Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

TT Cockpit Convertion για Adventure

KTM - HUSABERG - HQV - BMW - GASGAS - VOR - Exotics - κλπ κλπ κλπ!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Απρ 2005, 15:46

SPULSE έγραψε:AVATAR ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΑΡΧΩΝ ΙΜΟ(ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ) .ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΩΔΙΑ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 620 ΘΑΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΜΟΝΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙΟΥ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η TOURATECH ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΜΑΣΚΑ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΣΑΝ ΤΟ ROAD BOOK HOLDER ΤΗΣ TOURATECH ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΕ ΜΑΣΚΑ-ΤΙΜΟΝΙ.


Τιμόνι δεν έχω αλλάξει και σκεφτόμουν και εγώ το μπαράκι μέχρι που διάβασα αυτό που λέει ο Σπύρος για το ...."πάς αδιάβαστος" :twisted: και λέω να το βάλω ποιό ψηλά.Η Touratech μάλλον θα μας πιάσει..τα οπίσθια εε?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό avatar » 15 Απρ 2005, 15:51

THANOS_KTM έγραψε:Τιμόνι δεν έχω αλλάξει και σκεφτόμουν και εγώ το μπαράκι μέχρι που διάβασα αυτό που λέει ο Σπύρος για το ...."πάς αδιάβαστος" :twisted: και λέω να το βάλω ποιό ψηλά.Η Touratech μάλλον θα μας πιάσει..τα οπίσθια εε?


Έχει η ΚΤΜ μαμίσια βάση, για το 640 τουλάχιστον (δεν ξέρω αν μπαινει στο 620). Αν θυμάμαι καλά, είχε περί τα 30-35 έουρος (και σου τοποθετεί το RB ψηλά)
KTM Adventure 640
KTM EXC 250
Sponcored by Χρέπια.gr
Άβαταρ μέλους
avatar
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Ιαν 2005, 11:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 15 Απρ 2005, 16:30

avatar έγραψε:
THANOS_KTM έγραψε:Τιμόνι δεν έχω αλλάξει και σκεφτόμουν και εγώ το μπαράκι μέχρι που διάβασα αυτό που λέει ο Σπύρος για το ...."πάς αδιάβαστος" :twisted: και λέω να το βάλω ποιό ψηλά.Η Touratech μάλλον θα μας πιάσει..τα οπίσθια εε?


Έχει η ΚΤΜ μαμίσια βάση, για το 640 τουλάχιστον (δεν ξέρω αν μπαινει στο 620). Αν θυμάμαι καλά, είχε περί τα 30-35 έουρος (και σου τοποθετεί το RB ψηλά)


Δεν κάνει δυστηχώς στο 620...μάλλον πρέπει να πάω σε κανένα μηχανουργείο να μου φτιάξουν καμμιά βάση.
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 15 Απρ 2005, 16:36

THANOS_KTM έγραψε:Ρε παιδιά θέλω να βάλω ένα roadbook που πήρα της Acerbis στο 620 μου.Ξέρετε που μπορώ να βρώ καμμιά βάση ή θέλει πατέντες?



Έχει μια η Touratech για LC4 (είναι αυτή που "φόραγε" και ο Kini στο παλίο κλασσικό μωβ 620 Rally) αλλά...: 120+ ευρώ!

Φτιάξε μια καλύτερα μόνος σου.... (έτσι είχα κάνει και στο παλιό μου 620!)
Στήριξέ το στην πλάκα και όχι στο τιμόνι.
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 21 Απρ 2005, 16:10

Μπάς και έχεις καμμιά φωτό να δώ?
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 21 Απρ 2005, 16:14

Απο τί;
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 21 Απρ 2005, 16:29

Από τo πώς είχες φτιάξει το roadbook στο 620
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Απρ 2005, 10:12

THANOS_KTM....
Ήμουν πριν απο λίγο στον Χάρη (ΜΟΤΟ RACE) και είδα το μηχανάκι σου....

Α. Τα φώτα που έχεις βάλει ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ.... (διάολε.... αυτά ειναι για την κουζίνα...) ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ είναι ότι πρέπει. Το 620 είχε ένα απο τα καλύτερα κάτοπτρα - κακώς το έβγαλες...

Β. Είπα στο Χάρη πώς είχα στηρίξει το ROAD BOOK
Γ. Φωτό δεν έχω απο την τοποθέτηση... έχουν περάσει 3-4 χρόνια πιά και.... δεν το είχα σκεφτεί τότε....
Πάντως το λαμάκι που στηρίζει τα όργανα και το φώς ειναι ένα και ένα για αυτή τη δουλεία.... με τέσσερις ενισχύσεις στηρίζεις το road book και μπροστά βάζεις ένα πίσω φτερό απο ΚΤΜ, κομμένο πάνω απο το φώς (μπαίνει τέλεια).
Θυμάμαι ότι είχα βγάλει όλη την ΟΔΥΣΣΕΙΑ έτσι (1200+ χιλιόμετρα πέτρα +1-2-....ν αγορές) και δεν την είχε ακούσει!
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό THANOS_KTM » 22 Απρ 2005, 11:24

superspy έγραψε:THANOS_KTM....
Ήμουν πριν απο λίγο στον Χάρη (ΜΟΤΟ RACE) και είδα το μηχανάκι σου....

Α. Τα φώτα που έχεις βάλει ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ.... (διάολε.... αυτά ειναι για την κουζίνα...) ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ είναι ότι πρέπει. Το 620 είχε ένα απο τα καλύτερα κάτοπτρα - κακώς το έβγαλες...

Β. Είπα στο Χάρη πώς είχα στηρίξει το ROAD BOOK
Γ. Φωτό δεν έχω απο την τοποθέτηση... έχουν περάσει 3-4 χρόνια πιά και.... δεν το είχα σκεφτεί τότε....
Πάντως το λαμάκι που στηρίζει τα όργανα και το φώς ειναι ένα και ένα για αυτή τη δουλεία.... με τέσσερις ενισχύσεις στηρίζεις το road book και μπροστά βάζεις ένα πίσω φτερό απο ΚΤΜ, κομμένο πάνω απο το φώς (μπαίνει τέλεια).
Θυμάμαι ότι είχα βγάλει όλη την ΟΔΥΣΣΕΙΑ έτσι (1200+ χιλιόμετρα πέτρα +1-2-....ν αγορές) και δεν την είχε ακούσει!


To μαμά φανάρι το έβγαλα από την δεύτερη εβδομάδα που πήρα το ΚΤΜ γιατί είναι πανάκριβο το ρημάδι για να το σπάσει καμμιά πέτρα.Που να ήξερα ο έρμος ότι θα ξεκίναγα πρίν λαλίσουν τα κοκόρια για αγώνα? :shock: Πάντως όταν είχαμε πάει με τον Ιωσήφ Βάγγερ πρίν 2-3 χρόνια στο Ionian Trail Ride..ήταν αρκετά καλά στο σκοτάδι.Θα δείξει την Κυριακή :oops:
Άβαταρ μέλους
THANOS_KTM
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: 25 Ιαν 2005, 12:11

Δημοσίευσηαπό superspy » 22 Απρ 2005, 11:49

THANOS_KTM έγραψε:To μαμά φανάρι το έβγαλα από την δεύτερη εβδομάδα που πήρα το ΚΤΜ γιατί είναι πανάκριβο το ρημάδι για να το σπάσει καμμιά πέτρα.Που να ήξερα ο έρμος ότι θα ξεκίναγα πρίν λαλίσουν τα κοκόρια για αγώνα? :shock: Πάντως όταν είχαμε πάει με τον Ιωσήφ Βάγγερ πρίν 2-3 χρόνια στο Ionian Trail Ride..ήταν αρκετά καλά στο σκοτάδι.Θα δείξει την Κυριακή :oops:


Ναι... το είχα ξεχάσει ότι είναι πανάκριβο.... Στο δικό μου είχα φτιάξει προστατευτικό απο πλεξιγκλας και το είχα πιάσει με δυο αλουμινάκια στις βίδες του φαναριού....
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρωπαϊκά!

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 26 επισκέπτες

cron