Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΡΑΓΙΑΔΕΣ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΤΟΙ ΞΥΠΝΗΣΤΕ !!!!!

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό superspy » 04 Σεπ 2008, 13:45

Δε συμφωνώ με το (1).
Δε δέχομαι αύξηση. Για τέτοιους σκατόδρομους που έχουμε. Άσε που έτσι και αλλιώς πληρώνουμε τα μαλλιοκέφαλά μας σε διόδια για τους δρόμους που ΘΑ γίνουν.... :-<
Εικόνα
Grand Erg Oriental...


Στάσου.... Μύγδαλα!
Άβαταρ μέλους
superspy
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 6828
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2002, 07:57
Τοποθεσία: Όπου πατάνε οι τροχοί μου!

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Σεπ 2008, 13:55

Σπύρο ΣΑΦΩΣ και δεν διαφωνώ μαζί σου στο γιατί δεν θα έπρεπε να γίνει αύξηση (ούτε κατά το ποσοστό του πληθωρισμού) και για το ότι θα έπρεπε να μην πληρώνουμε και διόδια στους δημοσίους δρόμους.

Αν προτείνεται η αύξηση στα τέλη σύμφωνα με τον πληθωρισμό έχει να κάνει μόνο και μόνο με το να δείξουμε ότι είμαστε λογικοί άνθρωποι.

Την πρόταση για την μείωση των διοδίων ή ακόμη καλύτερα την κατάργηση τους τώρα και την επανεφαρμογή τους ΜΟΝΟ όταν φτιαχθούν οι δρόμοι την θεωρώ απολύτως σωστή.

Οι ιδέες σας είναι όχι μόνο ευπρόσδεκτες αλλά απαιτούνται κιόλας για να αρχίσουμε να προχωράμε ΕΝΕΡΓΑ στην υλοποίηση της πρότασης κινητοποίησης.

τελικά ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ !!!!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ZooL » 04 Σεπ 2008, 14:44

pantg έγραψε:τελικά ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ !!!!!!

Εικόνα

X.

ΥΓ: η εικόνα είναι δανεισμένη από το Internet, υπό τους ορούς που προβλέπονται για την χρήση προπαγανδιστικού υλικού (αλλαγές κατά το δοκούν, κλπ). Στην original μορφή της βρίσκεται εδώ

'08 Jeep Wrangler JK Unlimited V6 3.8lt

_____

JPForum.gr
- το Ελληνικό Jeep forum
Άβαταρ μέλους
ZooL
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 628
Εγγραφή: 16 Φεβ 2007, 16:06

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Σεπ 2008, 16:57

ΚΑΛΟ !!!!!

Θα ζητήσω επίσης και από την αδελφή της συζύγου μου (είναι γραφίστρια και έχει όντως εξαιρετικές ιδέες και το αντίστοιχο ταλέντο για να τις κάνει πραγματικές) να μας φτιάξει κάτι λιγότερο βίαιο (?????)

Οσοι όμως φίλοι έχουν ιδέες και μπορούν να προτείνουν κάτι σχετικό με το "ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ" ας μας δώσουν δείγματα και θα χαρούμε να τα υιοθετήσουμε.

Τα αυτοκόλλητα, μπλουζάκια κλπ όμως νομίζω ότι θα πρέπει να μην χρεώνονται και όσοι θέλουν να μπορούν να τα τυπώνουν μόνοι τους.
Αν τώρα κάποιος φίλος ή χορηγός αποφασίσει να χρηματοδοτήσει την εκτύπωση ακόμη καλύτερα. Λεφτά δεν νομίζω ότι δεν πρέπει να ζητηθούν για αυτό. Αλλωστε η προσπάθειά μας είναι για να εξοικονομηθούν χρήματα και όχι για να πληρωθούν άλλα σε άλλους.

