Off-Road.gr

Θέματα Ευρετήριο Δ. Συζήτησης Αρχεία

Αγορα SUBARU FORESTER 2.0 X, τη γνώμη σας!!!

4x4 βελτιώσεις, tips, συμβουλές κ.α.

Δημοσίευσηαπό BusaK4 » 29 Νοέμ 2004, 10:30

Gasuv οτι εντυπωσεις - παρατηρησεις εχεις οσο προχωρα η σχεση σου με το Χ,
σε παρακαλω μετεφερε τις μια και το Forester προκειται να αγοραστει αρχες 2005 και ακομα δεν εχω αποφασισει για ατμοσφαιρικο η μη.

Αληθεια απο καταναλωση τι παιζει?

Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
BusaK4
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2004, 10:53
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευσηαπό GASUV » 07 Δεκ 2004, 14:30

Συνεχίζω με τις εντυπώσεις μου. Η ελξη φουσκωτου σε ανηφόρα και κατηφόρα γίνεται αρκετά εύκολη στο βουνό (Πήλιο) χρησιμοποιωντας τις κοντές σχεσεις. Στην ανηφόρα δεν μένεις απο δύναμη και στην κατηφόρα δεν κουράζεις τα φρένα. Βεβαια ακούγονται λιγο περισσοτερο τα γρανάζια (σφύριγμα). Στη γλυστρα που ριχνω το σκάφος δε ειχα κανένα πρόβλημα. Βεβαια δεν ειναι απο τις πολύ αποτομες αλλα με νορμαλ αυτοκίνητο πρεπει να πατινάρεις αρκετα για να το τραβήξεις. Μεγάλο πλεονέκτημα το hill holder σε αυτη τη περίπτωση που δεν αφήνει το αυτοκίνητο να παει πίσω. Μειονεκτημα με την ελξη η κατανάλωση γυρω στα 13 λιτ/100. Εκτός δρόμου πηγα το Σαββατοκύριακο στο Περτούλι και στη γύρω περιοχή. Πηγα σε αρκετους δασικούς δρόμους και λασπη χωρίς πρόβλημα αλλα προσεκτικά γιατι ακόμα δεν εχω εξοικιωθει με το αυτοκίνητο και τις δυνατότητες του. Κατανάλωση ταξιδιου με 250 χλμ εθνική και 150 χλμ βουνο 10,5 λιτ/100. Στην εθνική ταξιδευει άνετα με 150 και 4200 στροφές χωρίς ιδιαίτερο θόρυβο..
GASUV
50cc moped
50cc moped
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 27 Οκτ 2004, 10:45

Προηγούμενη

Επιστροφή στο 4x4 Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη. Υπάρχουν 23 επισκέπτες