Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Off-Road.gr 4X4 Trips: 11/3 Εύβοια...

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 12 Μαρ 2007, 19:43

Το πεθεροχώρι φυγείν αδύνατον!
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 12 Μαρ 2007, 19:52

disco έγραψε:Τάσο μου, την επομενη εκστρατεία, θα την κάνουμε μαζί, για να μειώσουμε τον κίνδυνο να φάμε κανένα λάστιχο του αυτοκινητου, από κακή διαχείριση, της σάρκας (που εχει στοκ) του ακατανόμαστου ταβερνιάρη!

Λέω να μην το ρισκάρουμε! :twisted:
Λες να ρίξουμε κάνα δυό ζυγουράκια στην καρότσα για καβάντζα?
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό disco » 12 Μαρ 2007, 20:22

DRAKOS έγραψε: κάνα δυό ζυγουράκια στην καρότσα για καβάντζα?


Να βάλω και εγώ, κάνα δυό, μην γίνει καμια άσκημη, και πάμε από ασιτία και αδιάβαστοι?? ?
VoiP-Τηλ.-Skype
discopatra
Άβαταρ μέλους
disco
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1742
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2005, 09:10
Τοποθεσία: Πατρα

Δημοσίευσηαπό discoman » 12 Μαρ 2007, 20:44

Παιδια τα 20 ευρω το ατομο ειναι μια κανονικη τιμη πλεον καιγω με τον κ πετρο τοσα πληρωσαμε στην παραλια της χαλκιδας σε ψαροταβερνα . Οσον αφορα την οργανωση ηταν πολυ καλη αλλα πεσαμε εξω στο χρονοδιαγραμα και για αυτο δεν ηρθα στο τελευταιο σαραναπενταλεπτο αν και διαβασα οτι ηταν τελειο . χαιρετω ολους και ιδιαιτερα ολα τα disco που ηταν πολλα Εις το επανιδειν
THE BEST 4X4XFAR
Άβαταρ μέλους
discoman
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 723
Εγγραφή: 22 Φεβ 2004, 22:59

Δημοσίευσηαπό DRAKOS » 12 Μαρ 2007, 21:08

Τελικά απ'ότι φαίνεται , μόνο εγώ έλειπα από τη βόλτα. Αλλά τι να κάνω? Η γυναίκα μου από τη μιά φοβότανε και από την άλλη κρύωνε. Ο γιός μου είχε άλλου είδους << δουλειές>> και ο κολλητός μου είχε μια οικογενειακή υποχρέωση. Αλλά την άλλη φορά θα έρθω έστω και μόνος μου.
110 V8 ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ
Άβαταρ μέλους
DRAKOS
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 14 Σεπ 2005, 11:37
Τοποθεσία: ATHINA

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 12 Μαρ 2007, 21:13

Καλησπέρα και από το πλήρωμα του μοναδικού (ποσοτικώς και ποιοτικώς :D ) Galloper,
Ομολογώ ότι επειδή είχα περάσει πάρα πολύ ωραία στη Στυμφαλία περίμενα ότι στην Εύβοια δε θα ήταν τόσο συναρπαστικά, σκέψη που ενισχύθηκε το πρωί της Κυριακής όταν στο ραντεβού μέτρησα 22 οχήματα + 4 συνοδείας, αριθμός που δεν προκαταβάλει για μεγάλη ευελιξία.Το μεγάλο γκρουπ όμως κινήθηκε σχετικά σβέλτα και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα σε μια διαδρομή που ήταν πραγματικά εμπνευσμένη επιλογή, με τελείως διαφορετικό τεραίν από την προηγούμενη.Αφενός ήταν ακόμα πιο όμορφη από άποψη φύσης και αφετέρου περιείχε άλλου είδους τεχνικά εμπόδια από αυτά της Στυμφαλίας.Πραγματικά κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μου,με εκπαίδευσε και κράτησε το fun factor στα κόκκινα πάντα με το δίχτυ ασφαλείας που λέγεται οχήματα υποστήριξης-έμπειροι συνοδοί.Πραγματικά μπράβο στους διοργανωτές.
Το μόνο παράπονο που έχω απευθύνεται όχι στη διοργάνωση αλλά σε κάποια οχήματα που είχαν μέσα βρέφη ή μικρά παιδιά ΧΩΡΙΣ να τα έχουν τοποθετήσει σε ειδικό παιδικό κάθισμα.Το θεωρώ απαράδεκτο και λίαν επικίνδυνο και δεν θα ήθελα να το ξαναδώ.Ίσως οι διοργανωτές θα πρέπει την επόμενη φορά να αναλάβουν (που αυτό δεν είναι ακριβώς δική τους ευθύνη στην τελική αλλά κάποιος πρέπει να το κάνει) την "αστυνόμευση" σε αυτό το θέμα αποκλείοντας τα οχήματα με βρέφη-παιδιά που δεν είναι σωστά δεμένα σε ειδικά καθίσματα.
Κατά τα λοιπά απλά περιμένω την επόμενη εξόρμηση :razz:
Α,και μην το ξεχάσω έχω φωτό και video από τα κάτωθι οχήματα:
3θ GV κυπαρισσί,λευκό NIVA,XTRAIL,disco III και το ασημί και το κυπαρισσί,κόκκινο Terios,Disco μπλε (αυτό που είχε σα σβησμένο αριθμό κυκλοφορίας-γιατί?),GV μπεζ 5θ,Disco απροσδιορίστου σκούρου χρώματος με λασποχρωματισμένο καπώ και βέβαια το Forester που έβγαλε παληκαρίσια το 95% της διαδρομής.Οι κάτοχοι αν ενδιαφέρονται ας στείλουν pm με το mail τους ώστε να τους στείλω το υλικό.Προυπόθεση ο provider του mailbox να σηκώνει αρκετά Mb συνημμένων.

