Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Bridgestone Dueler 694

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό panayiotis » 11 Φεβ 2006, 01:17

Πεσατε ολοι να τον φατε τον ανθρωπο. 8)
Ας κανει οτι θελει ο χακου εν πασει περιπτωση,δεν εχω την απαιτηση μονος του να κινησει τις διαδικασιες εναντιον της Bridgestone (οποιαδηποτε και αν ηταν η πιθανη απαιτηση του).
ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΔΗΛΑΔΗ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ?
Δηλαδη εμενα αμα τους παρω τηλ. θα μου πουνε?
73 DE SW3JBY
KIA SORENTO 2.5 CRDI -Ενα TOD Sorento που συνδιαζει την αυτοματη τετρακινηση της Borg-Warner με το μηχανικο κλειδωμα του κεντρικου συμπλεκτη.
Άβαταρ μέλους
panayiotis
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: 30 Σεπ 2004, 20:55
Τοποθεσία: Καλαματα

Δημοσίευσηαπό michailbm » 11 Φεβ 2006, 06:21

xtrail έγραψε:
michailbm έγραψε:Ή και αν υπήρχε σκοπιμότητα ή δόλος στο όλο θέμα απο την πλευρά αυτού που το άνοιξε!

Εννοείς να το έκανε για να πάρει περισσότερα? Να του δώσουνε πχ μεγάλη χρηματική αποζημίωση? Ή αντί για ένα ελαστικό να του τα αλλάξουνε όλα?(σκοπιμότητα)
Αλλά δόλος γιατί? Μηπως έχει δικιά του εταιρία ή αντιπροσωπία ελαστικών και ήθελε να μας αποτρέψει από την εν λόγω εταιρία?
Θεωρώ πως αν κινούνταν χωρίς δημοσιότητα ή έστω με απλή αναφορά του περιστατικού, δεν θα είχε την πιθανότητα να δεχτεί οποιαδήποτε κίνηση αγωγής για συκοφαντική δυσφήμιση από την εταιρία.
Και ίσως είναι καλό να μαθαινουμε τέτοια περιστατικά (όχι για την συμπεριφορά των "επαγγελματιών", αλλά για τα προιόντα)

Εχειςαπολυτο δικιο σε αυτα που λες!
Γιατι ομως εμενα δεν με πειθουν αυτα που δινει ως εξηγηση καθως και η σιωπη!
Μπορει να μην συμβαινει τιποτα αλλα γιατι δεν μας το λεει???????
Αυτη η σιωπη ειναι που με βαζει σε σκεψεις!!!!!
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό blackchris » 11 Φεβ 2006, 18:24

:? :? :? :? Χμμμμ Κάτι ύποπτο συμβαίνει εδώ.
Άβαταρ μέλους
blackchris
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 2712
Εγγραφή: 28 Σεπ 2003, 19:41

Δημοσίευσηαπό drymos » 12 Φεβ 2006, 11:22

οπότε το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι το όλο θέμα εδώ στο forum το χρησιμοποίησες για να πιέσεις για την αλλαγή του ελαστικού? αυτό ήταν το ζητούμενο.
ΣΥΜΦΩΝΟ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ,πονηρος ο τυπος.
Άβαταρ μέλους
drymos
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Σεπ 2005, 21:31
Τοποθεσία: Δρυμός Θεσ/νικη

Δημοσίευσηαπό tasos953 » 12 Φεβ 2006, 23:51

Σάν κάποιους που για να λύσουν κάποιο πρόβλημά τους πάνε στον Τριανταφυλλόπουλο!!!!!!!
<--------THIS IS A SUV, BUT WHAT A SUV!
Όπως λέμε ΝΑΝΟΣ, αλλά με κάτι @..... Νά!!
Άβαταρ μέλους
tasos953
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 26 Οκτ 2003, 10:53
Τοποθεσία: ΒΕΡΟΙΑ

Δημοσίευσηαπό TLG » 13 Φεβ 2006, 00:32

Ρε παιδια ...το θεμα ειναι το εξης ....
Οσους γνωριζω εδω και καιρο απο το forum και οχι μονο , αλλα και οσο και να ψαξεις στο ιντερνετ εχουν να πουν MONO καλα λογια τα τα συγκεκριμενα ελαστικα .....οπως το ιδιο λεει και η προσωπικη μου εμπειρια εδω και εναν χρονο ....
Εσεις γνωριζετε καποιον που να ειχε προβλημα ???

Το οτι συναιβει κατι στο συγκεκριμενο ελαστικο μπορει να οφειλεται σε παρα πολους παραγοντες....και σιγουρα δεν προξενει εντυπωση ενα κλαταρισμενο ελαστικο , οσο και επικινδυνο να ειναι ....

Ως αναφορα την συμπεριφορα του φιλου και εμενα μου φαινεται περιεργη , αλλα δεν θα σκασουμε κι'ολας .....!!!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό michailbm » 13 Φεβ 2006, 04:50

TLG έγραψε:Ρε παιδια ...το θεμα ειναι το εξης ....
Οσους γνωριζω εδω και καιρο απο το forum και οχι μονο , αλλα και οσο και να ψαξεις στο ιντερνετ εχουν να πουν MONO καλα λογια τα τα συγκεκριμενα ελαστικα .....οπως το ιδιο λεει και η προσωπικη μου εμπειρια εδω και εναν χρονο ....
Εσεις γνωριζετε καποιον που να ειχε προβλημα ???

Το οτι συναιβει κατι στο συγκεκριμενο ελαστικο μπορει να οφειλεται σε παρα πολους παραγοντες....και σιγουρα δεν προξενει εντυπωση ενα κλαταρισμενο ελαστικο , οσο και επικινδυνο να ειναι ....

Ως αναφορα την συμπεριφορα του φιλου και εμενα μου φαινεται περιεργη , αλλα δεν θα σκασουμε κι'ολας .....!!!


:wink: :wink: :!:
Άβαταρ μέλους
michailbm
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 1294
Εγγραφή: 19 Δεκ 2004, 15:04
Τοποθεσία: Χανια Κρητη - Αγια Θεσσαλια

Δημοσίευσηαπό aenaon02 » 15 Φεβ 2006, 02:06

TLG έγραψε:Το οτι συναιβει κατι στο συγκεκριμενο ελαστικο μπορει να οφειλεται σε παρα πολους παραγοντες....και σιγουρα δεν προξενει εντυπωση ενα κλαταρισμενο ελαστικο , οσο και επικινδυνο να ειναι ....



Ναι αλλα ο τροπος που εσκασε ? Εν πορεια .... δεν ειναι λιγο επικινδυνο και ανυσηχιτικο για ολους εμας που τα φοραμε ( και για μενα παει στο διαολο εγω ειμαι ο μουρλος που τα φορεσε και κανω οτι μαλακιες κανω ,αλλα ρε γαμωτο τα παιδακια μου που τα βαζω μεσα ? ) ?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aenaon02
250cc
250cc
 
Δημοσιεύσεις: 291
Εγγραφή: 20 Ιαν 2006, 09:40
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Δημοσίευσηαπό kyr » 15 Φεβ 2006, 22:25

blackchris έγραψε::? :? :? :? Χμμμμ Κάτι ύποπτο συμβαίνει εδώ.


ΣΩΣΤΟΣ :!:
Άβαταρ μέλους
kyr
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2005, 14:34
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό TLG » 16 Φεβ 2006, 00:55

aenaon02 έγραψε:
Ναι αλλα ο τροπος που εσκασε ? Εν πορεια .... δεν ειναι λιγο επικινδυνο και ανυσηχιτικο για ολους εμας που τα φοραμε ( και για μενα παει στο διαολο εγω ειμαι ο μουρλος που τα φορεσε και κανω οτι μαλακιες κανω ,αλλα ρε γαμωτο τα παιδακια μου που τα βαζω μεσα ? ) ?


Nαι ολα αυτα ειναι ανησυχητικα ΑΝ ειναι αληθεια ...
Αλλα ακομη και να θελαμε να πιστεψουμε οτι ειναι αληθεια , θα ειχε συμβει μονο σε ΕΝΑ ελαστικο ?? Δεν θα ηταν καποια παρτιδα ελατωματική ?? Δεν θα ειχε συμβει και σε αλλους που τα "σκιζουν" στην κυριολεξια ???
Πως ετυχε να συμβει μονο σε ενα ατομο το οποιο σαν διατοντας αστερας μπηκε εδω , ειπε οτι ειπε και μετα εξαφανιστηκε ??
Ως αναφορα τα παιδακια μας που βαζουμε ολοι μεσα πιστεψε με οτι δεν θα τα βαζαμε καθολου αν αναλογιστουμε ποσα πραγματα μπορει να πανε στραβα απο αστοχια υλικου , κατασταση οδοστρωματος , απροσεξια αλλων οδηγων , απροσεξια δικη μας , κ.λ.π......
Πιστεψε με λοιπον εχουμε ολοι 99,9% πιθανοτητες να "παμε" απο αλλα αιτια και μονο 0,1% απο τα Bridgestone !!!
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό papa » 16 Φεβ 2006, 02:48

Μπορει να υπηρξε και φλερτ κατα την συζητηση και να τα φτιαξανε με τον κ.υπευθυνο οποτε ξεχνιωνται ολα.
papa
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 05 Οκτ 2004, 14:06

Δημοσίευσηαπό microbe » 16 Φεβ 2006, 03:52

papa έγραψε:Μπορει να υπηρξε και φλερτ κατα την συζητηση και να τα φτιαξανε με τον κ.υπευθυνο οποτε ξεχνιωνται ολα.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Το μικρόβιο........του χώματος???? !!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
microbe
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 14 Φεβ 2005, 18:27
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό TLG » 16 Φεβ 2006, 09:16

papa έγραψε:Μπορει να υπηρξε και φλερτ κατα την συζητηση και να τα φτιαξανε με τον κ.υπευθυνο οποτε ξεχνιωνται ολα.


Που ειναι και η πιθανοτερη εξηγηση της απουσιας του εν λογω ατομου ........ :lol: :lol: :lol:
Grand Vitara 2.0 JLXEW

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TLG
450cc
450cc
 
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 17 Ιαν 2005, 15:42
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

Δημοσίευσηαπό virus » 17 Φεβ 2006, 05:14

diladi o o hakou einai loulou?
life moves pretty fast if u stop and look around for a while u could miss it...
Άβαταρ μέλους
virus
125cc Vespa GTR
125cc Vespa GTR
 
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 20:22

Δημοσίευσηαπό perroloco » 17 Φεβ 2006, 12:32

μήπως του έσκασε κι άλλο λάστιχο;
Άβαταρ μέλους
perroloco
80cc big bore scooter
80cc big bore scooter
 
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 10 Αύγ 2005, 12:52

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 12 επισκέπτες