Πιστεύω ότι ένα πιό "συμπαθητικό προβατάκι ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑΑΑΑΑ !!!!" και "κακό" αλλά πονηρό ύφος θα κάνει το σήμα ευπρόσδεκτο σε εκείνους που θα το βλέπουν πιό φορά και τα "δόντια ΝΑΑΑ" θα δείχνουν την επιθυμία των "προβάτων" από συμπαθητικά και άκακα να απαιτήσουν τάξη και σύνεση στο "μαντρί"

Νομίζω πάντως ότι το ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ ταιριάζει σαν γενικό σύνθημα όχι μόνο για την συγκεκριμένη κινητοποίησή μας (των ιδιοκτητών αυτοκινήτων & μοτοσυκλετών) αλλά γενικότερα σαν στάση ενάντια στην εκμετάλλευση του πολίτη από αυτούς που εμείς ανεβάζουμε στην εξουσία.....


Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και μακάρι να μπορέσουμε να πετύχουμε τους άμεσους σκοπούς μας βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα να κατόρθωσουμε να δείξουμε ότι οι πολίτες αντιδρούμε και επιβάλουμε την τάξη στην εξουσία όταν μας θεωρούν "πρόβατα"

ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ !!!!
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ilka71 » 04 Σεπ 2008, 18:05

οσον αναφορα τον πρασινο δακτυλιο αν καποιος εχει ΕΝΑ αμαξι αλλα αυτο ειναι τζιπ cherokee και ειναι ιατρος ,που και τωρα επιτρεπεται να μπαινει αν οδηγαει ΜΟΝΟς του στο δακτυλιο,θα του πουν παρε τρεις συγκοινωνιες και πηγαινε να προλαβεις καποιον που πεθαινει?τι γελιοι που ειναι!
Άβαταρ μέλους
ilka71
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 13 Μαρ 2008, 20:59

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Σεπ 2008, 18:12

Αγαπητοί φίλοι,

ο συνάδελφος ZooL με δική του πρωτοβουλία έθεσε τον εαυτό του και τις υπηρεσίες του (και τα χρήματά του νομίζω και τον ευχαριστούμε ΟΛΟΙ και ιδιαίτερα ο υπογράφων για αυτό) στην διάθεση της κινητοποιήσεώς μας.

Σε λίγο θα μπορούμε να τα λέμε και στο

www.oxi-alloi-foroi-stis-rodes.gr

Λίγο μακρύ αλλά απολύτως συμβατά τα greeklish με τους ελληνικούς χαρακτήρες, είναι ελληνικός τίτλος και 100% ακριβής με το θέμα των διεκδικήσεών μας.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Χρήστο Στόικο.

To πρώτο βήμα έγινε και πολλά ακόμη μένουν

όμως αρχίζουμε να δείχνουμε ότι είμαστε μαζί, είμαστε πολλοί και θα γίνουμε περισσότεροι, έχουμε δίκαιο, το απαιτούμε και τέλος πάντων......


ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΔΑΓΚΩΝΟΥΝ !!!!

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό pantg » 04 Σεπ 2008, 20:24

Aγαπητοί φίλοι,

μόλις μου έστειλαν μέσω e-mail αυτό σαν γενική ιδέα.

Κάτι πιό "ραφιναρισμένο", ίσως με τα δόντια πιό φανερά????

Πάντως το πονηρό βλέμμα πολύ μου άρεσε.

Δώστε ιδέες και γνώμες.

Διαδικτυακό χώρο αποκτήσαμε.
Μας μένει το σήμα.

Χαιρετώ
pantg
 

Δημοσίευσηαπό SHADOW200 » 04 Σεπ 2008, 22:27

Παιδια τα τελη κυκλοφοριας ανεβαινουν σε ολα τα αυτοκινητα , μηπως ξερετε τι θα γινει με τα αγροτικα -επαγγελματικα ? Τωρα το σημα ειναι 73 ευρω , μετα τι θα γινει ?
Βοηθεια τα προβατα μου θα δαγκωνουν στα αληθεια !!!!!!
Άβαταρ μέλους
SHADOW200
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1133
Εγγραφή: 29 Ιουν 2007, 10:39

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 04 Σεπ 2008, 23:42

τα αγροτικα-επαγγελματικα δεν πιανονται[ευτυχως]αλλα εγω τη να πω που για το grand cherokee που εχω πληρωνω 487 ευρω
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Δημοσίευσηαπό ilka71 » 04 Σεπ 2008, 23:56

navara.zisis έγραψε:τα αγροτικα-επαγγελματικα δεν πιανονται[ευτυχως]αλλα εγω τη να πω που για το grand cherokee που εχω πληρωνω 487 ευρω
και φετος θα πληρωσουμε 580 ευρω!
Άβαταρ μέλους
ilka71
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 13 Μαρ 2008, 20:59

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 05 Σεπ 2008, 00:04

μην μου λες τετοια και δεν εχω υπογλωσσια μαζι μου αλλα δεν τους κανω την χαρη να το δωσω[γιατι αυτοι θελουν να τα πουλησουμε για να παρουμε τα υβριδικα πιστευω]και θα τους παω κοντρα ετσι για το γ@μωτο
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Δημοσίευσηαπό ilka71 » 05 Σεπ 2008, 00:26

navara.zisis έγραψε:μην μου λες τετοια και δεν εχω υπογλωσσια μαζι μου αλλα δεν τους κανω την χαρη να το δωσω[γιατι αυτοι θελουν να τα πουλησουμε για να παρουμε τα υβριδικα πιστευω]και θα τους παω κοντρα ετσι για το γ@μωτο
ναι φετος η αυξηση ειναι 20%!για εμας δηλαδη 97 ευρω πανω γαμωτο!και το αγορασα μεταχειρισμενο προ τριμηνου!να χεσω μεσα!
Άβαταρ μέλους
ilka71
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 13 Μαρ 2008, 20:59

Δημοσίευσηαπό navara.zisis » 05 Σεπ 2008, 00:29

εγω το βρηκα μεγαλη ευκαιρια.για φανταστεις οταν το πηρα ηταν ενος χρονων και ειχε 18000 χιλιομετρα και το πηρα μετρητης 50000 ευρω και καινουργιο εκανε 92000 ευρω ηταν η δεν ηταν μεγαλη ευκαιρια?
Άβαταρ μέλους
navara.zisis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: 20 Ιουν 2008, 19:16
Τοποθεσία: κοζανη

Δημοσίευσηαπό lion » 05 Σεπ 2008, 09:19

navara.zisis έγραψε:... αλλα δεν τους κανω την χαρη να το δωσω[γιατι αυτοι θελουν να τα πουλησουμε για να παρουμε τα υβριδικα πιστευω]...


Έτσι δείχνουν αλλά στην πραγματικότητα εύχονται όλοι να πάρουμε μεγάλα αυτοκίνητα για να πληρώνουμε περισσότερα και να τρώνε περισσότερα... Τα περι οικολογίας ξέρεις που τα έχουν γραμμένα...
Forester
Άβαταρ μέλους
lion
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 13 Μαρ 2007, 10:55
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευσηαπό ANDREAS2003 » 05 Σεπ 2008, 09:31

θα ήθελα να θέσω και ένα άλλο θέμα που πολλοί στην Βουλή δεν γνωρίζουν ή κάνουν πως δεν... Βάσει δημοσιευμάτων το 60% της ρύπανσης στην Αθήνα το δημιουργούν βαριά φορτηγά και λεωφορεία που ο μέσος όρος ηλικίας τους είναι τα 27 χρόνια.. Επίσης οι κρατικές ημερήσιες μετακινήσεις αγγίζουν τα 3.000.000 οπότε καταλαβαίνουμε όλοι τι ρύπανση προκαλούν. Επίσης εγώ για παράδειγμα δεν κινώ το τετρακίνητό μου μέσω στο κέντρο διότι μετακινούμε με τα ΜΜΜ. Οπότε γιατί να μην φορολογούμαι βάσει των χιλιομέτρων που διανύω???? Να πω και μια άλλη λύση γιατί δεν θεσπίζουν το δικαίωμα στον καθένα μας να φύγει από τηνΑθήνα πηγαίνοντας στην επαρχία εξασφαλίζοντας μια δουλειά αντίστοιχης ειδικότητας μιας και οι περισσότεροι από εμάς κάθε σαββατοκύριακο παίρνουμε τα βουνά ή πάμε στα εξοχικά????/
ANDREAS2003
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2003, 10:07
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ, ΑΘΗΝΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 42 επισκέπτες