Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Yokohama at VS Brigestone Ht

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Yokohama at VS Brigestone Ht

Δημοσίευσηαπό Lioulios » 12 Μαρ 2016, 19:59

Hallo , hallo .

Θα ηθελα να ρωτησω για τη συμπερηφορα του πρωτης τοποθετησης σε hilux , Brigestone dueler ht σε σχεση με το at Yokohama geolanda.

Eχω ακούσει πως τα πρώτα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ...έως αχρηστα μετα από καποια χλμ , ενώ τα γιοκο, αν και at κρατάνε καλύτερα ακομα και σε άσφαλτο από άλλα πιο καθαρα δρόμισια .

Έχετε άποψη ?

Προσωπικά θα τα χρειαστώ σε ολα τερέν . Αλλα λιγότερο χώμα . Ένα 70-30ας πούμε. Το θέμα είναι πως όταν τα χρειαστώ , θα το καταλάβουν και αυτά .
Αξίζει ενα at , η με ένα πιο δρομισιο να κάνω κάποιους συμβιβασμούς?
Lioulios
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Μαρ 2015, 11:36

Re: Yokohama at VS Brigestone Ht

Δημοσίευσηαπό Jiannis77 » 14 Μαρ 2016, 17:41

Τα yokohama τα φορούσα στο σπορτατζ που είχα και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από τις εντός δρόμου επιδόσεις. Ακόμα και στο χώμα είχε σχετικά καλή συμπεριφορά, ανάλογα με την χρήση που του έκανα. Σε πολύ λάσπη δεν θα δεις σπουδαία πράγματα.

Το Bridgestone ht είναι καθαρά ασφάλτινο και δεν συγκρίνεται με το yokohama at. Μήπως εννοείς τα Bridgestone at dueler;
Γιάννης Κουτσούρης
Suzuki Vitara 1.6 ('05)
πρώην Kia Sportage II ('08) 2.0l
http://www.vitaraclub.gr
http://www.gkc.gr
Άβαταρ μέλους
Jiannis77
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 21 Φεβ 2010, 01:05
Τοποθεσία: Αχαρνές (Old-mountain)

Re: Yokohama at VS Brigestone Ht

Δημοσίευσηαπό Lioulios » 24 Μαρ 2016, 22:09

οχι δεν καταλαβες .

Με χριση 70 /30 , ειναι καλυτερα ενα ΑΤ η το bridgeston ht που το εχω κιολας .
Αυτο λεω . Δεν εχω γνωμη για τα ht τα δρομισια γιατι εχουν μηδεν χλμ , ενω τα γιοκοχαμα τα φοραει ο αδελφος μου και τα ξερω .

αν τα παω στα χωματινα κοματια , θα εχω θεμα ; Στα χωραφια θελω να παω και να κουβαλαω ελιες . Ουτε σε λασπες ,ουτε εξτρημ οφροουντ .
Lioulios
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 21 Μαρ 2015, 11:36


Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 7 επισκέπτες

cron