Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Magellan explorist 300

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

Magellan explorist 300

Δημοσίευσηαπό Fanissp » 22 Αύγ 2005, 12:52

Καλησπερα σε ολους
Ειμαι νεος στο forum και θα θελα την βοηθεια σας.Σκεφτομαι να αγορασω ενα gps για να το χρησιμοποιω στα ταξιδια μου με την μηχανη.Εκανα μια μικρη αναζητηση και μη γνωριζοντας και πολλα για τα gps προσανατολιζομαι προς το magellan explorist 300.Μηπως ξερετε κατι για αυτο?Ο χαρτης που εχει ειναι κατατοπιστικος για το ταξιδι?Σε καθοδηγει και μονο του αν του δωσεις σημειο προορισμου ή απλα βλεπεις τον χαρτη που βρισκεσαι?Ευχαριστω και καλες βολτες....
Άβαταρ μέλους
Fanissp
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 22 Αύγ 2005, 12:47

Magellan explorist 300

Δημοσίευσηαπό Joker » 29 Αύγ 2005, 23:04

ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΕ POCKET PC ME ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ GPS. ΠΧ TO MIO 168 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ OZI EXPLORER ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ....
Άβαταρ μέλους
Joker
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 377
Εγγραφή: 29 Αύγ 2005, 22:52

Δημοσίευσηαπό d_botsios » 30 Αύγ 2005, 08:19

Η Magellan είναι πολύ πίσω στα GPS σε σχέση με τη Garmin. Επιπλέον, πολύ δύσκολα θα βρεις υποστήριξη στην Ελλάδα (χάρτες και service). Είναι κατάλληλα μόνο για ναυτιλία επειδή μόνο τέτοιους χάρτες μπορείς να βρεις. Πρόσεχε γιατί με τα ίδια λεφτά θα πάρεις κάτι πολύ καλύτερο. Είμαι παθών και ξέρω.
Άβαταρ μέλους
d_botsios
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 29 Αύγ 2005, 11:19


Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 30 επισκέπτες