Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

garmin 276c h garmin 60csx?

Ο προσανατολισμός είναι μια βασική ικανότητα του ανθρώπου. Τι γίνεται όμως όταν τον βοηθάει και η τεχνολογία;

garmin 276c h garmin 60csx?

Δημοσίευσηαπό panosd_ » 09 Μαρ 2009, 21:44

Καλησπερα.Εχω ενα διλλημα.Ποιο απο τα 2 παραπανω να προτειμησω?
Το θελω για τις βολτες που παμε εκτος.Εχω ηδη pda με ολα τα προγραμματα
για εντος κ εκτος αλλα δεν μπορω να κανω καταγραφη οεο.
η διαφορα στην τιμη ειναι περιπου 150-200ε.Θα το παρω απο αγγλια.
SOS.Πρεπει σε 2 μερες να εχω αποφασισει πριν γυρισει ο ξαδελφος μου απο Αγγλια για να μου το φερει αυτος.
Άβαταρ μέλους
panosd_
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 12 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Α.Ποροια Σερρων

garmin 276c h garmin 60csx?

Δημοσίευσηαπό xtrail » 10 Μαρ 2009, 08:34

Πάνο το πρώτο είναι βασικά για εντός αυτοκινήτου το δευτερο πας και περπάτημα και δεν το φοβάσαι και δεν ειναι τόσο βαρύ. Προσωπικά θα έπαιρνα το δευτερο
Για καταγραφή σε pda ...ozi
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xtrail
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2589
Εγγραφή: 20 Απρ 2003, 10:16
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

garmin 276c h garmin 60csx?

Δημοσίευσηαπό NIKOLAS_L200 » 10 Μαρ 2009, 23:41

Παρε το δευτερο. Αφου εχεις το pda μπορεις να δουλέψεις το οζι με χαρτες αναβασης. Υπάρχει και το gps2ge το οποιο δεν σου δείχνει κατι αλλα κανει καταγραφη και μετα βλεπεις το αρχειο στο google earth. Υπάρχει και πρόγραμμα με το οποιο μπορεις να περνας τις εικονες απο το GE στο OZI πολυ ευκολα.
Το σημαντικο είναι οι καταγραφες σου να είναι επεξεργασιμες και μετατρέψιμες. Να μπορεις ας πουμε να γυρνας και να βλεπεις στο GE που ησουν και που πηγες.
Για ολα τα παραπανω το 60αρι ειναι ιδανικο(εχω δουλεψει το προηγουμενο μοντελο) και φτιαχτηκε γι΄αυτο. Αν σε παιρνει παρτο θα το χαρεις αλλα μπορεις να κανεις και την δουλεια σου με το pda για να μην σου πω οτι θα τα δουλευεις και τα δυο.
www.karasavvidis.com
Καλές διαδρομές..!
Άβαταρ μέλους
NIKOLAS_L200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1290
Εγγραφή: 07 Οκτ 2004, 02:11
Τοποθεσία: Εδεσσα,Κωνσταντία

Re: garmin 276c h garmin 60csx?

Δημοσίευσηαπό Mountair » 12 Μαρ 2009, 15:06

NIKOLAS_L200 έγραψε:Παρε το δευτερο. Αφου εχεις το pda μπορεις να δουλέψεις το οζι με χαρτες αναβασης. Υπάρχει και το gps2ge το οποιο δεν σου δείχνει κατι αλλα κανει καταγραφη και μετα βλεπεις το αρχειο στο google earth. Υπάρχει και πρόγραμμα με το οποιο μπορεις να περνας τις εικονες απο το GE στο OZI πολυ ευκολα.
Το σημαντικο είναι οι καταγραφες σου να είναι επεξεργασιμες και μετατρέψιμες. Να μπορεις ας πουμε να γυρνας και να βλεπεις στο GE που ησουν και που πηγες.
Για ολα τα παραπανω το 60αρι ειναι ιδανικο(εχω δουλεψει το προηγουμενο μοντελο) και φτιαχτηκε γι΄αυτο. Αν σε παιρνει παρτο θα το χαρεις αλλα μπορεις να κανεις και την δουλεια σου με το pda για να μην σου πω οτι θα τα δουλευεις και τα δυο.




Συμφωνώ και γω ότι η καλύτερη επιλογή ειναι το 60csx
-εχω το 76csx και το Oregon και ειναι απιστευτα εργαλεία με χάρτες της Ανάβασης-
Άβαταρ μέλους
Mountair
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 08 Ιουν 2006, 21:32
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό panosd_ » 12 Μαρ 2009, 19:18

Μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη σας.Ευχαριστω πολυ.
Άβαταρ μέλους
panosd_
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: 12 Ιουν 2008, 13:37
Τοποθεσία: Α.Ποροια Σερρων


Επιστροφή στο GPS Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 8 επισκέπτες