε σε βαλαμε στη μεση να σε βαραμε, οποτε μην αισθανεσαι σαν κυβερνητικος εκπροσωπος :P Απλα κινησες το θεμα, μη μασας!

Εν συντομεια γιατι εχω και δουλεια:

1. Κανεις δε λεει πως πρεπει να υποστηριζει καποιος το προιον του εσαει, εκτος και αν το αναφερει στο συμβολαιο που υπογραφει με τον πελατη του. Η Αναβαση σου δινει μαζι με το προιον και ενα ιδιωτικο συμφωνητικο, στο οποιο αναφερεται μεταξυ αλλων πως η 1η αναβαθμιση του προιοντος γινεται δωρεαν και οι επομενες με το 10% της αξιας του προιοντος, οπως αυτη εχει στο χρονικο διαστημα που γινεται η αναβαθμιση. Δεν λεει πουθενα πως διατηρει το δικαιωμα να σταματησει τις αναβαθμισεις και την υποστηριξη, αντιθετα ειμαι σιγουρος οτι η MS στο EULA το αναφερει κανονικα... Προφανως το ιδιωτικο συμφωνητικο της Αναβασης δεν οριζει πουθενα ελαχιστο χρονο μεταξυ αναβαθμισεων (MTBU ? :P ), αλλα εδω παμε στο γνωστο ρητο "Οχι Γιαννης, Γιαννακης"...

2. Αγορασα 2 φορες το χαρτη γιατι εχω 2 δεκτες. Αγορασα το χαρτη, οχι γιατι δεν μπορουσα να τον βρω σπασμενο (δεν μπορουσα), αλλα γιατι με ενδιαφερουν περισσοτερο, οπως ειπα πιο πανω, οι αναβαθμισεις. Το ιδιο κανω και με τα προγραμματα που χρησιμοποιω στη δουλεια μου, και ειναι πολλα. Θεωρω πως με αυτον τον τροπο, οχι μονο επιβραβευω και αποζημιωνω τον κατασκευαστη για τον κοπο του, αλλα κερδιζω και απο την συνεχη υποστηριξη. Αν μου ελεγες πως το παιρνεις μια φορα και μετα μην τον ειδατε τον Παναη, θα το σκεφτομουν πιο πολυ. Ως εκ τουτου, μια χαρα αισθανομαι που αγορασα το χαρτη 2 φορες, θα αισθανθω ομως πολυ λακαμας που πιστεψα τον κατασκευαστη, αν αυτος αποφασισει μια ωραια πρωια πως δε θελει πια να με υποστηριζει.

3. Οσον αφορα τα car-pc... Δεν ειπα οτι δεν ειναι σταθερα, ειπα για στιβαροτητα, οποτε μαλλον το διαβασες γρηγορα και σου διεφυγε. Ως γνωστον, οτι κινειται χαλαει. Οτι κωλοχτυπιεται, χαλαει πιο γρηγορα. Αν συζηταμε για pcια με μη-κινουμενα μερη, αλλαζει το θεμα. Μεχρι τοτε, εκτος συζητησης.

Αν δεν τα ξαναπουμε μεχρι τοτε, Καλο Πασχα σε ολους.

Υ.Γ. τωρα που το θυμηθηκα, πολυ πιο λακαμας θα αισθανθω αν σταματησουν να ενημερωνουν τον χαρτη για το gps, γιατι τους εστειλα μερικα καινουρια δεδομενα και διορθωσεις, με σκοπο προφανως να συμπεριλαμβανονται στην επομενη εκδοση. Ειχα σκοπο να τους στειλω και αλλα, απλα δεν εχω αδειασει να τα συμορφωσω. ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΛΑΚΑΜΑΣ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΛΑΜΕ... και πες μου τωρα αν εχω αδικο... για να σε δω...
Kia Sorento 2.5 CRDi - BFG M/T 245/75R16 :l33t:
Άβαταρ μέλους
vayero4_4
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 14 Οκτ 2004, 18:56
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό Joker » 19 Απρ 2006, 19:39

εγω ξερω ενα πραγμα. δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη κανενα κλειδωμα που να μην εχει το crack του.
και οτι και να κανουν στην αναβαση (και οχι μονο) δεν θα βρουν ΠΟΤΕ τροπο να προστατευσουν τιποτα

καλο πασχα.
Άβαταρ μέλους
Joker
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 29 Αύγ 2005, 22:52

Δημοσίευσηαπό eldar » 20 Απρ 2006, 11:51

πιστευώ οτι θα μπορουσαμε ολοι μαζι με τις καταγραφες που εχουμε κανει να φτιαξουμε ενα ενα καλο χαρτη ( με υποβαθρο του Peter). Σε αλλες χωρες (Ρουμανια,Ρωσια π.χ.) υπαρχουν πολλοι που το κανουν αυτο. Πιστευω οτι ειμαστε αρκετα μεγαλη ομαδα ανθρωπων με τα ιδια ενδιαφεροντα.ο καθενας θα μπορουσε να προσφερει κατι. δεδομενα, επιτοπια ερευνα, η απλα επεξεργασια. και ολοι οσοι συμμετειχαν στο τελος να εχουν προσβαση στο τελικο αποτελεσμα. δεν βλεπω το λογο να τα περιμενουμε ολα απο τους αλλους (που καποιες φορες δεν τους ενδιαφερει και πολυ τι θελουμε η τι χρειαζομαστε).
Άβαταρ μέλους
eldar
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2005, 14:51
Τοποθεσία: Σέρρες

Δημοσίευσηαπό Dr.Format » 25 Απρ 2006, 16:58

ΧΡΙCΤΟC ΑΝΕCΤΗ

μη μασας!
Μασάω ακόμα αρνάκι :lol: :lol: :lol:

...πιστεψα τον κατασκευαστη, αν αυτος αποφασισει μια ωραια πρωια πως δε θελει πια να με υποστηριζει.
Δεν τίθεται τέτοιο θέμα 8)

3. Οσον αφορα τα car-pc... Δεν ειπα οτι δεν ειναι σταθερα, ειπα για στιβαροτητα, οποτε μαλλον το διαβασες γρηγορα και σου διεφυγε. Ως γνωστον, οτι κινειται χαλαει. Οτι κωλοχτυπιεται, χαλαει πιο γρηγορα. Αν συζηταμε για pcια με μη-κινουμενα μερη, αλλαζει το θεμα.
Δε μου διέφυγε, στην στιβαρότητα αναφέρομαι. Τα προβλήματα που μπορείς να θεωρείς σπουδαιότερα είναι η σκόνη, η υγρασία, η κατανάλωση και η υψηλή θερμοκρασία. Οι κραδασμοί (ευτυχώς) δεν είναι πρόβλημα :P
Άβαταρ μέλους
Dr.Format
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: 12 Φεβ 2003, 14:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Προηγούμενη

Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες