Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Εκδρομή Off-Road.gr στην Στυμφαλία

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Εκδρομή Off-Road.gr στην Στυμφαλία

Δημοσίευσηαπό pantg » 25 Φεβ 2007, 21:07

Αγαπητοί φίλοι,

μόλις γυρίσαμε.
Οι άλλοι ακόμη επιστρέφουν καθώς εμείς τους αφήσαμε περίπου στα μέσα της διαδρομής λόγω υποχρεώσεων (φίλοι στην περιοχή και υποχρεωτική πιό νωρίς επιστροφή λόγω διαβασμάτων του μικρού)

Ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ στο Σπύρο, τον Δημήτρη, τον Μάριο και την Νόρα για την υποστήριξη και την ΤΕΛΕΙΑ οργάνωση (και πάλι).
Η διαδρομή πολύ όμορφη, με ένα δύο πολύ όμορφα λασποπεράσματα.
Ειμαι σίγουρος ότι και η συνέχεια ήταν το ίδιο και περισσότερο όμορφη καθώς μάλλον θα βρίσκατε και χιόνια κάπου.

Φωτογραφίες δεν έχω πολλές αλλά σίγουρα θα αναρτηθούν.

(τα LR3 τα πήγαν περίφημα όσο τα έβλεπα.
- Νίκος "πάω με τις πετούγιες και το ευχαριστιέμαι"
- Παναγιώτης "η οικογένεια Χωραφά και η Sharron Stone"
- Mάριε έχει υγρασία εκεί ψηλά? (Στέφανε υπάρχει και ένα Defender που έχει πρόβλημα λόγω υψομέτρου, έχει όμως πτυσσόμενα σκαλάκια)
- Δημήτρη μπορώ να ρίξω ένα ντουσάκι στην Disco ντουσιέρα την επομένη φορά? Τα μπισκοτάκια μούρλια. Next time όμως θα φέρουμε σπιτικά shortbreads ή Νeeman Marcus cookies από τα χεράκια της Κωνσταντίας)

Παιδιά σας ευχαριστούμε και πάλι.

Οικογένεια Γιαμαρέλλου
pantg
 

Δημοσίευσηαπό ollram » 25 Φεβ 2007, 21:45

.....ζηλεύω..................

να δούμε φωτο!!!!! :P
Άβαταρ μέλους
ollram
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 10 Μάιος 2006, 14:18

Εκδρομή off-Road.gr στην Στυμφαλία.

Δημοσίευσηαπό iatros » 25 Φεβ 2007, 23:31

Αγαπητοί φίλοι.
όπως και ο Παντελής αλλά για διαφορετικούς λόγους η"Οιγογένεια χωραφά" επέστρεψε νωρίτερα.
Πολλά συγχαρητήρια για την οργάνωση στον Σπύρο, τον Δημήτρη τον Μάριο και την Νόρα.
Ο Νίκος μου θύμησε την παλαιά σχολή των Rally που έλεγε "όσο πάει με το πλάϊ".
Περάσαμε πάρα πολύ ωραία και μου δώθηκε η ευκαιρία να γνωριστώ με τον Νίκο, τον Παντελή και τους άλλους από κοντά και χάρηκα ιδιαιτέρως.
Νίκο ευχαριστώ πολύ για τα βιντάκια και τις φωτογραφίες.
Απ΄ότι έμαθα το φινάλε ήταν πάρα πολύ καλό.
Εύχομαι να ξανακάνουνμε πάλι τέτοιες εκδρομές.


ΦΙΛΙΚΑ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΙΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
iatros
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 246
Εγγραφή: 02 Ιαν 2007, 16:33
Τοποθεσία: ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

Εκδρομή off-Road.gr στην Στυμφαλία.

Δημοσίευσηαπό dimitrios » 26 Φεβ 2007, 12:22

Εμείς (η οργάνωση) περάσαμε καλά γιατί:
*είσασταν ''καλά'' παιδιά (εκεί που έπρεπε),
*είσασταν ''κακά'' παιδιά (πάλι εκεί που έπρεπε),
*σας είχαμε μαζί μας στο βουνό (και όχι μόνο στο πληκτρολόγιο)
και το πιο σημαντικό, περάσαμε καλά γιατί το ίδιο πάθατε και εσείς.

Ραντεβού σε δεκατρείς ημέρες στην Εύβοια. :tank:
BE NICE, IT'S NICE TO BE NICE!!
dimitrios
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 431
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2006, 08:17
Τοποθεσία: Αγιος Δημητρης

