Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Hellinstore 018 Test Ride στη Λίμνη Δασίου

KTM - HUSABERG - HQV - BMW - GASGAS - VOR - Exotics - κλπ κλπ κλπ!

Hellinstore 018 Test Ride στη Λίμνη Δασίου

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 26 Σεπ 2005, 08:46

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε το Hellinstore 018 διοργάνωσε μια πολύ όμορφη εκδήλωση Test Ride στη Λίμνη Δασίου με τα καινούργια ΚΤΜ και HUSQVARNA.
Για πείτε τις εντυπώσεις σας και ποιό ήταν το μηχανάκι που σας άρεσε περισσότερο? :wink:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Hellinstore 018 Test Ride στη Λίμνη Δασίου

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 05 Οκτ 2005, 09:00

Κανείς δεν πήγε τελικά?Μόνο εγώ από εδώ μέσα?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 05 Οκτ 2005, 15:27

Στο κραταμε μυστικο! :grouphuuug:



Εγω παντως δεν πηγα. Μια που πηγες δεν λες και τι εγινε?
:D :D :D :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από leipsippos και 05 Οκτ 2005, 20:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 05 Οκτ 2005, 16:14

leipsippos έγραψε:Sto kratame mustiko! :grouphuuug:



Ego pantws den piga. Mia pou piges den les kai ti egine?
:D :D :D :D :D :D


Kρατάτε μυστικά εεε :?: Καλαααααά :evil: :D :D

Εγώ πήγα το Σάββατο παρέα με άλλα δύο αυτοκίνητα και συνολικά 7 άτομα μαζί με την γυναίκα μου και την κόρη μου.
Για να πώ την αλήθεια πήγα με κρύα καρδιά λόγω της βροχής που έριξε το προηγούμενο βράδυ και την απειλή νεροποντής το Σάββατο. :shock:
Τελικά δεν έριξε ούτε σταγόνα :P
Κάναμε 2.5 ώρες να πάμε λόγω του ότι ακολουθούσαμε έναν φίλο που είχε Gps....να βράσω την νέα τεχνολογία :evil: ....ούτε 1.5 ώρα δεν είναι στο πολύ χαλαρό. :wink:
Το μέρος πολύ ωραίο..αλλά με απίστευτη λάσπη :cry:
Εντυπώσεις τώρα....οδήγησα τα ΚΤΜ 450 ΕΧC 525EXC 525SX 250EXC και το HUSKY TE510 και μου έκαναν εντύπωση η δύναμη του 525SX η λειτουργία του 250EXC, το οποίο αν και δίχρονο ήταν λές και οδηγούσα τετράχρονο :wink: και βέβαια το HUSQVARNA TE510 το οποίο ήταν το καλύτερο από όλα από θέμα φιλικότητας και αίσθησης ασφάλειας στο λασπωμένο τερρέν...πραγματικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση :wink:
Μπράβο στα παιδιά του Hellinstore 018 για την ολη οργάνωση :hello1:
Τελευταία επεξεργασία από THANOS_KTM και 06 Οκτ 2005, 09:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό leipsippos » 05 Οκτ 2005, 20:55

Πως το εννοεις το "οδηγουσα τετραχρονο" για το 250? Απο ποια πλευρα?
Ακουγεται παντως πολυ ενδιαφερον και κριμα που δεν μπορεσα. Την επομενη φορα (αν υπαρξει) να το οργανωσουμε καλιτερα. Για πες για το 250 και τα παρελκομεν ατου θεματος, κοσμο ειχε πολυ? ΦΑΙ? Η διαδρομη ηταν δρομος , πιστα , δασος? σας τα διναν και μετα αμολγαν τα σκυλια στο δασος να σας βρουνε?
Ένας στο χώμα, χιλιάδες στον αγώνα!

"ΤΕΑΜ 100+"
Άβαταρ μέλους
leipsippos
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1974
Εγγραφή: 08 Απρ 2005, 17:58
Τοποθεσία: Πευκόφυτοι Πετρώδεις Ορεινοί Όγκοι

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 06 Οκτ 2005, 09:10

leipsippos έγραψε:Πως το εννοεις το "οδηγουσα τετραχρονο" για το 250? Απο ποια πλευρα?
Ακουγεται παντως πολυ ενδιαφερον και κριμα που δεν μπορεσα. Την επομενη φορα (αν υπαρξει) να το οργανωσουμε καλιτερα. Για πες για το 250 και τα παρελκομεν ατου θεματος, κοσμο ειχε πολυ? ΦΑΙ? Η διαδρομη ηταν δρομος , πιστα , δασος? σας τα διναν και μετα αμολγαν τα σκυλια στο δασος να σας βρουνε?


Το 250 EXC είχε πολύ ωραία απόκριση στο γκάζι από χαμηλά και μπορούσες να το οδηγείς ακόμα και με μια ταχύτητα επάνω χωρίς να μπουκώνει και να είναι ψώφιο μέχρι να φτάσει σε ψηλές στροφές όπως τα κλασικά δίχρονα.Δεν έχω οδηγήσει και πολλά δίχρονα (DT200,CR250,RMX250) αλλά αυτά που οδήγησα ηταν ψώφια χαμηλά και τρελαίνονταν ψηλά,καμμιά σχέση με το EXC 250 :wink:
Kόσμο λόγω του καιρού(που τελικα ήταν καλός εκεί) δεν είχε πολύ(καλό αυτό) και έτσι μπορέσαμε και δοκιμάσαμε αρκετές μοτοσυκλέτες.
Η διαδρομή ήταν μια ειδική με κορδέλες και δύο αλματα μέσα στην λίμνη (που δεν είχε νερό βέβαια ακόμα :) ) αλλά είχε φοβερή λάσπη :cry: σε σημείο να γίνετε επικίνδυνη σε μερικά σημεία για πτώσεις.Ειδικά στις πρώτες σειρές ήταν άστα να πάνε....όταν στέγνωσε λίγο και περάσαν και αρκετές μοτοσυκλέτες έγινε ποιό άνετη,αλλά και πάλι γλύστραγε αρκετά.
ΦΑΙ δεν είχε :cry: ....μόνο μια καντίνα. :evil:
Το μέρος είναι πολύ ωραίο για τέτοιες εκδηλώσεις αλλά και για βόλτα του Σ/Κ
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11


Επιστροφή στο Ευρωπαϊκά!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 25 επισκέπτες