Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Κοντερ κτμ640 lc4 2001

KTM - HUSABERG - HQV - BMW - GASGAS - VOR - Exotics - κλπ κλπ κλπ!

Κοντερ κτμ640 lc4 2001

Δημοσίευσηαπό batman » 30 Μάιος 2007, 19:39

γειά σας και χαρά σας απανταχού φίλοι του off road action και μη.η ερώτησή μου η εξής.έχω κτμ 640 lc4 του 2001.έχω κάνει ήδη πολλά χλμ σε χώμα,άσφαλτο,χιόνι,λάσπη κλπ κλπ..κάποια στιγμή το κοντέρ παρέδωσε πνεύμα και η λειτουργικότητά του πήγε σε κείνη τη μαγική αποθήκη των ελληνικών βουνών που υπάρχουν χιλιάδες πλαστικά,φλάσ,καπάκια,ντίζες,γκριπ και οτι άλλο γνωρίζετε απο χιλιάδες μηχανάκια ευρωπαικά και ιαπωνικά.θα ήθελα αν κάποιιοσ γνωρίζει να μου πει που μπορώ να το επισκευάσω,γιατί το καινούργιο είναι πολύ ακριβό(πάνω απο 300-400 ευρό) και δεν είμαι και σίγουρος αν υπάρχει γιατί το δικό μου είναι το μηχανικό και όχι το ψηφιακό.
Αν όχι,αν γνωρίζετε άλλη λύση αντικατάστασης. ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
batman
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 29 Μάιος 2007, 11:45
Τοποθεσία: athina chalandri

Δημοσίευσηαπό Papasouzas » 30 Μάιος 2007, 22:48

Για το αν γίνεται να επισκευαστεί δεν ξέρω και δεν νομίζω να μπορεί και να θέλει να σε βοηθήσει και η αντιπροσωπία...
Φθηνή λύση είναι ένα ποδηλατικό με 30$ ή ένα trailtech endurance που είναι και πιο μουράτο!
Εκτός αν έχεις κανέναν φίλο που είναι πρωτομάστορας και κάτσει και στο φτιάξει!
Όσο υπάρχει τράπουλα,θα βγένουνε ρηγάδες
κι όσο υπάρχουν δάσκαλοι θα βγαίνουν μαθητάδες!

TEAM 65- !!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Papasouzas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: 18 Ιαν 2007, 18:36
Τοποθεσία: Κάτω από τις λάσπες και το μηχανάκι απο πάνω!

Δημοσίευσηαπό KaTaNaS » 30 Μάιος 2007, 23:06

βαλε ποδηλατικο sigma targa , δουλεύει άψογα!
Άβαταρ μέλους
KaTaNaS
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 851
Εγγραφή: 14 Δεκ 2005, 15:42

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 31 Μάιος 2007, 09:02

Ψάξε στο ebay....εγώ βρήκα με 60ευρώ σχεδόν καινούργιο με 117χιλιόμετρα,γιατί το δικό μου έμεινε σε μια πλαγιά κάπου στην Σπερχειάδα το 2000.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό batman » 03 Ιουν 2007, 11:12

το πήγα σε κανα δυο μάστορες που φτιάχνουν τέτοια πράγματα,αλλά τζίφος.ένας φίλος μου πήρε ένα ποδηλατικό,το οποίο δεν κάνει για τη ρόδα του 640.δεν ξέρω αν είναι αυτό το sigma targa αλλά τελικα θα το κρατήσει για το ποδήλατό του.της trail tech,το κοίταξα,ωραίο φαίνεται,αλλά μαζί με τη βάση και τα έξοδα αποστολής σαν να ανεβαίνει αρκετά το κόστος.στο ebay κοίταξα αρκετές φορές και μώλισ σήμερα (που κανονικά τώρα έπρεπε να είμαι στο trail ride,αλλά 1.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΝΤΕΡ,και 2.δουλεύω το απόγευμα,μπου χου χου)βρήκα ένα ακριβώς ίδιο με το δικό μου,αλλά μάλλον δεν κάνει αποστολή στην ελλάδα και δεν ξέρω καλά να δουλέψω το site,δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για αγορά.θα το κοιτάξω πάντωσ.σας ευχαριστώ παίδες,όποια άλλη ιδέα σας έρθει,εδώ είμαστε.
Άβαταρ μέλους
batman
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 29 Μάιος 2007, 11:45
Τοποθεσία: athina chalandri

Re: Κοντερ κτμ640 lc4 2001

Δημοσίευσηαπό NIK1969 » 07 Σεπ 2007, 12:53

batman έγραψε:γειά σας και χαρά σας απανταχού φίλοι του off road action και μη.η ερώτησή μου η εξής.έχω κτμ 640 lc4 του 2001.έχω κάνει ήδη πολλά χλμ σε χώμα,άσφαλτο,χιόνι,λάσπη κλπ κλπ..κάποια στιγμή το κοντέρ παρέδωσε πνεύμα και η λειτουργικότητά του πήγε σε κείνη τη μαγική αποθήκη των ελληνικών βουνών που υπάρχουν χιλιάδες πλαστικά,φλάσ,καπάκια,ντίζες,γκριπ και οτι άλλο γνωρίζετε απο χιλιάδες μηχανάκια ευρωπαικά και ιαπωνικά.θα ήθελα αν κάποιιοσ γνωρίζει να μου πει που μπορώ να το επισκευάσω,γιατί το καινούργιο είναι πολύ ακριβό(πάνω απο 300-400 ευρό) και δεν είμαι και σίγουρος αν υπάρχει γιατί το δικό μου είναι το μηχανικό και όχι το ψηφιακό.
Αν όχι,αν γνωρίζετε άλλη λύση αντικατάστασης. ευχαριστώ πολύ.


εχω ατερμονα + κοντερ και πλεξουδα κομπλε εδώ

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-7452.html

τα θες???????????????
NIK1969
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 11:16


Επιστροφή στο Ευρωπαϊκά!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 4 επισκέπτες