Και εις άλλα με υγεία! :razz:
Φώτης Δημητρακόπουλος

ΥΓ:Πρόταση προς τους διοργανωτές: κι αν προσθέτατε "διδακτική ώρα" στα πλαίσια των εκδρομών? (πχ είδη και χρήση offroad εξοπλισμού,χρήσιμοι κόμποι κλπ κλπ).Τώρα που μεγαλώνει η μέρα θα περισσεύει μια ωρίτσα :wink:
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό GALLOPER » 12 Μαρ 2007, 21:57

Αγαντα φιλε ειμαι κι εγω εδω δεν εισαι μονος σου :twisted: :twisted: :twisted:
Πρεπει τελικα να ρθω κι εγω στις εκδρομες,δεν μπορει να σε αφηνω μονο σου.
Galloper ενωμενα ,ποτε κολλημενα!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Πιστευω να τα πουμε σε επομενη εκδρομη.
Σπυρος.
Άβαταρ μέλους
GALLOPER
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 15 Οκτ 2005, 19:00

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 13 Μαρ 2007, 07:58

discoman έγραψε: Οσον αφορα την οργανωση ηταν πολυ καλη αλλα πεσαμε εξω στο χρονοδιαγραμα και για αυτο δεν ηρθα στο τελευταιο σαραναπενταλεπτο αν και διαβασα οτι ηταν τελειο


Aφού ξαναευχαριστήσω για τα καλά σας λόγια που αφορούν την οργάνωση, να διευκρινήσω πως πέσαμε έξω στο χρονοδιάγραμα για μισή ώρα περίπου και αυτό εξαιτίας του ''κολλήματος'' που είχαμε στο ποτάμι.
Τα τελευταία 45 λεπτά ήταν έξτρα μιας και πολλοί μας ζήτησαν λίιιιγο ακόμη....και μεις ,αν είναι για παιχνίδι , χατήρι δεν χαλάμε :wink:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 13 Μαρ 2007, 08:07

fotisalp έγραψε:Το μόνο παράπονο που έχω απευθύνεται όχι στη διοργάνωση αλλά σε κάποια οχήματα που είχαν μέσα βρέφη ή μικρά παιδιά ΧΩΡΙΣ να τα έχουν τοποθετήσει σε ειδικό παιδικό κάθισμα.Το θεωρώ απαράδεκτο και λίαν επικίνδυνο και δεν θα ήθελα να το ξαναδώ.Ίσως οι διοργανωτές θα πρέπει την επόμενη φορά να αναλάβουν (που αυτό δεν είναι ακριβώς δική τους ευθύνη στην τελική αλλά κάποιος πρέπει να το κάνει) την "αστυνόμευση" σε αυτό το θέμα αποκλείοντας τα οχήματα με βρέφη-παιδιά που δεν είναι σωστά δεμένα σε ειδικά καθίσματα.


ΣΩΣΤΟΣ!!!...θα έχουμε το νου μας 8)
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 13 Μαρ 2007, 08:21

fotisalp έγραψε:Πρόταση προς τους διοργανωτές: κι αν προσθέτατε "διδακτική ώρα" στα πλαίσια των εκδρομών? (πχ είδη και χρήση offroad εξοπλισμού,χρήσιμοι κόμποι κλπ κλπ).Τώρα που μεγαλώνει η μέρα θα περισσεύει μια ωρίτσα :wink:


Οπως ακριβώς το λές, τώρα που μεγαλώνει η μέρα θα κάνουμε κάτι για να μάθουμε-θυμηθούμε τα βασικά από την αρχή ώστε παράλληλα με την σειρά των άρθρων να δούμε και μερικά πράγματα στην εφαρμογή τους.
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό teroulas » 13 Μαρ 2007, 09:18

Αν και δεν εχω παρευρεθει ακομα σε εξορμηση της οργανωσης (σκοπευω για Χελμο) νομιζω μια παρατηρηση θα ηταν αποδεκτη: καλυτερα να μην κανουμε ενα κοματι διαδρομης επειδη δεν μας βγηκε ο χρονος , παρα να τρεχουμε σαν ραλλυ και να χανουμε την ομορφια της φυσης (γνώμη μου)

Επισης ευχομαι στο Χελμο λογω εποχης να μην εχει σκονη μπας και παρω και τον μπεμπη μου μαζι
Δαμιανός
Άβαταρ μέλους
teroulas
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 20 Μάιος 2004, 08:54
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 13 Μαρ 2007, 10:34

mprizolas έγραψε:ΚΑΤΑΓΓΕΛΛΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΥΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΩΘΙ !!!!

1)Ο ΚΑΦΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ !!!:shock: :shock: :shock:

2)ΔΕΝ ΑΝΕΒΗΚΑΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΗ που κατεβήκαμε !!!!:twisted: :twisted:

3)ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΒΑΘΥ , ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΞΕΠΛΥΝΩ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ !!!!:roll: :roll:


Υ.Γ. : 1) Πέρα από τη πλάκα η διαδρομή ήταν πολύ ωραία . Η οργάνωση πολύ καλή . Κρίμα που έπρεπε να φύγω πριν το τελευταίο κομμάτι μιας και είχα βγει εκτός προγραμματισμένου χρονοδιαγράμματος – έπρεπε να πάω στην πεθερά μου .
2) Παρακαλώ θερμά όποιον έχει οποιοδήποτε φωτογραφικό υλικό ή βίντεο με το μπεζ πεντάθυρο G.V. να μου στείλει π.μ. . Προσφέρω αμοιβή σουβλάκια και γαλακτομπούρεκο !!:!:



Απαντώ σου σύντροφε και συνταξιδιώτη

1) Μήπως εσύ έπινες απο το τσίπουρο που σερβίραμε και όχι καφέ; :wink:
2) Συμφωνώ ότι το ανέβασμα έπρεπε να γίνει. Θα δικαιολογούσε και κανα κιλό παϊδάκια ακόμα! :D :D
3)Αν ήθελες να κάνεις μπιντέ έπρεπε να ακολουθήσεις το άσπρο Niva που πλύθηκε για τα καλά!

4) Επειδή είμαι λάτρης του γαλακτομπούρεκου κάτι έχω για σένα!

Φιλικά

Βασίλης ( Το γαλάζιο disco με τη rancho)
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 13 Μαρ 2007, 10:36

discoman έγραψε:Παιδια τα 20 ευρω το ατομο ειναι μια κανονικη τιμη πλεον καιγω με τον κ πετρο τοσα πληρωσαμε στην παραλια της χαλκιδας σε ψαροταβερνα . Οσον αφορα την οργανωση ηταν πολυ καλη αλλα πεσαμε εξω στο χρονοδιαγραμα και για αυτο δεν ηρθα στο τελευταιο σαραναπενταλεπτο αν και διαβασα οτι ηταν τελειο . χαιρετω ολους και ιδιαιτερα ολα τα disco που ηταν πολλα Εις το επανιδειν


Άστα αυτά Παντελή,

πές ότι έφυγες για να πάς πρώτος στη ταβέρνα μη πάς και δεν προλάβεις το κοντοσούβλι! :wink: :wink:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

Δημοσίευσηαπό DISCOVERER » 13 Μαρ 2007, 10:49

fotisalp έγραψε:Το μόνο παράπονο που έχω απευθύνεται όχι στη διοργάνωση αλλά σε κάποια οχήματα που είχαν μέσα βρέφη ή μικρά παιδιά ΧΩΡΙΣ να τα έχουν τοποθετήσει σε ειδικό παιδικό κάθισμα.Το θεωρώ απαράδεκτο και λίαν επικίνδυνο και δεν θα ήθελα να το ξαναδώ.Ίσως οι διοργανωτές θα πρέπει την επόμενη φορά να αναλάβουν (που αυτό δεν είναι ακριβώς δική τους ευθύνη στην τελική αλλά κάποιος πρέπει να το κάνει) την "αστυνόμευση" σε αυτό το θέμα αποκλείοντας τα οχήματα με βρέφη-παιδιά που δεν είναι σωστά δεμένα σε ειδικά καθίσματα.


Το δικό μου δεν είναι παιδί είναι θηρίο (1.35 μ ύψος)! Αν μου βρείς κάθισμα να χωράει το γιό μου σφύρα μου :D :D :D :D Σοβαρά τώρα μιλώντας η άποψη μου σε off-road καταστάσεις το να δέσεις το παιδί πίσω είναι πιό επικίνδυνο ειδικά σε περίπτωση ανατροπής ή εγκλωβισμού


Disco μπλε (αυτό που είχε σα σβησμένο αριθμό κυκλοφορίας-γιατί?)


Τον εσβησα για να μη με πιάνουν τα ραντάρ για υπερβολική ταχύτητα :twisted: :twisted: :twisted:
DISCOVERER
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 19 Μαρ 2004, 15:28
Τοποθεσία: ΜΑΡΟΥΣΙ

11/3 Εύβοια

Δημοσίευσηαπό iatros » 13 Μαρ 2007, 23:07

Αγαπητοί μου φίλοι,
Πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές για την όμορφη και περιπετειώδη εκδρομή της Κυριακής στην Εύβοια. Πραγματικά, Σπύρος - Δημήτρης, όλη η υπόλοιπη παρέα συνοδών ατόμων και αυτοκινήτων αλλά και η φωτογράφος, ήταν υπέροχοι. Πιστεύω η πληθώρα των συμμετοχών οφείλεται στην τόσο πολύ πετυχημένη προηγούμενη εκδρομή στην Στυμφαλία.
Τόσο εγώ (LR3 Ασημί), όσο και ο φίλος μου ο Γιώργος (GV 3θυρο μαύρο) περάσαμε υπέροχα και αξέχαστα. Η κούραση βέβαια ήταν αρκετή, αλλά τέτοια κούραση μακρυά από τον "πολιτισμό" και την καθημερινότητα μακάρι να έχουμε κάθε μέρα.
Χάρηκα πάρα πολύ που γνώρισα καινούργιους φίλους με αρκετά περισσότερα χωμάτινα χιλιόμετρα και εμπειρείες στην εκτός δρόμου οδήγηση. Φίλε Νίκο είσαι "άπαιχτος". Θα ήθελα κάποια φορά να τα πούμε πίνοντας καφέ η τρώγωντας μαζί σε κάποια ταβέρνα. Και μιά που το έφερε ο λόγος για ταβέρνα, τα δύο ποιό πάνω πληρώματα έφαγαν στην Χασιά (ο iatros έχει δικιά του ταβέρνα, την νοικιάζει βέβαια αλλά εκεί γεννήθηκε και μεγάλωσε).
Χάρηκα πάρα πολύ που στην εκδρομή μας ήταν και οικογένειες με παιδιά. Πολλά συγχαρητήρια στους πολύτεκνους (όπως και εγώ) με το Terano αλλά και στην οικογένεια με τα δύο μικρά με το DISCO I.
Εαν κάποιος έχει κάποιο βίντεο η φωτογραφία και μπορεί να μου τα στείλει το e-mail μου είναι filiskpan@yahoo.gr
Συγχαρητήρια και πάλι στους διοργανωτές και καλή αντάμωση στην επόμενη εκδρομή.
Πολούς χαιρετισμούς σε όλους τους υπόλοιπους.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 27 επισκέπτες