Δημοσίευσηαπό fotisalp » 26 Φεβ 2007, 20:07

Καλησπέρα και από το πλήρωμα του Galloper,
Ομολογώ ότι δε σκόπευα να έρθω στο off-road trip γιατί πολύ απλά συνέπιπτε με το 1ο trail ride της χρονιάς.Λόγοι...ανωτέρας βίας όμως με ανάγκασαν τελευταία στιγμή να αφήσω το ΚΤΜ στη θαλπωρή του γκαράζ. Η εναλλακτική του να έρθω στο 1ο off-road trip δε με χάλαγε καθόλου όμως, καθώς εξ'αρχής που είχε φανεί πολύ καλή ιδέα ειδικά όταν διοργανώνεται από άτομα που έχουν αποδείξει ότι ξέρουν να προσφέρουν συγκινήσεις στους ενδιαφερόμενους :D
Καθώς είμαι νέος στο χώρο της τετρακίνησης θέλω να μάθω να οδηγώ 4χ4 όπως επίσης και να μάθω τις δυνάτότητες και τα όρια του αυτοκινήτου μου.Θέλω όμως αυτό να το κάνω σε σχετικά ελεγχόμενες συνθήκες και με γνώστες του χώρου που θα με συμβουλέψουν ή και θα με βοηθήσουν στα δύσκολα.Το off-road trip θεωρώ ότι προσφέρει ακριβώς αυτό, πέραν βέβαια των ταξιδιωτικών εμπειριών και των ευκαιριών για γνωριμίες με ομοϊδεάτες.
Γύρισα πίσω πολύ ευχαριστημένος από τη διοργάνωση, από τον εαυτό μου και από το όχημά μου (το οποίο είναι λουσμένο στη λάσπη πατόκορφα :D ).Σίγουρα θα ξαναέρθω και στο μέλλον.Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του off-road για την επιτυχημένη διαδρομή και διοργάνωση.
Καλά χιλιόμετρα σε όλους (και καλά πλυσίματα :twisted: )
Fotisalp
xrepia.gr-SCRAT team
_________________
fotisalp
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 02 Νοέμ 2006, 12:35
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευσηαπό kontos » 26 Φεβ 2007, 23:06

Πολύ καλή εκδρομή
Ευχαριστούμε τους υπεύθυνους για την πολύ καλή οργάνωση και τα ωραία μέρη που μας πήγαν .Το μενού είχε απ όλα ΄Λάσπη χιόνι και
(ωραία κουλουράκια)
Γιατρέ νάσαι καλά .
θα τα πούμε στις 13 του μήνα :P :P
kontos
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 17 Φεβ 2004, 00:45
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευσηαπό LandC-arp-uiser » 27 Φεβ 2007, 20:39

Είμαστε το πλήρωμα του μαύρου Land Cruiser. Πήραμε μέρος στην φοβερή εκδρομή και περάσαμε πραγματικά υπέροχα. Αν και στην αρχή η διαδρομή ήταν λίγο "αδιάφορη" λόγω καιρικών φαινομένων, δηλαδή ήλιος, ανομβρία, κ.α., στο τέλος αποζημιωθήκαμε με το υπέροχο λασπόλουτρο.

Θα τα ξαναπούμε σύντομα σε κάποια άλλη διαδρομή. Χαιρετίσματα σε όλη την παρέα της Στυμφαλίας. Περιμένω ενημέρωση για την Εύβοια.
LandC-arp-uiser
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 19:57
Τοποθεσία: Ίλιον, Αττικής

Δημοσίευσηαπό jtgiannis » 28 Φεβ 2007, 01:45

Τα χαιρετισματα και απο το πληρωμα του 3θυρου μπεζ Grand Vitara στους ικανοτατους οργανωτες και σε ολους τους πεισματαρηδες φιλους συμμετεχοντες!!
Η εκδρομη ηταν πραγματικα υπεροχη και περασαμε καταπληκτικα!Προσωπικα σαν οδηγος εμαθα και ακουσα μερικα χρησιμα πραγματα και ειχα την ευκαιρια να διαπιστωσω στην πραξη μεχρι που τραβαει το GV μου.Η αληθεια ειναι οτι το ειχα υποτιμησει και αυτο με εκανε μερικες φορες να δισταζω να το ''ζοριζω''.Με την βοηθεια και την παροτρυνση ομως των οργανωτων το ξεπερασα συντομα και το ευχαριστηθηκα!!!
Δυστυχως λογω δουλειας δεν θα μπορεσω να ερθω στην Ευβοια... :alright:...σιγουρα ομως θα ερθω στην εκδρομη την 1η Απριλιου και θα χαρω να τα ξαναπουμε!!!
Εκτος ομως απο την εκδρομη θα μου μεινει αξεχαστη και η εκφραση του ιδιοκτητη του πλυντηριου αυτοκινητου μολις ειδε το αυτοκινητο ''λουσμενο''στην λασπη!!!! :D
Ευχαριστουμε και χαιρετουμε ολους!Ανυπομονουμε για την επομενη εξορμηση!!
Άβαταρ μέλους
jtgiannis
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 00:49
Τοποθεσία: ΑΛΙΜΟΣ ΑΘΗΝΑ

Στυμφαλία 25/2/07

Δημοσίευσηαπό OuterMarker » 28 Φεβ 2007, 18:07

Πέρασα καταπληκτικά.Παρακαλώ διοργανώστε κι΄άλλα τέτοια.
OuterMarker
Άβαταρ μέλους
OuterMarker
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Φεβ 2007, 17:53
Τοποθεσία: attiki


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 38 επισκέπτες