Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

ΕΚΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 4Χ4

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

ΕΚΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό george » 05 Ιούλ 2016, 17:47

Χαιρετώ το φόρουμ,


Αγαπητοί κύριοι η ιστορία έχει ως εξής: Είχα ένα samurai sj413 του 88' με το οποίο είχα ιδιαίτερη σχέση, σ'αυτό έμαθα να οδηγάω κλπ. Μετά απο πολλά χρόνια σκληρής χρήσης σε μια άτυχη στιγμή η μηχανή μας άφησε, δεν αξίζει να το επισκευάσω καθώς πλέον έχει πολλά σαπίσματα, σκουριές και φυσικές φθορές. Αναζητώ έναν αντικαταστάτη λοιπόν!! Δεν με ενδιαφέρουν τα ταξίδια κ οι χώροι, οικογένειες-παιδιά-σκυλιά, θέλω να μην το λυπάμαι και να είναι εξίσου σκληροτράχηλο με το samurai. Το χρειάζομαι για "φαγωμένους" χωματόδρομους, βουνό κλπ. και θα ήθελα να το πειράξω όσο μου επιτρέπουν τα οικονομικά...Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας για την καταλληλότερη επιλογή. Μεταχειρισμένο φυσικά, Δεν θέλω πολλά κυβικά (πχ το Pinin είναι πανέμορφο αλλά βγαίνει μόνο 2.0 αν δεν κάνω λάθος) , διαθέτω μέχρι 5.000 και είμαι ανάμεσα στα εξής :

- Suzuki Jimny (έχω ακούσει οτι τα κλέβουν πολύ εύκολα)
- Suzuki Samurai
- Suzuki Vitara
- Daihatsu Feroza (σε αυτό κλείνω, αν και έχω ακούσει οτι έχει ακριβά ανταλλακτικά)
- Daihatsu Terios (το 1.300, γιατί 1.500 είναι πιο ακριβό)
- Lada Niva


Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας και την για την σημαντική σας, για εμένα, γνώμη!!
george
bicycle training wheels
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2016, 04:07

Re: ΕΚΚΛΗΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ 4Χ4

Δημοσίευσηαπό SUVord » 05 Ιούλ 2016, 18:36

Από τις απαιτήσεις σου και τις υποψήφιες επιλογές σου πρώτη μου επιλογή είναι Samurai και πάλι με δεύτερη επιλογή ένα Jimny.
ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΙ ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ!
Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ!!!
LEEDS UNITED
Άβαταρ μέλους
SUVord
690cc
690cc
 
Δημοσιεύσεις: 1369
Εγγραφή: 21 Νοέμ 2005, 16:47
Τοποθεσία: Σαπάν...


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες